Jump to content

LG Optimus G (E975)


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε μου ήμουνα ένας όπως εσύ, έχω το G περίπου 2 βδομάδες και μπορώ να σου πω ότι εκτός ότι δεν έχουν καμία σχέση τα δύο κινητά στα πάντα (σαφώς κλάσεις ανώτερο το G), έχει και πολύ καλύτερη κάμερα από το 4Χ.

 

Μηπως σου ειναι ευκολο να τσεκαρεις λιγο το βιντεο? με τι bitrate τραβαει βιντεακι?

Για να λες οτι δεν εχουν καμια σχεση....ετσι θα ειναι.

Αλλες διαφορες που εντοπισες? Οντως και η μπαταρια εχει διαφορα οπως λεει και ο φιλος παρακατω?

Το μονο που με κολλαει λιγο ειναι η μπαταρια που δεν βγαινει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ποιος μπορει παιδες να ανεβασει εδω απο τους φακελους συστηματος του G με διαδρομη system/framework/framework-res.apk αυτο το αρχειο να δοκιμασουμε κατι στο 4χ?

 

Δικο σου:

 

http://db.tt/BoIjXPVy

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Better Camera MOD!! Needs Root! :w00t:

WoW!!! Παιδιά, νομίζω ότι λέει!!!

Και δεν νομίζω ότι είναι placebo!!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2065799

 

Έλα ν' ακούω παρατηρήσεις!!!!!!:baby:

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 μέρες συμβαίνει κάτι περίεργο. Κάθε φορά που σβήνω τη συσκευή, όταν την ξαναναβω και πάω να ανοίξω την στοκ.e-mail εφαρμογή, μου ζητάει ξανά το password του email μου για λόγους ασφαλείας επειδή έχει μπει "νεα σιμ"
Link to comment
Share on other sites

Δικο σου:

 

http://db.tt/BoIjXPVy

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Better Camera MOD!! Needs Root! :w00t:

WoW!!! Παιδιά, νομίζω ότι λέει!!!

Και δεν νομίζω ότι είναι placebo!!!!!

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2065799

 

Έλα ν' ακούω παρατηρήσεις!!!!!!:baby:

 

:kill: εισαι αρχοντας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως σου ειναι ευκολο να τσεκαρεις λιγο το βιντεο? με τι bitrate τραβαει βιντεακι?

Για να λες οτι δεν εχουν καμια σχεση....ετσι θα ειναι.

Αλλες διαφορες που εντοπισες? Οντως και η μπαταρια εχει διαφορα οπως λεει και ο φιλος παρακατω?

Το μονο που με κολλαει λιγο ειναι η μπαταρια που δεν βγαινει.

 

για δες , αυτο σε ενα μικρο βιντεακι μου. 17k βλεπω απο bitrate. Για την μπαταρια ειχα και εγω ενδοιασμους (που δε βγαινει ) αλλα το πηρα και μου εφυγε και το παραμικρο ιχνος μετα απο την αγορα... :)

Το 4Χ το ειχε ενας φιλος και το βρηκα εξαιρετικο, αλλα δε ξερω εαν τιθεται θεμα συγκρισης (σε ολους τους τομεις) με το G.

Σε αλλο μου βιντεακι τωρα ειδα 17600 bitrate. Δε ξερω εαν σε ικανοποιουν τα νουμερα :)

Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορω να κατεβασω τα αρχεια των εφαρμογων απο το google play στον υπολογιστη και απο εκει να τα περασω στο κινητο καποια στιγμη αργοτερα?
Link to comment
Share on other sites

ξερει κανεις αν μπορω να κατεβασω τα αρχεια των εφαρμογων απο το google play στον υπολογιστη και απο εκει να τα περασω στο κινητο καποια στιγμη αργοτερα?

 

Οχι, δεν γινεται αυτο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

για δες , αυτο σε ενα μικρο βιντεακι μου. 17k βλεπω απο bitrate. Για την μπαταρια ειχα και εγω ενδοιασμους (που δε βγαινει ) αλλα το πηρα και μου εφυγε και το παραμικρο ιχνος μετα απο την αγορα... :)

Το 4Χ το ειχε ενας φιλος και το βρηκα εξαιρετικο, αλλα δε ξερω εαν τιθεται θεμα συγκρισης (σε ολους τους τομεις) με το G.

