Jump to content

Υποστήριξη tapatalk


Επισκέπτης
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 60
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορώ πως δεν έχουν βγάλει app για τα κινητά δεν γίνεται ένα forum που ασχολείται με κινητά&tablet να μην έχει app.

Εγώ έμπαινα από mobile site που μου αρέσουν αρκετά,αλλά από τότε που αγόρασα το tapatalk μόνο από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω και γω με τους υπολοιπους.Μονο απο το tapatalk μπαινω.Ειναι η μοναδικη εφαρμογη που χρησιμοποιω τοσο πολυ.
Samsung Galaxy Nexus,Note II,Note 3
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όπως οι προλαλήσαντες θέλω να συνεχίσει η υποστήριξη ενός από τα forum που μπαίνω συχνά, στο tapatalk.

 

Δεν έχω περάσει την v4.x.x στο Nexus 4 γιατί διάβασα για το μήνυμα που βγάζει όταν κάνεις login, αλλά το πέρασα στο παλιό μου Desire που πλέον το έχω για δοκιμές/πειράγματα, για να δω πώς είναι.

Το μήνυμα είναι όντως σπαστικό (στην αγορασμένη έκδοση v2.4.13 δεν μου το εμφανίζει - προς το παρών), και δυστυχώς με αυτά που διάβασα στο link που έχει παρατεθεί (η αλήθεια είναι ότι το post είναι τεσσάρων μηνών παλιό, οπότε ίσως κάτι να αλλάξει από εδώ και στο εξής), νομίζω ότι αργά ή γρήγορα δεν θα βρίσκουμε το myphone.gr στο tapatalk. :X

 

Ελπίζω οι admin να επιληφθούν του θέματος μιας και είμαστε αρκετοί που διαβάζουμε το forum κυρίως μέσα από την εν λόγω εφαρμογή.

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

αν μειωθει η επισκεψιμοτητα μια χαρα θα το υποστηριξουν το tapatalk...

 

εγω στην mobile εκδοση μια φορα μπηκα και τελος...αν βγουν απο το tapatalk bye bye myphone...απο το pc μια φορα την ημερα και αν.

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν εμφανίζεται η υπογραφή του tapatalk κάτω από τα post που κάνω μέσω αυτού; Εχω την έκδοση 2.

Για τους λόγους που αναφέρουμε όλοι στις τελευταίες σελίδες. Δεν το υποστηρίζουν πλήρως κι έτσι δεν εμφανίζεται. Στο xda πχ. δεν έχω πρόβλημα.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ. Ή διαφορετικά για αρχή έστω ένα poll με τους τρόπους πρόσβασης στο site.

 

Πχ. Tapatalk, pc browser, mobile browser κτλ

 

Θα ήταν κατατοπιστική μια τέτοια ψηφοφορία.

 

Μπορεις να ξεκινησεις ενα? Δεν το εχω ξανακανει αλλιως θα το ξεκινουσα εγω. Ή αν καποιος μου πει τι πρεπει να κανω, το ξεκιναω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να ξεκινησεις ενα? Δεν το εχω ξανακανει αλλιως θα το ξεκινουσα εγω. Ή αν καποιος μου πει τι πρεπει να κανω, το ξεκιναω!

 

Τι να το κάνεις;

Τοση ωρα η αλήθεια ειναι που αναφέρουμε το ποσο μας βολεύει το tapatalk και οως θα ηταν άδικο να μην υποστηριζεται απο το φόρουμ, δεν εχει επέμβει ενας moderator να παρει θέση :rolleyes:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις;

Τοση ωρα η αλήθεια ειναι που αναφέρουμε το ποσο μας βολεύει το tapatalk και οως θα ηταν άδικο να μην υποστηριζεται απο το φόρουμ, δεν εχει επέμβει ενας moderator να παρει θέση :rolleyes:

 

Νομιζω οτι αν υπαρχει μια δημοσκόπηση που να αποτυπώνει το πληθος αυτων που χρησιμοποιουν την συγκεκριμενη εφαρμογη, θα ειναι σιγουρα ενα μεσο πιεσης προς τους μοντ να εξιχρονισουν και να αναβαθμισουν την υποστήριξη του φορουμ προς την εφαρμογη.

 

Εγω παντως το ξαναλεω οτι αν καποιος με βοηθησει στο πως γινεται την ξεκιναω.

