Jump to content

iPhone 5


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πριν δυο εβδομαδες εστειλα το iphone infoquest γιατι νομιζα εβλεπα την οριζοντια γραμμη καποιες φορες..τεσπα μετα απο πεντε ημερες μου εστειλαν αλλο..δεν δουλευε το home button,ηθελε 3-4 φορες πατημα για να παει home screen και το power button εκανε σαν κουδουνιστρα.Το εστειλα και αυτο πισω,εχθες ηρθε αλλο..και αυτο αλλο προβλημα,το πισω μερος επανω εκει στην ενωση μεταλλου και γυαλιου δεν εχει γινει μαλλον σωστη τοποθετηση και ειναι λιγο πιο ψηλα το γυαλι και το νιωθεις οταν περνας το δαχτυλο απο πανω..:angry:.Εκει στην apple ηθελα να ξερω δεν εχουν ποιοτικο ελεγχο?Αυριο το πρωι θα τους παρω παλι...αυτα ειναι καραγκιοζιλικια.

 

 

H οριζοντια γραμμη τι ειναι ακριβως?

 

Καλα αν μπλεξεις με service σε τετοιες συσκευες (unibody) αστο...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

πριν δυο εβδομαδες εστειλα το iphone infoquest γιατι νομιζα εβλεπα την οριζοντια γραμμη καποιες φορες..τεσπα μετα απο πεντε ημερες μου εστειλαν αλλο..δεν δουλευε το home button,ηθελε 3-4 φορες πατημα για να παει home screen και το power button εκανε σαν κουδουνιστρα.Το εστειλα και αυτο πισω,εχθες ηρθε αλλο..και αυτο αλλο προβλημα,το πισω μερος επανω εκει στην ενωση μεταλλου και γυαλιου δεν εχει γινει μαλλον σωστη τοποθετηση και ειναι λιγο πιο ψηλα το γυαλι και το νιωθεις οταν περνας το δαχτυλο απο πανω..:angry:.Εκει στην apple ηθελα να ξερω δεν εχουν ποιοτικο ελεγχο?Αυριο το πρωι θα τους παρω παλι...αυτα ειναι καραγκιοζιλικια.

Πήγαινε από εκεί και κοίτα προσεκτικά αυτό που θα παραλάβεις.

Από ανακατασκευή είναι αυτά. Ποιος τα ανακατασκευάζει δεν ξέρω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

η infoquest το στελνει με κουριερ σπιτι..δεν εχει να κανει με unibody..ειναι νεα συσκευη.Απλα εχουν κατσει και οι 2 με προβλημα.Απο αμερικη ερχονται οι συσκευες τους ρωτησα.
Link to comment
Share on other sites

η infoquest το στελνει με κουριερ σπιτι..δεν εχει να κανει με unibody..ειναι νεα συσκευη.Απλα εχουν κατσει και οι 2 με προβλημα.Απο αμερικη ερχονται οι συσκευες τους ρωτησα.

 

Μπορεί να έρχονται απο Αμερική (αν πιστέψουμε αυτά που σου είπαν) αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν είναι ανακατασκευή. Refurbished

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έρχονται απο Αμερική (αν πιστέψουμε αυτά που σου είπαν) αλλά αυτό δεν σημαίνει πως δεν είναι ανακατασκευή. Refurbished

Και πάλι καινούργια κινητά είναι και τα ανακατασκευασμενα.μονο μια πλακέτα αναβαθμίζουν.ετσι είπαν από infoquest τουλάχιστον

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι καινούργια κινητά είναι και τα ανακατασκευασμενα.μονο μια πλακέτα αναβαθμίζουν.ετσι είπαν από infoquest τουλάχιστον

 

Δεν υπαρχει δικαιολογια. Πρεπει να παρεις πισω μια τελεια συσκευη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που βλεπω ειναι οτι η apple δινει πολλες σκαρτες συσκευες...πριν λιγο το πηγα παλι.Ποιοτικος ελεγχος μηδεν.
Link to comment
Share on other sites

παντως αυτο που βλεπω ειναι οτι η apple δινει πολλες σκαρτες συσκευες...πριν λιγο το πηγα παλι.Ποιοτικος ελεγχος μηδεν.

 

Αν επιτρέπεται απο που το αγόρασες; Γιατί διαβάζω πολλά κουλά τώρα τελευταία με refurbished συσκευές. Ελπίζω να μην αγόρασες τέτοια συσκευή απο κάποια προσφορά.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

οχι το κινητο το πηρα απο istore στην μαλαισια, σημασια δεν εχει απο που το αγορασα..αλλα και οι 2 επομενες που μου εδωσαν ειχαν προβλημα! Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

οχι το κινητο το πηρα απο istore στην μαλαισια, σημασια δεν εχει απο που το αγορασα..αλλα και οι 2 επομενες που μου εδωσαν ειχαν προβλημα!

