Jump to content

Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro


itsosse
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκίμασες να κάνεις uninstall και install την εφαρμογή;

Επίσης πήγαινε στις ρυθμίσεις βρες την εφαρμογή και πάτα εκκαθάριση δεδομένων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παίδες. Το πρόβλημα που αντιμετοπίζω το περιγράφω συνοπτικά και στον τίτλο. Διαθέτω ένα sony ericsson xperia pro mini το οποίο είναι στην τελευταία έκδοση και δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή για το facebook. Πιο συγκεκριμένα όταν πάω να ανοίξω το facebook από την εφαρμογή κολλάει, εμφανίζει μόνο κάνα δυό ενημερώσεις και αυτό ήταν όλο. Όταν πάω να αλλάξω καρτέλα και να μπω στους στενούς φίλους φορτώνει για χρόνια, έπειτα χάνεται η σύνδεση , πατάω ανανέωση και πάλι τα ίδια. Όλα αυτά συνδεδεμένος απο ασύρματο δίκτυο του σπιτιού. Ενώ εαν πάω να μπω στο facebook απο τον opera μπαίνει κανονικά και γρήγορα ακόμη και εαν είμαι συνδεδεμένος απο το δίκτυο της κοσμοτέ. Η εφαρμογή του facebook είναι και αυτή αναβαθμισμένη στην τελευταία έκδοση, υπάρχει κανείς με το ίδιο πρόβλημα ή καμιά ιδέα για την αντιμετόπισή του; Όχι ότι καίγομαι αλλά γιατί να μην δουλεύουν όλα όπως πρέπει;;:worry:

 

προσπαθησες να κανεις εκκαθαριση cache της εφαρμογης απο τις ρυθμισεις?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα και τις δύο ιδεες που μου είπατε αλλά πάλι τίποτα..

 

ποτε ξεκινησε αυτο το προβλημα?

μετα απο το τελευταιο update της εφαρμογης?

αν ναι τοτε καποιο προβλημε εχει το facebook app πιθανοτατα

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό το είχε ο αδερφός μου και πέρασε σε μένα, θα δοκιμάσω να βγάλω την αναβαθμισμένη έκδοση του facebook και να μπω με την παλιά να δω τι γίνεται. Όπως κατάλαβες φίλε μου δεν ξέρω πότε ακριβώς άρχισε το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται με την παλιά έκδοση της εφαρμογής να τρέχει καλύτερα. Μου φαίνεται θα το googlαρω και άλλο το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

αγόρασα μεταχειρισμενο το παραπάνω τηλεφωνο και μετα το φορματ και τα σχετικα εβαλα τη σιμ που ειχα στο παλιο μου xperia X10 mini αλλα το st15i δε βρισκει δικτυο cosmote την κάρτα την αναγνωρίζει γιατι τραβηξε και τα αποθικευμενα τηλέφωνα απο τη σιμ κανονικότατα σήμα δεν πιάνει εχει βγάλει ενα Χ πάνω στις μπάρες του σήματος

HELP me !

:(

Link to comment
Share on other sites

αγόρασα μεταχειρισμενο το παραπάνω τηλεφωνο και μετα το φορματ και τα σχετικα εβαλα τη σιμ που ειχα στο παλιο μου xperia X10 mini αλλα το st15i δε βρισκει δικτυο cosmote την κάρτα την αναγνωρίζει γιατι τραβηξε και τα αποθικευμενα τηλέφωνα απο τη σιμ κανονικότατα σήμα δεν πιάνει εχει βγάλει ενα Χ πάνω στις μπάρες του σήματος

HELP me !

:(

 

Βγάλε και ξαναβάλε τη sim αφού πρώτα καθαρίσεις με τη μπλούζα τις επαφές της sim και του κινητού.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Για την ώρα δεν εχω αλλη κάρτα εκτος απο της γυναικας μου που πάλι κάνει ακριβώς το ιδιο.Αυτη η κάρτα ειναι ακριβώς η ιδια με τη δικιά μου.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Έχω στα χέρια μου το xperia mini pro μιας φιλης και μου ζητησε να της το κανω φορματ γιατι της κολλαει συνέχεια. Φοράει την 2.3.Χ έκδοση και θα του περάσω την 4.0.Χ μέσω του sony update tool. Υπάρχει κάποια ελαφρυά, απλή και απροβλημάτιστη custom που μου προτείνετε στην θέση της official?