 

Το ταπατοκ ειναι αναμεσα στις 3-4 εφαρμογες που ΑΠΑΡΑΊΤΗΤΑ θα χρησιμοποιησω καθε μερα και παρα πολλες φορες. Και πραγματικα αν σταματησει η υποστηριξη του φορουμ τοτε σιγουρα θα περιοριστει και η επισκεψιμοτητα. Ας το λαβουν πολυ σοβαρα υποψιν τους οι μοντ αυτο. Ειτε τους αρεσει ειτε οχι, ειναι πολυ πιο ευελικτο και απλο απο την mobile εκδοση.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήραμε hi end κινητό για να βλέπουμε mobile έκδοση Εάν δν θέλουν ας υποστηρίξουν καλύτερα την εφαρμογή τους.+1 από μένα για το tapatalk

+1000, Αν και δεν εχω hi end κινητο στα χαρτια(στην πραξη ειναι πολυ τουμπανο :D) πηρα android για να βλεπω και να διαβαζω οπως στο pc μου, δεν με απασχολει και δεν θελω να βλεπω καμια mobile εκδοση σε κανενα site.

Οταν θελω να απαντησω ή να γραψω κατι σε καποιο site αυτο το κανω μονο απο το tapatalk.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τι να το κάνεις;

Τοση ωρα η αλήθεια ειναι που αναφέρουμε το ποσο μας βολεύει το tapatalk και οως θα ηταν άδικο να μην υποστηριζεται απο το φόρουμ, δεν εχει επέμβει ενας moderator να παρει θέση :rolleyes:

 

Αν μπεί ένας mod , αυτό που θα κάνει είναι πιθανόν να σβήσει όλα τα μηνήματα περι tapatalk και forum. Δίκιο θα έχει γιατι δεν είναι το σωστό μέρος για να πούμε την γνώμη μας( και εγώ φάν του tapatalk). Με το που θα σβηστούν.....πάνε χαμένα και είναι κρίμα.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Αν μπεί ένας mod , αυτό που θα κάνει είναι πιθανόν να σβήσει όλα τα μηνήματα περι tapatalk και forum. Δίκιο θα έχει γιατι δεν είναι το σωστό μέρος για να πούμε την γνώμη μας( και εγώ φάν του tapatalk). Με το που θα σβηστούν.....πάνε χαμένα και είναι κρίμα.

 

Τουλάχιστον ετσι θα ξέρουμε ότι κάποιος είδε τα μηνύματα για να τα έσβησε..

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεί ένας mod , αυτό που θα κάνει είναι πιθανόν να σβήσει όλα τα μηνήματα περι tapatalk και forum. Δίκιο θα έχει γιατι δεν είναι το σωστό μέρος για να πούμε την γνώμη μας( και εγώ φάν του tapatalk). Με το που θα σβηστούν.....πάνε χαμένα και είναι κρίμα.

 

Ας σβηστούν! Εμείς ξέρουμε ότι θέλουμε να έχουμε το myphone στο Tapatalk. Το θέμα είναι να πάρουμε και μια απάντηση από μέσα.

Όχι δεν υποστηριζουμε tapatalk,μπειτε στη mobile έκδοση!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Ας σβηστούν! Εμείς ξέρουμε ότι θέλουμε να έχουμε το myphone στο Tapatalk. Το θέμα είναι να πάρουμε και μια απάντηση από μέσα.

Όχι δεν υποστηριζουμε tapatalk,μπειτε στη mobile έκδοση!

 

Γι' αυτο ειπαμε για την δημοσκοπηση.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ας σβηστούν! Εμείς ξέρουμε ότι θέλουμε να έχουμε το myphone στο Tapatalk. Το θέμα είναι να πάρουμε και μια απάντηση από μέσα.

Όχι δεν υποστηριζουμε tapatalk,μπειτε στη mobile έκδοση!

Είναι άδικο να βγάζετε συμπεράσματα και να θεωρείτε ότι θα σβηστούν στα post σας σε μια προσπάθεια φίμωσης. Αν και είναι όντως εκτός θέματος στη χειρότερη περίπτωση να τα μεταφέραμε στο forum του Σχολιασμού.

 

Τα post σας διαβάστηκαν με προσοχή (προφανώς όχι μόνο από μένα) και σύντομα θα υπάρχουν νεότερα. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Οι υπεύθυνοι και κυρίως ο πιο αρμόδιος Mythos έχουν τοποθετηθεί πολλές φορές επί του θέματος tapatalk και δεν πρόκειται να δώσουν επιπλέον δυνατότητες, γιατί τους ενδιαφέρει για συγκεκριμένους λόγους να στηρίζουν το κανονικό site.