Σε αλλο μου βιντεακι τωρα ειδα 17600 bitrate. Δε ξερω εαν σε ικανοποιουν τα νουμερα :)

 

Φιλε μου εισαι πολυ εξυπηρετικος σε ευχαριστω παρα πολυ.

Ναι τα νουμερα ειναι πολυ καλα οντως καμια σχεση με το 4χ.

Ασε πηγα απο κοντα σε καταστημα και εκανα συγκρισεις. Το 4χ ειχε λιγο πιο φωτεινη οθονη αλλα σε ολα τα υπολοιπα το g ηταν πολυ μπροστα. Γενικοτερα σε ολα τα τεστ που εκανα ηταν πολυ πολυ καλυτερο. (μονο το φλας μου διεφυγε ποσο δυνατο ειναι σαν φακος μιας και του 4χ ειναι οτι πιο δυνατο εχω συναντησει).

Επειδη σκεφτομαι αυριο για αγορα απο καταστημα στο κεντρο της αθηνας (δεν λεω ονομα για ευνοητους λογους) ξερετε τι θα πρεπει να προσεξω πριν την αγορα του? (καποιο στοιχειο στο serial number-Παραεισαγωγης κτλ).

Ευχαριστω και παλι

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις γιατι με καθετι που κανω copy-paste εντος του κινητου μεσα στον file explorer, βλεπω παντα να γραφει "Σαρωση αρχειων μεσων" και αμεσα να ειναι επιτυχης; Αυτο το βλεπω μετα το root που εκανα. Παιζει καποιο ρολο; Το βλεπω ακομη και οταν δημιουργω εικονιδια με το simple text icon. Χωρις να επιβαρυνει σε κατι ,μου φαινεται περιεργο να το δειχνει καθε φορα. Υπαρχει τροπος να μη το βλεπω;

@demon2411 νομιζω φιλε μου πως ολα τα θεματα εγγυησης εαν ειναι οκ απο το καταστημα και φυσικα η αποδειξη σου με το ΙΜΕΙ επανω και οι ταινιες ασφαλειας απειραχτες , δεν εχεις λογους να φοβασαι για κατι. Εμενα το κινητο μου ειναι απο Γερμανια και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο στις περιπου 40 μερες που το εχω. Αντ'αυτου συνεχιζει να με εκπλησει ολοενα και περισσοτερο με τις δυνατοτητες του!

 

Να προσθεσω πως αυτο βγαινει σαν Notification στην n.bar και απλα εξαφανιζεται εντος 2δευτερολεπτων. Κατανοω οτι ειναι η εγγραφη του αρχειου σε ενα νεο σημειο στον αποθηκευτικο χώρο , απλα δε ξερω γιατι ειναι αναγκαιο να το βλεπω συνεχεια. Αρχικα και πριν το ρουτ το εβλεπα μια φορα μονο κατα την εκκινηση της συσκευης.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξερει κανεις γιατι με καθετι που κανω copy-paste εντος του κινητου μεσα στον file explorer, βλεπω παντα να γραφει "Σαρωση αρχειων μεσων" και αμεσα να ειναι επιτυχης; Αυτο το βλεπω μετα το root που εκανα. Παιζει καποιο ρολο; Το βλεπω ακομη και οταν δημιουργω εικονιδια με το simple text icon. Χωρις να επιβαρυνει σε κατι ,μου φαινεται περιεργο να το δειχνει καθε φορα. Υπαρχει τροπος να μη το βλεπω;

@demon2411 νομιζω φιλε μου πως ολα τα θεματα εγγυησης εαν ειναι οκ απο το καταστημα και φυσικα η αποδειξη σου με το ΙΜΕΙ επανω και οι ταινιες ασφαλειας απειραχτες , δεν εχεις λογους να φοβασαι για κατι. Εμενα το κινητο μου ειναι απο Γερμανια και δεν εχω αντιμετωπισει το παραμικρο στις περιπου 40 μερες που το εχω. Αντ'αυτου συνεχιζει να με εκπλησει ολοενα και περισσοτερο με τις δυνατοτητες του!

