Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε sso μου λέει Wait USB... παλαιότερα δεν είχα κανένα προβλημα αλλα εκανα format το pc μου και έβαλα win 7 και τωρα μου βγάζει αυτό. Οσο για τον browsers ναι μου το έκανε και με τον opera αλλά και με τον dolphin που δοκίμασα!

 

Οκ' το προβλημα με το usb το εκανα! ήθελε να εγκαταστήσω win mobile center

Edited by enick
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μετα απο καμποσους μηνες με την pixeldroid σε καθημερινή χρηση το κινητό ειχε φτασει σε ενα σημείο που με το ζορι μπορούσε να κανει τα βασικα (τηλεφωνο, μηνύματα) για browsing ουτε λογος και ετσι σημερα επέστρεψα στην 4.2.2 του tytung και θα προσπαθήσω να μην το φορτωσω με εφαρμογες κανα 30αρι max (αν τα καταφερω) γιατι πλεον τα βρίσκει σκουρα το κινητό μας!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδια μια βοήθεια απο τους έμπειρους. εβαλα μετά απο τόσα χρονια android στο λεο μου. εχω το εξης προβλημα , στο laptop εχω σωζει τις επαφες μου στο windows sync και οχι στο outlook, πως γίνεται να τα περάσω τώρα στο android?? διαβασα καμμια 100 σελίδες, δεν μπόρεσα άλλο......
Link to comment
Share on other sites

προσωπικά δεν έχω ασχοληθεί καθόλου με το windows sync ποτέ μέχρι τώρα.Δε γνωρίζω αν υπάρχει κάποιος τρόπος να πάρεις αυτό το αρχείο στο outlook και απο εκει export σε vcf και εισαγωγή στο android ή csv και εισαγωγή στο gmail και συγχρονισμός με το android.Αλλη λύση ειναι να ξαναβάλεις μια wm custom rom και στη συνέχεια να συγχρονίσεις με outlook.Επισης για μεταφορά απο wm σε android υπάρχει και το spb migration tool http://spb.com/android-software/migration/ εφοσον φυσικά έχεις wm στη συσκευή
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την γρηγορη απάντηση :) μαλλον θα ξεχάσω τα τηλεφωνα μου...... που να βρω wm???? ύπάρχει κανέις? νόμιζα ότι ήμουν ο τελευταίος!

ας πρόσεχα να τα είχα σωσει στο outlook..

anyway ty

έχω όμως κάτι σημαντικές σημειώσεις , στο φάκελο που μου είχε ανοίξει με τίτλο HD T8585, έχουν κατάληξει PWI μήπως θα μπορούσα τουλάχιστον αυτές να τι διαβάσω??? ή να τις μεταφέρω?

Edited by geoka00652
Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες μέρες ενω κάνω default πληκτρολόγιο το swiftkey ή το swype μετα απο κάποιες ώρες βρίσκω το default keyboard να ανοίγει .... ?????

 

έχω όμως κάτι σημαντικές σημειώσεις , στο φάκελο που μου είχε ανοίξει με τίτλο HD T8585, έχουν κατάληξει PWI μήπως θα μπορούσα τουλάχιστον αυτές να τι διαβάσω??? ή να τις μεταφέρω?

Αν είναι αυτές του one note είναι στο outlook και υπάρχει και εφαρμογή στο andoid , αν εννοείς κάτι σημειώσεις των wm δυστυχώς , μπορείς όμως με copy paste να τα στείλεις email στον εαυτό σου ή να φτιάξεις ένα word ....

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Τελευταίες μέρες ενω κάνω default πληκτρολόγιο το swiftkey ή το swype μετα απο κάποιες ώρες βρίσκω το default keyboard να ανοίγει .... ?????

 

Μήπως χρησιμοποιείς Greenify και έχεις κάνει hibernate το SwiftKey; Κι εγώ αυτό είχα πάθει.

 

Παιδιά θέλω να φλασάρω την latest TyphooN CM7 του tyween (για cLK bootloader) αλλά τα link του στο πρώτο post δε δουλεύουν. Έχει κάποιος άλλο link ή αν την έχει να την ανεβάσει κάπου να μου τη δώσει; Ξέρω, μπορώ να βάλω την NexusHD2 Gingerbread του tytung αλλά θέλω CM7.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό υποψιάζομαι, αλλά γιατί άρχισε τώρα; το greenify το χρησιμοποιώ πολύ καιρό, θα μου πεις φορτώθηκε με τον καιρό με περισσότερες εφαρμογές από ότι αντέχει....

