Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια πρεπει να ειναι αλλο update απο το MEA γιατι αυτο ειναι 1,6GB ενω η αναβαθμιση που πηρα εγω μεσο ΟΤΑ ηταν 368 κ κατι αν θυμαμαι.

Αν θελει καποιος την τελευταια αναβαθμιση( New Official Firmware I9505XXUBMF4) κ σε easybytez να μου πει να την βαλω.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

βρε παιδιά,να κάνω μια ερώτηση...μόνο από hotfile παίζουν οι official roms?

δεν είμαι μέλος στο hotfile και είναι αργό σαν το θάνατο :(

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά,να κάνω μια ερώτηση...μόνο από hotfile παίζουν οι official roms?

δεν είμαι μέλος στο hotfile και είναι αργό σαν το θάνατο :(

 

Μόνο από hotfile μέχρι κάποιος που έχει κατεβάσει να ανεβάσει σε άλλον server.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Μόνο από hotfile μέχρι κάποιος που έχει κατεβάσει να ανεβάσει σε άλλον server.

αααα...τέλεια!!!

ιώβεια υπομονή τότε ;)

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

βρε παιδιά,να κάνω μια ερώτηση...μόνο από hotfile παίζουν οι official roms?

δεν είμαι μέλος στο hotfile και είναι αργό σαν το θάνατο :(

 

Μόνο από hotfile μέχρι κάποιος που έχει κατεβάσει να ανεβάσει σε άλλον server.

 

αααα...τέλεια!!!

ιώβεια υπομονή τότε ;)

 

http://www.easybytez.com/jsnn17se5nzm/AMN-I9505XXUBMF4-20130612092016.zip;)

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

 

ευχαριστώ πολύ αλλά "You can download files up to 250 Mb only.Upgrade your account to download bigger files." δεν πειράζει,έχω ξεκινήσει ήδη το κατέβασμα από Hotfile,έχω και κάτι δουλειές,θα περάσει η ώρα :p

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα οτι αργει στην επανεκινηση και πολυ μαλιστα σε σχεση με το s3 .Εχω δοκιμασει γερμανικη ισπανικη rom official και μου κανει τα ιδια.Καμια βοηθεια μπορω να εχω;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα οτι αργει στην επανεκινηση και πολυ μαλιστα σε σχεση με το s3 .Εχω δοκιμασει γερμανικη ισπανικη rom official και μου κανει τα ιδια.Καμια βοηθεια μπορω να εχω;

 

εχεις περασει εφαρμογες στην sd απο το τηλεφωνο?Αν ναι ,μαλλον αυτο φταιει.Το ιδιο εκανε κ σε μενα.10'' παραπαω ομως απο το μαμα χρονο.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

εχεις περασει εφαρμογες στην sd απο το τηλεφωνο?Αν ναι ,μαλλον αυτο φταιει.Το ιδιο εκανε κ σε μενα.10'' παραπαω ομως απο το μαμα χρονο.

 

Οχι δεν εχω περασει κατι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω περασει κατι αλλο;

 

Δωσε το χρονο που σου κανει για restart απο τη στιγμη που θα πατησεις στο UI το restart μεχρι να σου εμφανισει να βαλεις το pin της sim

O χρονος μου με τελευταια γαλλικη rom και με καποιες εφαρμογες που εχω μεταφερει στην εξωτερικη sd ειναι 63 δευτερολεπτα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Δωσε το χρονο που σου κανει για restart απο τη στιγμη που θα πατησεις στο UI το restart μεχρι να σου εμφανισει να βαλεις το pin της sim

O χρονος μου με τελευταια γαλλικη rom και με καποιες εφαρμογες που εχω μεταφερει στην εξωτερικη sd ειναι 63 δευτερολεπτα

 

 

Θα το κανω αλλα μιλαω σε σχεση με το s3 ο χρονος σου ειναι μεγαλος

 

Θα το κανω αλλα μιλαω σε σχεση με το s3 ο χρονος σου ειναι μεγαλος

Ο χρονος του s3 ειναι 31 sec

Εχουμε θεμα.....

 

 

:!: Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα συνεχόμενα μηνύματα. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση Μηνύματος όταν θέλεις να προσθέσεις κάτι στο μήνυμα σου ή την Πολλαπλή Παράθεση όταν θέλεις να απαντήσεις ταυτόχρονα σε περισσότερα του ενός μηνύματος.

Edited by Sol_Ballads
Link to comment
Share on other sites

Ο χρονος του s3 ειναι 31 sec

Εχουμε θεμα.....

 

δεν εχω Pin μεχρι να μου βγαλει οθονη 41 secs.

foxhound 0.5 + faux kernel.

