Jump to content

[Service] Προβλήματα / Απορίες / DOA


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Έχω ένα 3GS του ανιψιού μου το οποίο δεν ανοίγει καθόλου,τώρα πως ακριβώς έγινε δεν γνωρίζω απλώς μου είπε οτι έκλεισε έτσι ξαφνικά.Ειναι εκτός εγγύησης φυσικά οπότε θέλω να ρωτήσω εαν έχετε να μου προτείνεται κάποιο αξιόλογο service;

Siemens C10,Ericsson T10s,Nokia 3510i,Samsung E700,Samsung 530i,Sony Ericsson W610,Samsung F700,LG KP500 Cookie,Nokia 6660i,Nokia 6303,LG GM750,HTC Wildfire*,Samsung Galaxy S,Iphone 3GS 32g,Iphone 4S 16GB,Samsung Galaxy Grand*,Iphone 6 64GB*

Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για τη μπαταρία του iPhone 5: το φορτίζω κάθε βράδυ, και κάποιες (λίγες) φορές το πρωί είναι στο 99% (δηλ: δεν φτάνει το 100%). Επίσης, όταν η φόρτιση φτάνει στο 100%, άλλες φορές μένει στο 100% για αρκετές ώρες, άλλες φορές πέφτει σχεδόν αμέσως στο 99%. Τέλος, όταν πέφτει αμέσως στο 99%, άμα το κάνω hard reset πάει στο 100%!

 

Να ανησυχήσω ή να μην δώσω σημασία; :cool:

Link to comment
Share on other sites

έχω αγοράσει το 5 είναι η internasional εκδοσή που σημάνει είναι ξεκλείδωτο το έχω πάρει από Ελλάδα έχω κάποιο θέμα με το LTE είναι πολύ χαμηλές οι ταχύτητες το μέγιστο 6mb/sec σε διάφορες περιοχές που δοκίμασα στη θεσσαλονικη, μίλησα με cosmote και μου είπε ο τεχνικός δεν υπάρχει πρόβλημα στης περιοχές που του ανέφερα και μου είπε αν είναι το κινητό από εξωτερικό παίζει ρόλο γιατί υπάρχει διαφορετικό πρωτόκολλο LTE και για αυτό μπορεί να έχει πρόβλημα στην ταχύτητα παίζει κάτι τέτοιο και τη μπορώ να κάνω?

ζήσε την ζωή σου σαν να ήταν το τελευταίο λεπτό γιατί είναι πολύ μικρή και δεν ξέρεις πότε μπορεί να τελειώσει και μην κολλάτε πουθενά γιατί σπάνια η μοίρα έχει αφήσει σε

εμάς το προνόμιο της επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Από τη στιγμή που έχεις international έκδοση δεν φταίει η συσκευή για το σήμα, εκτός και αν ειναι προβληματική η συγκεκριμένη αλλά δεν το βλέπω. Σε αυτά τα θέματα δεν εμπιστεύομαι καθόλου τους παρόχους.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εχω το λευκό 4S μου έπεσε κατω και η πίσω πλευρά ράγισε το τζάμι και θρυμματίστηκε.Κανένα καλό οικονομικό service υπάρχει ( μένω άνω πατήσια ) για να το επιδιορθώσω; please pm

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το λευκό 4S μου έπεσε κατω και η πίσω πλευρά ράγισε το τζάμι και θρυμματίστηκε.Κανένα καλό οικονομικό service υπάρχει ( μένω άνω πατήσια ) για να το επιδιορθώσω; please pm

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

παρε ενα καπάκι απο ebay και άλλαξε το μόνος σου, ειναι πραγματικά γελοία η διαδικασία

http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1311.R3.TR11.TRC1&_nkw=iphone+4s+back+cover+white&_sacat=0&_from=R40

 

εναλλακτικά, απο ελληνικό κατάστημα δες εδώ

http://www.the-istore.gr/index.php?act=viewProd&productId=130

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
iphone 4s. ΕΧΘΕΣ ΕΛΗΞΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ.ειδοποιησα vodafone στις 8 το πρωι...απο το πρωι δεν ανοιγει το wifi.μερικες φορες στις ρυθμισεις wifi γραφει ,οχι,και οταν παταω πανω δεν μου δινει δυνατοτητα να αλλαξω απο off σε on.αλλες φορες γραφει ,μη συνδεδεμενο .μου δινει χερι να το κανω on, αλλα ψαχνει ,ψαχνει ,ψαχνει και τιποτα. το 3g δουλευει κανονικα.εκανα επανεκινηση αρκετες φορες.εκανα επαναφορα ρυθμισεων και herd reset.αυτα... ΕΧΘΕΣ ΕΛΗΞΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Χτες πήρα για πρώτη φορά iPhone μεταχειρισμένο το μοντέλο 3GS. Υπάρχουν 2 προβληματάκια τα οποία δεν γνωρίζω να λύσω και θα ήθελα μια βοήθεια.

