Jump to content

Lenovo A660


foreno
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι που παρατήρησα σήμερα.

 

χρησιμοποιώ διάφορους players για βίντεο (vlc, bs, mx)

αν έχω σαν επιλογή για playback, Η/W mode το κινητό τα παίζει.

εκτός του ότι δε παίζει το video και κολλάει το σύμπαν, μόλις πάω να ανοίξω την κάμερα με όποια εφαρμογή και να επιλέξω μου λέει ότι υπάρχει πρόβλημα και δεν υπάρχει κάμερα.

αναγκαστικά πρέπει να κάνω restart το κινητό για να έρθει στα ίσια του..

οπότε έχω επιλέξει SW mode στους players και δουλεύει μια χαρά.

έπρεπε να συμβαίνει κάτι τέτοιο;

 

επίσης όταν τραβάω βίντεο με την κάμερα (την πίσω) επιλέγω high quality και η ανάλυση που τραβάει είναι 640*480 (με low 176*144, με medium 480*320)

αν δε κάνω λάθος υποτίθεται ότι το κινητό τραβάει 1280*720.

πως μπορώ να τραβήξω σε αυτή την ανάλυση;

 

και τέλος όσο και να έχω ψάξει και να έχω ρωτήσει δεν έχω καταφέρει να βρω μια εφαρμογή για να τραβάω βίντεο.

οι εφαρμογές για φωτογραφίες που έχω όταν επιλέγεις να τραβήξεις βίντεο ανοίγουν την stock εφαρμογή.

το CameraPro που μου άρεσε λόγω πολλών επιλογών έχει video mode αλλά είναι beta και δε μου δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί να είναι θέμα δικαιωμάτων εκτέλεσης της εφαρμογής. Άνοιξε τον Root Browser, βρες το .apk της εφαρμογής που θέλεις, κράτα πατημένο το δάκτυλο σου πάνω στο αρχείο μέχρι να σου εμφανίσει ένα μενού με επιλογές, άλλαξε το Ownership και βάλε Root και μετά πήγαινε με τον ίδιο τρόπο και άλλαξε τα Permissions και τίκαρε τα όλα. Αν είναι θέμα δικαιωμάτων αυτό θα το φτιάξει.

 

Δοκίμασα και αυτό που λες αλλά τα δικαιώματα είναι όπως πρέπει,όπως και των άλλων εφαρμογών δηλαδή.... τζίφος. Μεγάλη πίκρα γιατί ο φίλος μου για τον οποίο το πήρα χρειάζεται το exchange του οπωσδήποτε.... Εν τω μεταξύ είναι και μυστήριο, στις Εφαρμογές έχει τα πάντα γκρι (force stop, clear cache, wipe data) - ευτυχώς τα κάνω από το titanium αυτά, συγχρονίζει κανονικά, γράφεις και στέλνεις κανονικά...άμα πας να κάνεις view όμως κρασάρει.

 

Από το πρωί έχω φάει το νετ για λύση, δοκίμασα με small fonts, με combined views στέλνωντας από το ένα μαιλ στο άλλο, τίποτα. Εγκατέστησα ξανά όλα τα Lenovo προγράμματα που είχα βγάλει και σετάρισα το εμαιλ από την αρχή, αλλά το πρόβλημα παρέμεινε, άρα ούτε με factory restore βλέπω να λύνεται.... Αν κάποιος το παραλάβει τώρα και έχει exchange account ας το σετάρει πρώτα πριν σβήσει οτιδήποτε Κινέζικο να μου πει αν του δούλεψε.

 

Για τα παιδιά που λένε για το καπάκι φορτισης, όντως θα πάψει να κλείνει σωστά πολύ σύντομα, εγώ ήδη το πιέζω για να "σφραγίσει".... ψιλομούφα αδιαβροχο μου φαίνεται. Το προγραμματάκι smart screen on το εγκατέστησα, όντως ξυπνάει μια χαρά το τηλέφωνο αλλά δεν βρήκα πουθενά καμμία επιλογή autorun (ίσως στο αγοραστό version?) οπότε κάθε φορά που μπουτάρω πρέπει να το ενεργοποιήσω ξανά. Και πολύ φοβάμαι οτι θα τρώει μπαταρία...