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Από πάτημα reboot στο UI μέχρι εμφάνιση του PIN μετρημένα 40sec. Άντε να δούμε...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να συνδεθεί ασύρματα με την τηλεόραση το galaxy s4? δηλαδή κάποιο wifi κιτάκι που να το συνδέεις με hdmi στην τηλεόραση
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Ο χρονος μου 47 sec. Κατι γινεται να το δουν και αλλα παιδια να δουμε τι να κανουμε

 

Ναι και εμενα κανει 62 δευτερολεπτα (με ολες τις εφαργμογες στην SD) αλλα δεν καταλαβα γιατι λετε να δουμε τι θα κανουμε...ποιο ειναι ακριβως το προβλημα στο οτι κανει 60 δευτερολεπτα το restart?? Ειλικρινα δεν εχω καταλαβει

Dalas - Mi-4c

Rom - sMiui

Kernel - Stock

Root SuperSU | TWRP

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω ειληκρινα.Παιδες φιλικα μην ψυριζετε την μαιμου εντελως φιλικα.:)Χαρητε το καλητερο κινητο του 2013 που κρατατε αυτην την στιγμη.

ΑΣΧΕΤΟ

Πηρα την σαμυ για το θεμα με το 4g κ μου ειπαν οτι δεν θα βγει επιλογη καθολου για LTE μην παιδευομαστε ,γιατι πηραν κ αλλη απο οτι μου ειπαν για το ιδιο θεμα.Απλα οταν θα βρει 4g αυτοματα θα φανει απο H+ σε 4G.Τωρα αν ισχυει...θα δειξει.

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος, χωρίς root, να μπαίνει αυτόματα σε flight mode, με εφαρμογές διαχείρισης profile?
Nokia N95, SonyEricsson W960i, HTC TyTN II, HTC Touch Dual, Nokia N95 8 GB, HTC Touch Diamond, SE C902, Samsung SGH i-900 Omnia, HTC Touch HD, SE Xperia X1, LG Arena, SE W995, Samsung i8910 HD, Samsung i8000 Omnia II, iPhone 3GS, HTC HD2, iPhone 4, Xperia Mini, iPhone 4S, Galaxy Note II, Sony Xperia S, Galaxy S4, Galaxy Note3, LG Nexus 5, Galaxy Note 8, Galaxy Note 10.1 LTE 2014 Edition, LG G3, Galaxy Note 4, iPhone 6S Plus, iPhone 7 Plus.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...

 

Ωπος ειχα πει εχω ετοιμο το αρχειο zip που θα ενεργοποιηση την LTE ρυθμιση στις ρυθμισεις της συσκευης μας.

 

Εγκατασταση απο CWM και μετα reboot.

 

https://docs.google.com/file/d/0B7S-bznVXd7BWm1kRGZvOEtMdjA/edit?usp=sharing

 

Περιμενω να μου πειτε αν σας δουλεψε..

 

Ευχαριστω.

Edited by ausdim
Link to comment
Share on other sites

ΑΣΧΕΤΟ

Πηρα την σαμυ για το θεμα με το 4g κ μου ειπαν οτι δεν θα βγει επιλογη καθολου για LTE μην παιδευομαστε ,γιατι πηραν κ αλλη απο οτι μου ειπαν για το ιδιο θεμα.Απλα οταν θα βρει 4g αυτοματα θα φανει απο H+ σε 4G.Τωρα αν ισχυει...θα δειξει.

 

θα σας φενεται ετσι

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι...

 

Ωπος ειχα πει εχω ετοιμο το αρχειο zip που θα ενεργοποιηση την LTE ρυθμιση στις ρυθμισεις της συσκευης μας.

 

Εγκατασταση απο CWM και μετα reboot.

 

https://docs.google.com/file/d/0B7S-bznVXd7BWm1kRGZvOEtMdjA/edit?usp=sharing

 

Περιμενω να μου πειτε αν σας δουλεψε..

 

Ευχαριστω.

 

Τελικα δουλευει σε κανεναν ρε παιδια η μοντα που εφτιαξα?

 

Η τσαμπα χαιρομαι?

 

Γιατι σε μενα δουλεψε κανωνικα σε Vodafone που ειμαι...

 

Ευχαριστω

Edited by ausdim
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστουμε πολυ φιλε μου.

Εγω δεν το εγακτεστησα, απλα εκανα edit το αρχειο μεσα στο system/etc.

Ειμαι Χαλανδρι, οχι κεντρο και δεν μου εχει κλειδωσει σε LTE.

Δεν ξερω αν φταει το οτι δεν εχει σημα lte εδω ή απλα δεν παιζει.

Αλλα για να παιζει σε σενα μια χαρα θα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστουμε πολυ φιλε μου.

Εγω δεν το εγακτεστησα, απλα εκανα edit το αρχειο μεσα στο system/etc.

Ειμαι Χαλανδρι, οχι κεντρο και δεν μου εχει κλειδωσει σε LTE.

Δεν ξερω αν φταει το οτι δεν εχει σημα lte εδω ή απλα δεν παιζει.

Αλλα για να παιζει σε σενα μια χαρα θα ειναι

 

Πρεπει να σβησεις και το αρχειο:

data/property/persist.radio.lteon

 

Και μετα πηγαινε στις ρυθμισεις δικτυα να δεις αν φαινεται η LTE επιλογη αν ναι τοτε επελεξε την και θα εισαι οκ.

 

Παντως Γαλατσι που βλεπω πως εισαι πιανει σηγουρα. ;)

 

Ευχαριστώ

Edited by ausdim
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...