 

Απο Μαλαισία; Πως κατάφερες και έχεις εγγύηση εδώ στην Ελλάδα; Ισχύει παγκόσμια;

 

Για το θέμα όπως σου είπε ο Γιάννης (ddr2) απαιτείς αυτό που πλήρωσες, ένα άρτιο τηλέφωνο χωρίς προβλήματα ότι μάρκα και να είναι. Εύχομαι το επόμενο τηλεφώνο να είναι όπως πρέπει.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

για να το δεχτουν μαλλον ειναι παγκοσμια..ισως και επειδη ειναι το ιδιο μοντελο που εχουμε στην ελλαδα,γιατι οταν καλεις infoquest λεει καλυπτουμε iphone απο συγκεκριμενες χωρες,χωρις να λεει ποιες.
Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα κανετε το update και μετα κανετε επαναφορα εργοστασιακων για να κατσει καλα οπως λεμε , απενεργοποιηστε πρωτα το PIN της SIM γιατι δεν θα μπορειτε να ενεργοποιησετε με τιποτα με το τηλ. μετα
Link to comment
Share on other sites

παιδια αμα κανετε το update και μετα κανετε επαναφορα εργοστασιακων για να κατσει καλα οπως λεμε , απενεργοποιηστε πρωτα το PIN της SIM γιατι δεν θα μπορειτε να ενεργοποιησετε με τιποτα με το τηλ. μετα

 

απο ποτε ισχυει αυτο που λες με την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?? αλλιως δε καθετε καλα?:cry:

Link to comment
Share on other sites

απο ποτε ισχυει αυτο που λες με την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?? αλλιως δε καθετε καλα?:cry:

 

Θα επηρεάστηκε απο το Android :lol: (αστειεύομαι έτσι... γιατί κάποιοι αρπάζονται με το παραμικρό πλέον)!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
απο ποτε ισχυει αυτο που λες με την επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων?? αλλιως δε καθετε καλα?:cry:

 

Στο 5αρι κάθεται μια χαρά η νέα έκδοση χωρίς να χρειάζεται επαναφορά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα την περναω και εγω,ηρθε και η τριτη συσκευη και ειναι αριστη:D

edit: Το appstore ειναι κατω?βγαζει συνεχεια αδυνατη συνδεση.

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Είναι λογικό και σήμερα οι servers να είναι overloaded. Λίγο υπομονή και επιμονή και όλα γίνονται.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παντως το ios 7 ειναι απιστευτο.Μπραβο στην apple.

 

edit: Το μονο που δεν μου αρεσει ειναι ο dialer,δειχνει πολυ αρχαιος,ο παλιος ηταν παρα πολυ ωραιος!

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

παιδια με την 7 μπορουμε να αφαιρουμε ενα ενα τα noticication απο το NC η αφαιρουνται παλι ολα μαζι οπως στο 6?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει ή αν θα υπαρξει καποιο ipcc σε ios 7 για downgrade σε cosmote για ερθει παλι ο διακοπτης του 3g?
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση.ανοιξα τώρα το YouTube και πέταξε ένα μήνυμα "το YouTube ζήτησε πρόσβαση στο μικρόφωνο" σας το έχει βγάλει εσάς;
Link to comment
Share on other sites

Και στο τουιτερ...ότι το τουιτερ ζητά πρόσβαση στο τουιτερ...βέβαια σε όλα αυτά έχω κάνει άρνηση .
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε αν υπαρχει ή αν θα υπαρξει καποιο ipcc σε ios 7 για downgrade σε cosmote για ερθει παλι ο διακοπτης του 3g?

 

Δουλεύω αυτή τη στιγμή πάνω σε ένα τέτοιο αρχείο για Vodafone/cosmote!

Μπορείτε να προσθέσετε μια εικόνα μέγιστων διαστάσεων 420 x 150 pixels και μέγιστου μεγέθους 16,3Kb
Link to comment
Share on other sites

Δουλεύω αυτή τη στιγμή πάνω σε ένα τέτοιο αρχείο για Vodafone/cosmote!

 

Αγαπητέ μου, αν τα καταφέρεις, ειλικρινά θα σε δοξολογώ! Η κατάσταση με το 3G στο σπίτι μου είναι τραγική.. Κι όσο το βλέπω να παιδευεται να βρει 3G ακόμα και για voice μου έρχεται να το σπασω!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 5
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...