Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σκέφτομαι να παραγγείλω το G4 6589T 3000mah από το to2c τι πρέπει να προσέξω γιατί δεν έχω ξαναπαραγγείλει κινητό; Επίσης τη πρέπει να τους πω για να αποφύγω το τελωνείο γιατί κάτι διάβασα ποιο πριν γι αυτό. Μάλλον με SGpost θα το φέρω.

 

http://www.to2c.com/jiayu-g4-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-android-4-2-13mp-camera-1g-4g-smartphone.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σκέφτομαι να παραγγείλω το G4 6589T 3000mah από το to2c τι πρέπει να προσέξω γιατί δεν έχω ξαναπαραγγείλει κινητό; Επίσης τη πρέπει να τους πω για να αποφύγω το τελωνείο γιατί κάτι διάβασα ποιο πριν γι αυτό. Μάλλον με SGpost θα το φέρω.

 

http://www.to2c.com/jiayu-g4-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-android-4-2-13mp-camera-1g-4g-smartphone.html

 

το μαγαζι φαινεται νορμαλ. παραγγελνεις με paypal και περιμενεις.

δεν ειναι δικο σου θεμα τι θα τους πεις για να μην περασει τελωνειο. ειναι θεμα του εδω τελωνειου. αμα ειναι να περασεις θα περασεις ανεξαρτητα τι γραφει το δεμα απ εξω. οι πιθανοτητες γενικα ειναι λιγες. σε περιπτωση που περασει υπολογισε χοντρικα 25% δασμους (170€*0,25=42,5€) συν 12€ για τα διαδικαστικα των ελτα.

 

 

 

Προς τους κατοχους του λεπτου G4. Ποσο διαρκει μια πληρης φορτιση? ειαμι στην πρωτη φορτιση και απ οτι βλεπω το κινητο δεν υποστηριζει fast charge.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω το G4 6589T 3000mah από το to2c τι πρέπει να προσέξω γιατί δεν έχω ξαναπαραγγείλει κινητό; Επίσης τη πρέπει να τους πω για να αποφύγω το τελωνείο γιατί κάτι διάβασα ποιο πριν γι αυτό. Μάλλον με SGpost θα το φέρω.

http://www.to2c.com/jiayu-g4-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-android-4-2-13mp-camera-1g-4g-smartphone.html

 

Να περιμένεις μερικές μέρες να δεις, αν εμεις που παραγγειλαμε (ειναι αρκετά κομμάτια) ειμαστε ΟΚ, και να αξιολογήσεις αν αξίζει η "thin" έκδοση (τώρα στα $216.99 - check coupons) με extra battery 3000mAh + cover (+$15)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Προς τους κατοχους του λεπτου G4. Ποσο διαρκει μια πληρης φορτιση? ειαμι στην πρωτη φορτιση και απ οτι βλεπω το κινητο δεν υποστηριζει fast charge.
Εμένα με λίγη χρήση WiFi kai 3G μου έχει κρατήσει και 3 ημέρες και 11 ώρες. Έχω κρατήσει και Screenshot.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ και τα δύο τεμάχια (άσπρο & μαύρο) από Antelife.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Κανείς για αυτό;

 

και στις δυο λειτουργει. ηδη απο τους mtk 6575 και μετα μπορεις απο το μενου να διαλεξεις ποια καρτα θα λειτουργει στο 3g χωρις να χρειαστει να κλεισεις το κινητο , να βγαλεις μπαταρια και να ανταλλαξεις θεσεις στις sim.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω εγκατεστημένο το fix για το touch που το βλέπω; Έχω την 20130816-151656, στην οποία μάλιστα δεν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα. Κανείς άλλος με αυτό το πρόβλημα;

Πάντως στο Antutu 4 βγάζει 16344! :D+

 

//edit: Πείτε και τίποτα βασικές εφαρμογές που θα πρέπει να εγκαταστήσω (τίποτα για τον MTK, dual sim κλπ).