Link to comment
Share on other sites

παει και το δευτερο digitiser

Ενα πεσιμο, ηταν λαθος μεγα το Gorilla Glass

σπαει για πλακα

Θα αγορασω καινουργιο.

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

παει και το δευτερο digitiser

Ενα πεσιμο, ηταν λαθος μεγα το Gorilla Glass

σπαει για πλακα

Θα αγορασω καινουργιο.

 

Ένα πέσιμο, αλλά πάνω σε τι; Γιατί άλλο πράμα είναι να σου πέσει πχ σε χώμα, κι άλλο σε γωνία μαρμάρου......

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πέσει 2-3 φορές απο ύψος ενός μέτρου σε ξυλο και σε μάρμαρο και δεν έχει πάθει τίποτα! :)

 

Όσον αφορά την ROM απο minideal, έχει κρατήσει κάποιος backup με τη rom όπως το στέλνουν στην αρχή; Μπορώ να πάρω backup τη rom από αλλο κινητο και να τη φορτώσω στο δικό μου;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει πέσει 2-3 φορές απο ύψος ενός μέτρου σε ξυλο και σε μάρμαρο και δεν έχει πάθει τίποτα! :)

 

Όσον αφορά την ROM απο minideal, έχει κρατήσει κάποιος backup με τη rom όπως το στέλνουν στην αρχή; Μπορώ να πάρω backup τη rom από αλλο κινητο και να τη φορτώσω στο δικό μου;

 

Μιλησα μαζι τους,τους ρωτησα αν γινεται να κανω backup τη ρομ απο ολοκαινουριο Α 660 οπως ειναι πριν καν τ ανοιξω το τηλεφωνο, μεσω του κρυφου μενου δηλαδη,και υστερα να το περασω στο παλιο μου Α 660 και μου παν δε γινεται

Εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

παιδΕς!

τι ρομ να βαλω ?

Εχει κανει κανεις repartioning?

ΜΗΝ ΒΑΛΕΤΕ ΕΤΟΤΑΛΚ ΕΙΝΑΙ ΜΟΥΦΑ

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα μαζι τους,τους ρωτησα αν γινεται να κανω backup τη ρομ απο ολοκαινουριο Α 660 οπως ειναι πριν καν τ ανοιξω το τηλεφωνο, μεσω του κρυφου μενου δηλαδη,και υστερα να το περασω στο παλιο μου Α 660 και μου παν δε γινεται

Εσεις τι λετε?

 

Εξαρτάται πόσο ρίσκο θέλεις να πάρεις, το πιό πιθανό είναι να έχεις πρόβλημα μα το/τα ΙΜΕΙ, αφού θα "γραφτουν" τα ΙΜΕΙ του δεύτερου στο πρώτο. Τώρα αν έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα το πρώτο, πιθανόν να αξίζει να δοκιμάσεις, αν όμως δουλέυει υποφερτά τότε μάλλον όχι.

 

Δεν έχω καταλάβει τι έχετε κάνει με recovery οι παλιοί κάτοχοι, κάποιοι στο xda έκαναν install TWRP μέσω του goo manager, άλλοι φλάσαραν τα αντίστοιχα scatter files που έκανε port ο cybermaus στο xda.... βέβαια αυτό το flashing είναι λίογ πολύπλοκο και σε πολλούς χρήστες δεν δούλεψε, οπότε το φοβάμαι λίγο.

Το δικό μου Α660 που ήρθε με μαμά ρομ έχει μόνο επιλογή για user data backup (και όχι full nandroid), τι να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Σήμερα παρέλαβα το Lenovo A660 και δεν είναι ρουταρισμένο. Ξέρεις κανείς κανένα τρόπο πως να του περάσω τα ελληνικά, google play κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις !!!

