Jump to content

iPad (3rd & 4th Gen - 2012)


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όντως, το camera connection kit είναι απαραίτητο. Υπάρχει το επίσημο της Apple και υπάρχουν και οι κινέζικες εκδοχές του. Εγώ π.χ. πήρα ένα των 2 ευρώ από ebay που κάνει μια χαρά τη δουλειά του. Είναι αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/151039063075 αλλά υπάρχουν εκατοντάδες πωλητές που τα πωλούν.

Έχε πάντως υπόψη σου ότι η εμπειρία μου είναι ότι δίσκους 2,5 χωρίς τροφοδοσία ΔΕΝ τους βλέπει, όπως δε βλέπει και κάποια στικάκια. Με τα περισσότερα βέβαια είναι οκ και λύνει χέρια αυτό το γκάτζετ.

Να ξέρεις επίσης ότι όπως σου είπαν και πιο πάνω θέλει jb και κάποιο σα το iFile για να κάνεις τη δουλειά σου

 

Χωρίς jailbreak δεν δουλεύει ;

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δοκίμασα αλλά τίποτα, στο cardDIV o διακομίστηκε για τις επαφές του gmail ποιος είναι?
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αλλά τίποτα, στο cardDIV o διακομίστηκε για τις επαφές του gmail ποιος είναι?

 

https://support.google.com/mail/answer/2753077

Δες αυτό που σου ανέβασα πιο πριν και πάτα τα λίγκ που έχει μέσα.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

παιδια μεχρι ποια εκδοση του λογισμικου γινεται jailbreak?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά .μια απορία .

 

Εχω ιπαντ 3 στη έκδοση 6•1•2 jb.

Εδώ και 2 μέρες παλεύω να κατέβασω εφαρμογές από zeusmos αλλά πάντα όταν πάω να της εγκαταστήσω μου μετράει μήνυμα failed.

Καμία ιδέα ; Δοκίμασα τα πάντα που λέει στο Ίντερνετ.

.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Πήρα το ipad 4, κατέβασα κάποιες εφαρμογές και μετά διαπίστωσα ότι μου τις πέρασε και στο iPhone χωρίς προφανώς να το επιθυμώ. Εχω ανοικτό το iCloud και στις δυο συσκευές μου. Πως μπορώ να το αποφύγω αυτό;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους. Πήρα το ipad 4, κατέβασα κάποιες εφαρμογές και μετά διαπίστωσα ότι μου τις πέρασε και στο iPhone χωρίς προφανώς να το επιθυμώ. Εχω ανοικτό το iCloud και στις δυο συσκευές μου. Πως μπορώ να το αποφύγω αυτό;

 

Ευχαριστώ.

 

Ρυθμισεις>itunes and app store κι κανε untick το "εφαρμογες".

Καλυτερα να το κανεις κι στις 2 συσκευες. Βασικα, αν το κανεις στη μια, δεν υπαρχει λογος να υπαρχει η ρυθιση την αλλη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις>itunes and app store κι κανε untick το "εφαρμογες".

Καλυτερα να το κανεις κι στις 2 συσκευες. Βασικα, αν το κανεις στη μια, δεν υπαρχει λογος να υπαρχει η ρυθιση την αλλη.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλεις στις 23:00 να φορτισει απο αδειο, το πρωι στις 8:00 ειναι περιπου 70%... Μιλαω για το 3αρι, με τον μεγαλο φορτιστη το δικο του οχι στον υπολογιστη ή με του iphone.
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Αν το βαλεις στις 23:00 να φορτισει απο αδειο, το πρωι στις 8:00 ειναι περιπου 70%... Μιλαω για το 3αρι, με τον μεγαλο φορτιστη το δικο του οχι στον υπολογιστη ή με του iphone.

 

Αδερφε 9 ωρες για 70% δεν υπαρχει περιπτωση. Max 5ωρο. Κατι τρεχει με το φορτιστη σου

Sorry εχεις δικιο. Απο αδειο το θελει το ξενυχτι του! Καλυτερα ομως μην το αφηνεις κατω απο 20%

Edited by pipis72
Link to comment
Share on other sites

Κατι ξερω που σου λεω... Ειχα το 2 και ημουν μια χαρα... Πηρα το 3, βαρυ, παχυ, μπαταρια χειροτερη... Μονο ρετινα αλλα σιγα....
Nokia 5110, 3210, 8210, Samsung M-100, Nokia 7210, 7650, 6600, Siemens Sx1, Nokia 6230, 6680, N70, Qtek S200, Nokia N80, Qtek 9000, Nokia N93, N95 8GB, samsung Omnia, iphone 3g, 3gs , 4, 4s, 5, 6+, 7
Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα την Golden Master του iOS 7 στο iPad 4.

