Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως με καρτοκινητό πλέον τη βγάζεις σχεδόν τσάμπα και αν έχεις μεγαλύτερες απαιτήσεις, πρέπει να κάτσεις να ασχοληθείς και να το ψάξεις, αλλά φαίνεται ότι θα καταφέρεις να πετύχεις καλή προσφορά σε συμβόλαιο... Πχ. ενα W με 20-25 ευρώ που διαβάζω ότι πέτυχαν κάποιοι εδώ, είναι πράγματι value for money ;)

πιστεύω οτι για εναν άνεργο τα 25€ τον μήνα είναι πολλά για κινητή. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για λιγότερη επιβαρυνση.

Δεν επιμένω αλλά οι καιροί είναι δυσκολοι για ένα φορτίο 20-25€ τον μήνα.

Μια καρτοκινητή δίνει και το δικαίωμα να μην βάλεις λεφτά για μερικούς μηνες, χωρίς πρόβλημα.

300€ τον χρόνο δεν είναι και λίγα για συμβόλαιο δεσμευτικό για τόσους μήνες όταν δεν υπάρχουν επαγγελματικοί λόγοι.

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω οτι για εναν άνεργο τα 25€ τον μήνα είναι πολλά για κινητή. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για λιγότερη επιβαρυνση.

Δεν επιμένω αλλά οι καιροί είναι δυσκολοι για ένα φορτίο 20-25€ τον μήνα.

Μια καρτοκινητή δίνει και το δικαίωμα να μην βάλεις λεφτά για μερικούς μηνες, χωρίς πρόβλημα.

300€ τον χρόνο δεν είναι και λίγα για συμβόλαιο δεσμευτικό για τόσους μήνες όταν δεν υπάρχουν επαγγελματικοί λόγοι.

 

Εννοείται οτί είναι πολλά για έναν ανεργό-και για αυτόν που έχει δουλειά, αλλά πλέον κακοπληρώνεται, εδώ που τα λέμε...

Με καρτοκινητό κάνεις σίγουρα μεγάλη οικονομία ;)

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω οτι για εναν άνεργο τα 25€ τον μήνα είναι πολλά για κινητή. Υπάρχουν πολλοί τρόποι για λιγότερη επιβαρυνση.

Δεν επιμένω αλλά οι καιροί είναι δυσκολοι για ένα φορτίο 20-25€ τον μήνα.

Μια καρτοκινητή δίνει και το δικαίωμα να μην βάλεις λεφτά για μερικούς μηνες, χωρίς πρόβλημα.

300€ τον χρόνο δεν είναι και λίγα για συμβόλαιο δεσμευτικό για τόσους μήνες όταν δεν υπάρχουν επαγγελματικοί λόγοι.

 

Συμφωνώ με τον προλαλήσαντα. Για αυτό και χρησιμοποιώ το f2g και έχω βρει την υγεία μου. Οι προσφορές μοιάζουν ατελείωτες και οι χρεώσεις είναι συμφέρουσες. Καρτοκινητή και ξερό ψωμί...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται οτί είναι πολλά για έναν ανεργό-και για αυτόν που έχει δουλειά, αλλά πλέον κακοπληρώνεται, εδώ που τα λέμε...

Με καρτοκινητό κάνεις σίγουρα μεγάλη οικονομία ;)

 

Επειδή έχω υπάρξει πολλές φορές άνεργη τα τελευταία χρόνια και μονίμως το άγχος μου ήταν το νοίκι και η φρίκη μου ήταν τα κερατιάτικα για κινητό, θεωρώ πως ο πιο οικονομικός τρόπος για να τη βγάλει κάποιος κάθε μήνα άνετα είναι το f2g. Δεν το πήρα σε φάση που ήμουν άνεργη αλλά αυτή στιγμή βλέπω ότι ήταν από τις πιο έξυπνες κινήσεις της χρονιάς.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω υπάρξει πολλές φορές άνεργη τα τελευταία χρόνια και μονίμως το άγχος μου ήταν το νοίκι και η φρίκη μου ήταν τα κερατιάτικα για κινητό, θεωρώ πως ο πιο οικονομικός τρόπος για να τη βγάλει κάποιος κάθε μήνα άνετα είναι το f2g. Δεν το πήρα σε φάση που ήμουν άνεργη αλλά αυτή στιγμή βλέπω ότι ήταν από τις πιο έξυπνες κινήσεις της χρονιάς.