Λοιπον το προβλημα με το ιμει συνεβη σε εμενα και μερικους ακομα μηνες πριν

Και λυνεται πολυ ευκολα με ενα απκ απλα πρεπει να εισαι ροοτ

Εγω ημουν

Το ιμει ειναι στο κουτι

γραφεις το ιδιο και στα 2 αν και μπορεις να βαλεις οτι θελεις (με valid number )

Φυσικα εχει την δυνατοτητα για backup απο Clockwork Mod

και restore

Ελληνικα με το more locale

Αν χρειαστητε τιποτα αλλο ρωτηστε

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

 

Έχουμε πάρει το κινητοπ στον αδερφό μου και το χειρίζεται εδώ και κανά δυο μήνες. Σήμερα χτύπησε το ξυπνητήρι και κράσαρε το κινητό. Έκτοτε οτι 3rd party app του βάζουμε, κρασάρει(unfortunately it has stopped working, αμέσως χωρίς να ανοίξει). Δοκίμασα factory reset. Καταρχήν το κινητό ξεκινάει σε default στα ρώσικα, αντί για κινέζικα, και οτιδήποτε γράφεται στη κάρτα κρασάρει. Δηλαδή οι default εφαρμογές android , playstore messaging κτλ δουλεύουν Λέω μήπως τα παιξε η SD επειδή είναι μια παλιά 2g. Δοκίμασα erase SD content, και άλλα factory reset. Έχει κανείς κάποια πρόταση? Το κινητό είναι rooted. Δεν το έχουμε πειράξει με firmwares κτλ. Σας παρακαλώ λίγη βοήθεια για ότι πιο άμεσο μπορώ να κάνω, έστω και σε firmware/rom upgrades, αλλά θα χρειάστω κανα λινκ για guide :(

 

 

 

PS: Επίσης, τα shortcuts για wifi/no sound/airplane mode κτλ στο κουρτινακι του android πάνω, είναι στα ρώσικα, παρότι το κινητό είναι στα αγγλικά. Δε ξέρω τι φλασιά έχει φάει το lenovo. Οτιδήποτε αφορά app του android, δουλεύει. Το κινητό είναι rooted.

Edited by NecroDemonNZXT
Link to comment
Share on other sites

Για ςας και απο μενα. Παιδια χθες παρελαβα το Α660 και τα 'χω παιξει. Ξερει κανεις πως μπορω να αφαιρεςω ολες τις κινεζικες εφαρμογες και να βαλω και Ελληνικα που δεν εχει ; Ευχαριςτω. Περιμενω νεα ςας. Με εκτιμηςη.
Link to comment
Share on other sites

Από τις 7 Σεπτ. το singpost μου δίνει status "Despatched to overseas (Country code: GR)". Το track n trace των ΕΛΤΑ ακόμη μου βγάζει ότι στοιχεία δεν υπάρχουν για αυτό το δέμα. Πόσο καιρό κάνει να εμφανιστεί στα ΕΛΤΑ;
yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

Για ςας και απο μενα. Παιδια χθες παρελαβα το Α660 και τα 'χω παιξει. Ξερει κανεις πως μπορω να αφαιρεςω ολες τις κινεζικες εφαρμογες και να βαλω και Ελληνικα που δεν εχει ; Ευχαριςτω. Περιμενω νεα ςας. Με εκτιμηςη.

 

Οι κινεζικες εφαρμογες αφαιρουνται ,αλλα πρεπει να προσεχεις μην αφαιρεσεις το Launcher.Καλου κακου εγκατεστησε κι εναν launcher απο το google play.Εγω προσωπικα τις αφαιρεσα ολες με το clean master που ειναι και δωρεαν,αλλα υπαρχουν διαφορα apps γι αυτη τη δουλεια ,διαβασε στις αρχες αυτου του topic και θα δεις.Για ελληνικα αμα δε στα χανε προεγκατεστημενα με το more locale αν και η ποιοτητα μεταφρασης απ οτι εχω διαβασει δε θα ναι η ιδια..

Edited by mamian
Link to comment
Share on other sites

Από τις 7 Σεπτ. το singpost μου δίνει status "Despatched to overseas (Country code: GR)". Το track n trace των ΕΛΤΑ ακόμη μου βγάζει ότι στοιχεία δεν υπάρχουν για αυτό το δέμα. Πόσο καιρό κάνει να εμφανιστεί στα ΕΛΤΑ;

 

Σήμερα το έλαβα! Συνολικά, 9 μέρες για να φτάσει στα χέρια μου (από την ημέρα της αποστολής του μέχρι τη μέρα της επίδοσης).