 

Αρχικά να αναφέρω ότι φοράει το iOS 6.1.3.

 

Τα προβλήματα είναι τα εξής:

 

1) To κουμπάκι που έχει στο πλάι για να "μπαίνει" στο αθόρυβο γυρνάει μεν αλλά με το άγγιγμα αλλάζει και πάλι στο δυνατό. Μονο με το άγγιγμα. Υποθέτω πως είναι πρόβλημα συσκευής και όχι κάτι λογισμικού.

 

2) Συνδέομαι στο δίκτυο του σπιτιού μου. Όλα λειτουργούν κανονικά. Όταν το κλείσω και ξαναμπώ μου ζητάει εκ νέου τον κωδικό του δικτύου μου. Δεν έχει τη δυνατότητα απομνημόνευσης.

 

Δεν γνωρίζω τι μπορεί να είναι τίποτα απ'τα δύο και για αυτό το λόγο απευθύνομαι εδώ. Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω αν μπορώ να κάνω downgrade την έκδοση σε κάποια χαμηλότερη μήπως και λυθεί το πρόβλημα του δικτύου τουλάχιστον. Ευχαριστώ εκ των προτέρων. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη, διότι πρώτη φορά χρησιμοποιώ iPhone.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα όσον αφορά το wifi λύθηκε εν μέρει. Δοκίμασα να συνδεθώ σε άλλο δίκτυο εκτός του δικου μου στο σπίτι και κράτησε κανονικά κωδικό και συνδέθηκε ξανά. Άρα το πρόβλημα είναι μεμονωμένο. Λογικά κάποιο θέμα έχει το δίκτυό μου με το iPhone (γιατί με το Android που είχα πριν ήταν όλα κανονικά). Όσο για το κουμπάκι είναι λογικά θέμα hardware πράγμα το οποίο θέλει service. Τα γράφω σε περίπτωση που κάποιος έχει το ίδιο πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

iphone 4s. ΕΧΘΕΣ ΕΛΗΞΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ.ειδοποιησα vodafone στις 8 το πρωι...απο το πρωι δεν ανοιγει το wifi.μερικες φορες στις ρυθμισεις wifi γραφει ,οχι,και οταν παταω πανω δεν μου δινει δυνατοτητα να αλλαξω απο off σε on.αλλες φορες γραφει ,μη συνδεδεμενο .μου δινει χερι να το κανω on, αλλα ψαχνει ,ψαχνει ,ψαχνει και τιποτα. το 3g δουλευει κανονικα.εκανα επανεκινηση αρκετες φορες.εκανα επαναφορα ρυθμισεων και herd reset.αυτα... ΕΧΘΕΣ ΕΛΗΞΕ Η ΕΓΓΥΗΣΗ

 

αν εισαι εντος 2 ετων πας με την αποδειξη αγορας και τον νομο περι εγγυησης 2 ετων για ολες τισ συσκευες που πωλουνται εντος Ευρωπης ,τους αφηνεις το κινητο και τους λες να σε καλεσουν οταν στειλουν το καινουριο.....ειναι δωρεαν και θα σε κλαυψει.μην αγχωνεσαι

:)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια! να σας ρωτήσω κάτι, πριν 3 μέρες έσπασα την οθόνη από το 4άρι μου πήγα την άλλαξα και μετά παρατήρησα πως σε ένα game κολλάει, υπάρχει περίπτωση από την πτώση να έπαθε κάτι πέρα του ότι έσπασε η οθόνη? λέτε να είναι η ιδέα μου? πριν δεν είχα παρατηρήσει κάτι. Επίσης αν κάνω hard reset χάνω τις ρυθμίσεις και τις εφαρμογές μου?

 

το παιχνίδι που λέω ότι κολλάει είναι το real football 2012, το κόλλημα δεν είναι διαρκείας και ελάχιστα ενοχλητικό, απλά το σχολιάζω για να ξέρω τι γίνεται...

