Jump to content

Amoi N828


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποσο καιρο μετα το "arrived to overseas" του singpost σας το εμφανισε (η οχι) στα ελτα?

Εμενα κλεινει 2 μερες σημερα (οχι το amoi, αλλο πηρα), δεν επρεπε να εχει εμφανιστει?

 

εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με παραγγελια απο singpost. Δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση και γραφει και σε εμενα απο τις 11-5 arrived to overseas. Λετε να παω κι εγω απο τα ελτα της περιοχης μου (νεο ηρακλειο) να δω αν ειανι εκει??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω κι εγω το ιδιο προβλημα με παραγγελια απο singpost. Δεν μου εχει ερθει ειδοποιηση και γραφει και σε εμενα απο τις 11-5 arrived to overseas. Λετε να παω κι εγω απο τα ελτα της περιοχης μου (νεο ηρακλειο) να δω αν ειανι εκει??

 

το σαιτ του ελτα τρακινγ εχει ενα τηλεφωνο,εκει θα σου πουν που ακριβως ειναι το δεμα,το σαιτ εχει προβληματα δεν δειχνει που ειναι το δεμα,λογικα ειναι στο ταχυδρομειο,αν και το δικο σου λογω Κυριακης καθυστερησε,αλλα καλυτερα ρωτα τηλεφωνικα

Link to comment
Share on other sites

το σαιτ του ελτα τρακινγ εχει ενα τηλεφωνο,εκει θα σου πουν που ακριβως ειναι το δεμα,το σαιτ εχει προβληματα δεν δειχνει που ειναι το δεμα,λογικα ειναι στο ταχυδρομειο,αν και το δικο σου λογω Κυριακης καθυστερησε,αλλα καλυτερα ρωτα τηλεφωνικα

 

καλως, σε ευχαριστω και συγγνωμη για το offtopic

Link to comment
Share on other sites

Καλεσα σημερα και μου ειπαν οτι εχει φτασει Ελλαδα αλλα δεν το εχουν λαβει τα ΕΛΤΑ και οτι προφανως σε καποια αποθηκη στο αεροδρομιο εχει κρατηθει, και οτι καποια τα ανοιγουν τωρα τελευταια (???).

Συγγνωμη κι εγω για το off, αλλα μεχρι να λαβουμε τα κινητακια μας δεν μπορουμε να σχολιασουμε επ αυτων! :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα εμενα γραφει

Τόπος Σάρωσης Περιγραφή Κατάσταση Επίδοσης ` ` `

Wednesday, May 15, 2013 3:18:10 AM ` ` ` `

`

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

 

Αποστολή Συσκευασίας

 

Μολις με πηρε η γυναικα μου μου το φερανε σημερα.Εντυπωσεις το μεσημερι μολις το ανοιξω.

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

και εγω τελικα παρελαβα σημερα αντε με το καλο σε ολους μας ποθ το πηραμε
Link to comment
Share on other sites

και εγω τελικα παρελαβα σημερα αντε με το καλο σε ολους μας ποθ το πηραμε

Και εμείς περιμένουμε εντυπώσεις. Όσο πιο αναλυτικές γίνεται (φυσικά). Από όλους όσους το έχουν παραλάβει.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Και μία απάντηση για τον άνθρωπο που ρώτησε για το 3G γιατί κανονικά το 3G υποστηρίζει 850 / 900 / 1900 / 2100. Ενω αυτοί λένε μόνο 2100, άρα παίζει να υπάρχει πρόβλημα με τους πάροχους εδώ;
Link to comment
Share on other sites

οι πρωτες εντυπωσεις πολυ καλες καλη ποιοτητα κατασκευης πολυκαλη οθονη και γρηγορο χωρις κολληματα βεβαια ειναι αδειο ακομα θα το δουμε στη πορεια το μονο που δε κοιταξα ακομα ειναι το gps νομιζω ειναι πολυ καλη αγορα παντως
Link to comment
Share on other sites

Και μία απάντηση για τον άνθρωπο που ρώτησε για το 3G γιατί κανονικά το 3G υποστηρίζει 850 / 900 / 1900 / 2100. Ενω αυτοί λένε μόνο 2100, άρα παίζει να υπάρχει πρόβλημα με τους πάροχους εδώ;

Σε άλλη mtk6589 συσκευή thl w7s με wind και vodafone πιάνω μια χαρά 3g.Μάλιστα δεν παίζει ρολο σε ποιο slot θα έχω την sim,καθως μέσα απο το λειτουργικό επιλέγω ποια σιμ θέλω να έχει 3g.Σε wind πιάνω Η και σε vodafone H+

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιος οδηγος για να περασουμε clockworkmod recovery?

 

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2253332&page=3

αυτος ο οδηγος φανταζομαι κανει ?