 

Να προσθεσω πως αυτο βγαινει σαν Notification στην n.bar και απλα εξαφανιζεται εντος 2δευτερολεπτων. Κατανοω οτι ειναι η εγγραφη του αρχειου σε ενα νεο σημειο στον αποθηκευτικο χώρο , απλα δε ξερω γιατι ειναι αναγκαιο να το βλεπω συνεχεια. Αρχικα και πριν το ρουτ το εβλεπα μια φορα μονο κατα την εκκινηση της συσκευης.

 

Αλλος ενας ευχαριστημενος χρηστης δηλαδη...Να το χερεσαι φιλε μου ευχομαι να μπω στην παρεα σας συντομα.

Ημουν αναμεσα σε s4 και αυτο αλλα δεν μου αρεσει η amoled + την οικονομικη διαφορα εις βαρος του s4.

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη "γέννηση" του διαδόχου (G2), άρχισε να κατρακυλάει πάλι η τιμή. Πλέον υπάρχει στα 317€ αλλά το λευκό.
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη πεφτει καθημερινα.Αυτα ειναι τα καλα του ανταγωνισμου.Σε 1 αντε 2 μηνες το πολυ θα ειναι στα 250 ευρο και θα ειναι οτι πιο vfm υπαρχει.Θα εχουν βγει καινουργια κινητα βεβαιως με διπλασιες επειδοσεις σε λιγο καιρο ετσι οπως προχωραει η τεχνολογια τα τελευταια 2 χρονια
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη πεφτει καθημερινα.Αυτα ειναι τα καλα του ανταγωνισμου.Σε 1 αντε 2 μηνες το πολυ θα ειναι στα 250 ευρο και θα ειναι οτι πιο vfm υπαρχει.Θα εχουν βγει καινουργια κινητα βεβαιως με διπλασιες επειδοσεις σε λιγο καιρο ετσι οπως προχωραει η τεχνολογια τα τελευταια 2 χρονια

 

vfm ειναι ηδη στην τιμη που κυμαινεται τον τελευταιο 1,5 μηνα φιλε μου... Αν παει στα 250 δε θα ειναι απλα vfm... θα ειναι παρτο τσαμπα γι'αυτα που προσφερει :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αν κατσεις και σκεφτεις τι περνεις με 300 ευρω ειναι να τρελενεσαι. Πραγματικα για ξεπουλημα προκειται. Οτιδηποτε αλλο σ' αυτη τη τιμη ειναι τουλαχισον 2-3 επιπεδα πιο κατω.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μετά τη "γέννηση" του διαδόχου (G2), άρχισε να κατρακυλάει πάλι η τιμή. Πλέον υπάρχει στα 317€ αλλά το λευκό.

μονο το smarties εχει σε μαυρο στα 320 ..πηρα 2 , αυριο τελευταια μερα σαββατο κλεινουν (για διακοπες ...)

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο μαλλον παιρνω ασπρο αν και δεν το εχω δει απο κοντα...Το μαυρο μου αρεσε αρκετα το ασπρο δεν ξερω πως θα ειναι μιας και ειδα σε φωτο οτι δεν ειναι ασπρο απο την μπροστινη οψη αλλα μονο πισω.

 

 

*edit: παρατηρω οτι παντου υπαρχουν ασπρα και οχι μαυρα. Μονο ενα βρηκα αλλα το αναγραφει ως blue.

Edited by demon2411
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι τα καλα του ανταγωνισμου παιδια.Μονο προς το συμφερον μας ειναι.Με 300 ευρο περνεις υπερτουμπανο κινητο.Ειδικα στις μερες μας το να αγορασεις κινητο πανω απο 350 ευρο ειναι μεγαλη βλακεια μιας και η μεταπωλητικη αξια των κινητων πεφτει τραγικα γρηγορα
Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο μαλλον παιρνω ασπρο αν και δεν το εχω δει απο κοντα...Το μαυρο μου αρεσε αρκετα το ασπρο δεν ξερω πως θα ειναι μιας και ειδα σε φωτο οτι δεν ειναι ασπρο απο την μπροστινη οψη αλλα μονο πισω.

