Jump to content

ZTE V967S


jogatore
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 8,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

 

Το rootαρισμα το εβαλες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τι στο καλό; Γιατί δεν παίζει σε εμένα; :confused:

Αν πας στο xposed installer--->framework σου γράφει με πράσινα γράμματα στο πεδίο active τους αριθμούς 37 και 30 από κάτω ;

Eβαλες την τελευταία έκδοση http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=45264034&postcount=3349 ;

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση και απο μενα ρε παιδια!!! πιο θεωρειται καλυτερο launger για το τηλεφωνο?? ολα τα παραπανω γα ροοτ κ.τ.λ ειναι απαραιτειτα αν το τηλεφωνο ερθει με την ρομ 1.03??ευχαριστω(ψιλοασχετος).:)

Link to comment
Share on other sites

Ναι με πράσινα είχε τους αριθμούς. Το ξαναπέρασα και έκανε reboot. Αλλά πάλι το Gravity μόλις πάω να το τρέξω μου λέει: GravityBox system framework not responding. Exiting.
Link to comment
Share on other sites

rootαρισμενο θα σε ρθει

απο κει και περα κρινεις και πραττεις αναλογα

 

ο nova παντως τρεχει νερακι

Link to comment
Share on other sites

Ναι με πράσινα είχε τους αριθμούς. Το ξαναπέρασα και έκανε reboot. Αλλά πάλι το Gravity μόλις πάω να το τρέξω μου λέει: GravityBox system framework not responding. Exiting.

 

Άκυρο, το βρήκα. Δεν το είχα κάνει enabled το Gravity στο Framework... :O

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση του xposed βγήκε η ερώτηση αν επιτρέπω στην Google να ελέγχει αν παραμετροποιήώ το κινητό μου (ή κάτι τέτοιο). Κατα λάθος πάτησα ναι, απο που μπορώ να αλλάξω την ρύθμιση και να επιλέξω όχι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν το εχω, πως γινεται; Αν και ερχονται root τα κινητα, στειλε μου να το προσθεσω στο pdf.

 

Eαν θυμαμαι καλα....για το ROOTαρισμα κανουμε τα παρακατω..

1.Download this file to your PC.--->

http://www.4shared.com/zip/8AqFoHOC/motochopper_by_djrbliss_on_dro.html

2.Extract the entire contents of the zip file.

3.If you are using Windows, ensure you have installed the latest MTK USB drivers available for your phone.

4.Ensure USB Debugging mode is enabled on your device.

5.If you are using Windows, navigate to the extracted directory and execute “run.bat”. If you are using Linux or OS X, navigate to the extracted directory in a terminal and execute “./run.sh”.

 

Ασ πει καποιος φιλος οτι ειναι το σωστο αυτο........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Κατά την εγκατάσταση του xposed βγήκε η ερώτηση αν επιτρέπω στην Google να ελέγχει αν παραμετροποιήώ το κινητό μου (ή κάτι τέτοιο). Κατα λάθος πάτησα ναι, απο που μπορώ να αλλάξω την ρύθμιση και να επιλέξω όχι;

 

Ρυθμίσεις-->Ασφάλεια-->επαλήθευση εφαρμογών

Link to comment
Share on other sites

Kαι το δικο μου πηρε tracking number μετα απο μια μερα,λεει οτι θα εμφανιστει στο sing post ε 2-3 μερες,για να δουμε.
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χθες το αγγλικό recovery και Max Flavour for ZTE V967S v 3.4 με GApps.

 

Πρώτες εντυπώσεις:

 

1) Δείχνει λίγο πιο γρήγορη από την stock 1.0.3

2) Φοβερή απόδοση χρωμάτων....δείχνουν πιο ζωντανά.

3) Λειτουργεί το ξυπνητήρι σε airplane mode κανονικά.

4) Καλύτερο boot, shutdown screen.

 

Θα ενημερώσω και περί μπαταρίας και σταθερότητας όταν περάσουν μερικές βδομάδες.

 

Έχει βάλει κάποιος το gravity box πάνω σε αυτήν; Χρειάζεται ή θα υπάρξει conflict με τις ρυθμίσεις τις;

 

Ο Carliv στο http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2419456 αναφέρει για σωστή εγκατάσταση της rom

INSTALL INSTRUCTION:

To flash a new ROM properly, you need one of my recoveries (for these I'm sure they works).

