Jump to content

Jiayu G3S


georgePs
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, και σε μένα εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ. Μια ερώτηση μόνο σχετικά με τα stock/custom launcher που είπατε. Τι είναι αυτό και ποιο να βάλω;

Επίσης πόσο ζυγίζει; Κάπου διάβασα στα specs 500gr... και έπαθα ένα ελαφρό σοκ...

Edited by christosc
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά, και σε μένα εμφανίστηκε στα ΕΛΤΑ. Μια ερώτηση μόνο σχετικά με τα stock/custom launcher που είπατε. Τι είναι αυτό και ποιο να βάλω;

Επίσης πόσο ζυγίζει; Κάπου διάβασα στα specs 500gr... και έπαθα ένα ελαφρό σοκ...

 

Μαζι με την συσκευασια ειναι τοσο :p

Eιναι παντως ογκωδες τηλεφωνο, αρκετα μεγαλυτερο απο αλλα με 4.5" οθονη.

 

Launcher ειναι διαφορετικο 'theme' για το κινητο. Οταν το παρεις στα χερια σου με το καλο (Δευτερα-Τριτη) τα ξαναλεμε.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι λέτε περι smooth κλπ αλλά το κινητό δεν lagαρει πουθενά μα πουθενά

Nova χρησιμοποιώ και πριν από αυτόν τον Atom

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα βιντεακι με το κινητο αυτο:

 

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=KwkbmdH-NOU]Jiayu G3S quick review - YouTube[/ame]

 

Αν θελετε να δειξω κατι αλλο, μου λετε!!

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα βιντεακι με το κινητο αυτο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KwkbmdH-NOU

 

Αν θελετε να δειξω κατι αλλο, μου λετε!!

 

Φίλε πάρα πολύ καλό το review!!! Περιμένω πώς και πώς να έρθει... λογικά μέχρι Τρίτη θα το έχω...

 

Επίσης βλέποντας το ασημί νομίζω ότι ίσως έπρεπε να το πάρω σε ασημί και όχι σε μαύρο...

Edited by christosc
Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα βιντεακι με το κινητο αυτο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KwkbmdH-NOU

 

Αν θελετε να δειξω κατι αλλο, μου λετε!!

 

Λιγο προσοχη γιατι καλα με το δικο σου, αλλα η "Mana" η "Roula" και ο/η "Lo" ξερεις αν συμφωνουν με την δημοσιοποιηση? :O

Και για να κανουμε και λιγο πλακα αυτο το "Αν θελετε να δειξω κατι αλλο, μου λετε!!" ειναι ολα τα λευτα!

Edited by johnsot-1
Link to comment
Share on other sites

Ομορφο το videάκι!

Επίσης βλέποντας το ασημί νομίζω ότι ίσως έπρεπε να το πάρω σε ασημί και όχι σε μαύρο...

 

Το ασημι μετραει, το ελεγα καιρο τωρα και προτιμουσατε την κλασικουρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λιγο προσοχη γιατι καλα με το δικο σου, αλλα η "Mana" η "Roula" και ο/η "Lo" ξερεις αν συμφωνουν με την δημοσιοποιηση? :O

Και για να κανουμε και λιγο πλακα αυτο το "Αν θελετε να δειξω κατι αλλο, μου λετε!!" ειναι ολα τα λευτα!

 

Eλα, νταξ, αν αισθανεται κανενας μοναξια, εχει 2-3 τηλεφωνα να παρει :p

 

Και δεν ειναι πλακα, ο Βλαχακης γιατι κανει 20 λεπτα reviews? :p

Link to comment
Share on other sites

Εφτιαξα ενα βιντεακι με το κινητο αυτο:

 

http://www.youtube.com/watch?v=KwkbmdH-NOU

 

Αν θελετε να δειξω κατι αλλο, μου λετε!!

Πολυ καλο το βιντεο..

Αυτος ο launcher ειναι μαμμα? Και εαν θελω εγω να εγκαταστησω αλλον απο τον stock, τι πρεπει να κανω? Πρωτα απεγκατασταη τον stock και μετα εγκατασταση τον custom?

Πως?

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το βιντεο..

Αυτος ο launcher ειναι μαμμα? Και εαν θελω εγω να εγκαταστησω αλλον απο τον stock, τι πρεπει να κανω? Πρωτα απεγκατασταη τον stock και μετα εγκατασταση τον custom?

Πως?

 

O nova launcher ειναι, και τον εγκαθιστας οπως εγκαθιστας καθε προγραμμα απο το play.

Ο μαμμισιος δεν χρειαζεται ξηλωμα, ουτε απεγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

Handcent sms απο την πρωτη μερα κ smart keyboard pro σε ολα τα κινητα μου

Εγκατεστησα το handcent sms και πηρα 160 χαρακτηρες στα ελληνικα SMS, ομως για το smart keyboard pro βρισκω μονον smart keyboard trial, αυτο ειναι?

 

O nova launcher ειναι, και τον εγκαθιστας οπως εγκαθιστας καθε προγραμμα απο το play.

Ο μαμμισιος δεν χρειαζεται ξηλωμα, ουτε απεγκατασταση.

Θα τον περασω κι εγω..

Στην περιπτωση αυτη προφανως χανεις τον μαμισιο χωρις επιστροφη, σωστα?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

Δε χάνεις τον μαμίσιο browser.Οποτε θες απεγκαθιστάς τον έξτρα launcher και επιστρέφεις στον παλιό ή απλά μπορείς να χρησιμοποιείς και τους 2 αν και κάτι τέτοιο δεν έχει νόημα ύπαρξης.Γενικά για τους launcher στο android δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=359299
Link to comment
Share on other sites

btw, ενας πολυ καλός Launcher που βρηκα και τρεχει Α-ΨΟ-ΓΑ στο g3s, ειναι ο buzz launcher.