 

επίσης πως καταλαβαίνεις ότι είναι αυθεντική η οθόνη και γενικά ένα ανταλλακτικό?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα την βοήθειά σας. Αγόρασα ένα iphone 5 το προηγούμενο Σάββατο από cosmote shop. Άλλαξα 3 τηλέφωνα με καινούργια στα πλαίσια του DOA μιας και τα τρία είχαν πρόβλημα στην οθόνη (καμένα pixels, hot pixels κλπ). Το 4ο μια χαρά η οθόνη του αλλά μου παρουσιάζει άλλο πρόβλημα. Όταν καλώ κάποιον (δεν συμβαίνει συνέχεια, 1 στις 10 κλήσεις περίπου) χωρίς να ακούγεται ο ήχος της κλήσης από το ακουστικό βλέπω το χρονόμετρο να ξεκινάει να μετράει secs (που σημαίνει ότι ο συνομιλητής μου έχει σηκώσει το τηλέφωνο, άρα έχει γίνει η μεταξύ μας σύνδεση) αλλά ούτε ακούω κάτι ούτε με ακούνε. Αν πατήσω μια φορά το speaker και το ξανακλείσω, τσουπ όλα διορθώνονται δια μαγείας. Έκανα ένα complete restore (άλλα μετά το σέταρα από το αντίγραφο ασφαλείας) χωρίς όμως αποτέλεσμα, το πρόβλημα παραμένει. Θεωρώ ότι αν ήταν software issue θα είχε λυθεί με το restore. Δυστυχώς για 2 μέρες έχω χάσει το DOA και τώρα πρέπει να κινηθούν διαδικασίες service σε κινητό 5 ημερών :angry:

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, θα ήθελα την βοήθειά σας. Αγόρασα ένα iphone 5 το προηγούμενο Σάββατο από cosmote shop. Άλλαξα 3 τηλέφωνα με καινούργια στα πλαίσια του DOA μιας και τα τρία είχαν πρόβλημα στην οθόνη (καμένα pixels, hot pixels κλπ). Το 4ο μια χαρά η οθόνη του αλλά μου παρουσιάζει άλλο πρόβλημα. Όταν καλώ κάποιον (δεν συμβαίνει συνέχεια, 1 στις 10 κλήσεις περίπου) χωρίς να ακούγεται ο ήχος της κλήσης από το ακουστικό βλέπω το χρονόμετρο να ξεκινάει να μετράει secs (που σημαίνει ότι ο συνομιλητής μου έχει σηκώσει το τηλέφωνο, άρα έχει γίνει η μεταξύ μας σύνδεση) αλλά ούτε ακούω κάτι ούτε με ακούνε. Αν πατήσω μια φορά το speaker και το ξανακλείσω, τσουπ όλα διορθώνονται δια μαγείας. Έκανα ένα complete restore (άλλα μετά το σέταρα από το αντίγραφο ασφαλείας) χωρίς όμως αποτέλεσμα, το πρόβλημα παραμένει. Θεωρώ ότι αν ήταν software issue θα είχε λυθεί με το restore. Δυστυχώς για 2 μέρες έχω χάσει το DOA και τώρα πρέπει να κινηθούν διαδικασίες service σε κινητό 5 ημερών :angry:

Ξέρετε τι μπορεί να φταίει;

το ιδιο πρόβλημα ειχα με το 4S οταν το ειχα αγοράσει. ειναι hardware δυστυχώς οπότε πρέπει να το πας πάλι πίσω..

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πρόβλημα ειχα με το 4S οταν το ειχα αγοράσει. ειναι hardware δυστυχώς οπότε πρέπει να το πας πάλι πίσω..

 

Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Είμαι προγραμματιστης και μηχανικός Η/Υ και αν μου έλεγαν να σκίσω το πτυχίο μου ότι είναι θέμα software θα το έκανα ευχαρίστως. Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται μια στις τόσες να μην ακούγεται τπτ κ με ένα άνοιξε-κλεισε του speaker να φτιάχνει; Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι κάπου βραχυκυκλωνει το communication chip αλλά αν ήταν έτσι θα το έκανε συνέχεια! Του έκανα χθες restore μέσω DFU και το σεταρα ως νέο iPhone. Μέχρι στιγμής δεν το έχει ξανακάνει, ειδωμεν. Πάντως ότι νεότερο έχω θα ενημερώσω.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το ξανάκανε και μετά το DFU. Πάει για αντικατάσταση.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω το ίδιο πρόβλημα με χαμένες κλήσεις. Θα δοκιμάσω το κόλπο σου με το πληκτρο speaker.

