Jump to content

Play Store (πρώην Google Play) - Προβλήματα, εμπειρίες, tips, σχόλια


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μπορεί να μου πει κάποιος αν ξέρει τι μπορώ να κάνω????

ευχαριστώ προκαταβολικα!

 

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν μπορώ να σου πω παραπάνω γιατί εκτός του ότι έχεις GS3 Mini, δεν είπες τι έκδοση Android φοράει, αν έχεις root, αν έχεις stock ή custom ROM, αν έχεις stock ή custom kernel και τι ακριβώς έκανες πριν το πάθεις αυτό δηλαδή αν εγκατέστησες κάποια εφαρμογή ή αν έκανες update κάποια εφαρμογή. Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στις εφαρμογές Google Play Store και Υπηρεσίες Google Play.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν μπορώ να σου πω παραπάνω γιατί εκτός του ότι έχεις GS3 Mini, δεν είπες τι έκδοση Android φοράει, αν έχεις root, αν έχεις stock ή custom ROM, αν έχεις stock ή custom kernel και τι ακριβώς έκανες πριν το πάθεις αυτό δηλαδή αν εγκατέστησες κάποια εφαρμογή ή αν έκανες update κάποια εφαρμογή. Κάνε εκκαθάριση δεδομένων στις εφαρμογές Google Play Store και Υπηρεσίες Google Play.

 

Το androit 4.1.2 φοραει το κινητο,δεν εχω root και αν δεν κανω λαθος δεν εχει βγει custom rom για το gs3!!επισης εκανα και χτες μια εκκαθαριση δεδομενων μονο στο Google Play Store αλλα παλι τα ιδια! :(

Link to comment
Share on other sites

Εκκαθάριση δεδομένων στο play store.

 

δεν νομιζω οτι η εκκεαθαριση κανει κατι,μαλλπον για πλακα το εχουν.το playstore μονο με επαναφορα ρυθμισεων ξεκολλαει δυστυχως.αμα σου τυχει και κολλησει παει δεν γλυτωνεις την επαναφορα.:rolleyes:

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθω εδο και πολί ορα να εξαργυρωσω μια καρτα και μου λεει πως δεν ειναι εγκυρο στιν χωρα σας.τι να κανω?ειμαι γερμανια και το κινιτο ειναι στα ελληνικα Edited by fotis1330
samsung for ever...: Όσον αφορά:: Όσον αφορά:: Όσον αφορά:
Link to comment
Share on other sites

Στους φιλους που διαμαρτυρονται για τα σχολια των αλλων φιλων.

Στις ελευθερες κοινωνιες ολοι εχουν δικαιωμα να εκφρασουν τη γνωμη τους οτι κι αν ειναι.

Κανεις δεν κατεχει την υπερτατη αληθεια.

Ακομα κι κοτσανα στα σχολια θα κανει τον προγραμματιστη να σκεφτει 2 φορες.

Δλδ οταν καποιος δινει τα λεφτα του ν αγορασει το κινητο ειναι ωραιος, αλλα οταν πει τη γνωμη του ειναι «πολυ ωραιος»;

 

Φίλε μου δεν είπαμε για το αν έχουν δικαιώματα να γράψουν σχόλια :what:

Αλλά για τον άσχημο τρόπο που γράφουν αυτό δείχνει δυστυχώς την παιδεία που έχουν :(

Γράψε την άποψη σου αλλά τεκμηριωμένη έτσι ώστε να βοηθηθεί κάποιος που θέλει να κατεβάσει την εφαρμογή.

Φιλικά :)

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είπαμε για το αν έχουν δικαιώματα να γράψουν σχόλια :what:

Αλλά για τον άσχημο τρόπο που γράφουν αυτό δείχνει δυστυχώς την παιδεία που έχουν :(

Γράψε την άποψη σου αλλά τεκμηριωμένη έτσι ώστε να βοηθηθεί κάποιος που θέλει να κατεβάσει την εφαρμογή.

Φιλικά :)

Επειδη βγαινουμε λιγο εκτος, ακομα κι αν μιλαμε για τα σχολια.

Κανενας στα σχολια δεν εβρισε κανενα.

Απλως αναφερει την εμπειρια χρησης του, της οποιας εφαρμογης, που αντανακλα το πως νοιωθει.

Οταν καποιος λεει ειναι μ@....@ εννοει οτι δεν τη βρισκει χρησιμη.

Η λεξη, για να ειμαστε δικαιοι, δεν απευθυνθηκε σε ανθρωπο.

Κατα δευτερον ποσες φορες δεν χρησιμοποιουμε αυτες τις λεξεις καθημερινα, ακομα και με φιλους;

Ας μη γινομαστε λοιπον τοσο αυστηροι κι ας μαθουμε οτι εχουμε ολοι το δικαιωμα να ξεφευγουμε και να λεμε οτι θελουμε. Αλλωστε λογια ειναι και τα παιρνει ο αερας.