 

//edit2: Πως σκατά εγκαθιστώ το CWM recovery; Με αυτό http://www.gizchina.com/2013/07/05/how-to-install-clockworkmod-recovery-jiayu-g4/ το μόνο που κατάφερα είναι μια παρολίγον κατεστραμμένη (!?) οθόνη. Πάω να κάνω boot στο recovery από το ΜΤΚ τοολς και μου βγάζει μια άσπρη οθόνη μετά το σήμα με ένα χοντρό περίγραμμα μαύρο και δεν κάνει τίποτα. Τελικά αφού το επανεκκινήσω το περίγραμμα φαίνεται (διαφορετικό χρώμα) και μετά από λίγο φεύγει ή η οθόνη τρεμοπαίζει...

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ασχετο??Γιατι δεν το παιρνει κανεις απο το επισημοο site?? http://www.jiayumobileshop.com/shipment.html

Στελνουν Ελλαδα και μαλιστα με την εγγραφη εχεις κουπονι 50 ντολαρς..Καθολου ασχημα :)

Α και κατι αλλο http://www.gizchina.com/2013/09/18/exclusive-hands-video-stainless-steel-jiayu-g5/

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει αγοράσει κάποιος από το "επίσημο", μάλλον επειδή δεν τόλμησε κανείς (ακόμα)

και όλοι ψάχνουμε για δοκιμασμένη λύση, ωστε να αποφύγουμε προβλήματα

(πχ δεν ξέρουμε αν δηλώνουν χαμηλότερη αξία στο πακέτο...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

To επίσημο site είναι μονο το ejiayu.com

 

όντως αυτό (ejiayu.com) ειναι το επίσημο site ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ Jiayu , απο οπου ομως ΔΕΝ ΠΟΥΛΑΝΕ τιποτα

 

αυτο ειναι το επίσημο ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ της Jiayu http://www.jiayuofficial.com/ απο οπου εχω αγορασει ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ, την μια ενα G2S-μαυρο και την αλλη φορα δυο G2S (ενα ασπρο κι ενα μαυρο)

(εδω καποιος θα διαφωνήσει και παλι, οτι δεν ειναι το επίσημο της Jiayu, αλλα εγω τον αγνοώ :p;))

 

ολα ηρθαν τελεια !!! δωρεαν με την SWISS-Post σε 16 μερες, ουτε τελωνείο ουτε τιποτα, με επισημη σφραγίδα εγγύησης του εργοστασίου

 

απλα ειναι λιγο πιο ακριβη η τιμη πωλησης, οπως συμβαίνει παντοτε με τις επίσημες αντιπροσωπειες, που ειναι υποχρεωμένες να πουλάνε σε ενα συγκεκριμένο τιμοκατάλογο, ενω οι λοιποι resellers μπορουν να κανουν εκπτωσεις, αναλογα με την τιμη που αγοραζουν

 

Ο λογος που τα αγορασα απο το official καταστημα, ειναι γιατι πουθενα αλλου δεν υπηρχε διαθέσιμο το ασπρο

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Ενδεικτική είναι η τιμή. Αφού δεν υπάρχει το κινητό.

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχω εγκατεστημένο το fix για το touch που το βλέπω; Έχω την 20130816-151656, στην οποία μάλιστα δεν δουλεύει η αυτόματη φωτεινότητα. Κανείς άλλος με αυτό το πρόβλημα;

Πάντως στο Antutu 4 βγάζει 16344! :D+

 

//edit: Πείτε και τίποτα βασικές εφαρμογές που θα πρέπει να εγκαταστήσω (τίποτα για τον MTK, dual sim κλπ).