Η συσκευή μου είναι αγορασμένη τον Νοέμβριο αλλα αντιμετωπίσω πρόβλημα περίπου τον τελευταίο μήνα.

Αν θες τη γνώμη μου είναι λάθος της κοσμοτέ στην τελευταία έκδοση του λογισμικού λόγω 4g

Δεν μας είπες με ποιον πάροχο είσαι....

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

Εχω και γω το ίδιο πρόβλημα με χαμένες κλήσεις. Θα δοκιμάσω το κόλπο σου με το πληκτρο speaker.

Η συσκευή μου είναι αγορασμένη τον Νοέμβριο αλλα αντιμετωπίσω πρόβλημα περίπου τον τελευταίο μήνα.

Αν θες τη γνώμη μου είναι λάθος της κοσμοτέ στην τελευταία έκδοση του λογισμικού λόγω 4g

Δεν μας είπες με ποιον πάροχο είσαι....

 

Cosmote έχω κι εγώ φίλε. Πιστεύεις ότι φταίει η cosmote? μου το κάνει μόνο όταν καλώ εγώ κάποιον. Αν όμως φταίει ο παροχος πως γίνεται να διορθώνεται με ένα άνοιξε κλεισε της ανοιχτής ακροασης;

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω κι εγώ φίλε. Πιστεύεις ότι φταίει η cosmote? μου το κάνει μόνο όταν καλώ εγώ κάποιον. Αν όμως φταίει ο παροχος πως γίνεται να διορθώνεται με ένα άνοιξε κλεισε της ανοιχτής ακροασης;

 

ειναι καθαρά hardware όπως προανέφερα, πήγαινε το πίσω.

Link to comment
Share on other sites

ειναι καθαρά hardware όπως προανέφερα, πήγαινε το πίσω.

 

Μέχρι στιγμής με vodafone κάρτα (με ενεργοποιημένο το LTE κανονικά) και δουλεύει τέλεια. Είδωμεν..

 

ειναι καθαρά hardware όπως προανέφερα, πήγαινε το πίσω.

 

Φίλε κοίτα εδώ και δες ότι τελικά δεν είναι hw πρόβλημα:

 

http://www.iphonehellas.gr/forum/topic/135811-iphone-5-%CF%80%CE%B1%CF%81%CE%B1%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%BF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-sos/page__st__15

Edited by athanaso77
Απαγορεύονται τα συνεχόμενα μηνύματα.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

 

το ειδα φίλε, απλώς εγω αναφέρω τι είχε γινει στη δική μου περίπτωση και φαντάστηκα οτι κατι ανάλογο συμβαίνει και σε σενα. το έστειλα πίσω το ειδαν και μου ανέφεραν οτι ειναι hardware και μου το αντικατέστησαν με σφραγισμένο χωρίς δεύτερη σκέψη (ήμουν εντος doa)

να σημειώσω οτι είχα vodafone τότε.

αν οντως φταίει η cosmote στην περίπτωση σου, ειναι τραγικό αυτο για μια εταιρεία τέτοιου βεληνεκούς.

Link to comment
Share on other sites

το ειδα φίλε, απλώς εγω αναφέρω τι είχε γινει στη δική μου περίπτωση και φαντάστηκα οτι κατι ανάλογο συμβαίνει και σε σενα. το έστειλα πίσω το ειδαν και μου ανέφεραν οτι ειναι hardware και μου το αντικατέστησαν με σφραγισμένο χωρίς δεύτερη σκέψη (ήμουν εντος doa)

να σημειώσω οτι είχα vodafone τότε.

αν οντως φταίει η cosmote στην περίπτωση σου, ειναι τραγικό αυτο για μια εταιρεία τέτοιου βεληνεκούς.