 

 

*edit: παρατηρω οτι παντου υπαρχουν ασπρα και οχι μαυρα. Μονο ενα βρηκα αλλα το αναγραφει ως blue.

 

Ορισμενα σαιτ το λενε blue αλλα ειναι το μαυρο.blue black σαν να λεμε

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω αυριο μαλλον παιρνω ασπρο αν και δεν το εχω δει απο κοντα...Το μαυρο μου αρεσε αρκετα το ασπρο δεν ξερω πως θα ειναι μιας και ειδα σε φωτο οτι δεν ειναι ασπρο απο την μπροστινη οψη αλλα μονο πισω.

 

 

*edit: παρατηρω οτι παντου υπαρχουν ασπρα και οχι μαυρα. Μονο ενα βρηκα αλλα το αναγραφει ως blue.

 

Ναι αυτο ειναι το μαυρο. Blue το λεει γιατι αν το δεις υπο γωνια το πισω μερος, μπλεδιζει. Πολυ σκουρο μπλε ομως.

 

Εγω εχω και τα δυο και το ασπρο και το μαυρο. Ειναι και τα δυο πανεμορφα αλλα πιο classy διχνει το λευκο. Πιο κοσμημα, δηλαδη. Βεβαια αυτο ειναι κατι εντελως υποκειμενικο.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι το μαυρο. Blue το λεει γιατι αν το δεις υπο γωνια το πισω μερος, μπλεδιζει. Πολυ σκουρο μπλε ομως.

 

Εγω εχω και τα δυο και το ασπρο και το μαυρο. Ειναι και τα δυο πανεμορφα αλλα πιο classy διχνει το λευκο. Πιο κοσμημα, δηλαδη. Βεβαια αυτο ειναι κατι εντελως υποκειμενικο.

 

Oντως ειναι υποκειμενικο. Απλα αυτο που με χαλαει στο ασπρο ειναι οτι δεν ειναι ολο το κινητο (οπως στο 4χ) αλλα μονο το πισω μερος.

Μισο μισο ενα πραγμα.

Link to comment
Share on other sites

Oντως ειναι υποκειμενικο. Απλα αυτο που με χαλαει στο ασπρο ειναι οτι δεν ειναι ολο το κινητο (οπως στο 4χ) αλλα μονο το πισω μερος.

Μισο μισο ενα πραγμα.

 

Πιστεύω ότι αυτή η διχρωμία είναι που το κάνει πιο όμορφο. Ποτέ δεν μου άρεσαν τα ολόλευκα κινητά. Και είναι και κάτι που το κάνει να ξεχωρίζει. Έχει γεμίσει ο κόσμος λευκά κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Oντως ειναι υποκειμενικο. Απλα αυτο που με χαλαει στο ασπρο ειναι οτι δεν ειναι ολο το κινητο (οπως στο 4χ) αλλα μονο το πισω μερος.

Μισο μισο ενα πραγμα.

 

Εμενα παλι αυτο ειναι που μου αρεσει. Που με τρελενει!

Η προσοψη που ειναι γυρω-γυρω λευκη και μαυρη η οθονη στη μεση, μου δινει την αισθηση της ρετρο τηλεορασης. Αν εχεις δει καποιες τηλεορασεις αρχαιες, οταν πρωτοβγηκαν, ειχαν ενα τετοιο ασπρο-γαλακτερο bezel γυρω απο την οθονη τους. Τετοια αισθηση μου δινει η προσοψη με το λευκο τελαρο!!!!!

Αντιθετα η μονοκοματη φουλ μαυρη προσοψη που δεν ξεχωριζει η οθονη οταν ειναι σβηστη, ειναι ψαρωτικη! Και οταν μετα αναψει, σου δινει την αισθηση του "ακριβου οπτικου πανελ".

Μου θυμιζει τα φουτουριστικα και υπερβολικα designατα B&O μηχανιματα (που παντα ηταν ο μεγαλος μου ερωτας). Οσοι εχουν καποια ηλικια, καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαω.

Ειναι το feeling τετοιο..... Δεν μπορω να το εξηγησω. Απλα αυτη την αισθηση εισπρατω.

