Jump to content

Sony Xperia Ζ


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άραξε,εγώ θα περιμένω πρώτα να βγει ρούτ και μετά θα ασχοληθώ είτε με φλασάρισμα είτε θα περιμένω να μου κάνει update από το Pc Companion.

 

ρουτ έχει βγει http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327472

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ρουτ έχει βγει

 

Βγήκε κι όλας, εδώ ακόμα δεν την έχουν δώσει σε κυκλοφορία και έβγαλαν και ρούτ; Πολύ πίσω έχω μείνει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε κι όλας, εδώ ακόμα δεν την έχουν δώσει σε κυκλοφορία και έβγαλαν και ρούτ; Πολύ πίσω έχω μείνει.

 

ναι,ν15 δες στο προηγούμενο ποστ,έκανα εντιτ

Link to comment
Share on other sites

ναι,ν15 δες στο προηγούμενο ποστ,έκανα εντιτ

 

Οπότε αναλόγως τα κέφια Αύριο ίσως ασχοληθώ κι εγώ και περάσω την 4.2.2, ελπίζω να μη βρίζω την ημέρα και ώρα που το έκανα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναλόγως τα κέφια Αύριο ίσως ασχοληθώ κι εγώ και περάσω την 4.2.2, ελπίζω να μη βρίζω την ημέρα και ώρα που το έκανα.

 

ναι,και εγώ θα την περάσω αφού έχω πάρει backup απο την .434 που έχω,αν δεν μου αρέσει επιστρέφω στην .434( η οποία μετά από 29 μέρες συνεχούς λειτουργίας (ούτε ένα ρεσταρτ) ακόμη δουλεύει τέλεια)

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις απ' την .423 είναι πολύ καλές. Άνετο rooting με τη μέθοδο του DoomLord και κανένα restart σε mounting του /system partition μετά την εγκατάσταση του γνωστού script που σταματάει το RIC service σε κάθε boot.

 

Σκεφτόμουν μήπως έκανα ενα factory reset και να το ξαναστήσω απ' την αρχή (νέα έκδοση γαρ, ήμουν στην .253) αλλά ψιλοβαρέθηκα και όλα φαίνονται να δουλεύουν ρολόι.

 

Αύριο θα δω τι κάνει απο μπαταρία.

Xperia Z5 Premium, Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet, Asus Nexus 7 (2013) 16GB
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πειραματιστώ αλλά με το battery drain που λέτε, με φοβίζει λίγο. Ήδη μέσα στη μέρα το φτάνω 10-15% όταν γυρνάω σπίτι. Με 4.2.2 μην μου πεθάνει στη μέση της μέρας.

 

Απορία αν πάμε 4.2.2 ποια από τα παρακάτω μπορούμε να βάλουμε επειδή έχω χάσει το μπαλάκι;

(ρουτ όπως αναφέρθηκε )

Sound mod

Wifi fix

Build prop για φωτογραφίες

Build. Prop για stamina

Radio χωρίς ακουστικα

 

Και μια ακόμα ερώτηση. Πως γίνεται να βγάλουμε βίντεο με αναμμένο φλας; το έψαχνα σήμερα αλλά δεν βρήκα τίποτα

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Οι πρώτες εντυπώσεις απ' την .423 είναι πολύ καλές. Άνετο rooting με τη μέθοδο του DoomLord και κανένα restart σε mounting του /system partition μετά την εγκατάσταση του γνωστού script που σταματάει το RIC service σε κάθε boot.

 

Σκεφτόμουν μήπως έκανα ενα factory reset και να το ξαναστήσω απ' την αρχή (νέα έκδοση γαρ, ήμουν στην .253) αλλά ψιλοβαρέθηκα και όλα φαίνονται να δουλεύουν ρολόι.

 

Αύριο θα δω τι κάνει απο μπαταρία.