Κάποιους από τους λόγους δεν είναι δύσκολο να τους φανταστείτε. ;-)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δικο τους ειναι το forum μπορουν να κανουν οτι θελουν...

 

φυσικα κ εμας δικαιωμα μας να εχουμε προσβαση οπως γουσταρουμε κ οχι οπως θα μας το επιβαλουν...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μην βιαζόμαστε για συμπεράσματα! Μία πρώτη απάντηση από τους συντονιστές υπάρχει (zxr). Λίγη υπομονή και φαντάζομαι ότι θα έχουμε την επίσημη απάντησή τους. :rolleyes:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κι εγώ μέσω tapatalk μπαίνω για μικρά διαστήματα εκατό φορές τη μέρα, χωρίς αυτό μια φορά τη μέρα στην καλύτερη.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα το tapatalk ολοι οσοι εγραψαν.....καλυψαν και εμενα στο 100%....

Αλλα εχω μια απορια.....Αυτα τα ποστ δεν τα βλεπει καποιος admin...?

Να βγει και να πει..."δεν μας ενδιαφερει οτι και αν λετε" ή "αφου ειστε τοσοι πολλοι που λετε για το tapatalk τοτε θα το παλεψουμε"

Δηλαδη μονο οταν ρωταει κατι ο fits13 (παραδειγμα ειναι...μην το παρεις προσωπικα) για 3η-4η φορα μονο τοτε ξερουν να επεμβαινουν.....???

Ξερω οτι τα διαβαζουν ...αλλα....???

Θα μας αφησουν στην αγνοια ???

 

Παρακαλώ; Tapatalk ΔΕΝ το υποστηρίζουμε με τα μέχρι τώρα δεδομένα. Είναι απλά τα πράγματα. Μας δίνει μόλις 2.9% των mobile users μας για έναν φίλο που ρώτησε btw.

 

Δεν υποστηρίζουμε μια πλατφόρμα η οποία εδώ και χρόνια είναι γεμάτη τρύπες ασφάλειας, δεν υποστηρίζεται όπως πρέπει και δεν μας εκφράζει. Πως αλλιώς να το πω δηλαδή;

 

Επίσης αν έχετε tablet και επιλέγετε ακόμα tapatalk, θα πρότεινα να αλλάξτε tablet και να χρησιμοποιείστε την default έκδοση του myphone.gr. Ποιος ο λόγος να βλέπεις mobile view ενός forum μέσω tapatalk σε 7-10 ίντσες;

 

Αν έχετε κινητό και μπαίνετε ΜΟΝΙΜΑ από αυτό στο myphone τότε τι να πω, καλή δύναμη. Δεν μπορώ να σας πείσω να χρησιμοποιήσετε Η/Υ αν δεν θέλετε ή δεν μπορείτε για κάποιον λόγο. Ή tablet. Ή το mobile site.

 

Κατανοητά τα σχόλιά σας, αλλά θα πρέπει να γίνει κατανοητή και η δική μας θέση στο θέμα. Αν αλλάξει κάτι στην αντιμετώπισή μας σε αυτό το ζήτημα, θα το μάθετε πρώτοι από όλους. :)

Edited by Mythozz

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως πρέπει να είμαι ο μοναδικός με tablet Xperia S και fublet phone Xperia Z, που έχει σταματήσει εδώ και καιρό να δουλεύει το tapatalk, που το δούλευα ανελλιπώς όσο είχα το Xperia neo V. Νομίζω έχει δίκιο ο Mod πιο πάνω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

@Mythozz Εγώ είχα προτείνει το poll από περιέργεια. Είχα την εντύπωση πως η συντριπτική πλειοψηΦία χρηστών διαβάζει από κινητά/tablets εν έτη 2013 και χρησιμοποιεί για τη παρακολούθηση/συμμετοχή σε πολλά forum παράλληλα ως επί το πλείστον την εν λόγω εΦαρμογή.

Εάν έπεσα έξω σε τόσο μεγάλο βαθμό (2,9%) πάω πάσο..

 

Σχετικά με τα κενά ασΦαλείας του κώδικα και το πώς δουλεύει όσον αΦορά την επισκεψιμότητα του site (για τα μηχανάκια της Google) δεν έχω γνώσεις για να φέρω αντίρρηση. Απλά σαν ένας από τους πολλούς δηλώνω πως είναι η μόνη εΦαρμογή που μου προσΦέρει τέτοιου είδους ευκολία (παρακολούθηση/συμμετοχή). Και ναι έχω δοκιμάσει τα πάντα.. μόνο με ultrex δεν λουστηκα!