Μην το συνεχισουμε αλλο, δεν θα μας βγαλει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια!

Εδώ και μια βδομάδα περίπου μου βγάζει αυτό καθ δε μπορώ να συνδεθώ πουθενά που ζητάει gmail(youtube και παρομοιες....)

Τι μπορώ να κάνω;Ευχαριστώ πολύ

 

Παιδιά μια βοήθεια!

Εδώ και μια βδομάδα περίπου μου βγάζει αυτό καθ δε μπορώ να συνδεθώ πουθενά που ζητάει gmail(youtube και παρομοιες....)

Τι μπορώ να κάνω;Ευχαριστώ πολύ

 

Το έχω δοκιμάσει και με δεδομένα και 2-3 διαφορετικά wifi

Edited by vampyre
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά οι ιδιοκτήτες samsung μπορούν να μου πουν τη διαφορά μεταξύ google play και samsung applications/ S suggest; τις ίδιες εφαρμογές βρίσκεις πιθανώς σε άλλες τιμές ή κυκλοφορούν και διαφορετικές; από την εμπειρία σας έχει νόημα να τα έχεις όλα ενεργοποιημένα ή να απενεργοποιήσω τις εφαρμογές τις samsung και να μέινω μόνο με google play;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Προσπαθω να αγορασω μια εφαρμογη αλλα δεν δεχεται τις καρτες που βαζω.Αντε η μια ειναι prepaid, η αλλη ειναι american express κ μου χρεωνει 1€ στην καρτα η Google αλλα η εφαρμογη δεν αγοραζεται γιατι Το νομισμα δεν υποστηριζεται(προφανως ειναι σε€ και η καρτα σε $).3 προσπαθειες 3 χρεωσεις του 1€! Τι γινεται;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε ολους.Προσπαθω να αγορασω μια εφαρμογη αλλα δεν δεχεται τις καρτες που βαζω.Αντε η μια ειναι prepaid, η αλλη ειναι american express κ μου χρεωνει 1€ στην καρτα η Google αλλα η εφαρμογη δεν αγοραζεται γιατι Το νομισμα δεν υποστηριζεται(προφανως ειναι σε€ και η καρτα σε $).3 προσπαθειες 3 χρεωσεις του 1€! Τι γινεται;

Ευχαριστω

 

αφου δεν θέλουν τα λεφτά σου γιατί επιμένεις? Για ποιά εφαρμογή προκειται?

Μήπως δεν διατίθεται Ελλάδα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Ήθελα να ρωτήσω το εξής:

 

Όταν συνδέομαι στο Internet (είτε μέσω WiFi είτε μέσω 3G) μου εμφανίζει στην γραμμή ειδοποιήσεων προτροπή για εγκατάσταση νέων εφαρμογών... Συνήθως παιχνίδια... Μπροστά από το μήνυμα υπάρχει ένας σταυρός μέσα σε κύκλο... Επίσης κάποιες φορές μου ζητάει να εγκαταστήσω μια εφαρμογή RealCalc... Πως μπορώ να τα σταματήσω όλα αυτά; Δεν έχω καταλάβει αν τα εμφανίζει όταν μπαίνω στο Google Play ή απλά στην αρχή της σύνδεσης...

 

Περιμένω βοήθεια γιατί με εκνευρίζει πάρα πολύ αυτό.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Kι εγώ τις τελευταίες 2-3 βδομάδες έχω θέμα με το popup πoυ εμφανίζεται μετά από κάθε update ή download εφαρμογής.Δεν έχω καταλάβει αν είναι διαφήμιση του Google Play ή adware κάποια εφαρμογής.Πχ :

http://rapidhdd.com/thumbnail/802455Screenshot_2013-08-13-13-43-28.png

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το Antivirus & Anti-Adware https://play.google.com/store/apps/details?id=com.secore.privacyshield

και μου εμφάνισε στο κόκκινο το Talking Tom Cat 2.To αφαίρεσα και μέχρι στιγμής δεν έχω πλέον παράθυρο διαφημίσεων.:) Ελπίζω να ήταν αυτό η πηγή του κακού.:)

Link to comment
Share on other sites

Kι εγώ τις τελευταίες 2-3 βδομάδες έχω θέμα με το popup πoυ εμφανίζεται μετά από κάθε update ή download εφαρμογής.Δεν έχω καταλάβει αν είναι διαφήμιση του Google Play ή adware κάποια εφαρμογής.

 

Ειναι εκνευριστικο, και σε μενα το κανει τελευταια.

Αμα βρει κανενας πως θα το απενεργοποιησουμε ας ποσταρει!