Μετά από reboot, το greenify κρατάει τις εξαιρέσεις;

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Και γω αυτό υποψιάζομαι, αλλά γιατί άρχισε τώρα; το greenify το χρησιμοποιώ πολύ καιρό, θα μου πεις φορτώθηκε με τον καιρό με περισσότερες εφαρμογές από ότι αντέχει....

Μετά από reboot, το greenify κρατάει τις εξαιρέσεις;

 

Ναι. Απλά βγάλε απ τις greenified apps το SwiftKey και δε θα γυρνάει στο stock.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

...

Παιδιά θέλω να φλασάρω την latest TyphooN CM7 του tyween (για cLK bootloader) αλλά τα link του στο πρώτο post δε δουλεύουν. Έχει κάποιος άλλο link ή αν την έχει να την ανεβάσει κάπου να μου τη δώσει; Ξέρω, μπορώ να βάλω την NexusHD2 Gingerbread του tytung αλλά θέλω CM7.

 

Έχω αυτή: TyphooN_CM7_v3.7.5-MAGLDR.zip

Απ' ό,τι βλέπω πρέπει να είναι για magldr. Αν τη θέλεις πες μου να την ανεβάσω!

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πιο καινούρια cm7 rom για το hd2 και clk bootloader μπορεις να κατεβάσεις απο http://cyanogenmod.arif-ali.co.uk/rom/

και απο το πρώτο ποστ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1076586 τον τελευταίο tytung r14 kernel για την cm

Link to comment
Share on other sites

Έχω αυτή: TyphooN_CM7_v3.7.5-MAGLDR.zip

Απ' ό,τι βλέπω πρέπει να είναι για magldr. Αν τη θέλεις πες μου να την ανεβάσω!

Too old! και δεν ήθελα για MAGLDR. Ευχαριστώ που ασχολήθηκες πάντως.

Πιο καινούρια cm7 rom για το hd2 και clk bootloader μπορεις να κατεβάσεις απο http://cyanogenmod.arif-ali.co.uk/rom/

και απο το πρώτο ποστ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1076586 τον τελευταίο tytung r14 kernel για την cm

Ωραίος. Ευχαριστώ! Δεν ήξερα ότι έφτιαχνε και builds ο arif ali.

 

Για να δούμε... Θα καταφέρει να πάρει και CM 10.2 (4.3) αυτό το θρυλικό κινητό; Ανέφερε τίποτα ο tytung στο forum του;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Αν η evervolv team συνεχίσει να δουλεύει και για το android 4.3 στο nexus one και βγάλει ρομ,τότε υπάρχει πιθανότητα να το πάρει και το hd2.O tytung να κάτσει από μόνος του,να πάρει τον κώδικα και να τον κάνει full port δεν υπάρχει περίπτωση μιας και ποτέ μέχρι τώρα,δεν έκανε κάτι τέτοιο
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Τον τελευταιο μηνα εχω ενα προβλημα με την μπαταρια του λεο εχει αρχισει να πριζεται και μου πιεζει την οθονη κανοντας ενα μαυρο κυκλακι μονιμο στο σημειο πιεσης.Μαλλον πρεπει να αλλαξω μπαταρια, να παω σε μαγαζι ή να κοιταξω ι-μπαι?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έψαχνα για γνήσια μπαταρία ανεξάρτητα το μαγαζί.αν θέλεις να την έχεις άμεσα θα ψάξεις να την πάρεις από Ελλάδα.αν όχι από ebay.πάντως όσο την έχεις στο τηλέφωνο με αυτό το πρόβλημα μόνο κακό του κάνεις Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Καλός ειναι ο οδηγός αλλά αυτός στην υπογραφή μου ειναι καλύτερος !!