1. Reboot to recovery.

2. Do a nandroid backup or backup in cwm.

3. mount USB Mass Storage and delete from sdcard these three directories:

.android_secure

Android

LOSTDIR

4. Copy ROM zip or zips on sdcard

5. Eject mass storage from computer and then unmount in recovery

6. wipe all/factory reset or pre-flash wipe in recovery

7. wipe or erase dalvik cache

8. flash zip from sdcard, choose ROM zip, flash it and reboot, or if you flash my ROM version 3.3, the phone will reboot itself.

That's all, this is the correct way to flash any new ROM in any phone thru recovery.

 

Τα ακολούθησα κατά γράμμα για το zip της ROM και μετά έκανα reboot. Αφού μπήκε στο λειτουργικό κανονικά μετά shutdown. Φορτώνω με volume up και power σε recovery και μετά απλά install zip με τα Gapps, χωρίς να κάνω wipe all/factory reset και wipe dalvik cache για τα Gapps. Είναι σωστό έτσι;

 

Και κάτι τελευταίο όντας αρχάριος στο android. Υπάρχει κάποιο καλύτερο και ασφαλέστερο του Android Market για την εγκατάσταση εφαρμογών;

Edited by giorgosc61
Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν να πωλείται πλέον στα 102 δολλάρια; http://www.hotinbuy.com/zte-v967s-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-5-inch-ips-screen-1gb-4gb-p-1746.html
Link to comment
Share on other sites

είναι δυνατόν να πωλείται πλέον στα 102 δολλάρια; http://www.hotinbuy.com/zte-v967s-smartphone-android-42-mtk6589-quad-core-5-inch-ips-screen-1gb-4gb-p-1746.html

Το ειπαμε και πιο πισω αυτο βρε......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είναι σωστό έτσι;

 

Εγώ για ασφάλεια έσβησα και τους φακέλους που λέει, το cwm recovery είναι φοβερό εργαλείο πάντως... Για ασφάλεια και σιγουριά είναι μερικά βήματα. Δεν έχω σύγκριση με πιο παλιά έκδοση αφού την πέρασα με το καλημέρα (καλή ώρα τώρα), αλλά έχω πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. Το μόνο μου παράπονο μέχρι τώρα (άσχετο με τη ROM) είναι η κάμερα, την περίμενα λίγο καλύτερη, είναι κατά την γνώμη μου υποδεέστερη του συνόλου, το οποίο με εντυπωσίασε σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Στα 102 δολάρια δε, είναι απλά πειρασμός... :blink: Αλήθεια, δεν έχω αγοράσει ποτέ από αυτούς, έχει κάποιος από εδώ μέσα παραλάβει το δικό του από αυτούς; Είναι αξιόπιστοι;

Edited by tserts1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για ασφάλεια έσβησα και τους φακέλους που λέει, το cwm recovery είναι φοβερό εργαλείο πάντως... Για ασφάλεια και σιγουριά είναι μερικά βήματα. Δεν έχω σύγκριση με πιο παλιά έκδοση αφού την πέρασα με το καλημέρα (καλή ώρα τώρα), αλλά έχω πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. Το μόνο μου παράπονο μέχρι τώρα (άσχετο με τη ROM) είναι η κάμερα, την περίμενα λίγο καλύτερη, είναι κατά την γνώμη μου υποδεέστερη του συνόλου, το οποίο με εντυπωσίασε σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Στα 102 δολάρια δε, είναι απλά πειρασμός... :blink: Αλήθεια, δεν έχω αγοράσει ποτέ από αυτούς, έχει κάποιος από εδώ μέσα παραλάβει το δικό του από αυτούς; Είναι αξιόπιστοι;

Αυτό ακριβώς, παρέλαβε κάποιος για να εκφέρουμε γνώμη για το μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,σε περιπου 2 εβδομαδες θα μαθουμε κατα ποσο ειναι αξιοποιστο το καταστημα αυτοhttp://www.hotinbuy.com/zt...gb-p-1746.html.Οπως εγινε και με ολα τα αλλα απο Κινα,καποιος πηρε το ρισκο και εκανε την αγορα 1ος.......ετσι και εδω,μεχρι την 1η παραλαβη ολα ειναι ανοιχτα.....

Ρισκο ειναι.το ειπαμε παρα πολλες φορςες.....και οχι μονο κατα το ποσο αξοιοπιστο ειναι το καθε καταστημα.....