 

Aυτο εκανα τοση ωρα... τα εστησα ολα απο την αρχη και θεωρω οτι παω λίγο καλύτερα απο πλευρας ταχυτητας.. το root οπως ειχα πει απο της 10 εχει βγει ηδη... θεμα υπαρχει με το dualrecovery (CWM+TWRP) to οποιο δεν παιζει σωστα... αλλα εχω γραψει στον developer να το δει.//

 

Σκέφτομαι να πειραματιστώ αλλά με το battery drain που λέτε, με φοβίζει λίγο. Ήδη μέσα στη μέρα το φτάνω 10-15% όταν γυρνάω σπίτι. Με 4.2.2 μην μου πεθάνει στη μέση της μέρας.

 

Απορία αν πάμε 4.2.2 ποια από τα παρακάτω μπορούμε να βάλουμε επειδή έχω χάσει το μπαλάκι;

(ρουτ όπως αναφέρθηκε )

Sound mod

Wifi fix

Build prop για φωτογραφίες

Build. Prop για stamina

Radio χωρίς ακουστικα

 

Και μια ακόμα ερώτηση. Πως γίνεται να βγάλουμε βίντεο με αναμμένο φλας; το έψαχνα σήμερα αλλά δεν βρήκα τίποτα

 

Εχω βαλει και παιζουν

sound mod

 

Εχω βαλει και δεν παιζουν

radio χωρις ακουστικα

 

καμια αλλαγη στο build prop προς το παρων γιατι τρωει boot loop (sms αλλαγες)

 

επισης μην βαλετε την μοντα με τα μαυρα sms calendar και phone logs... θα φατε ακυρο...

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει και παιζουν

sound mod

 

Εχω βαλει και δεν παιζουν

radio χωρις ακουστικα

 

καμια αλλαγη στο build prop προς το παρων γιατι τρωει boot loop (sms αλλαγες)

 

επισης μην βαλετε την μοντα με τα μαυρα sms calendar και phone logs... θα φατε ακυρο...

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Και αυτό με το μαύρο θα ρωτούσα αλλά το ξέχασα. Με κάλυψες πλήρως. Θα περιμένω την επίσημη ή μια κάπως καλύτερη γιατί κάτι μου λέει πως δεν θα με βολέψει.

 

Μια ωραία εφαρμογή που βρήκα.

App lock. Κλειδώνει τα πάντα ότι δεν θες να έχουν πρόσβαση οι άλλοι. Email. Online banking κτλ

 

Τελικά για το meeting της Κυριακής οι Ζετακιδες που θα είμαστε είμαι εγώ, ο dimitrissa και ο vaggelis_grg μόνο;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Και αυτό με το μαύρο θα ρωτούσα αλλά το ξέχασα. Με κάλυψες πλήρως. Θα περιμένω την επίσημη ή μια κάπως καλύτερη γιατί κάτι μου λέει πως δεν θα με βολέψει.

 

Μια ωραία εφαρμογή που βρήκα.

App lock. Κλειδώνει τα πάντα ότι δεν θες να έχουν πρόσβαση οι άλλοι. Email. Online banking κτλ

 

Τελικά για το meeting της Κυριακής οι Ζετακιδες που θα είμαστε είμαι εγώ, ο dimitrissa και ο vaggelis_grg μόνο;

Δεν κανει τιποτα... καλό είναι όσοι βαλετε την 4.2.2 να πειτε τι σας παιζει και τι οχι ετσι ωστε να υπάρχει feedback...

 

Ποσο ζηλεύω όλους εσας που θα είστε στο meeting της Σαλονίκης δεν λέγεται... :(

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει τιποτα... καλό είναι όσοι βαλετε την 4.2.2 να πειτε τι σας παιζει και τι οχι ετσι ωστε να υπάρχει feedback...

