Jump to content

Lenovo A830


petrosvet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 548
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://shopap.lenovo.com/in/en/smartphones/p-series/p780/#techspecs

 

αυτο εδω γιατι λεει τοσο τοτε? Επισημο shoplenovo εινε.:O

 

Δε ξερω τι γινεται με τα lenovo της Iνδιας,και οτι εχει gorilla glass δε το λενε οι ινδοι αλλα εχει.

Εγω κατεβασα τα manual απο εδω http://appserver.lenovo.com.cn/Lenovo_Mobile_Detail.aspx?gdsid=A2500020340

 

P780

http://s13.postimg.org/avbd77tvb/image.jpg

 

A830

http://s7.postimg.org/4u9oe92rv/11111.jpg

Edited by stamatinho13
Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψατε.....το τοπικ ειναι για το 830 η για το 780...........:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Με μπερδεψατε.....το τοπικ ειναι για το 830 η για το 780...........:p

 

Σορρυ Κωστα απλα ο φιλος ηταν αναμεσα στα 2 και ηθελε να μαθει το Sar του 780.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως έχοντας δουλέψει και αυτό και το s750, παρολο που έχουν πανομοιότυπα χαρακτηριστικά μπορώ να πω πως το Α830 δουλεύει πολύ πιο ξεκούραστα και πιο smooth από το s750. Έχει γίνει καλή δουλειά σε αυτή τη συσκευή, αν μπορώ να βρω ένα μειονέκτημα είναι στο μέγεθος αλλά κατά τα άλλα για την τιμή της είναι πραγματικά value for money.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχοντας δουλέψει και αυτό και το s750, παρολο που έχουν πανομοιότυπα χαρακτηριστικά μπορώ να πω πως το Α830 δουλεύει πολύ πιο ξεκούραστα και πιο smooth από το s750. Έχει γίνει καλή δουλειά σε αυτή τη συσκευή, αν μπορώ να βρω ένα μειονέκτημα είναι στο μέγεθος αλλά κατά τα άλλα για την τιμή της είναι πραγματικά value for money.

 

Φιλε μου,μαλλον ειχε θεμα το 750 με την rom......δεν ειναι πιο smooth σε καμια περιπτωση.Και εγω τα εχω δουλεψει και τα 2 κντ.

Ασε που το 750 ειναι αδιβρογο....εχει gorilla....εχει...εχει....το αλλο ναι πολυ καλο αλλα εχει βγαλει θεματακια.

Σε ενα ενος φιλου το εστειλα σημερα πισω,δεν ηθελε να δουλεψει το κατω μισο τις οθονης.......ξαφνικα μουλαρωσε.:)

Παντως τα παιδια στι καταστημα αγορας,για μια ακομα φορα επαγγελματιες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση1: Έχει δοκιμάσει κανείς από εδώ άλλη ROM για το κινητό εκτός της stock από το minideal? ΜIUI έχει δοκιμάσει κανείς? Φλασάρεται από CWM κατ'ευθείαν?

(Θεωρώ πως είναι πανάσχημο το περιβάλλον της Lenovo)

Ερώτηση 2 (γενική): Αν αλλάξεις launcher τα εικονίδια και όλα αυτά αλλάζουν κανονικά ? (από τα στρόγγυλα της Lenovo)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, θελω να παραγγειλω ενα κινητο απο minideal και θα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις πως παιρνεις discount code για minideal?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, θελω να παραγγειλω ενα κινητο απο minideal και θα ηθελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις πως παιρνεις discount code για minideal?

Μονο σε καποια προσφορα απο αυτους.Πως αλλιως δλδ??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει βρει κανεις τροπο να κανει reformat το internal storage ωστε να μην καταναλωνει 1.6gb σε usb storage αλλα να τα χρησιμοποιησει και αυτα σε internal?

ουσιαστικα με την χρηση sd καρτας ακυρωνεται to usb storage.

 

Επισης εχω 700mb υπολειπομενο internal storage (700mb /1.96gb) ειναι αρκετα αυτα μελλοντικα? (παντα με χρηση app2sd εφαρμογης για ολα τα app) ωστε να αποφυγω το reformating?

 

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

δυο ερωτησεις που ειστε πιο σχετικοι.

αν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων τι θα γινει?

ξερω οτι θα χαθει το ροοτ αλλα σαν ρομ θα εχει παλι αυτη του minideal ή της lenovo την

εργοστασιακη?

επισης απο τις ρυθμισεις αν επιλεξουμε αποθηκευση στην εξωτερικη sd card τι θα γινει?

το ρωταω γιατι βγαζει μια προειδοποιηση που δεν την πολυ καταλαβαινω.

ξερει κανεις τις αναβαθμισεις προσφερει η official S118?Eχω την s115

ευχαριστω

Edited by gbotsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι και εγω στην διαδικασια να αγορασω το Α830 αλλα αναρωτιεμαι,μιας και στο minideal ειναι out

of stock και το etotalk εχει ταχυδρομικα 40 δολαρια και στο e-bay στα 200 δολαρια δεν ειναι διευκρινισμενο

αν το κινητο Οντως εχει google play προεγκατεστημενο , ειναι multilanguage καθως επισης αν ειναι rooted,

δηλαδη με λιγα λογια στην καλυτερη παμε στα 150+++ ευρω, ισως και 170, ΑΝ το αγορασει κανεις απο αλλο

μαγαζι ,παραδειγμα ενα που εχω υποψιν http://www.fastcardtech.com/Lenovo%20A830 που στοιχιζει το κινητο

πολυ λιγοτερα, αλλα αναφερεται οτι εχει Αγγλικο google play και Μονο αγγλικη και κινεζικη γλωσσα,αυτα αλλαζουνε?δηλαδη δεν γινεται εδω να το κανεις Root και να βαλεις multilanguage και google play?