 

Το καλο που εχει αυτος; Εχει αρκετα ετοιμα 'templates' απο συνδυασμους apps και widgets απο αλλους χρηστες που τα εχουν ανεβασει στην πλατφορμα αυτη.

Πχ αλλος εχει φτιαξει στυλ windows 8, αλλος ios, αλλος dark, αλλος οτιναναι.

 

Και φυσικα το καθε template το παραμετροποιεις οπως θες, εχει μαλιστα και ενα πολυ καλο Buzz Custom Widget, οπου ρυθμιζεις μεγεθος/χρωμα/τι θα δειχνει κλπ

 

Εγω τον εβαλα και μου αρεσε πολυ. Περναει το android σε αλλο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις παρέλαβα το κινητό μου... Τρέχω να το ανοίξω όλο χαρά... όλα αρχικά, τα ακουστικά, οι θήκες, η κάρτα μνήμης 16 GB Sandisk!!! αλλά αλλά οι ******* στο minideal δε μου έστειλαν ΜΠΑΤΑΡΙΑ!!! Προφανώς το άνοιξαν για να βάλουν τα ελληνικά και όταν έκλειναν το κουτί ξέχασαν να την βάλουν μέσα!!! ΕΛΕΟΣ!!! Το θέμα δεν είναι αν θα το αναγνωρίσουν καθώς θεωρώ ότι θα το κάνουν, αλλά ότι θα πρέπει να περιμένω πόσο καιρό ακόμα... :cry::cry::cry::cry::cry::cry: Edited by christosc
Link to comment
Share on other sites

Πλακα κανεις!

 

Πολύ θα το ήθελα αλλά όχι...

 

Τουλάχιστον τα ακουστικά είναι καλά... Τα συνιστώ... LOL

Edited by mcde
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον τα ακουστικά είναι καλά... Τα συνιστώ... LOL

 

Oχο και πολυ καλα, μαλλον μετρια ειναι.

 

Οσο για την νιλα που επαθες, τι να πει κανεις. Αλλες 20-30 μερες ταλαιπωρια.

Το σκεφτομουν στο ταχυδρομειο να ανοιξω το δεμα επιτοπου, αλλα δεν με αφησε μια στριγγλα υπαλληλος.

 

Εγω απο merimobiles.com παντως κανενα παραπονο, εβαλαν μεσα και θηκη + ακουστικα, ενω δεν ανεφεραν κατι τετοιο στο site.

 

Υπομονη φιλε μου αλλο ενα μηνα, μεχρι να συννενοηθεις και να σου στειλουν καπου τοσο θα παει.

 

Αν θες παρε μια εξτρα μπαταρια απο εδω:

 

http://www.antelife.com/original-battery-2750mah-for-jiayu-g3-android-phone.html

 

μηπως και ερθει πιο γρηγορα, φτηνη ειναι ουτως η αλλως.

 

TIP

Το παραπανω site εχει και παμφτηνες θηκες + screen protectors.

Link to comment
Share on other sites

Oχο και πολυ καλα, μαλλον μετρια ειναι.

 

Οσο για την νιλα που επαθες, τι να πει κανεις. Αλλες 20-30 μερες ταλαιπωρια.

Το σκεφτομουν στο ταχυδρομειο να ανοιξω το δεμα επιτοπου, αλλα δεν με αφησε μια στριγγλα υπαλληλος.

 

Εγω απο merimobiles.com παντως κανενα παραπονο, εβαλαν μεσα και θηκη + ακουστικα, ενω δεν ανεφεραν κατι τετοιο στο site.

 

Υπομονη φιλε μου αλλο ενα μηνα, μεχρι να συννενοηθεις και να σου στειλουν καπου τοσο θα παει.

 

Αν θες παρε μια εξτρα μπαταρια απο εδω:

 

http://www.antelife.com/original-battery-2750mah-for-jiayu-g3-android-phone.html

 

μηπως και ερθει πιο γρηγορα, φτηνη ειναι ουτως η αλλως.

 

TIP

Το παραπάνω site εχει και παμφτηνες θηκες + screen protectors.

 

Ευχαριστώ ρε nik μου έφτιαξες τη διάθεση με τη φτηνή μπαταρία :)

 

Σήμερα πάντως επεισοδιακή η παραλαβή, φεύγω από τη δουλειά νωρίτερα, πληρώνω ταξί για να προλάβω, φτάνω μετά τις 2 στο ταχυδρομείο, παρακαλώ να με αφήσουν μιας και είχε κλείσει με αφήνουν και τελικά το είχε παραλάβει η γειτόνισσα... και μετά γίνεται αυτό...

 

Και μένα μου είχαν προστατευτικό οθόνης, τα ακουστικά, δύο θήκες και δύο αντάπτορες από αμερικάνικο για ευρωπαϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο μαγαζι δεν ξερω κατα ποσο ειναι φερεγγυο, εγω εχω παραγγειλει 2 θηκες απο 23 Ιουνιου και ακομα δεν εχουν ερθει.

 

Βεβαια, εχω παραγγειλει και αλλα σκατουλακια απο ebay εκεινες τις μερες και δενε χει ερθει τιποτα, ποιος ξερει τι γινεται.

 

Κριμα, το σκεφτομουν να παρω δευτερη μπαταρια, θα σε εξυπηρετουσα, δυστυχως δεν αγορασα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...