 

Πρώτες εντυπώσεις: (τυχαία, όπως μου έρχονται)

  • Με τις εφαρμογές που έχει από τη μάνα του, πετάει! Η εμπειρία χρήσης είναι η καλύτερη που έχω δει σε τηλέφωνο out-of-the-box (ούτε το samsung galaxy ace 2 που είχα πριν δεν πήγαινε τόσο σφαιράτο μόλις το έβγαλα από το κουτί...)
  • Του φόρτωσα σχεδόν τα πάντα απ' ότι χρησιμοποιώ, και πάλι τα καταφέρνει μια χαρά. Υπάρχουν μικροκολληματάκια πού και πού (στην αλλαγή οθονών ας πούμε) αλλά σε εντελώς ανεκτά και λογικά επίπεδα. Για διπύρηνο πάει μια χαρά, παρά τη μικρή ραμ του.
  • Φορτίζει σχετικά αργά (τουλάχιστον απ' ότι έχω συνηθίσει με παλιότερα τηλέφωνα)
  • Έβγαλα όλες τις κινέζικες εφαρμογές χωρίς κανένα πρόβλημα, ακολουθώντας τις οδηγίες που υπάρχουν στο παρόν θέμα.
  • Η θήκη ταιριάζει άψογα και είναι και στο χρώμα που είχα ζητήσει.
  • Οι εφαρμογές του για τις επαφές, την καταγραφή κλήσεων, τα μυνήματα, είναι αρκετά απλοϊκές... Κάποια πρόταση για εναλλακτικές;
  • Το screen protector είναι λίγο μούφα (κλασσικό κινέζικο). Διερωτώμαι όμως, αφού η οθόνη είναι gorila glass, έχει νόημα η τοποθέτηση screen protector??

 

Το σημαντικότερο θέμα που αντιμετωπίζω έχει να κάνει με τα e-mail: εγκατέστησα το gmail, το οποίο εγκαταστάθηκε και ανοίγει κανονικά, όμως δεν κατεβάζει τα email και γράφει για ώρες "Αναμονή για συγχρονισμό". (το google calendar παρεμπιπτόντως, συγχρονίζει κανονικά με το jorte calendar που χρησιμοποιώ) Σετάρισα τον λογαριασμό μου και στην default εφαρμογή του τηλεφώνου για τα e-mail, η οποία όμως μια δουλεύει και μια όχι: συγκεκριμένα, κατεβάζει και μου δειχνει τα headers, όταν όμως πάω να ανοίξω μήνυμα, κρασάρει με σφάλμα "Δυστυχώς η εφαρμογή Μύνημα Ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχει σταματήσει". Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες για ψιλοπροβληματάκια με το gmail, όμως δεν κατάλαβα αν είναι παρόμοια με το δικό μου. Γενικά, σας λειτουργεί το gmail ή όχι; Τι λύσεις βρήκατε;

Το μοναδικό

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το έλαβα! Συνολικά, 9 μέρες για να φτάσει στα χέρια μου (από την ημέρα της αποστολής του μέχρι τη μέρα της επίδοσης).

 

Πρώτες εντυπώσεις: (τυχαία, όπως μου έρχονται)