Νομίζω πως η λύση είναι κάπου στην μέση, αν δεν θες δεσμεύσεις κλπ το F2G σε καλύπτει άνετα χωρίς περιορισμούς με τις τόσες προσφορές που βγάζει, αν όμως θες ας πούμε τα 1500 λεπτά και το ίντερνετ κλπ πας σε ένα W και καθάρισες άνετα με αρκετά ευνοϊκούς όρους κατ' εμε

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η λύση είναι κάπου στην μέση, αν δεν θες δεσμεύσεις κλπ το F2G σε καλύπτει άνετα χωρίς περιορισμούς με τις τόσες προσφορές που βγάζει, αν όμως θες ας πούμε τα 1500 λεπτά και το ίντερνετ κλπ πας σε ένα W και καθάρισες άνετα με αρκετά ευνοϊκούς όρους κατ' εμε

 

Το ίδιο λέμε ;)

σουπερ οικονομία και ικανοποιητικές παροχές-f2g

φουλ παροχές σε συμφέρουσα τιμη-w

Αυτή τη στιγμή, εκεί καταλήγω...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έκανα αίτηση για αλλαγή συμβολαίου απο wind σε cosmote πριν μερικές μέρες. τελικά μου έκαναν καλή προσφορά απο την wind τηλεφωνικώς κ δέχτηκα να προχωρήσει, για τον λόγο όμως ότι δεν υπήρχε κάποιο συμβόλαιο κ ενώ στο τηλέφωνο είπανε οτι θα το πάρω απο ένα κατάστημα wind (εκεί δεν μπορούν να το δώσουν γιατί η προσφορά έγινε απο τα κεντρικά τηλεφωνικώς) κ απο την "εξαφάνιση" της υπαλλήλου που μίλησα εδώ κ λίγες μέρες αποφάσισα να το ψάξω για ακύρωση. έχουνε στείλει μήνυμα στις 4 του μήνα οτι ενεργοποιήθηκε η αναβάθμιση αλλά ο λογαριασμός του υπάρχον συμβολαίου εκδίδεται στις 12 (άρα ακόμα πιστεύω δεν ισχύει). για να το ακυρώσω μου είπανε ότι θέλει να περιμένω 2 μηνες για να κάνω αίτηση για ακύρωση + 1 με 1.5 μετά. (πληρώνω πάγια κ την διαφορά απο την έκπτωση παγίου)μπορώ να το ακυρώσω χωρίς να επιβαρυνθώ η την πάτησα?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έκανα αίτηση για αλλαγή συμβολαίου απο wind σε cosmote πριν μερικές μέρες. τελικά μου έκαναν καλή προσφορά απο την wind τηλεφωνικώς κ δέχτηκα να προχωρήσει, για τον λόγο όμως ότι δεν υπήρχε κάποιο συμβόλαιο κ ενώ στο τηλέφωνο είπανε οτι θα το πάρω απο ένα κατάστημα wind (εκεί δεν μπορούν να το δώσουν γιατί η προσφορά έγινε απο τα κεντρικά τηλεφωνικώς) κ απο την "εξαφάνιση" της υπαλλήλου που μίλησα εδώ κ λίγες μέρες αποφάσισα να το ψάξω για ακύρωση. έχουνε στείλει μήνυμα στις 4 του μήνα οτι ενεργοποιήθηκε η αναβάθμιση αλλά ο λογαριασμός του υπάρχον συμβολαίου εκδίδεται στις 12 (άρα ακόμα πιστεύω δεν ισχύει). για να το ακυρώσω μου είπανε ότι θέλει να περιμένω 2 μηνες για να κάνω αίτηση για ακύρωση + 1 με 1.5 μετά. (πληρώνω πάγια κ την διαφορά απο την έκπτωση παγίου)μπορώ να το ακυρώσω χωρίς να επιβαρυνθώ η την πάτησα?

 

Κάνε ξανά αίτηση φορητότητας. Και εμένα μου είχαν κάνει πέρσι τηλεφωνικά αντιπροσφορά από το τμήμα προσφορών wind, που δεν μπορούσαν όμως να τη δώσουν σε κατάστημα όταν πήγα. Μετά τη δεύτερη αίτησή μου φορητότητας, έγινε καλύτερη συνεννόηση...Εσένα πάντως λες ότι σου έστειλαν μήνυμα ότι ενεργοποιήθηκε η αναβάθμιση, οπότε πού είναι το πρόβλημα;

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιουνιο εκανα ανανεωση συμβολαιου το παλιο Medium και με σταθερο wind το πηρα στα 20, 5

Φιλος σημερα με πολυ μικρο συμβολαιο παρεμεινε στην wind και του δωσανε το W στα 22.