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα. Έχω στα χέρια μου το xperia mini pro μιας φιλης και μου ζητησε να της το κανω φορματ γιατι της κολλαει συνέχεια. Φοράει την 2.3.Χ έκδοση και θα του περάσω την 4.0.Χ μέσω του sony update tool. Υπάρχει κάποια ελαφρυά, απλή και απροβλημάτιστη custom που μου προτείνετε στην θέση της official?

 

Αν δεν ξεκλειδώσεις bootloader για να βάλεις custom kernel, δεν υπάρχει ελαφριά, απλή και απροβλημάτιστη στο android 4, ενώ οι CM έχουν ελλείψεις. Και η αλήθεια είναι οτι δεν πολυασχολούνται πια με τα mini/ mini pro οι devs...

Εγώ σου προτείνω να μην πας σε 4 αλλά να ξαναπεράσεις με flashtool την 2.3.4, ρουτ και ξήλωμα σκουπιδίων και το τηλέφωνο θα πετάει! Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792

Επίσης, μπορείς αν θες πάνω στην 2.3.4 να περάσεις ένα ICS feel όπως έχω κάνει εγώ - δες εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162275 αλλά κάνε ένα κόπο να το διαβάσεις προσεκτικά γιατί σε μένα με mini έκατσε μια χαρά, εσύ έχεις το minipro...

 

 

 

@vasilisdmr: αν είσαι ρουτ βάλε titanium backup και (αφού τα πάρεις backup) ξήλωσε όλα τα add-ons του facebook που θα βρεις, και μετά εγκατέστησε εκ νέου την εφαρμογή από το play... είναι που είναι λίγη η μνήμη μας την σκίζουν και οι μλκς τύπου facebook....

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόνο με vodafone δουλευει το κινητό,αυτο πρεπει να εγινε μετά την αναβάθμιση που του έκανα

Εχω ξεκλείδωτη συσκευή. Την εκανα και root(το εκανα με επιτυχία αλλα δεν ξερω τι κανει.Με οδηγό απο το φόρουμ το εκανα)

Το test mode τι είναι? του το έκανα κι αυτο αλλα δεν πολυκαταλαβα τι ειναι και τι κανει(εγινε με επιτυχία απο οδηγό)

Πως μπορω να το κάνω να δουλευει στην μπάντα του κοσμοτε? υπαρχει κατι να περασω?

αυτα τα παραπάνω που περιγράφω τα έκανα μήπως και ξεκλειδώσει τις μπάντες του κοσμοτε αλλα χιόνι η δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

ουτε με vodafone τελικα δουλευει ερχεται το σημα και μετα απο λίγο χάνεται πάλι για να ξαναέρθει σε κανα δύο ώρες για λίγο

κανεις για να δωσει φώς?

 

καταλαβα μεγαλο φορουμ :lol:

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση" ή κάνουμε χρήση της "Πολλαπλής παράθεσης"
Link to comment
Share on other sites

ουτε με vodafone τελικα δουλευει ερχεται το σημα και μετα απο λίγο χάνεται πάλι για να ξαναέρθει σε κανα δύο ώρες για λίγο

κανεις για να δωσει φώς?

 

Θα τα'παιξε η κεραία του. Στείλτο στο σέρβις αν είσαι εντός εγγύησης.

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Δυστυχώς είχα και με το δικό μου παρόμοιο θέμα. Δεν μπορούσε με τίποτα να μπει σε GSM, μόνο σε 3G μπορούσε να κάνει register. Μετά από αλλαγή πλακέτας στο σέρβις φτιάχτηκε το πρόβλημα αλλά τώρα πια "χάνει" τη sim ξαφνικά και ζητάει πάλι το pin για να μπει στο δίκτυο. Το κακό είναι ότι δεν υπάρχει εγγύηση οπότε μέχρι να αγοραστεί άλλο ζούμε με το πρόβλημα....
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με τα πλήκτρα αφής του mini. Δεν είναι σαν αυτό το προβλημα της υπερθερμανσης που υπήρχε κάποτε. Το ειχε παθει και το δικο μου τοτε αλλα το εφτιαξα. Το καινουργιο προβλημα είναι οτι το back button κυριως, ειναι υπερβολικα ευαισθητο. ακομη και μ ενα ελαφρυ φυσημα πατιεται και δεν ξερω τι να κανω. Επισης πολλες φορες πατας πανω του και δεν ανταποκρινεται καθολου. Εχει κανεις σας καμια ιδεα? Το τηλεφωνο ειναι ροοτ. Επισης θα ηθελα να ρωτησω ειναι αλλο πραμα το ροοτ και αλλο το custom rom και costum kernel. Εγω που ειμαι ροοτ εχω costum rom περασμενη? Edited by Argeitis1988
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα μεγαλο φορουμ :lol:

 

Φίλε μου όταν πειράζεις το τηλέφωνο σου και φλασάρεις ότι διαβάζεις στο νετ ομολογώντας οτι δεν ξέρεις καν τι κάνει αυτό που φλασάρεις, τότε δεν σου φταίει το μεγάλο ή μικρό φόρουμ... το mini είναι ένα απο τα καλύτερα τηλέφωνα της γενιάς του και φυσικά παίζει σε όλες τις μπάντες της Ελλάδας.

