Jump to content

[Επίσημο] HTC One (M7)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και ακόμα δεν υπάρχει συμπέρασμα, κάποιοι (από Ταϊβάν) υποστηρίζουν ότι το πρόβλημα με το μωβ δεν λύθηκε.
Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα και για sense 5.5 μαζι με την 4.3

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

καπου διαβασα και για sense 5.5 μαζι με την 4.3

 

Το sense 5.5 αν βγει θα βγει μαζί με το Max το οποίο δεν το περιμένουμε πριν τον Οκτώβριο. Το update λέγεται ότι θα αρχίσει να δίνετε μαζικά έως το τέλος του Σεπτεμβρίου. Οπότε μάλλον όχι.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

http://i298.photobucket.com/albums/mm258/DrZoidberg-21/2013-09-26094923_zpsa5903649.png

 

Το κάνω αυτή την στιγμή. Αυτό που παρατηρώ, είναι ότι η περιγραφή είναι διαφορετική από αυτή του update για την Ταϊβάν.

Δεν υπάρχει καμία αναφορά στην κάμερα.

Να πω ότι έχω Unlocked US Version και όλα αυτά δεν είχαν πάρει την 4.2

Link to comment
Share on other sites

http://i298.photobucket.com/albums/mm258/DrZoidberg-21/2013-09-26094923_zpsa5903649.png

 

Το κάνω αυτή την στιγμή. Αυτό που παρατηρώ, είναι ότι η περιγραφή είναι διαφορετική από αυτή του update για την Ταϊβάν.

Δεν υπάρχει καμία αναφορά στην κάμερα.

Να πω ότι έχω Unlocked US Version και όλα αυτά δεν είχαν πάρει την 4.2

 

Περιμενουμε εντυπωσεις! :p

Οντως ομως δεν αναφερει τιποτα για καμερα και βασικα τα περικλείει ολα απλα στο sense enhancements.

Χμμ...ειδωμεν.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βλέπω κάποια διαφορά στην κάμερα, θα το κοιτάξω περισσότερο.

Έχει κάποιες αλλαγές στο Video Highlight (δεν ξέρω αν ήταν στο 4.2, νομίζω όχι) δηλαδή επιλέγεις εσύ μουσική δική σου πλέον αν θες να παίζει στο βιντεάκι.

Ξεχωρίζει ο ήχος πλέον στα notifications και στο ringtone, oπότε μπορείς να επιλέξεις ξεχωριστά volume.

 

Επίσης μου φαίνεται ότι άλλαξε το ελληνικό χ το μικρό (!!) αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου (εννοώ εμφανισιακά, δεν έφτανε κάτω από τη γραμμή παλιά;)

First world problems.

:)

Edited by Sotnem
Link to comment
Share on other sites

έκανες hard reset? τι άλλο; περιμένουμε γνώμη για μπαταρία και τα γνωστά :p

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν βλέπω κάποια διαφορά στην κάμερα, θα το κοιτάξω περισσότερο.

Έχει κάποιες αλλαγές στο Video Highlight (δεν ξέρω αν ήταν στο 4.2, νομίζω όχι) δηλαδή επιλέγεις εσύ μουσική δική σου πλέον αν θες να παίζει στο βιντεάκι.

Ξεχωρίζει ο ήχος πλέον στα notifications και στο ringtone, oπότε μπορείς να επιλέξεις ξεχωριστά volume.

 

Επίσης μου φαίνεται ότι άλλαξε το ελληνικό χ το μικρό (!!) αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου (εννοώ εμφανισιακά, δεν έφτανε κάτω από τη γραμμή παλιά;)

First world problems.

:)

 

Ποιο CID έχεις? στο xda διαβάζω ότι δεν έχει βγει στην Ευρώπη ακόμα, νομίζω για us λένε μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα παραπάνω φίλε, US Unlocked είναι.

Με τη 4.1.2 ήμουν.

 

Διαφορές σε ταχύτητες και τέτοια δεν βλέπω, γιατί και πριν μου φαινόταν πάρα πολύ γρήγορο και δεν μου κολλούσε.

Μπαταρία θα φανεί τις επόμενες μέρες.

Νομίζω ότι λίγο άλλαξαν τα φοντς στα ελληνικά, χωρίς να ορκίζομαι όπως είπα. Το "χ" φαίνεται σαν "x".

Eκτός από αυτά που είπα παραπάνω έχει και αυτό:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2422689,00.asp

Δεν ξέρω πόσο χρήσιμο είναι ή πόσο διαβολική η γκουγκλ.