Πηρα τηλ στις προσφορες να ρωτησω αν μπορει να δωθει τo w σε καλυτερη τιμη αλλα δεν ....μαλιστα μου ειπε μια κοπελα οτι για να μπορειτε να παρετε καλυτερη εκπτωση πρεπει να κανετε φορητοτητα.

Αν κανω αιτηση φορητοτητας σε voda πχ και με την λογικη οτι το ποσο που θα πληρωνα αν εφευγα απο wind ειναι μονο 50€...λετε να μου δωσουν νεα καλυτερη προσφορα για το w και με 18 μηνο συμβολαιο? ( τωρα εχω 12 μηνο)....

Επισης να ρωτησω απ οτι ειδα για να προχωρησει η αιτηση φορητοτητας πρεπει να υπογραφω/δωσω χαρτια?

Ετσι μου ειπαν voda που πηρα....ή δινοντας μονο στοιχεια τηλεφωνικα και πριν ερθει ο courier πεφτει το τηλ απο wind?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Τον Ιουνιο εκανα ανανεωση συμβολαιου το παλιο Medium και με σταθερο wind το πηρα στα 20, 5

Φιλος σημερα με πολυ μικρο συμβολαιο παρεμεινε στην wind και του δωσανε το W στα 22.

Πηρα τηλ στις προσφορες να ρωτησω αν μπορει να δωθει τo w σε καλυτερη τιμη αλλα δεν ....μαλιστα μου ειπε μια κοπελα οτι για να μπορειτε να παρετε καλυτερη εκπτωση πρεπει να κανετε φορητοτητα.

Αν κανω αιτηση φορητοτητας σε voda πχ και με την λογικη οτι το ποσο που θα πληρωνα αν εφευγα απο wind ειναι μονο 50€...λετε να μου δωσουν νεα καλυτερη προσφορα για το w και με 18 μηνο συμβολαιο? ( τωρα εχω 12 μηνο)....

Επισης να ρωτησω απ οτι ειδα για να προχωρησει η αιτηση φορητοτητας πρεπει να υπογραφω/δωσω χαρτια?

Ετσι μου ειπαν voda που πηρα....ή δινοντας μονο στοιχεια τηλεφωνικα και πριν ερθει ο courier πεφτει το τηλ απο wind?

 

Γι' αυτό πολύ σωστά λένε κάποιοι εδώ μέσα, μην βιάζεστε να κάνετε συμβόλαια αυτή την περίοδο, κάντε πρώτα έρευνα αγοράς στο myphone για τις τιμές που παίζουν, υπάρχει πολύ περιθώριο για εκπτώσεις ακόμη...

 

Για την περίπτωσή σου, δεν γνωρίζω αν θα σου κάνουν αντιπροσφορά από τη Wind, από τη στιγμή που έχεις ήδη φρέσκο συμβόλαιο, αλλά το θέμα είναι, ότι δε νομίζω να σου δώσουν το W, και μάλιστα σε αυτή την τιμή. Έχουν τρόπο "εκβιασμού" σου το 50αρικο που θα τους χρωστάς αν φύγεις. Το πιθανότερο είναι να προτείνουν να σε κρατήσουν στο Wind M, αλλά να σου δώσουν χρόνο ομιλίας προς άλλα δίκτυα ή κι άλλα Mb.

 

Η αίτηση φορητότητας γίνεται και τηλεφωνικά, μην πας σε κατάστημα και μπλέκεις μετα με επισκέψεις πάλι, αν την ακυρώσεις.

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αιτηση voda και μου ειπαν να στειλουν courier σε δυο μερες εκκαθαριστικο και λογαριασμο wind...

κατι που δεν γινοταν πριν μερικους μηνες...μηπως τωρα για να ξεκινησει η διαδικασια χρειαζονται τα χαρτια?

γιατι κατι αντιστοιχο γραφει και στο site της cosmote...για αποστολη παραγγελιας...

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

πηγα να κανω αιτηση voda και μου ειπαν να στειλουν courier σε δυο μερες εκκαθαριστικο και λογαριασμο wind...

κατι που δεν γινοταν πριν μερικους μηνες...μηπως τωρα για να ξεκινησει η διαδικασια χρειαζονται τα χαρτια?