 

Για να μην παρεξηγηθώ κιόλας, το site/forum το αγάπησα χρόνια τώρα, δεν θα το κόψω, όπως κι όλοι όσοι δήλωσαν τη δυσανασχέτηση τους, απλά δεν θα μπορώ/ουμε όσοι το δουλεύαμε κατ' αυτό το τρόπο, να είμαστε το ίδιο ενεργοί.

 

Όπως και να'χει προς το παρών δεν θα πεθάνω και για ένα "φ" που Φαίνεται σαν τετράγωνο, ούτε εάν δεν έχω notifications, απλά μου κακοΦαίνεται γιατί το είχα συνηθίσει.

 

Όλα αυτά Φυσικά δεν παύουν να είναι η δική μου προσωπική άποψη.

 

Εκτιμώ πως σαν admin/mods από τη στιγμή που είναι κάτι "δικό σας", θέλετε το καλύτερο δυνατό για αυτό και τους χρήστες του οπότε σίγουρα και η απόφασή σας είναι καλά μελετημένη.

 

Αυτά τα ολίγα..

 

Edit: Να προσθέσω πως υπάρχει tapatalk HD για tablets και θα στο πρότεινα!

 

Edit2: Τα κεΦαλαία Φ είναι για να μην υπάρχει πρόβλημα στη νέα έκδοση του tapatalk.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ; Tapatalk ΔΕΝ το υποστηρίζουμε με τα μέχρι τώρα δεδομένα. Είναι απλά τα πράγματα. Μας δίνει μόλις 2.9% των mobile users μας για έναν φίλο που ρώτησε btw.

 

Ενω το mobile version ποσο?

 

Δεν υποστηρίζουμε μια πλατφόρμα η οποία εδώ και χρόνια είναι γεμάτη τρύπες ασφάλειας, δεν υποστηρίζεται όπως πρέπει και δεν μας εκφράζει. Πως αλλιώς να το πω δηλαδή;

 

Δεν αμφισβητώ αυτο που λες (δεν το γνωριζω), αλλα τοσες χιλιαδες φορουμ που το υποστηρίζουν δεν εχουν δει τις τρυπες? Προβληματιζομαι.....

 

Επίσης αν έχετε tablet και επιλέγετε ακόμα tapatalk, θα πρότεινα να αλλάξτε tablet και να χρησιμοποιείστε την default έκδοση του myphone.gr. Ποιος ο λόγος να βλέπεις mobile view ενός forum μέσω tapatalk σε 7-10 ίντσες;

 

 

Χμμμμμ! Νομιζω οτι ειναι επιλογη του καθενος τι τον βολευει να χρησιμοποιεί και τι οχι. Εδω εισαι εντελως ακυρος. Εμενα πχ με βολευει το tapatalk και απο το tablet. Γιατι να με ξεβολεψετε απο κατι που δουλευω χρονια. Και πραγματικα θα περιοριζε την προσβασημοτητα μου, πιθανη καταργηση του.

 

 

Αν έχετε κινητό και μπαίνετε ΜΟΝΙΜΑ από αυτό στο myphone τότε τι να πω, καλή δύναμη. Δεν μπορώ να σας πείσω να χρησιμοποιήσετε Η/Υ αν δεν θέλετε ή δεν μπορείτε για κάποιον λόγο. Ή tablet. Ή το mobile site.

 

Ειναι κομματι δυσκολο να τρυγυρναω παντου με το λαπτοπ στο χερι και να το ανοιγω καθε τρεις και λιγο για να μπενω στο myphone. Το mobile site, δεν με εχει βολεψει. Και μην επιμενεις να με πείσεις οτι ειναι το ιδιο εύχρηστο γιατι απλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ. Πως να το κανουμε! Δηλαδη τοσες χιλιαδες downloads που εχει η συγκεκριμενη εφαρμογη δεν διχνει κατι? Ειναι ολοι τους λοξοι που γουσταρουν να ταλαιπωρουνται?

 

Κατανοητά τα σχόλιά σας, αλλά θα πρέπει να γίνει κατανοητή και η δική μας θέση στο θέμα. Αν αλλάξει κάτι στην αντιμετώπισή μας σε αυτό το ζήτημα, θα το μάθετε πρώτοι από όλους. :)

 

Προφανως και γινεσαι κατανοητος! Στο 100% θα ελεγα! Εχετε το μαχαιρι, εχετε και το πεπονι! Δεν μπορω να πω ομως οτι μου αρεσει αυτη η λογικη! Κριμα......

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...