 

Ποσο ζηλεύω όλους εσας που θα είστε στο meeting της Σαλονίκης δεν λέγεται... :(

 

Εμείς να δεις πως σε ζηλεύουμε που είσαι Κρήτη τα καλοκαίρια σου

 

Κανονικά στη Κρήτη έπρεπε να το κάνουμε καλοκαίρι σε καμία παραλία με το τσίπουρο στο ένα χέρι, το κινητό στο άλλο.. Θα λιώσουμε μέσα στα τσιμέντα..

 

Τσέκαρετε το battery guru όντως κάνει λίγο δουλειά μου φαίνεται

.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς να δεις πως σε ζηλεύουμε που είσαι Κρήτη τα καλοκαίρια σου

 

Κανονικά στη Κρήτη έπρεπε να το κάνουμε καλοκαίρι σε καμία παραλία με το τσίπουρο στο ένα χέρι, το κινητό στο άλλο.. Θα λιώσουμε μέσα στα τσιμέντα..

 

Τσέκαρετε το battery guru όντως κάνει λίγο δουλειά μου φαίνεται

Αν ειμουν απο την πολυαγαπημενη και μοναδικη Κρητη σιγα μην εμενα στην Αθηνα :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

η 4.2.2 θα έρθει OTA; ή χλωμό;

Aν θα ερθει λογικα θα αργησει.... Το καλό ειναι οτι με την Ισπανικη εχουμε full support 160 χαρακτηρων στα SMS...

 

Παντως αυτο που με εχει εντυωσιασει μεχρι τωρα ειναι η αποδοση των χρωματων της οθονης...

Link to comment
Share on other sites

Αν ειμουν απο την πολυαγαπημενη και μοναδικη Κρητη σιγα μην εμενα στην Αθηνα :lol::lol:

 

Ωπ γράψε λάθος. Τα μπέρδεψα. Ποιος ήταν ο Κρητικός της παρέας;

 

Αθήνα τόσοι είστε, οργανωθείτε!

 

 

Μέχρι να έρθει OTA η 4.2.2 θα έχουμε βγει από την κρίση (εμένα ακόμα 434 είμαι και ΟΤΑ δεν έχει έρθει τίποτα )

Πώς πάει η μπαταρία στη ρομ;

Edited by basilisraf
.
Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή θα περάσω σίγουρα την 4.2.2 . Με ψήνει απο σήμερα αλλα πρέπει να διαβάσω πληροφορική :blink:
:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Ωπ γράψε λάθος. Τα μπέρδεψα. Ποιος ήταν ο Κρητικός της παρέας;

 

Αθήνα τόσοι είστε, οργανωθείτε!

 

Μέχρι να έρθει OTA η 4.2.2 θα έχουμε βγει από την κρίση (εμένα ακόμα 434 είμαι και ΟΤΑ δεν έχει έρθει τίποτα )

Πώς πάει η μπαταρία στη ρομ;

Oποιος ειναι απο κρητη και με φιλοξενησει θα εχει full support ssto xperia z για οσο κατσω lol :p

Ποιο ευκολο ειναι να βρεθουμε Θεσσαλονικη οι Αθηναιοι παρα στην Αθηνα.. :)

η μπαταρια ειπαμνε εχει θεματα... :(

 

 

Παρασκευή θα περάσω σίγουρα την 4.2.2 . Με ψήνει απο σήμερα αλλα πρέπει να διαβάσω πληροφορική :blink:

 

Μεχρι τοτε θα εχω κανει full feedback και θα τα εχεις ολα ετοιμα..... μολις εκανα nandroid backup και ξεκιναω να πειραζω το build.prop με τα tweak για stamina και wifi... ευχηθειτε καλυ τυχη... :lol::lol:

Edited by Minotavrs
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι τοτε θα εχω κανει full feedback και θα τα εχεις ολα ετοιμα..... μολις εκανα nandroid backup και ξεκιναω να πειραζω το build.prop με τα tweak για stamina και wifi... ευχηθειτε καλυ τυχη... :lol::lol:

 

Χαχαχαχα καλή τύχη και ευχαριστούμε;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Επειδή ενδιαφέρεται ένας φίλος να αγοράσει το εν λόγω τηλέφωνο, ξέρει κανένας τι μέρος του λόγου είναι το i-buy και αν θα έχει εγγύηαη κανονικά από ελληνική αντιπροσωπεία σε περίπτωση που το αγοράσει από εκεί;;

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα καλή τύχη και ευχαριστούμε;)

 

ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ RESTART ...