 

//edit2: Πως σκατά εγκαθιστώ το CWM recovery; Με αυτό http://www.gizchina.com/2013/07/05/how-to-install-clockworkmod-recovery-jiayu-g4/ το μόνο που κατάφερα είναι μια παρολίγον κατεστραμμένη (!?) οθόνη. Πάω να κάνω boot στο recovery από το ΜΤΚ τοολς και μου βγάζει μια άσπρη οθόνη μετά το σήμα με ένα χοντρό περίγραμμα μαύρο και δεν κάνει τίποτα. Τελικά αφού το επανεκκινήσω το περίγραμμα φαίνεται (διαφορετικό χρώμα) και μετά από λίγο φεύγει ή η οθόνη τρεμοπαίζει...

 

Δοκίμασα και αυτό http://www.gizchina.com/gizchina-forum/topic/tutorial-cwm-6-0-2-8-english-recover-for-jiayu-g4-and-any-mt6589-i-guess/ και πλέον μπορώ να πω ότι η οθόνη έχει χαλάσει και επίσημα... :cry:

 

 

//edit: Αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/200950934008?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 VS αυτό http://www.minideal.net/original-high-grade-anti-fingerprint-screen-protector-film-for-jiayu-g4-smart-phone.html έχουν καμία διαφορά; Αξίζει τα 10πλάσια λεφτά του;

Αφού θα περιμένω που θα περιμένω πάλι ας πάρω κανένα.

Edited by margomenos13
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά επειδή με χέι εκνευρίσει πια υπάρχει κανένας με τη μεγάλη μπαταρία που να χει βάλει νεώτερη έκδοση και η μπαταρία να παίζει κανονικά. Είπα για δεύτερη φορά να φύγω από την έκδοση του minideal περνώντας την έκδοση του Σεπτεμβρίου από jiayu.es που είναι βασισμένη στην επίσημη για το thick 19/8 και πάλι το ίδιο πρόβλημα. Η μπαταρία πέφτει πολύ γρήγορα σε λιγότερο από μερα στο 14 μένει εκεί κάνα 10ωρο και μετά πέφτει κανονικά. Και τη προηγούμενη φορά με πιο απλά έκδοση πάλι το ίδιο και στη παλιά βλέπω στο needrom που το γράφει κάποιος ακριβώς το ίδιο. Παίζει κανένας με thick με νέα έκδοση με την μπαταρία να πέφτει κανονικά κι αν ναι με ποια έκδοση;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση που υπάρχει εδώ την έχεις δοκιμάσει: http://www.ejiayu.com/en/News.html

Με του minideal υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα? Αν όχι καμιά φορά ισχύει το "if it works don't fix it"

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την έκδοση που υπάρχει εδώ την έχεις δοκιμάσει: http://www.ejiayu.com/en/News.html

Με του minideal υπάρχει συγκεκριμένο πρόβλημα? Αν όχι καμιά φορά ισχύει το "if it works don't fix it"

Mα το παράλογο είναι οτι σε αυτη ειναι βασισμένη και η αντιστοιχη του jiayu.es το έλεγξα εκατο φορές πριν τη περάσω απλά ήθελα να ξεμπλέκω με recovery να μη μπλέξω με flashαρισμα κανονικά αλλά με βλέπω να το κάνω απλά φοβαμαι μη γινει καμιά στραβή...

Με του minideal μετά την επαναφορά πλέον είχε εξαλειφθεί το θέμα του touch απλά πρόσεξα σε πολλά μέρη ότι χάνει το 3g ή σε μέρη που ειναι χαμηλό αν το κλειδώσεις σε 3g χάνεται κι έρχεται και διαβασα σε πολλά site ότι ειναι πρόβλημα της συσκευής και διορθωθηκε στα firmwares τα τελευταία και γι αυτο κυρίως περασα καποια νεωτερη αν ελέγξω οτι δεν αλλάξει κατι σε αυτο θα γυρισω στη παλιά γιατι στο εξωχικο εχω θεμα με το 3g και στη συσκευη μια χανοταν μια ερχοταν ενω με αλλη συσκευη επαιζε κανονικά. Και για το hdr της κάμερας αλλά πάλι άφαντο είναι μια φορά εμφανιστηκε και χάθηκε οπότε κατέβασα το snap που βγαζει με hdr και οντως το αποτέλεσμα ειναι σαφως καλύτερο

