Jump to content

Cubot GT99


KostasChristakis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το sygit πάντως που έχω βάλει δεν μου παρουσίασε ακόμα πρόβλημα. Μόνο την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα έκανε κανά 5λεπτο να κλειδώσει αλλά την επόμενη ήταν μια χαρά. Ευτυχώς... ή ας πω... ακόμα δεν με πέταξε σε διπλανό δρόμο ή κάτι παρόμοιο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

-edit-

 

Έχει δοκιμάσει κανείς την νέα official rom? (0820) έχει ανέβει από την cubot σε recovery upgrade zip

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 872
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

φιλε μου το copilot εχει ελληνικο μενου και γλωσσα?

 

Ναι εχει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Το sygit πάντως που έχω βάλει δεν μου παρουσίασε ακόμα πρόβλημα. Μόνο την πρώτη φορά που το χρησιμοποίησα έκανε κανά 5λεπτο να κλειδώσει αλλά την επόμενη ήταν μια χαρά. Ευτυχώς... ή ας πω... ακόμα δεν με πέταξε σε διπλανό δρόμο ή κάτι παρόμοιο. Μακάρι να συνεχίσει έτσι.

 

-edit-

 

Έχει δοκιμάσει κανείς την νέα official rom? (0820) έχει ανέβει από την cubot σε recovery upgrade zip

 

Κάνα link?

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατεβαίνει με τίποτα. Δεν θέλει ο μπαϊντούς...

δοκιμασε αυτό...

https://mega.co.nz/#!idxW3boJ!L9agGhKuUIZ4Nyxpyn3XTHA0oVVNbxw3TyfPQJ0R52k

Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση δεν έγινε τίποτα. Το εφαρμογές-μπαταρία με πετάει έξω στο desktop. Ήθελε κάνα wipe/factory reset τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

Σε πρώτη φάση δεν έγινε τίποτα. Το εφαρμογές-μπαταρία με πετάει έξω στο desktop. Ήθελε κάνα wipe/factory reset τίποτα?

 

σύμφωνα με τον κινέζο όχι... μετά την εγκατάσταση από recovery λέει boot.

για δες στο about phone το custom build version τελειώνει σε V02 ή 03 ???

Link to comment
Share on other sites

V1.3. Όταν πήγα να κάνω reboot στο CWM, μου είπε ότι έχασα το Root και μου ζήτησε αν θέλω να το ξαναπεράσω. Πήρε και άλλα 200 μόρια στο Antutu.
Link to comment
Share on other sites

V1.3. Όταν πήγα να κάνω reboot στο CWM, μου είπε ότι έχασα το Root και μου ζήτησε αν θέλω να το ξαναπεράσω. Πήρε και άλλα 200 μόρια στο Antutu.

 

είχα feedback από ιταλό οτι παίζει πρόβλημα με cwm και mount της SD-ext. Μια και το έχεις πάνω μπορείς να τσεκάρεις σε παρακαλώ?

 

όχι build number δες στο CUSTOME build number

Link to comment
Share on other sites

Προσαρμοσμενη έκδοση V03. Με την μνήμη μιά χαρά, τις βλέπει όλες. To Antutu έχει καρφωθεί στο 13466 κάθε φορά που το τρέχω, πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Άμα δούλευε και το μενού της μπαταρίας, όλα μιά χαρά...

 

Τι άλλες αλλαγές γίνανε, έχουμε change log?

Link to comment
Share on other sites

Προσαρμοσμενη έκδοση V03. Με την μνήμη μιά χαρά, τις βλέπει όλες. To Antutu έχει καρφωθεί στο 13466 κάθε φορά που το τρέχω, πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Άμα δούλευε και το μενού της μπαταρίας, όλα μιά χαρά...

 

Τι άλλες αλλαγές γίνανε, έχουμε change log?