Οι αλλαγες στο build.prop με τα παρακατω tweaks δειχνουν να παιζουν... αυτο που σιγουρα παιζει ειναι το fast boot tweak για τα αλλα ο χρονος θα δειξει... :p

 

#BATTERY SAVING TWEAK

pm.sleep_mode=1

 

#THIS IS AGAIN FOR MORE BATTERY TWEAKS AND PERFORMANCE

ro.config.hw_power_saving=1

 

#INCREASE THE TIME FOR WIFI SCAN WILL SAVE BATTERY

wifi.supplicant_scan_interval=180

 

#BETTER SIGNAL

persist.cust.tel.eons=1

ro.config.hw_fast_dormancy=1

 

 

#INCREASE THE SPEED WHILE SWIPING LEFT OR RIGHT IN MENU

ro.max.fling_velocity=12000

 

ro.min.fling_velocity=8000

 

#FOR PERFORMANCE OF VIDEO

debug.perfomance.tuning=1

 

video.accelerate.hw=1

 

#INCREASE THE FPS WHILE USING MANY STUFFS TOGETHER SO THAT IT WUD BE MORE SMOOTHER

windowsmgr.max_events_per_sec=90

 

#INCREASE THE CLEARITY OF IMAGES and VIDEOS and SMOOTHER THAN BEFORE

ro.media.enc.jpeg.quality=100

 

ro.media.dec.jpeg.memcap=8000000

 

ro.media.enc.hprof.vid.bps=8000000

 

#THIS WILL INCREASE THE TOUCH PRESSURE ON SCREEN

touch.pressure.scale=0.001

 

#FASTER BOOTUP

ro.config.hw_quickpoweron=true

persist.sys.shutdown.mode=hibernate

 

Καλησπέρα! Επειδή ενδιαφέρεται ένας φίλος να αγοράσει το εν λόγω τηλέφωνο, ξέρει κανένας τι μέρος του λόγου είναι το i-buy και αν θα έχει εγγύηαη κανονικά από ελληνική αντιπροσωπεία σε περίπτωση που το αγοράσει από εκεί;;

Για το συγκεκριμενο δεν ξερω αλλα αν ειναι ας το παρει απο το καιζερ (ειναι εγγυημενο και εχει και full support απο arvato) ειναι και ελληνικης αντιπροσωπειας εχει και την ιδια τιμη...

http://www.kaizershop.gr/Sony_Xperia_Z_white

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Για το συγκεκριμενο δεν ξερω αλλα αν ειναι ας το παρει απο το καιζερ (ειναι εγγυημενο και εχει και full support απο arvato) ειναι και ελληνικης αντιπροσωπειας εχει και την ιδια τιμη...

http://www.kaizershop.gr/Sony_Xperia_Z_white

 

Και εγώ αυτό του πρότεινα και μου λέει ότι το έχουν μόνο σε λευκό.. Ευχαριστώ πάντως!

Νικος

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό του πρότεινα και μου λέει ότι το έχουν μόνο σε λευκό.. Ευχαριστώ πάντως!

 

Έχει διάφορα μαγαζιά. Και το smarties είναι αξιόπιστο .. ;)

:shoot: Galaxy s10e - Apple AirPods - Gear s3 watch !
Link to comment
Share on other sites

Έχει διάφορα μαγαζιά. Και το smarties είναι αξιόπιστο .. ;)

 

καλησπερα ειμαι στη 253 χωρις να ειμαι root εχω προβλημα με το wifi τι να κανω καμια ιδεα για να βελτειωθη

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Ζ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...