  • Με τις εφαρμογές που έχει από τη μάνα του, πετάει! Η εμπειρία χρήσης είναι η καλύτερη που έχω δει σε τηλέφωνο out-of-the-box (ούτε το samsung galaxy ace 2 που είχα πριν δεν πήγαινε τόσο σφαιράτο μόλις το έβγαλα από το κουτί...)
  • Του φόρτωσα σχεδόν τα πάντα απ' ότι χρησιμοποιώ, και πάλι τα καταφέρνει μια χαρά. Υπάρχουν μικροκολληματάκια πού και πού (στην αλλαγή οθονών ας πούμε) αλλά σε εντελώς ανεκτά και λογικά επίπεδα. Για διπύρηνο πάει μια χαρά, παρά τη μικρή ραμ του.
  • Φορτίζει σχετικά αργά (τουλάχιστον απ' ότι έχω συνηθίσει με παλιότερα τηλέφωνα)
  • Έβγαλα όλες τις κινέζικες εφαρμογές χωρίς κανένα πρόβλημα, ακολουθώντας τις οδηγίες που υπάρχουν στο παρόν θέμα.
  • Η θήκη ταιριάζει άψογα και είναι και στο χρώμα που είχα ζητήσει.
  • Οι εφαρμογές του για τις επαφές, την καταγραφή κλήσεων, τα μυνήματα, είναι αρκετά απλοϊκές... Κάποια πρόταση για εναλλακτικές;
  • Το screen protector είναι λίγο μούφα (κλασσικό κινέζικο). Διερωτώμαι όμως, αφού η οθόνη είναι gorila glass, έχει νόημα η τοποθέτηση screen protector??

 

Το σημαντικότερο θέμα που αντιμετωπίζω έχει να κάνει με τα e-mail: εγκατέστησα το gmail, το οποίο εγκαταστάθηκε και ανοίγει κανονικά, όμως δεν κατεβάζει τα email και γράφει για ώρες "Αναμονή για συγχρονισμό". (το google calendar παρεμπιπτόντως, συγχρονίζει κανονικά με το jorte calendar που χρησιμοποιώ) Σετάρισα τον λογαριασμό μου και στην default εφαρμογή του τηλεφώνου για τα e-mail, η οποία όμως μια δουλεύει και μια όχι: συγκεκριμένα, κατεβάζει και μου δειχνει τα headers, όταν όμως πάω να ανοίξω μήνυμα, κρασάρει με σφάλμα "Δυστυχώς η εφαρμογή Μύνημα Ηλεκτρονικού ταχυδρομείου έχει σταματήσει". Διάβασα στις προηγούμενες σελίδες για ψιλοπροβληματάκια με το gmail, όμως δεν κατάλαβα αν είναι παρόμοια με το δικό μου. Γενικά, σας λειτουργεί το gmail ή όχι; Τι λύσεις βρήκατε;

Το μοναδικό

 

Ποια ρομ έχεις και από που το πήρες? Αν δεν το έχεις ήδη, βάλε titanium backup ώστε να μπορείς να γυρίσεις πίσω σε ότι δοκιμάζεις - π.χ. στη δική μου περιπέτεια "αλλαγής email.apk" αν δεν είχα μπακαπ από το τιτανιουμ θα ήμουν χωρίς εμαιλ! Απότι κατάλαβα τα email.apk και exchange.apk δεν έχουν κάτσει καλά ή με το ρουτ που έκαναν οι Κινέζοι κάτι χάλασε, χαρακτηριστικό είναι οτι αν πας στις εφαρμογές, στο email.apk είναι όλες οι επιλογές γκρι. Τα αρχεία που προτείνει ο Todoras για το S750 απλά δεν εγκαθίστανται στο δικό μας.

 

Για το gmail κάνε uninstall και μετά κατέβασέ το εκ νέου από το play, εγώ με αυτό τον τρόπο το έλυσα αμέσως, μάλιστα έχω διαβάσει οτι είνια καλύτερα να κάνεις το ίδιο για όλες τις προεγκατεστημένες εφαρμογές που βρίσκεις στο play (twitter, youtube, facebook κτλ).

 

Αν δεν χρειάζεσαι exchange server σου προτείνω το aqua mail, εξαιρετικός και φτηνός client στον οποίον μπορείς να βάλεις παραπάνω από ένα IMAP ή POP3 account και έχει και κάτι πολύ ωραία options για νυχτερινές ώρες που πολύ με βόλεψαν! Επίσης μακριά από το emoze (ή push email, ναι το κατεβάζεις ως emoze αλλά εγκαθίσταται ως push email), το οποίο δουλεύει με το default apk - η απάντηση του support τους ήταν αφοπλιστική: αν δεν διορθώσετε το πρόβλημα με το default apk δεν δουλεύει ο client... δηλαδή θα φας 15 ΜΒ χω΄ρο για κάτι που έτσι και αλλιώς χρησιμοποιεί τον default client...:cry:

 

Καλορίζικο!