 

Κάπου είχε πάρει το μάτι μου για καινούριο Task Manager τον οποίο δεν βλέπω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Μόλις έκανα την μετάβαση από το S4 στο ONE. Eιναι απίστευτο πόση διάφορα έχουν στην ταχύτητα, στο smoothness και στην ποιότητα κατασκευής.

Με βλέπω πολύ δύσκολα να γυρνάω πίσω στην Samsung.

To μόνο θεματακι που έχω είναι λιγάκι με την μπαταρία και το ότι η συσκευή ζεσταίνεται αρκετά όταν πάω να παίξω κάνα παιχνιδάκι (και ποιο λίγο με κάμερα, μηνύματα, ιντερνετ, twitter...) . Δηλ. 10 λεπτά να παίξω νιώθω ότι πρέπει να το αφήσω να κρυώσει γιατί θα καεί..+ οτι η μπαταρια παει κατω σαν τρελλη με τα games (όχι ότι παίζω όλη μέρα αλλά σήμερα με δέκα λεπτά Middle Manager of Justice κατέβηκε 7%)

Έχει κάποιος άλλος αυτό το θέμα? έχω διαβάσει τις τελευταίες 50 σελίδες και δεν έχω βρει κάτι..

LIVERPOOL FOR LIFE
Link to comment
Share on other sites

η οθονη του one ειναι πολυ πιο ενεργοβορα απο του s4 καθως ειναι lcd αλλα ειναι και καλυτερη απο του s4. για την θερμοκρασία που λες ποσταρε τι θερμοκρασιες σου ανεβαζει(κατεβασε το elixir2 widget). δεν νομιζω να εχεις θεμα παντως απλα ειναι αλουμινενιο και την αισθανεσαι περισσότερο. επισης η μπαταρία ειναι πιο κατω απο του s4. με την 4.1.2 ήταν πολύ καλή στην 4.2.2 μας τα χάλασε λίγο αλλα και παλι δεν υπαρχει περιπτωση να μην βγάλει μέρα. περιμένε τωρα θα πάρεις και 4.3 και θα δουμε τι θα γινει με την μπαταρια :D

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

η οθονη του one ειναι πολυ πιο ενεργοβορα απο του s4 καθως ειναι lcd αλλα ειναι και καλυτερη απο του s4. για την θερμοκρασία που λες ποσταρε τι θερμοκρασιες σου ανεβαζει(κατεβασε το elixir2 widget). δεν νομιζω να εχεις θεμα παντως απλα ειναι αλουμινενιο και την αισθανεσαι περισσότερο. επισης η μπαταρία ειναι πιο κατω απο του s4. με την 4.1.2 ήταν πολύ καλή στην 4.2.2 μας τα χάλασε λίγο αλλα και παλι δεν υπαρχει περιπτωση να μην βγάλει μέρα. περιμένε τωρα θα πάρεις και 4.3 και θα δουμε τι θα γινει με την μπαταρια :D

 

Η κατανάλωση των amoled εξαρτάται από το τι δείχνουν. Αν δείχνουν σκούρα τότε η κατανάλωση τους είναι μικρότερη από lcd. Αν δείχνουν ανοιχτά χρώματα τότε είναι μεγαλύτερη. Από την άλλη οι lcd έχουν μία, σταθερή κατανάλωση. Απλά το θετικό στις amoled είναι ότι αν θέλεις με διαφορά τρικ (χρήση αρνητικού, μαύρα θέματα στις εφαρμογές, σκούρα wallpaper) μπορείς να κρατήσεις χαμηλά την κατανάλωση.

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

Αν και πρώτη φόρτιση μετά την 4.3 και είχε πολλά backup και τέτοια, οπότε γενικά συμπέρασμα δεν μπορεί να βγει νομίζω ότι η μπαταρία είναι στα ίδια επίπεδα που είχα μέχρι τώρα (συνεπώς ίσως και καλύτερη αργότερα;) :

 

http://i298.photobucket.com/albums/mm258/DrZoidberg-21/2013-09-27103829_zpsc01c7de7.png

 

Δεν ξέρω αν είναι τυχαίο (θα φανεί στη συνέχεια), αλλά μειώθηκε νομίζω το awake time τουλάχιστον σε αυτή τη φόρτιση. Ίσως διορθώθηκαν κάποια wakelocks; Πάντως σίγουρα δεν βλέπω πρόβλημα στην μπαταρία μετά το 4.3.

Το κινητό ήταν μονίμως με data-wifi ανοιχτά και μόνο το βράδυ που κοιμήθηκα το έβαλα σε power saver (με ανοιχτά data όπου και έχανε λιγότερο από 1% την ώρα) και είναι στο 45% σχεδόν μετά από μία μέρα, με 2 ώρες και κάτι οθόνη.