 

ο κινέζος δεν λέει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μόνο εγώ η έχετε δει και σεις καλύτερη απόδοση στα παιχνίδια με την αναβάθμιση;;;;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι μόνο εγώ η έχετε δει και σεις καλύτερη απόδοση στα παιχνίδια με την αναβάθμιση;;;;;;

 

ακόμα ψάχνω τί ακριβώς άλλαξε ο κινέζος... και η cubot δεν λέει τίποτα. Σε απαντητικό mail τους το μόνο που είπαν είναι ότι αν δεν έχω πρόβλημα με το τηλέφωνο να μην κάνω το upgrade. Για changelog που ζητησα ούτε κουβέντα. (δεν μου άρεσε αυτό να πω την αλήθεια).

Ο asterisd είπε ότι το δικό του πήρε λίγο τα πάνω του σε απόδοση. Στο δικό μου που τεστάρω τώρα είχα κι εγώ κάτι πονταλάκια στο antutu.

 

-edit-

καναδύο θεματάκια μετά το upgrade.

- το root χάνεται (αλλά το cwm το επαναφέρει πριν κάνετε restart to system)

- πρέπει να ξαναεγκαταστήσετε την cwm recovery

- (δεν ξέρω αν ήταν μόνο σε μένα...) κάντε update το SuperSU

- Το πιθανότερο είναι να ξαναδείτε stock apps που είχατε ξηλώσει με το titanium παλιότερα.

Edited by aiakos
Link to comment
Share on other sites

To CWM γιατί να το ξαναπεράσουμε, αφού εκεί είναι. Το SU πρέπει να το έκανε overwrite με παλιότερη version, εξού και κατόπιν έκανε ξανά update μόνο του. Σε μένα με το που μπήκε και το πρόσφατο SU, έπαιξε και το μενού της μπαταρίας. Οι stock apps είναι φυσικό να ξαναεμφανιστούν, τις ξαναφέρνει όλες το update.zip.

 

Τα πονταλάκια του Antutu πρέπει να πήγαν όλα στο 3D, το benchmark με τα αγάλματα μου φαίνεται πιό ομαλό από πριν. Παιχνίδια δεν πολυέπαιζα και δεν μπορώ να κρίνω...

Link to comment
Share on other sites

To CWM γιατί να το ξαναπεράσουμε, αφού εκεί είναι. Το SU πρέπει να το έκανε overwrite με παλιότερη version, εξού και κατόπιν έκανε ξανά update μόνο του. Σε μένα με το που μπήκε και το πρόσφατο SU, έπαιξε και το μενού της μπαταρίας. Οι stock apps είναι φυσικό να ξαναεμφανιστούν, τις ξαναφέρνει όλες το update.zip.

 

Τα πονταλάκια του Antutu πρέπει να πήγαν όλα στο 3D, το benchmark με τα αγάλματα μου φαίνεται πιό ομαλό από πριν. Παιχνίδια δεν πολυέπαιζα και δεν μπορώ να κρίνω...

 

Σε μένα το recovery πήγε περίπατο... ΑΛΛΑ ΔΕΝ επέλεξα να αποτρέψει την εγκατάσταση stock recovery (πριν το πρώτο reboot) μόνο το έβαλα να περάσει το superSU.

 

 

μμμμμ... να γιατί ο koush έβαλε αυτή την επιλογή εκεί lol

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : στην υποδοχη tf παιρνει κανονικα τις micro sd ή θελει καποιο adapter?

γιατι σε ενα φιλο πηγα να τη βαλω και μου φανηκε πιο μεγαλη η υποδοχη και ουτε καν δοκιμασα (ουτε εγω ξερω γιατι κολλησα εκεινη τη στιγμη)...

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση : στην υποδοχη tf παιρνει κανονικα τις micro sd ή θελει καποιο adapter?

γιατι σε ενα φιλο πηγα να τη βαλω και μου φανηκε πιο μεγαλη η υποδοχη και ουτε καν δοκιμασα (ουτε εγω ξερω γιατι κολλησα εκεινη τη στιγμη)...