 

Μην με παρεξηγήσεις, δεν στο είπα για να το παίξω έξυπνος, εσύ καλά έκανες και μου το 'πες και όντως στο 4S έφταιγε η motherboard! Απλά έχω τόσα νεύρα με την πάρτη τους που δεν περιγράφονται! Τους πήρα τώρα τηλέφωνο και μου έλεγαν ότι δεν ξέρω τπτ κλπ.. μετά τους είπα να ρίξουν μια ματιά στο εν λόγω forum και εν τέλει μου είπαν ότι θα το προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα τους και θα με ενημερώσουν σύντομα! Δλδ εγώ έχω σύνδεση και χρησιμοποιώ καρτοκινητό άλλης εταιρείας για να κάνω την δουλειά μου. Και όχι τπτ άλλο, μου το έπαιζαν και ιστορία ότι το κινητό φταίει και επειδή πέρασε το DOA θα το άλλαζαν με ανακατασκευής! Ευτυχώς που δεν το πήγα.. :happy:

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

Μην με παρεξηγήσεις, δεν στο είπα για να το παίξω έξυπνος, εσύ καλά έκανες και μου το 'πες και όντως στο 4S έφταιγε η motherboard! Απλά έχω τόσα νεύρα με την πάρτη τους που δεν περιγράφονται! Τους πήρα τώρα τηλέφωνο και μου έλεγαν ότι δεν ξέρω τπτ κλπ.. μετά τους είπα να ρίξουν μια ματιά στο εν λόγω forum και εν τέλει μου είπαν ότι θα το προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα τους και θα με ενημερώσουν σύντομα! Δλδ εγώ έχω σύνδεση και χρησιμοποιώ καρτοκινητό άλλης εταιρείας για να κάνω την δουλειά μου. Και όχι τπτ άλλο, μου το έπαιζαν και ιστορία ότι το κινητό φταίει και επειδή πέρασε το DOA θα το άλλαζαν με ανακατασκευής! Ευτυχώς που δεν το πήγα.. :happy:

 

καμια παρεξήγηση:)

δεν μου πέρασε απλά απο το μυαλό οτι η cosmote εκανε τοσο χοντρή πατάτα..αλλα μόλις ειδα και το τοπικ που παρεθεσες απο το iphonehellas οντως ειναι όπως τα λες. οχι μόνο δεν παραδέχονται το σφάλμα τους, αλλα ρίχνουν και το φταίξιμο στους κατόχους των συσκευών. το μονο που τους ενδιαφέρει ειναι να λενε πως φέρανε πρώτοι το 4G στην Ελλάδα, άσχετα αν εσυ χάνεις κλήσεις και χρεώνεσαι..

τραγικοί:down:

Link to comment
Share on other sites

καμια παρεξήγηση:)

δεν μου πέρασε απλά απο το μυαλό οτι η cosmote εκανε τοσο χοντρή πατάτα..αλλα μόλις ειδα και το τοπικ που παρεθεσες απο το iphonehellas οντως ειναι όπως τα λες. οχι μόνο δεν παραδέχονται το σφάλμα τους, αλλα ρίχνουν και το φταίξιμο στους κατόχους των συσκευών. το μονο που τους ενδιαφέρει ειναι να λενε πως φέρανε πρώτοι το 4G στην Ελλάδα, άσχετα αν εσυ χάνεις κλήσεις και χρεώνεσαι..

τραγικοί:down:

 

Τραγικοί και λίγα λες..

Τελοσπάντων, ας το δουν και τα υπόλοιπα παιδιά στο forum μην τους τύχει και αλλάζουν τα τηλέφωνα χωρίς λόγο.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

φιλος εχει iphone 4 8GB εχει προβλημα πηγαινε να σηκωσει το τηλεφωνο και εκλεινε το εστειλε μεσω vodafone για service και του ειπαν οτι δεν υπαρχει service για iphone και του δινουν καινουριο με 170 ευρω. ειναι λογικο αυτο? το τηλεφωνο θα ειναι ανακατασκευη? γιατι να μην υπαρχει service?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

φιλος εχει iphone 4 8GB εχει προβλημα πηγαινε να σηκωσει το τηλεφωνο και εκλεινε το εστειλε μεσω vodafone για service και του ειπαν οτι δεν υπαρχει service για iphone και του δινουν καινουριο με 170 ευρω. ειναι λογικο αυτο? το τηλεφωνο θα ειναι ανακατασκευη? γιατι να μην υπαρχει service?

 

Αν είναι εκτός εγγύησης είναι απολύτως φυσιολογικό. Δεν κάνουν πλέον service στα iphone, στο αντικαθιστούν με ανακατασκευασμένο.

Κωνσταντίνος

--------------------------------------

Samsung Galaxy S23 256GB - Samsung Galaxy Note 8 Dual Sim 64 GB - Microsoft Lumia 640 Dual Sim

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...