Link to comment
Share on other sites

Για το θέμα του gmail που ανέφερα, δέχομαι συγχαρητήρια και το βραβείο του μ@λ@κ@ :X Για κάποιον λόγο το πεδίο "gmail" ήταν ξετικαρισμένο στις ρυθμίσεις συγχρονισμού του google account, οπότε και το gmail application δεν συγχρόνιζε! Δεν μου έκοψε να το τσεκάρω νωρίτερα :O

 

Ποια ρομ έχεις και από που το πήρες?

 

Το πήρα από minideal (φαίνεται ότι τους κάνουμε μεγαλη κατανάλωση στο 660, γιατί όλο ανεβάζουν την τιμή) με την ρουταρισμένη ρομ. Πρώτη φορά έχω ρουταρισμένο android και η αίσθηση ελευθερίας είναι άλλο πράμα... Τέλος η κάθε ******* που κοτσάρει ο εκάστοτε κατασκευαστής!

yiannakos.gr
Link to comment
Share on other sites

παιδια προσπαθησα να ενοποιησω τον χωρο με το meteo ..apk

εχω μπρικαρει (κολαει στο boot animation )

ΤΗΝ βοηθεια ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

εχω κατεβασει το sp flash tool και τους vcom drivers

ειναι ετοιμα παρακατω δεν καταλαβαινω την κανω

ΒΟΗΘΕΙΑ

ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΟ recovery

ADAPT OVERCOME IMPROVISE
Link to comment
Share on other sites

Ακολουθησες τον οδηγο αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=370996

δες λιγο και εδω http://chinamobiles.org/showthread.php?35103-Internen-Speicher-erweitern-MTK6589-amp-MTK657x αυτον τον οδηγο ακολουθησα και μετα τον εγραψα στα ελληνικα.

 

edit δες το δευτερο ποστ εδω http://chinamobiles.org/showthread.php?35103-Internen-Speicher-erweitern-MTK6589-amp-MTK657x για να κατεβασεις το σωστο apk, μετα ακολουθησε τον οδηγο στα ελληνικα.

Edited by Karthan7

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση γιατί διάβασα όλο το θέμα αλλα μπερδεύτηκα. Σήμερα παρέλαβα απο minideal.Το τηλέφωνο όπωσ το αγοράζουμε έχει μενού recovery στο ξεκίνημα και πως μπένουμε (παταμε το volume up και το power on/of ) πχ ,αν όχι τι περνάμε;
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι ρομ βάζει το minideal αλλά εγώ που το πήρα από aliexpress με μαμά ρομ, έχει απλό recovery με wipe data & cache, install zip και save userdata αλλά χωρίς κάποιο option για full backup - τουλάχιστον όπως το καταλαβαίνουμε στο cwm - δες εδώ πως είναι http://lenovomobile.com.ph/forums/showthread.php?75-Guide-How-to-apply-Lenovo-official-ROM-update-manually-via-stock-recovery

 

Αλλού διαβάζω οτι το cwm δεν κάνει για τα δικά μας τηλέφωνα, αλλού οτι κάνει (π.χ. http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=44660171&postcount=417 ), αλλού οτι καλύτερο είναι το TWRP, ο cybermaus του xda έχει πακετάκια cwm και twrp για φλασάρισμα με flash tool...http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=31239679&postcount=3

 

Δεν έχω δοκιμάσει κάποιο από τα παραπάνω γιατί δεν θέλω να μπλέξω με το flashtool αν δεν ξέρω σίγουρα το αποτέλεσμα..

Link to comment
Share on other sites

Μπήκα στο μενού τελικά και εγώ αυτό έχει http://lenovomobile.com.ph/forums/showthread.php?75-Guide-How-to-apply-Lenovo-official-ROM-update-manually-via-stock-recovery

Σε ευχαριστώ.

Θα πειραματιστώ με το cwm που το έχω σε άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...