 

Αντιθετα να πω, χωρις να θελω να ξεκινησω καποιο flame, αλλωστε το εχω στην κατοχη μου και αυτο, δεν μπορω με τιποτα (μα με τιποτα δηλαδη) το στιλ του λευκου s3/s4. Βεβαια δεν εχω παρει το λευκο αλλα το μπλε!

Οπως ειπα και πιο πριν το βρισκω κακογουστο και εντελως ξεπερασμενο σαν design. Σαν κατι απο την εποχη της γιαγιας μου, ενα πραγμα!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι αυτο ειναι που μου αρεσει. Που με τρελενει!

Η προσοψη που ειναι γυρω-γυρω λευκη και μαυρη η οθονη στη μεση, μου δινει την αισθηση της ρετρο τηλεορασης. Αν εχεις δει καποιες τηλεορασεις αρχαιες, οταν πρωτοβγηκαν, ειχαν ενα τετοιο ασπρο-γαλακτερο bezel γυρω απο την οθονη τους. Τετοια αισθηση μου δινει η προσοψη με το λευκο τελαρο!!!!!

Αντιθετα η μονοκοματη φουλ μαυρη προσοψη, που δεν ξεχωριζει η οθονη οταν ειναι σβηστη ειναι ψαρωτικη! Και οταν μετα αναψει σου δινει την αισθηση του "ακριβου πανελ".

Μου θυμιζει τα φουτουριστικα και υπερβολικα designατα B&O μηχανιματα (που παντα ηταν ο μεγαλος μου ερωτας). Οσοι εχουν καποια ηλικια, καταλαβαινουν για τι πραγμα μιλαω.

Ειναι το feeling τετοιο..... Δεν μπορω να το εξηγησω. Απλα αυτη την αισθηση εισπρατω.

 

Αντιθετα να πω, χωρις να θελω να ξεκινησω καποιο flame, αλλωστε το εχω στην κατοχη μου και αυτο, δεν μπορω με τιποτα (μα με τιποτα δηλαδη) το στιλ του λευκου s3/s4. Βεβαια δεν εχω παρει το λευκο αλλα το μπλε! Οπως ειπα και πιο πριν το βρισκω κακογουστο και εντελως ξεπερασμενο σαν design. Σαν κατι απο την εποχη της γιαγιας μου, ενα πραγμα!

Δεκτα οσα λες φιλε μου...το θεμα ειναι οτι δεν εχω δει απο κοντα το ασπρο μονο το μαυρο...Οποτε δεν μπορω να συγκρινω τι πραγματικα μου αρεσει...εντωμεταξυ οι φωτο στο νετ ειναι χαλια με το ασπρο δεν βγαζω ακρη...Αν ειχα μια καλη φωτο ενος ασπρου διπλα σε ενα μαυρο θα καταλαβαινα καλυτερα...Δεν βαριεσαι..θα παω να το παρω σε ροζ!!!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεκτα οσα λες φιλε μου...το θεμα ειναι οτι δεν εχω δει απο κοντα το ασπρο μονο το μαυρο...Οποτε δεν μπορω να συγκρινω τι πραγματικα μου αρεσει...εντωμεταξυ οι φωτο στο νετ ειναι χαλια με το ασπρο δεν βγαζω ακρη...Αν ειχα μια καλη φωτο ενος ασπρου διπλα σε ενα μαυρο θα καταλαβαινα καλυτερα...Δεν βαριεσαι..θα παω να το παρω σε ροζ!!!! :lol::lol:

 

Νομιζω οτι θα ειναι η πιο σωστη επιλογη!! :D

 

--------------------------------------------------------------

 

PS EDIT:

 

Παιδια το mod της καμερας που ανεφερα πιο πανω λεει!! Οσοι ειναι root καντε το γιατι αξιζει. Και η φωτογραφια εχει διαφορα στην ευκρινεια αλλα το βιντεο γινεται το κατι αλλο!

Το συγκεκριμενο mod εχει γινει πρωτοσελιδο στο xda και dev's το εχουν ενσωματωσει σε rom τους.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δώστε μου τα φώτα σας μην ψάχνω σε όλο το topic.

Root για την συσκευή και unroot λύση.θέλει μηδενισμό counter?

Υπάρχει και σε apk αρχείο το root?δοκιμασμένο.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus G (E975)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...