 

Μπαίνει κανονικά η micro SD

Link to comment
Share on other sites

Μόλις του έχωσα μιά 32άρα class10. Βόγγηξε λίγο άλλα την πήρε και τώρα την φχαριστιέται κιόλας...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Μόλις εγκατέστησε μια micro sd class 10 στο υπόψη κινητό. Είναι εφικτό να εγκαθιστώ εφαρμογές στην κάρτα αυτή χωρίς να έχω κάνει root το τηλέφωνο ? Αν ναι με ποιον τρόπο ?

Link to comment
Share on other sites

Εγκαθιστάς την εφαρμογή κανονικά στην εσωτερική μνήμη και μετά πας ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαλέγεις την εφαρμογή που θες και ζητάς μετακίνηση στην κάρτα SD.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μολις παρατήρησα οτι δεν βλέπει την κάρτα μνήμης καθόλου. Σαν να μην υπάρχει. Καμία ιδέα τι μπορεί να φταίει ? Κάρτα μνήνης Sandisk 16gb class 10. Μήπως χρειάζεται κάποιου είδους διαμόρφωση για να την δει?
Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις - Αποθηκευτικός χώρος, αλλά πρόσεχε να μην φορμάρεις τον εσωτερικό χώρο. Αν δεν βλέπεις κάτι που να είναι 16GB ( ή εκεί τριγύρω), τότε μπορεί να μην πάτησε καλά. Επανεκκίνηση το κινητό έκανες?
Link to comment
Share on other sites

Την έβγαλα, την ξαναέβαλα και τελικά την είδε. Πιθανόν να μην είχε πατήσει καλά. Σε ευχαριστώ πολύ. Η συγκεκριμένη κάρτα έχει και μία εφαρμογή που φαίνεται καλή.
Link to comment
Share on other sites

GPS setup

 

Θα χρειαστείτε:

• Rooted κινητό

• MTK mobileuncle Tools (google play)

• FasterGPS (google play)

 

Ενεργοποιούμε το WiFi ή τα data

Εγκαθιστούμε και ανοίγουμε το MobileUncle Tools και επιλέγουμε με την σειρά:

-Engineer Mode

-Engineer Mede (MTK)

-πάμε στην καρτέλα Location (4η στα δεξιά)

-Location Based Services

-Στην καρτέλα EPO

-Τσεκάρουμε τα: Enable EPO και Auto Download

-πατάμε το κουμπί EPO IDLE και θα δούμε ότι μετονομάζεται σε EPO DOWNLOADING (λίγο ποιο κάτω στο LOG βλέπουμε και την πρόοδο και περιμένουμε την ολοκλήρωση).

-Μόλις επανέλθει σε EPO IDLE πάμε πίσω στο μενού ένα βήμα

-μπαίνουμε στο YGPS και πάμε στην δεύτερη καρτέλα Information

-επιλέγουμε με την σειρά… HOT – FULL – AGPS restart.

 

 

Εγκαθιστούμε στο FasterGPS και εκτελούμε την εφαρμογή. Εκεί διαδοχικά επιλέγουμε Ευρώπη και Ελλάδα. Αυτό θα δημιουργήσει το αρχείο gps.conf με τα παρακάτω περιεχόμενα

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org

Αυτός είναι ΕΝΑΣ από τους ελληνικούς servers.

 

Παρακάτω δίνω το δικό μου gps.conf λίγο πιο πειραγμένο. Τα περιεχόμενά του είναι

NTP_SERVER=gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.gr.pool.ntp.org

NTP_SERVER=1.europe.pool.ntp.org

NTP_SERVER=3.europe.pool.ntp.org

XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/

xtra.bin

XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/

xtra.bin

XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/

xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com

SUPL_PORT=7276

 

Με αυτές τις ρυθμίσεις το gps μου κλειδώνει εντός λεπτού.

 

DOWNLOAD: [ATTACH]35763[/ATTACH]

Σημείωση:

εάν βάλετε με το χέρι το gps.conf (μέσα στον φάκελο etc του root) προσέξτε να βάλετε σωστά τα permissions (ίδια με το παλιό σας που μπορείτε να μετονομάσετε για να μην χαθεί... αν και το fastergps μπορεί να το φτιαξει και πάλι)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Cubot GΤ99

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...