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αντιγράφω από το ρώσικο forum, μια ανάλυση περι firmware (θα προσπαθήσω να "διορθώσω" την αυτόματη Αγγλική μετάφραση οπου μπορώ)

 

 

In addition to the post of deciphering letters indexes official firmware (H - huge 3000 mAH, L - light 1850 mAH, G - great 2G/32G, W - world )

All official firmware originally rutovany. The firmware has preinstalled superuser: Google Market

Officially Jiayu does not distinguish (in terms of firmware) phone versions with different processors: 6589 and 6589T. But in fact, in the hands of final users were both processors & phones only version of Basic 1G/4G/3000 mAH. The other two versions (Basic 1G/4G/1850 mAH and Advanced 2G/32G/3000mAH) originally came only with the processor 6589T (IMHO).

There are two "editions" of the official firmware:

1. Official firmware for the China market, with indexes firmware G4H, G4L, G4HG These are the firmware that are on phones that we all get from Chinese sellers. Available through the forum Jiayu: bbs.ejiayu.com, user "wade". These firmware is available for flashTool and for CWM. Below you can find links to the original files:

Jiayu G4 Basic 1G/4G/1850 mAH -

G4L-20130819-092942 CWM

G4L-20130819-092942 FT

Jiayu G4 Basic 1G/4G/3000 mAH -

G4H-20130816-180805 CWM

G4H-20130816-180805 FT

Jiayu G4 Advanced 2G/32G/3000mAH -

G4HG-20130816-151656 CWM

G4HG-20130816-151656 FT

Download previous versions of the firmware (100% refers to the version of Basic 1G/4G/3000mAH): from 15.05.2013, 20.06.2013, 06.07.2013 from this source is suspended now (Sept 2013).

There are also other files/utilities available, which contains: flashtools, the utility for IMEI, drivers. Repacked in order to preserve the original. http://s.4pda.to/forum/style_images/1/folder_mime_types/zip.gif G4.zip (17.15 MB)

 

2. Official firmware for the rest of the world (excluding China), the firmware of the index G4HW, G4LW, G4HGW. Distributed through the official website Jiayu: ejiayu.com. There are only for FlashTool. Below are links to the original files.

Jiayu G4 Basic 1G/4G/1850 mAH - G4LW-20130822-092045 FT

Jiayu G4 Basic 1G/4G/3000mAH - G4HW-20130819-085550 FT

Jiayu G4 Advanced 2G/32G/3000mAH - G4HGW-20130815-182836 FT

As far as I know, there are two previous versions of the firmware for this Jiayu G4 Basic 1G/4G/3000mAH: 31.05.2013 and 12.07.2013. To date, the last version of the source is not available for download.

 

The main differences between the firmware versions above are:

for the 1st set: the presence of the launcher from Leva, the Chinese calendar, the Chinese miner (keyboard, search engine, cloud storage), and a brief instruction manual,

for the 2nd set: the lack of any kind of Chinese application and availability of stock (android logo) launcher.

Firmware and HG indexes HGW (for Advanced version of the phone), are different from the others, so that they have mounted internal storage, 32 GB, less capacity for system partitions (system and data) and in the system (primary) as sdcard0, and the memory card - as sdcard1, and

firmware of the index L, H, LW, HW - capacity, the remaining section of the system memory, completely given over to the data memeory and as a drive (not installed by default), so the memory card is in the system present as sdcard0.

Firmware with an index different from HW LW fact that LW removed from the system applications and calendar applications lantern Google, as they appear in the HW and changed the power scheme, in addition, the firmware with the index LW has the ability to upgrade firmware stitch, which is in the other (latest releases) firmware fails because the file is missing proshivalschika firmware.

Conclusion: theoretically All firmware compatible, you can flash the firmware on the G4 Basic to Advanced, in which case you have remaining capacity of about 1.5 GB is mounted as sdcard0, but in this case you will quickly run out of memory for applications.