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στα 102 δολάρια δε, είναι απλά πειρασμός... :blink: Αλήθεια, δεν έχω αγοράσει ποτέ από αυτούς, έχει κάποιος από εδώ μέσα παραλάβει το δικό του από αυτούς; Είναι αξιόπιστοι;

 

Το μαγαζί είναι καινούριο ακόμα και δεν ξέρουμε. Κάποιοι λίγοι τολμηροί παρήγγειλαν ( τους ευχαριστούμε ) αλλά θα φανεί σε 15 μέρες περίπου. Συνιστώ ψυχραιμία μέχρι να δούμε. Προπαντός για τους νέους στο χώρο που δεν είναι εξοικειώμενοι με το PayPal, διαφορές, επιστροφές κτλ. να μην βιαστούν. Αν είναι καλό το μαγαζί θα είναι εκεί και σε 20 μέρες. Οι πιο έμπειροι πρέπει να στείλουν μηνύματα αυτοσυγκράτησης στους πιο νέους. Μια φρενίτιδα πριν το δοκιμάσουμε δεν είναι καλό. Πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι ακριβός όπως φαίνονται και η Κίνα είναι πολύ μακριά. Φυσικά ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του αλλά ας βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον.

Με πρόλαβε ο kostas1 μέχρι να το γράψω. Σωστός

Edited by vasilk
Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζί είναι καινούριο ακόμα και δεν ξέρουμε. Κάποιοι λίγοι τολμηροί παρήγγειλαν ( τους ευχαριστούμε ) αλλά θα φανεί σε 15 μέρες περίπου. Συνιστώ ψυχραιμία μέχρι να δούμε. Προπαντός για τους νέους στο χώρο που δεν είναι εξοικειώμενοι με το PayPal, διαφορές, επιστροφές κτλ. να μην βιαστούν. Αν είναι καλό το μαγαζί θα είναι εκεί και σε 20 μέρες. Οι πιο έμπειροι πρέπει να στείλουν μηνύματα αυτοσυγκράτησης στους πιο νέους. Μια φρενίτιδα πριν το δοκιμάσουμε δεν είναι καλό. Πολλές φορές τα πράγματα δεν είναι ακριβός όπως φαίνονται και η Κίνα είναι πολύ μακριά. Φυσικά ο καθένας είναι υπεύθυνος για τις πράξεις του αλλά ας βοηθήσουμε ο ένας τον άλλον.

 

Σωστός και ψύχραιμος...

Link to comment
Share on other sites

Υποπτο λογο της πολυ φθηνοτερης τιμης ,τα μηδενικα review και οτι δεν βρηκα πουθενα κανενας να εχει παρει αποέκει,απ΄την αλλη ομως δεν βρηκα και πουθενα googlaροντας και κανεναν που να εφαγε παπαρα,και ρωταω εγω πως ενα υποπτο σαιτ να δεχετε πληρωμη με paypal?

Παντος εξυπηρετικοτατοι ηταν στο live chat και σε μια μερα μου εδωσαν tracking number και αριθμο παραγγελιας 1192 δηλ. απόσα καταλαβα μεσα σε 3-4 μηνες (που ειναι καινουργιο το σαιτ) εχει κοντα 1200 παραγγελιες,λιγες μου φαινοντε για ενα σαιτ με τοσο φθηνες τιμες!

Εν'αναμονη λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ για ασφάλεια έσβησα και τους φακέλους που λέει, το cwm recovery είναι φοβερό εργαλείο πάντως... Για ασφάλεια και σιγουριά είναι μερικά βήματα. Δεν έχω σύγκριση με πιο παλιά έκδοση αφού την πέρασα με το καλημέρα (καλή ώρα τώρα), αλλά έχω πολύ καλές εντυπώσεις μέχρι τώρα. Το μόνο μου παράπονο μέχρι τώρα (άσχετο με τη ROM) είναι η κάμερα, την περίμενα λίγο καλύτερη, είναι κατά την γνώμη μου υποδεέστερη του συνόλου, το οποίο με εντυπωσίασε σε κάποιες περιπτώσεις.

 

Στα 102 δολάρια δε, είναι απλά πειρασμός... :blink: Αλήθεια, δεν έχω αγοράσει ποτέ από αυτούς, έχει κάποιος από εδώ μέσα παραλάβει το δικό του από αυτούς; Είναι αξιόπιστοι;

τοσο χαλια ειναι η καμερα ρε φιλε???το περιμενο σε καμια 10 μερες και απογοιητευομαι με αυτα που ακουω για τη καμερα!!!δεν ειναι ουτε καν μετρια δηλαδη???? εκανα παραγγελια απο το εν λογο καταστημα ενα cubot c11 http://www.hotinbuy.com/cubot-c11-smartphone-android-42-mtk6572-dual-core-gps-4gb-50-inch-ips-screen-white-p-1537.html για τη γυναικα,θα δουμε τη θα γινει και τα λεμε!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...