 

Δεν βγάζω και πολύ άκρη :P

 

-----edit-------------------------------

 

Σε αυτόν το οδηγό

μέχρι το 6:10 είναι ίδια η διαδικασία για να περαστεί το recovery και μετά απλά περνάς στην sd την rom που θες για να την φλασαρης ;

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είναι

 

Υπέροχα και αν είναι θα βάλω και την ίδια την rom jellytime καλή φαίνεται :lol:

 

 

 

-----edit--------

 

ενώ πάω να ξεκινήσω μου βγάζει error ότι δεν βρίσκει την συσκευή

ενώ με το που την σύνδεσα μια χαρά ολοκληρώθηκε ο έλεγχος

 

 

------edit2-----

 

άκυρο πάτησα συγχρονισμό και ξεκίνησε

 

------edit3------

 

πάτησα update

και μου έβγαλε να περιμένω 10 λεπτά στα 5 λεπτά ήταν 0% και μετά έβγαλε error να βγάλω την συσκευή και την ξανά βάλω αλλά να μπει στα 3 χρώματα στην αρχή

 

------edit4--ελπίζω και το τελευταίο-----

 

ήθελε HSPL4 πρώτα

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

ολοκληρώθηκε το romupdate και τώρα έχει κολλήσει στο HTC στην αρχική

όταν το ανοίγω και πατάω vol down βγάζει τα 3 χρώματα και 3.03 HSPL ενώ πριν έλεγε 2.08

τι κάνω τώρα ;

παιδιά μια βοήθεια γιατί δεν είναι δικό μου το κινητό

 

Ξανά τρέχω το romupdater αλλά πάλι τα ίδια ολοκληρώθηκε αλλά τίποτα πάλι HTC δείχνει

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Το λάθος είναι ότι έτρεξα το HSPL και έπρεπε να διαλέξω το 2.08 hspl όπως λέει και οδηγός

και έβαλα το jellytime και είναι άπαιχτο το κινητό και για αυτό σκέφτομαι να το πάρω και εγώ μετά από τόσο καιρό για δεύτερη συσκευή :P

Edited by dimitrisOS
Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

 

Καπως την πατησα και ανελαβα να εγκαταστησω android στο Leo ενος γνωστου (το οποιο παιζει και να εχει και προβλημα, anyway). Επειδη δεν ειμαι και ιδιαιτερα διατεθημενος να ασχοληθω πολυ με την ολη διαδικασια (διοτι δεν την ανελαβα και εντελως οικειωθελως :lol: ), μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο πιο γρηγορος τροπος για κατι τετοιο? Ιδανικα αν γινεται να μπουταρει κατευθειαν σε android.

 

Ειδα τον οδηγο του bbbb αλλα δεν καταλαβα ποιον τροπο πρεπει να επιλεξω.

 

Γενικα ειμαι απολυτα εξοικειωμενος με αλλαγες rom, φλασαρισματα κλπ γενικα απλα δεν εχω τον χρονο να ψαξω ιδιαιτερα το θεμα (απο αποψη καλυτερης επιλογης εννοω) οποτε αν καποιος εχει προχειρο ενα ευκολο και γρηγορο How To θα το εκτιμουσα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Για να μπουταρει κατευθειαν σε android πρεπει να βάλεις ειτε magldr,ειτε clk bootloader δηλαδή να σβηστουν τελείως τα windows.και μετά επιλεγεις αν θα βαλεις nativesd rom ή nand android rom.φυσικά αν έχει κάποια αργή κάρτα μνήμης δε θα γίνει δουλεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα.

 

Καπως την πατησα και ανελαβα να εγκαταστησω android στο Leo ενος γνωστου (το οποιο παιζει και να εχει και προβλημα, anyway). Επειδη δεν ειμαι και ιδιαιτερα διατεθημενος να ασχοληθω πολυ με την ολη διαδικασια (διοτι δεν την ανελαβα και εντελως οικειωθελως :lol: ), μπορει καποιος να μου πει ποιος ειναι ο πιο γρηγορος τροπος για κατι τετοιο? Ιδανικα αν γινεται να μπουταρει κατευθειαν σε android.

 

Ειδα τον οδηγο του bbbb αλλα δεν καταλαβα ποιον τροπο πρεπει να επιλεξω.

 

Γενικα ειμαι απολυτα εξοικειωμενος με αλλαγες rom, φλασαρισματα κλπ γενικα απλα δεν εχω τον χρονο να ψαξω ιδιαιτερα το θεμα (απο αποψη καλυτερης επιλογης εννοω) οποτε αν καποιος εχει προχειρο ενα ευκολο και γρηγορο How To θα το εκτιμουσα :)

 

 

Γείτονα δες τα σχόλια μου και εγώ έτσι ήμουν μόνο από android ήξερα καθαρά :D

Digital-Doctor.blogspot.gr
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...