If you flash a G4 Advanced with any other firmware (manually) for Basic, you will lose the extended partition, a capacity of about 28 GB. Otherwise, the system will be operational. But this is only true fans of extreme sports. ABSOLUTELY NOT RECOMMENDED sews iPhone firmware does not correspond to his model!

 

PS Anticipating questions about the Spanish firmware versions: the Spanish version of the proposed site ejiayu.es, have for distribution modded firmware, designed for the Chinese market. In their firmware they use a classification different from the official one.

PPS There was also a version of the firmware of the 2nd version, were the modifier (distributor), removed root.

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και αυτό http://www.gizchina.com/gizchina-forum/topic/tutorial-cwm-6-0-2-8-english-recover-for-jiayu-g4-and-any-mt6589-i-guess/ και πλέον μπορώ να πω ότι η οθόνη έχει χαλάσει και επίσημα... :cry:

 

Μου φαίνεται οτι κάποιος Ρώσος έχει ίδιο πρόβλημα με σένα

Δες εδώ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

κι εκει που ημουν ετοιμος να το παραγγειλω ... http://www.to2c.com/jiayu-g4-mtk6589t-quad-core-1-5ghz-4-7-inch-hd-ips-retina-screen-android-4-2-13mp-camera-1g-4g-smartphone.html διαβασα αυτο το thread και δε με ενθουσιασε... ακομα θελω να το αγορασω... απλα δεν εχω καταλαβει ακομα ποσες εκδοχες του κινητου αυτου υπαρχουν... οταν λετε χοντρο και λεπτο μιλαμε εκτος specs? δηλαδη αν αλλαξεις σε οποιαδηποτε version του κινητου τον κωλο (μετα συγχωρησεως)(μπαταρια-καπακι), λεγεται thin και thick αναλογως? ειπατε σε καποιον που ηθελε να αγορασει ακριβως αυτο που θελω κι εγω τωρα, να περιμενει να δουμε πως θα πανε τα thins που παραγγειλατε...τι σημαινει? πωπω... μπερδεψα το μπεδεμα μου και δεν μπορω να καταλαβω το αρχικο μου μπερδεμα . Ελπιζω να σας μπερδεψα κι εγω. Εαν καποιος(θα τον πληρωσω) καταλαβε και μπορει να μου δωσει μια συμβουλη... θα χαρω πολυ. Να το αγορασω ή εχει critical προβληματα? παντως αυτο που ξερω για το gps, ειναι πως ολα τα mtk δε συνεργαζονται σωστα με το sports tracker και το endomondo(δινουν υπερβολικα αποτελεσματα αλλα σωστη διαδρομη(οποτε δουλευει το gps). δε φταιει το gps. λογικα συντομα θα δουμε φιξακι(μπυρα). αυτα...
Link to comment
Share on other sites

Το gps λειτουργει μια χαρα σε εμενα.

 

Εκανα το fix οπως εχει δωθει στις προηγουμενες σελιδες.

 

Κατεβηκα λοιπον σημερα στο αμαξι και του εβαλα μια τοποθεσια που δεν ειχα παει ποτε με το cygic. Χωρις να ενεργοποιησω δεδομενα ανοιξα απλα το gps και μετα απο 1-2 λεπτα το πολυ κλειδωσε δορυφορους. Σε ολη τη διαδρομη δεν εχασε το σημα καθολου και ηταν ακριβες. Μαλιστα τοποθετησα το κινητο μπροστα απο το λεβιε των ταχυτητων και χαμηλα στην κοσνολα που υποτιθεται θα ηταν πιο δυσκολο να εχει καλο σημα. Δε με απογοητευσε. Ισα ισα θεωρω οτι λειτουργει πολυ σωστα το gps του.