γιατι κατι αντιστοιχο γραφει και στο site της cosmote...για αποστολη παραγγελιας...

 

Με βάση τον πρόσφατο (ΦΕΚ Β 31-7-2013) κωδικοποιημένο Κανονισμό Φορητότητας της ΕΕΤΤ, το εκκαθαριστικό απαιτείται για το ΑΦΜ (μπορείς να δώσεις και μόνο βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ αν έχεις τετοια) και ο λογαριασμός απαιτείται για τον έλεγχο του αριθμού (βλ. άρθρο 7 παρ.2 υπό β) ). Είναι απαραίτητο να υπάρχουν τα δικαιολογητικά αυτά, για να σταλεί η αίτηση φορητότητας στον πάροχο-δότη (την αρχική σου εταιρεία), αλλά τα κρατάει μόνο ο πάροχος-δέκτης. Κατά τα λοιπά, η διαδικασία παραμένει όπως την ξέρουμε, δεν έχει διαφορά.

 

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/admin/downloads/telec/apofaseis_eett/kanonistikes_apofaseis_eett/AP696-115.pdf

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Μόλις με πήρε η Βόνταφον και μου πρότεινε αντίστοιχα Red1 στα 21,50 και Προς όλους 400 με 17,64......τελικές. Οπότε μάλλον αποδέχομαι και μένω Βόνταφον (και ξαναβλέπουμε με το καλό όταν λήξουν τα συμβόλαια).

 

Ευχαριστώ και το φόρουμ για τις πληροφορίες και τη βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό πολύ σωστά λένε κάποιοι εδώ μέσα, μην βιάζεστε να κάνετε συμβόλαια αυτή την περίοδο, κάντε πρώτα έρευνα αγοράς στο myphone για τις τιμές που παίζουν, υπάρχει πολύ περιθώριο για εκπτώσεις ακόμη...

 

Για την περίπτωσή σου, δεν γνωρίζω αν θα σου κάνουν αντιπροσφορά από τη Wind, από τη στιγμή που έχεις ήδη φρέσκο συμβόλαιο, αλλά το θέμα είναι, ότι δε νομίζω να σου δώσουν το W, και μάλιστα σε αυτή την τιμή. Έχουν τρόπο "εκβιασμού" σου το 50αρικο που θα τους χρωστάς αν φύγεις. Το πιθανότερο είναι να προτείνουν να σε κρατήσουν στο Wind M, αλλά να σου δώσουν χρόνο ομιλίας προς άλλα δίκτυα ή κι άλλα Mb.

 

Η αίτηση φορητότητας γίνεται και τηλεφωνικά, μην πας σε κατάστημα και μπλέκεις μετα με επισκέψεις πάλι, αν την ακυρώσεις.

Οταν ληγει ομως το συμβολαιο και θα φας στο κεφαλι το παλιο παγιο (52 € στην περιπτωση μου παλαιο M) δεν μπορεις να περιμενεις.....

Μολις εστειλα αιτηση στην cosmote......αηντε να δουμε....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για πείτε μου..

θέλω συμβόλαιο για 3 γραμμες.

Δωρεάν τα δικά μας ή εστω τα Wind + τουλάχιστον 1GB data τον μήνα.

Τώρα εχω τo voda unlimited 45 και πληρώνω 36ευρώ την κάθε σύνδεση, αλλά έχει μόνο 300 MB και δεν παλέυετε.

 

Εχει κάτι η Wind να μας καλύψει ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά για πείτε μου..

θέλω συμβόλαιο για 3 γραμμες.

Δωρεάν τα δικά μας ή εστω τα Wind + τουλάχιστον 1GB data τον μήνα.

Τώρα εχω τo voda unlimited 45 και πληρώνω 36ευρώ την κάθε σύνδεση, αλλά έχει μόνο 300 MB και δεν παλέυετε.

 

Εχει κάτι η Wind να μας καλύψει ?

 

Κάνε φορητότητα για να δεις την προσορά της βοντα.

Επειδή ετοιμάζονται προσφορές θα σου πρότεινα να κανεις F2G για όλα και να περιμένεις την καινούργια προσφορά.

Συμβόλαιο πλέον δεν κάνει κανένας. Οπωσδήποτε βγαίνεις χαμένος.