Θα δείξει και στις επόμενες φορτίσεις.

Link to comment
Share on other sites

τι χρήση του κάνεις; το 1d 17h average ειναι ονείρωξη. Εμένα κρατάει 16-18 ώρες με 3-4 ώρες max screen on. Με average χρήση data always on, browsing, social, music, radio, gaming και λίγες κλήσεις.
Link to comment
Share on other sites

τι χρήση του κάνεις; το 1d 17h average ειναι ονείρωξη. Εμένα κρατάει 16-18 ώρες με 3-4 ώρες max screen on. Με average χρήση data always on, browsing, social, music, radio, gaming και λίγες κλήσεις.

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν παίζω καθόλου παιχνίδια στα κινητά, ποτέ δεν μου άρεσε. Προτιμώ το πισί.

Η χρήση είναι mail-browsing-calendar-facebook-twitter-Zite-Flipboard-9gag-foursquare-Viber και mp3 (και φωτογραφίες φυσικά).

O μ.ο. φαντάσου ήταν πάνω από 2 ημέρες πριν πάω διακοπές, αλλά λίγο η παραπάνω χρήση και το κακό σήμα το καλοκαίρι έριξαν την τιμή. Συνήθως παίζω με 2-3 ώρες οθόνη ανά φόρτιση κατά μέσο όρο. Επίσης αρχικά έκλεινα τα data τον πρώτο καιρό όταν έπεφτα για ύπνο, τώρα απλά το βάζω στο power saver το βράδυ.

Μια λοιπόν που δεν έχω τρελή χρήση οθόνης προτιμώ να τα έχω όλα σε push. Με ενδιαφέρει περισσότερο αυτό. Σίγουρα αν έπαιζα ή ήθελα να βγάλω 4ωρα και πάνω θα άρχιζα να κλείνω διάφορα.

Επίσης γενικά όταν δεν είμαι έξω μέρα με ήλιο, έχω χαμηλωμένη τη φωτεινότητα. Πιστεύω ότι είναι πάρα πολύ καλή η οθόνη και δεν μου χρειάζεται παραπάνω.

Για μένα χαμηλή φωτεινότητα και όσο το δυνατόν περισσότερο ασύρματο αντί για 3G κάνουν τη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Ένας καλός video player για να κάνω stream ταινίες από το ONE στην SAMSUNG tv μου. Με το S4 τα έκανα με τον default player..

 

Δοκίμασες να κάνεις την κίνηση με τα 3 δάχτυλα προς τα πάνω;

You should never argue with idiots because they will just drag you down to their level... then beat you with experience
Link to comment
Share on other sites

media link γυρεύει αλλά εγώ δεν έχω..

 

Εγώ πάντως χρησιμοποιώ το bubble upnp γι' αυτή τη δουλειά

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει βρεθεί κάποιος τρόπος για να στέλνουμε sms στα ελληνικά, με 160 χαρακτήρες, από την stock εφαρμογή και με αγγλικό μενού;
Link to comment
Share on other sites

εχω μια ερωτηση παιδια η οποια μπορει να ειναι χαζη ή να εχει απαντηθει, αλλα θα την κανω. Εχω ενα HTC One με vodafone branding, που με ψηλοενοχλει μεν επειδ "υπαρχει", αλλα τουλαχιστον δεν μου αλλαζει τα φωτα οπως παλιοτερα ενα της t-mobile. Θα θελα ομως να ξερω αν υπαρχει τροπος να το σβήσω απο το One?? Να πω σε αυτο το σημειο, οτι δεν με ενδιαφέρει να βαλω rom πανω, θα θελα κανονικα της HTC αλλα χωρις το branding. Υπαρχει καποιος τροπος?:blink:

 

Γενικα θα με ενδιέφερε αυτο για να μπορω να παιρνω τα updates του στυλ 4.3 σαν ανθρωπος κι εγω. Οποιαδηποτε λύση θα μου προσέφερε την Stock sense εμπειρια χωρις branding ωστε να παίρνω τα updates, θα ηταν σ-ο-υ-π-ε-ρ

Edited by Katsour66
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις hboot 1.44 μπορείς να προχωρήσεις σε s-off οπότε μετά αλλάζεις το cid σε ένα ευρωπαϊκό (of HTC_102) περνάς ένα custom recovery με το οποίο φλασαρεις την odex της 2.24.401.2, ξαναπερνας stock recovery με fastboot και είσαι έτοιμος για μελλοντικά updates

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...