 

Σίγουρα είναι από κάποια εφαρμογή, σε περίπτωση που είστε root δοκιμαστε και το airpush detector, κατά 99,9% θα σας δείξει ποια εφαρμογή το πετάει για να τη διαγράψετε (κι εγώ δίνω πολλές πιθανότητες σ'αυτήν με τον γάτο πάντως)..:)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι από κάποια εφαρμογή, σε περίπτωση που είστε root δοκιμαστε και το airpush detector, κατά 99,9% θα σας δείξει ποια εφαρμογή το πετάει για να τη διαγράψετε (κι εγώ δίνω πολλές πιθανότητες σ'αυτήν με τον γάτο πάντως)..:)

 

Χρήσιμη πληροφορία ευχαριστώ :thumbup:

Htc Wildfire S

Hboot-1.08.0099

RADIO-7.53.39.03m

ROM:Wildchild v 2.0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

αγορασα απο το google play για το temple run 2 τον Usain Bolt που κοστιζε 0.75 euro.

Ομως στην pre-paid μου φαινεται η πληρωμη να εκκρεμει και να μου εχει κοστισει 1.75 euro. Γιατι συμβαινει αυτο? Υπρχουν extra χρεωσεις της google για την αποκτηση εφαρμογης περαν της τιμης της?

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι από κάποια εφαρμογή, σε περίπτωση που είστε root δοκιμαστε και το airpush detector, κατά 99,9% θα σας δείξει ποια εφαρμογή το πετάει για να τη διαγράψετε (κι εγώ δίνω πολλές πιθανότητες σ'αυτήν με τον γάτο πάντως)..:)

 

Παντως η αντιστοιχη appbrain ad detector από την εταιρεια που εφτιαξε και το ομωνυμο appbrain, ειναι κλασεις ανωτερη! Πολυ επαγγελματικα φτιαγμενη με πολυ αναλυτικες πληροφοριες, την προτεινω ανεπιφυλακτα!

Το airpush detector δεν μου εντοπισε μια καραμπινατη εφαρμογη προωθησης διαφημισεων που την ειχα εγκαταστησει εν γνωσει μου (bing daily wallpaper)

Εν τω μεταξυ ο developer ειναι και...ανοητος γιατι εχει βαλει warning οτι οι κατοχοι Jellybean δεν τη χρειαζονται επειδη πλεον κανοντας longpress στο μηνυμα οποιασδηποτε εφαρμογης στη notification bar, η JB βγαζει πλαισιο "app info" και σε οδηγει στην εφαρμογη που δημιουργει το notification μεσα από την καρτελα της στη διαχειριση εφαρμογων (οπότε αν θες κανεις uninstall, απενεργοποιεις τα notifications κλπ.) Λες και ο μονος τρόπος που λειτουργουν οι διαφημισεις ειναι στο notification bar... :mad: (προσθετουν εικονιδια σε homescreens, pop up ads κλπ)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,

αγορασα απο το google play για το temple run 2 τον Usain Bolt που κοστιζε 0.75 euro.

Ομως στην pre-paid μου φαινεται η πληρωμη να εκκρεμει και να μου εχει κοστισει 1.75 euro. Γιατι συμβαινει αυτο? Υπρχουν extra χρεωσεις της google για την αποκτηση εφαρμογης περαν της τιμης της?

Αυτό το κάνει συνήθως στην πρώτη αγορά. Για την ακρίβεια, όταν συνδέσεις μια νέα κάρτα. Αν συμπέσει με την νέα αγορά θα φανεί μαζί. Εσύ είχες συνδέσει παλιότερα την κάρτα?

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τον υπολογιστη μπορουμε να κανουμε απεγκατασταση εφαρμογης απο google play παιδια ?

 

Ευχαριστω.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τον υπολογιστη μπορουμε να κανουμε απεγκατασταση εφαρμογης απο google play παιδια ?

 

Ευχαριστω.

 

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Προχθές συνδεσα νέα πιστωτική για να αγοράσω το Tapatalk και μαζί με τα 0,75 για το Tapatalk μου χρέωσε και 1€ ακόμα. Μετά από λίγες ώρες ακυρώθηκε η χρέωση του 1€. Μάλλον το κάνει η Google για να ελέγξει αν είναι ενεργή η κάρτα.
Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο τον υπολογιστη μπορουμε να κανουμε απεγκατασταση εφαρμογης απο google play παιδια ?

 

Ευχαριστω.

 

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα .

 

Ευχαριστω.Ουτε να αποκλεισουμε μια ηδη κατεβασμενη εφαρμογη απο μελοντικη εγκατασταση παλι ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω.Ουτε να αποκλεισουμε μια ηδη κατεβασμενη εφαρμογη απο μελοντικη εγκατασταση παλι ?

 

Μόνο από το τηλέφωνο μπορεί να γίνει μόνιμη διαγραφή μιας εφαρμογής ,ώστε να φύγει απο την λίστα των "εφαρμογών μου" .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από το τηλέφωνο μπορεί να γίνει μόνιμη διαγραφή μιας εφαρμογής ,ώστε να φύγει απο την λίστα των "εφαρμογών μου" .

 

Ευχαριστω....Αν την σβησω απο το κιντο φευγει και απο τις εφαρμογες μου στο pc απο google play ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...