Οι εντυπώσεις μέχρι στιγμής είναι ανάμεικτες. Το περιβάλλον πολύ λυτό και άσπρο. Οι απόκριση του λειτουργικού όσο αφορά την εκκίνηση των εφαρμογών, των μενού κλπ, εναλλαγές μεταξύ εφαρμογών κτλ. είναι άμεση και ίδια με το iOS 6.1.2. Αυτό που μου άφησε κακή εντύπωση είναι τα όχι και τόσο smooth animations. Ειδικά κατά τον τερματισμό των εφαρμογών, η προσγείωση των εικονιδίων είναι σπαστή και όχι απαλή και συνεχόμενη όπως πριν. Πρόκειται για λεπτομέρεια, αλλά όταν έχεις συνηθίσει στην απόλυτη εμπειρία χρήσης που προσφέρει το iPad 4, κάτι τέτοια μικροπράγματα σου κακοφαίνονται.:O

Φυσικά τα νέα καλούδια όπως το control/notification centre, το νέο multitasking (το οποίο επιτρέπει τη φόρτωση περισσότερων από μια καρτελών ταυτόχρονα στον Safari) και η διεπαφή (interface) του, κτλ, είναι όλα ευπρόσδεκτα και χρήσιμα.:D

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω το ipad3 και του πέρασα το νέο. Ios7 αλλά δεν μωρό να δώ το μενού με τα διαθεσιμα δυκτια wi fi που πρέπει να πάω please help ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω παρατηρήσει το εξής πράγμα σχετικά με τα gestures.

Το κιόσκι δεν κλείνει με gesture αλλά θέλει το home button

Αυτό στο iPad 4

Έτσι έχουν τα πράγματα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω παρατηρήσει το εξής πράγμα σχετικά με τα gestures.

Το κιόσκι δεν κλείνει με gesture αλλά θέλει το home button

Αυτό στο iPad 4

Έτσι έχουν τα πράγματα;

 

Μάλλον είναι κάποιο bug

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω παρατηρήσει το εξής πράγμα σχετικά με τα gestures.

Το κιόσκι δεν κλείνει με gesture αλλά θέλει το home button

Αυτό στο iPad 4

Έτσι έχουν τα πράγματα;

Ισχύει και στο μίνι.

Δεν νομίζω ότι είναι bug. Απλά, έτσι είναι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Δεν πρόκειται για σφάλμα.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω το ipad3 και του πέρασα το νέο. Ios7 αλλά δεν μωρό να δώ το μενού με τα διαθεσιμα δυκτια wi fi που πρέπει να πάω please help ευχαριστω

 

Settings -> WiFi? :rolleyes:

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

Στον σαφάρι το Search πεδίο ειναι το Google στην Βρεταννικη σελίδα. Πως μπορώ να το κάνω να ψάχνει στην Ελληνική;
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Στον σαφάρι το Search πεδίο ειναι το Google στην Βρεταννικη σελίδα. Πως μπορώ να το κάνω να ψάχνει στην Ελληνική;

 

Στις ρυθμισεις> γενικα> διεθνη , εχεις ορισει την ελλαδα ως τοπικες ρυθμισεις?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Το έχω UK διότι αν το πάω σε Greece αλλάξει το ημερολόγιο στα Ελληνικά, και δεν μπορώ να το έχω έτσι διότι το iPad είναι της συζύγου. Εκτός και αν χρειάζεται να αλλάξω και κάτι άλλο.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω UK διότι αν το πάω σε Greece αλλάξει το ημερολόγιο στα Ελληνικά, και δεν μπορώ να το έχω έτσι διότι το iPad είναι της συζύγου. Εκτός και αν χρειάζεται να αλλάξω και κάτι άλλο.

 

Νομιζω οτι αυτη γενικη ρυθμιση (τοπικες ρυθμισεις) καθοριζει σνωθα ειναι google.com ή gr. Δεν ξερω να υπαρχει αλλη λυση για τη γλωσσα του ημερολογιου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια έχω το ipad3 και του πέρασα το νέο. Ios7 αλλά δεν μωρό να δώ το μενού με τα διαθεσιμα δυκτια wi fi που πρέπει να πάω please help ευχαριστω

 

Ε μα εκεί που ήταν πάντα είναι και τώρα. Ρυθμίσεις -> Wi-Fi -> και σου δείχνει όλα τα διαθέσιμα ασύρματα δίκτυα wifi. Δεν έχει αλλάξει κάτι. Ίσα ίσα που τώρα με το control center, το ενεργοποιείς / απενεργοποιείς πολύ πιο εύκολα και άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPad (3rd & 4th Gen - 2012)
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...