ειμαι λιγο ασχετος με το αντικειμενο ,πρεπει οπωσδηποτε να το κανουνε οι πωλητες?υπαρχει καποιο ειδος κλειδωματος που να μην σε αφηνει να το κανεις εσυ?η καποιος ειδικος εδω ?παρακαλω διαφωτιστε με.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειμαι και εγω στην διαδικασια να αγορασω το Α830 αλλα αναρωτιεμαι,μιας και στο minideal ειναι out

of stock και το etotalk εχει ταχυδρομικα 40 δολαρια και στο e-bay στα 200 δολαρια δεν ειναι διευκρινισμενο

αν το κινητο Οντως εχει google play προεγκατεστημενο , ειναι multilanguage καθως επισης αν ειναι rooted,

δηλαδη με λιγα λογια στην καλυτερη παμε στα 150+++ ευρω, ισως και 170, ΑΝ το αγορασει κανεις απο αλλο

μαγαζι ,παραδειγμα ενα που εχω υποψιν http://www.fastcardtech.com/Lenovo%20A830 που στοιχιζει το κινητο

πολυ λιγοτερα, αλλα αναφερεται οτι εχει Αγγλικο google play και Μονο αγγλικη και κινεζικη γλωσσα,αυτα αλλαζουνε?δηλαδη δεν γινεται εδω να το κανεις Root και να βαλεις multilanguage και google play?

ειμαι λιγο ασχετος με το αντικειμενο ,πρεπει οπωσδηποτε να το κανουνε οι πωλητες?υπαρχει καποιο ειδος κλειδωματος που να μην σε αφηνει να το κανεις εσυ?η καποιος ειδικος εδω ?παρακαλω διαφωτιστε με.:blink:

 

Εα μπορεσει καποιος φιλος απο εδω να σου δωσει την rom απο το mindeal που εχει κρατηση,περνας αυτην και εισαι ετοιμος.

Θα το εκανα εγω,αλλαωτο εστειλα πισω το κντ μιας και εχει θεμα με την οθονη......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , μήπως κάποιο καλό παιδάκι έχει κρατήσει την ROM μιας και το δικό μου το έκανα λίγο χάλια ?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , μήπως κάποιο καλό παιδάκι έχει κρατήσει την ROM μιας και το δικό μου το έκανα λίγο χάλια ?

 

Καλημέρα φίλε μου, αν το έχεις πάρει από minideal μιλα με την Catherine να σου στείλει link.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.

 

Παρακαλώ μήπως κάποιος γνωρίζει πως ενεργοποείται ο magnetic sensor του Lenovo A830 γιατί όλες οι εφαρμογές που σχετίζονται με αυτόν (π.χ. πυξίδα, magnetic fields detector, κ.λ.π.) δεν λειτουργούν και μου βγάζει μήνυμα: "Magnetic sensor not available"

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους σας.

 

Παρακαλώ μήπως κάποιος γνωρίζει πως ενεργοποείται ο magnetic sensor του Lenovo A830 γιατί όλες οι εφαρμογές που σχετίζονται με αυτόν (π.χ. πυξίδα, magnetic fields detector, κ.λ.π.) δεν λειτουργούν και μου βγάζει μήνυμα: "Magnetic sensor not available"

 

Ευχαριστώ.

 

Εχει magnetic sensor το 830 ???

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Απ' όσο αναφέρεται στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου υπάρχει magnetic sensor αλλά γιατί δεν λειτουργεί δε γνωρίζω. Λειτουργεί κανείς από σας πυξίδα ή κάποια άλλη εφαρμογή που τον χρειάζεται;
Link to comment
Share on other sites

Με ενα προγραμματακι απο το play store (δεν θυμαμαι) μου εβγαζε οτι δεν ειχε. Για αυτο δεν λειτουργει η πυξιδα.
BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά επειδή δεν κατάλαβα ήθελα να ρωτήσω παρακαλώ. Το πρόγραμμα από το play store είναι που δημιούργησε το πρόβλημα και χρειάστηκε να το απεγκαταστήσεις οπότε μετά ήταν εντάξει o magnetic sensor; Αν είναι έτσι θα τα απεγκαταστήσω όλα που τον χρειάζονται για να δουλέψουν και θα τα εγκαταστήσω από την αρχή ελέγχοντας αν κάποιο μου τον απενεργοποιεί
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη αλλά επειδή δεν κατάλαβα ήθελα να ρωτήσω παρακαλώ. Το πρόγραμμα από το play store είναι που δημιούργησε το πρόβλημα και χρειάστηκε να το απεγκαταστήσεις οπότε μετά ήταν εντάξει o magnetic sensor; Αν είναι έτσι θα τα απεγκαταστήσω όλα που τον χρειάζονται για να δουλέψουν και θα τα εγκαταστήσω από την αρχή ελέγχοντας αν κάποιο μου τον απενεργοποιεί

 

Ίσως δεν το διατύπωσα σωστά. Το lenovo A830 δεν έχει ΄σενσορα για να λειτουργεί η πυξίδα. Αυτό το επιβεβαιώνει και ένα πρόγραμμα απο το Playstore που είχα κατεβάσει και το οποίο σου δείχνει κάποια χαρακτηριστικά (σένσορες κλπ )του τηλεφώνου . Στο δικό μας λοιπόν δεν έχει...

 

Απο την άλλη υπάρχουν πυξίδες στο playstore που δουλεύουν με το GPS ;)

BB 9000 / 9780, Samsung Galaxy S III min, Samsung I9505 Galaxy S4, Note 8.0, Blackberry Z3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...