 

Εάν δεν σου έχει πέσει (ώστε να υπάρχει φυσική ζημιά στο κύκλωμα κεραίας) κάποια μλκ έχει γίνει με αυτά που του πέρασες, καλύτερα να το πας σε SONY service να το δουν - ζήτα να σε ενημερώσουν για το κόστος πριν προχωρήσουν, η αλλαγή πλακέτας είναι ακριβή και μπορεί να μην σε συμφέρει...

 

 

@argeitis: φίλε μου ψάξε στους οδηγούς έναν οδηγό που λέει Οδηγός Επιβίωσης.... για ν αξεκαθαρίσεις τις έννοιες. Εν συντομία, ρουτ είνια κάτι σχετικά εύκολο και μάλλον απαραίτητο, για να μπορέσεις να αφαιρέσεις πράγματα που δεν χρειάζεσαι και να ελευθερώσεις μνήμη - χωρίς ν ασημαίνει οτι δεν μπορείς να κάνεις ζημιά, σβήνωντας π.χ. κάτι που δεν θάπρεπε. Το καλό είνια οτι έχεις πάντα την "ασφάλεια" του φλασαρίσματος με το Update Service και είσαι πάλι εκεί που ξεκίνησες.

Τα custom rom, custom kernel και unlocking bootloader είναι προχωρημένα, μη-απαραίτητα πράγματα που δεν πρέπει να κάνει κάποιος που δεν έχει καταλάβει ΤΙ και ΓΙΑΤΙ, κυρίως γιατί η ζημιά που μπορεί να γίνει μπορεί και να είναι ανεπανόρθωτη.

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

Το σχόλιο περί μεγάλου forum μάλλον πήγαινε στο γεγονός ότι πέντε ώρες μετά το αρχικό post δεν είχε δωθεί απάντηση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλοι μου.Εχω αγορασει περσυ[Φλεβαρης 2012] ενα κινητο sony ericsson mini[sT15].Ολα οκ μεχρι σημερα.Ειχα περασει τις επαφες μου στο pc,περσυ,αλλα,πριν δεκα μερες κατι εκανα και τις εχασα.Θελω τωρα να τις ξαναστειλω απο το κινητο μου στον υπολογιστη και συγκεκριμενα στο Outlook 2007[εκει τις ειχα και πριν] με καλωδιο USB.Δεν θυμαμαι ομως πως.Θα ηθελα την βοηθεια σας.Ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ξεκλειδώσεις bootloader για να βάλεις custom kernel, δεν υπάρχει ελαφριά, απλή και απροβλημάτιστη στο android 4, ενώ οι CM έχουν ελλείψεις. Και η αλήθεια είναι οτι δεν πολυασχολούνται πια με τα mini/ mini pro οι devs...

Εγώ σου προτείνω να μην πας σε 4 αλλά να ξαναπεράσεις με flashtool την 2.3.4, ρουτ και ξήλωμα σκουπιδίων και το τηλέφωνο θα πετάει! Δες εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1568792

Επίσης, μπορείς αν θες πάνω στην 2.3.4 να περάσεις ένα ICS feel όπως έχω κάνει εγώ - δες εδώ

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2162275 αλλά κάνε ένα κόπο να το διαβάσεις προσεκτικά γιατί σε μένα με mini έκατσε μια χαρά, εσύ έχεις το minipro...

αν μπορεις μια βοηθεια γτ δε μπορω να το περασω το ics feel κολλαει στο logo και κανει ολο επανεκιννησεις επισης πιο custom kernel προτινεις να βαλω εχω τη στοκ 2,3,4 ειμαι ρουτ εχω ξηλωσει και διαφορα απο μεσα ευχαριστω

ολα αυτα σε mini ενος φιλου επισης ποιο launcher προτινεται για gb εχω καιρο να ασχοληθω και παντου βαζω τον nova

Edited by zxr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia mini και mini Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...