F2G 5€/1gb

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως η λύση είναι κάπου στην μέση, αν δεν θες δεσμεύσεις κλπ το F2G σε καλύπτει άνετα χωρίς περιορισμούς με τις τόσες προσφορές που βγάζει, αν όμως θες ας πούμε τα 1500 λεπτά και το ίντερνετ κλπ πας σε ένα W και καθάρισες άνετα με αρκετά ευνοϊκούς όρους κατ' εμε

 

Το Wind W καλύπτει ακόμη και επαγγελματική χρήση. Τα 44 ευρώ και κάτι δεν είναι πολλά, αν σκεφτείς ότι πριν κάποια χρόνια (όχι πολλά) για αυτές τις υπηρεσίες πληρώναμε σχεδόν τα διπλάσια. Θεωρώ πως είναι όντως συμφέρουσα περίπτωση και ιδίως συγκριτικά με τους άλλους παρόχους, εφόσον στα ίδια χρήματα, προσφέρει κάτι παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Γι' αυτό πολύ σωστά λένε κάποιοι εδώ μέσα, μην βιάζεστε να κάνετε συμβόλαια αυτή την περίοδο, κάντε πρώτα έρευνα αγοράς στο myphone για τις τιμές που παίζουν, υπάρχει πολύ περιθώριο για εκπτώσεις ακόμη...

 

Για την περίπτωσή σου, δεν γνωρίζω αν θα σου κάνουν αντιπροσφορά από τη Wind, από τη στιγμή που έχεις ήδη φρέσκο συμβόλαιο, αλλά το θέμα είναι, ότι δε νομίζω να σου δώσουν το W, και μάλιστα σε αυτή την τιμή. Έχουν τρόπο "εκβιασμού" σου το 50αρικο που θα τους χρωστάς αν φύγεις. Το πιθανότερο είναι να προτείνουν να σε κρατήσουν στο Wind M, αλλά να σου δώσουν χρόνο ομιλίας προς άλλα δίκτυα ή κι άλλα Mb.

 

Η αίτηση φορητότητας γίνεται και τηλεφωνικά, μην πας σε κατάστημα και μπλέκεις μετα με επισκέψεις πάλι, αν την ακυρώσεις.

 

Το Σαββατο αιτηση cosmo ,σημερα το μεσημερι τηλ απο wind.

Χωρις καμια πιεση μου δωσανε το. W στα.....19€.Αμεσως μετα απο 10 λεπτα πεταχτηκα cosmoteκαι ακυρωσα την φορητοτητα,σε 2 λεπτα ερχεται μνμ...οτι ενεγοποιηθηκε η αλλαγη σε W.Ολα καλα λοιπον και πολυ γρηγορα....

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο αιτηση cosmo ,σημερα το μεσημερι τηλ απο wind.

Χωρις καμια πιεση μου δωσανε το. W στα.....19€.Αμεσως μετα απο 10 λεπτα πεταχτηκα cosmoteκαι ακυρωσα την φορητοτητα,σε 2 λεπτα ερχεται μνμ...οτι ενεγοποιηθηκε η αλλαγη σε W.Ολα καλα λοιπον και πολυ γρηγορα....

 

Μπράβο ρε φίλε, πολύ καλή τιμή. Η φθηνότερη μέχρι στιγμής. Βεβαια έχεις και σταθερό αν θυμάμαι καλά, έτσι; Και πάλι, σούπερ είναι, τελικά δεν είχες πρόβλημα με το medium, χαίρομαι. Να φανταστώ 18μηνο, έτσι;

 

Το Wind W καλύπτει ακόμη και επαγγελματική χρήση. Τα 44 ευρώ και κάτι δεν είναι πολλά, αν σκεφτείς ότι πριν κάποια χρόνια (όχι πολλά) για αυτές τις υπηρεσίες πληρώναμε σχεδόν τα διπλάσια. Θεωρώ πως είναι όντως συμφέρουσα περίπτωση και ιδίως συγκριτικά με τους άλλους παρόχους, εφόσον στα ίδια χρήματα, προσφέρει κάτι παραπάνω.

 

44 ευρώ είναι υπερβολικά πολλά με τόσες προσφορές που γίνονται, αν ασχοληθεί κάποιος και κάνει αιτήσεις φορητότητας! Από τον Αύγουστο δίνουν το W στα 25 και πιο λίγα. Και τώρα στα 19...μιλάμε για εξοικονόμηση πάνω από 100 ευρώ στο 18μηνο σε σχέση με τις προσφορές του Αυγούστου.