 

Επισης λειτουργουν σωστα το wifi positiong και το 3g positioning . Οταν δηλαδη δεν εχουμε ενεργοποιημενο το gps αλλα εχουμε ενεργοποιημενα δεδομενα μεσω wifi ή 3g/gsm τοτε ειναι δυνατη η ευρυτερη ευρεση της τοποθεσιας. Δοκιμαστε το στο google maps και θα καταλαβετε τι εννοω.

 

Ολα αυτα με την ρομ G4H 20130515-202809 που ειναι η ρομ του minideal με τα ελληνικα.

 

Συντομα θα δοκιμασω κι αλλες ρομς, κυριως για να λυθει το θεμα του wifi . Με τη μπαταρια το ψαχνω ακομα με reset stats κλπ

 

 

Τελος, θα εκτιμουσα πουλ αν καποιος μου ποσταρει καποιο αλλο σερβερ για την τελευταια μαμισια ρομ που απο το site δεν κατεβαινει με τιποτα !

Αυτή λέω : http://pan.baidu.com/share/link?shareid=1188578576&uk=1680007479

Edited by dimzan
Link to comment
Share on other sites

There are two "editions" of the official firmware:

1. Official firmware for the China market, with indexes firmware G4H, G4L, G4HG These are the firmware that are on phones that we all get from Chinese sellers. Spread through the forum Jiayu: bbs.ejiayu.com, laid out by the user "wade". These firmware exist for flashTool and for CWM. Below you can find links to the original files:

Jiayu G4 Basic 1G/4G/1850 mAH -

G4L-20130819-092942 CWM

G4L-20130819-092942 FT

Jiayu G4 Basic 1G/4G/3000 mAH -

G4H-20130816-180805 CWM

G4H-20130816-180805 FT

Jiayu G4 Advanced 2G/32G/3000mAH -

G4HG-20130816-151656 CWM

G4HG-20130816-151656 FT

Download previous versions of the firmware (100% refers to the version of Basic 1G/4G/3000mAH): from 15.05.2013, 20.06.2013, 06.07.2013 from this source is suspended.

There are also available for the archive, which contains: flashtools, the utility records of serial numbers, drivers. Archive lower repacked in order to preserve the original spelling. http://s.4pda.to/forum/style_images/1/folder_mime_types/zip.gif G4.zip (17.15 MB)

 

2. Official firmware for the rest of the world (excluding China), the firmware of the index G4HW, G4LW, G4HGW. Distributed through the official website Jiayu: ejiayu.com. There are only fro FlashTools. Below are links to the original files (the same files perezalito on our resources, references made to them in the cap threads).

Jiayu G4 Basic 1G/4G/1850 mAH - G4LW-20130822-092045 FT

Jiayu G4 Basic 1G/4G/3000mAH - G4HW-20130819-085550 FT

Jiayu G4 Advanced 2G/32G/3000mAH - G4HGW-20130815-182836 FT

As far as I know, there are two previous versions of the firmware for this Jiayu G4 Basic 1G/4G/3000mAH: 31.05.2013 and 12.07.2013. To date, the last version of the source is not available for download. .

 

Τωρα νομίζω εξηγηθηκαν όλα. Σε υπερευχαριστουμε φίλε μου που το έψαξες τοσο πολύ! Η ισπανικη λοιπόν rom του thick είναι βασισμενη στην 20130819-092942 που αντιστοιχεί στην αρχική κινεζική για το thin. Απο την άλλη τώρα προσέχω ότι η ισπανική για το tourbo thin βασιζεται στην 20130816-180805 που είναι η official κινεζική για το thick. Γι αυτό σε μας η μπαταρία πέφτει γρήγορα και κολλαει στο τέλος ενώ oi turbo που πέρασαν την ισπανικη κάνει βουτια στη μπαταρία όπως ανέφεραν αφου ουσιαστικά προοριζεται για το thick. Τα μπέρδεψαν μάλλον οι Ισπανοί...

Θα εγκαταστησω την εκδοση για το turbo για να δω αν όντως ισχύει διαφορετικά θα πάω στη μαμίσια κινεζικη τωρα που βρεθηκε και με recovery

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...