 

Το επόμενο βήμα είναι να αρχίσει πάλι η Wind να δίνει 12μηνα συμβόλαια. Τότε ΙΣΩΣ και να επιστρέψω σε αυτήν! :lol:

 

Προσοχή μόνο με τις "εικονικές" αιτήσεις φορητότητας ΠΡΟΣ Cosmote. Το έχω πει κι αλλού αλλά θα το επαναλάβω γιατί είναι σημαντικό: φημολογείται ότι η Cosmote "ψαρώνει" όσους κάνουν φορητότητα στο δίκτυό της ότι δεν μπορούν να ακυρώσουν την αίτηση, είναι τάχα "δεσμευμένοι", κλπ. Πρόκειται για ανοησίες. Ακύρωση φορητότητας μπορεί να γίνει μεχρι να ενεργοποιηθεί η νέα κάρτα sim (ακόμη και να γίνει υπαναχώρηση μέχρι 14 μέρες μετά είναι δυνατό)

Edited by Stoic
Πολλαπλή παράθεση
Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο αιτηση cosmo ,σημερα το μεσημερι τηλ απο wind.

Χωρις καμια πιεση μου δωσανε το. W στα.....19€.Αμεσως μετα απο 10 λεπτα πεταχτηκα cosmoteκαι ακυρωσα την φορητοτητα,σε 2 λεπτα ερχεται μνμ...οτι ενεγοποιηθηκε η αλλαγη σε W.Ολα καλα λοιπον και πολυ γρηγορα....

 

σούπερ σε βρίσκω ;) Πολύ καλή προσφορά!!:)

Link to comment
Share on other sites

σούπερ σε βρίσκω ;) Πολύ καλή προσφορά!!:)

 

Σε επικοινωνια με wind προς επιβεβαιωση των παραπανω εμαθα οτι τα πραγματα ειναι ακομα καλυτερα γιατι προστεθηκε στο αφαιρουμενο ποσο και το ποσο της επιδοτησης που ειχα παρει τον Μαιο για την ανανεωση του Wind M (γυρω στα 225€) που ειχα...και τελικα θα πληρωνω το

W....με το ασυλληπτο ποσο :lol:των 5 €...καλο??

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια με wind προς επιβεβαιωση των παραπανω εμαθα οτι τα πραγματα ειναι ακομα καλυτερα γιατι προστεθηκε στο αφαιρουμενο ποσο και το ποσο της επιδοτησης που ειχα παρει τον Μαιο για την ανανεωση του Wind M (γυρω στα 225€) που ειχα...και τελικα θα πληρωνω το

W....με το ασυλληπτο ποσο :lol:των 5 €...καλο??

 

Τέτοια να βλέπουμε! Μου φαίνεται απίστευτο που σε άφησαν να κρατήσεις την πρώτη επιδότηση από το Wind M...Συνολικό ποσό της ΕΠΙΔΟΤΗΣΗΣ στο λογαριασμό σου, πόσο σου είπαν ότι θα έρθει; Για τσέκαρέ το καλού-κακού, διότι έχω κακή εμπειρία απο το τμήμα επιδοτήσεων της Wind, με ποσά που μου τα ακύρωσαν ("δεν εγκρίθηκε από τη διεύθυνση τελικά" έλεγαν) μέχρι να τρέξω σε κατάστημα :mad: Χτυπάω ξύλο! :) Τι ποσά λογαριασμών πληρώνεις κατά μέσο όρο στο Wind M;

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

Σε επικοινωνια με wind προς επιβεβαιωση των παραπανω εμαθα οτι τα πραγματα ειναι ακομα καλυτερα γιατι προστεθηκε στο αφαιρουμενο ποσο και το ποσο της επιδοτησης που ειχα παρει τον Μαιο για την ανανεωση του Wind M (γυρω στα 225€) που ειχα...και τελικα θα πληρωνω το

W....με το ασυλληπτο ποσο :lol:των 5 €...καλο??

 

Τι λες τώρα!!!:):):) Μπράβο ρε wind!

Link to comment
Share on other sites

Η γυναίκα μου είχε ένα συμβόλαιο Wind που έληξε τον Ιουνιο. Πήγε για φορτικότητα σε Voda και την πήρανε από Wind με καλή προσφορά (300/όλους 22 ευρό). Τώρα που ήρθε ο πρώτος κανονικός λογαριασμός η χρέωση είναι 33 ευρό (με φπα και τέλη) και όχι 22...... :cry:

 

Είναι λογικό? Οι προσφορές που διαβάζω εδώ είναι χωρίς φπα κτλ?

 

Τα έχω πάρει..... Τι να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...