Edited by xsaviola28
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα στην συχνοτητα του 3G επειδη το εψαξα λίγο, το 2100 έτσι και αλλιως είναι η συχνότητα της Ευρώπης οπότε λογικά θα παίζει κανονικά. Πρόβλημα μάλλον θα έχει στις άλλες ηπείρους. Εγω έχω πλέον καταλήξει ανάμεσα σε αυτό και το umi X1s και κάθε δυό ώρες αλλάζω γνώμη LOL Στο τέλος νομίζω θα το ριξω κορώνα γράμματα και θα ησυχάσω :lol:
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα στην συχνοτητα του 3G επειδη το εψαξα λίγο, το 2100 έτσι και αλλιως είναι η συχνότητα της Ευρώπης οπότε λογικά θα παίζει κανονικά. Πρόβλημα μάλλον θα έχει στις άλλες ηπείρους. Εγω έχω πλέον καταλήξει ανάμεσα σε αυτό και το umi X1s και κάθε δυό ώρες αλλάζω γνώμη LOL Στο τέλος νομίζω θα το ριξω κορώνα γράμματα και θα ησυχάσω :lol:

 

Έχεις την εντύπωση πως κι εμείς οι υπόλοιποι έχουμε άλλη προσέγγιση; Εγώ από το Jiayu G4 (το οποίο δεν θα είναι διαθέσιμο ποτέ) έχω αλλάξει γνώμη για άλλα 3 τηλέφωνα τουλάχιστον! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα οι πρωτες εντυπωσεις πολλυ καλες.Πολυ καλη οθονη με ζωντανα χρωματα δυνατο και ποιοτικο ηχειο, σημα πολυ καλο. ακουστικο συνατο και καθαρο.Νομιζω ειναι πολυ καλη αγορα.Επισης πηγαινει σφαιρα.Και μια απορια η οθονη εχει ζελατινα η εμενα μου φαινεται?
Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα οι πρωτες εντυπωσεις πολλυ καλες.Πολυ καλη οθονη με ζωντανα χρωματα δυνατο και ποιοτικο ηχειο, σημα πολυ καλο. ακουστικο συνατο και καθαρο.Νομιζω ειναι πολυ καλη αγορα.Επισης πηγαινει σφαιρα.Και μια απορια η οθονη εχει ζελατινα η εμενα μου φαινεται?

 

συνηθως εχουν,οχι καλη αλλα κανει την δουλεια της στην αρχη.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μενα οι πρωτες εντυπωσεις πολλυ καλες.Πολυ καλη οθονη με ζωντανα χρωματα δυνατο και ποιοτικο ηχειο, σημα πολυ καλο. ακουστικο συνατο και καθαρο.Νομιζω ειναι πολυ καλη αγορα.Επισης πηγαινει σφαιρα.Και μια απορια η οθονη εχει ζελατινα η εμενα μου φαινεται?

 

 

εχει ζελατινα και εγω την ιδια απορια ειχα τελικα την εβγαλα θα βαλω αυτη που μου εστειλαν

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εβγαλα την ζελατινα και πηγα να βαλω το προστατευτικο αλλα δεν τα καταφερα...γεμισε με φυσσαλιδες αερα :p

Παρήγγειλα 6 νεες απο γερμανια (1,29ευρώ!) http://www.ebay.com/itm/360634615176?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ειναι για το Ν821 βεβαια αλλα φανταζομαι δεν θα εχουν προβλημα. Θα ενημερωσω μολις τις παραλάβω.

Η οθονη παντως δεν εχει ιδιαιτερη αντοχή στις γρατζουνιες...ηδη εχει μια μικρη :(

 

Επισης για recovery:

κατεβαστε το mobile uncle tools

κατεβαστε ενα recovery (προτεινω το TWRP - κανει backup τα παντα)

μετονομαστε το αρχειο σε recovery (.img θα ειναι η καταληξη του)

μετακινηστε το (recovery.img) στην sdcard σας στο αρχικο path (root)

επιλεξτε recovery update απ το mobileunlce tool

επιλεξτε το recovery.img (in sdcard)

 

καντε και backup το imei απο το mobileuncle tools να το εχετε.Μολις βαλετε το recovery καντε και backup ολη την rom σας να την εχετε σε περιπτωση που στραβωσει κατι.

 

Αλλιως ακολουθηστε τον τροπο απο το xda στο λινκ πιο πανω.

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εβγαλα την ζελατινα και πηγα να βαλω το προστατευτικο αλλα δεν τα καταφερα...γεμισε με φυσσαλιδες αερα

Παρήγγειλα 6 νεες απο γερμανια (1,29ευρώ!) http://www.ebay.com/itm/360634615176?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ειναι για το Ν821 βεβαια αλλα φανταζομαι δεν θα εχουν προβλημα. Θα ενημερωσω μολις τις παραλάβω.

Η οθονη παντως δεν εχει ιδιαιτερη αντοχή στις γρατζουνιες...ηδη εχει μια μικρη :(

 

Επισης για recovery:

κατεβαστε το mobile uncle tools

κατεβαστε ενα recovery (προτεινω το TWRP - κανει backup τα παντα)

μετονομαστε το αρχειο σε recovery (.img θα ειναι η καταληξη του)

μετακινηστε το (recovery.img) στην sdcard σας στο αρχικο path (root)

επιλεξτε recovery update απ το mobileunlce tool

επιλεξτε το recovery.img (in sdcard)

 

καντε και backup το imei απο το mobileuncle tools να το εχετε.Μολις βαλετε το recovery καντε και backup ολη την rom σας να την εχετε σε περιπτωση που στραβωσει κατι.

 

Αλλιως ακολουθηστε τον τροπο απο το xda στο λινκ πιο πανω.

 

Σωστος.Νασαι καλα για τις οδηγιες.Οσο για την γρατζουνια που λες και εγω οταν το ανοιξα νομιζα οτι ειχε γρατζουνιες αλλα ηταν απο την ζελατινα.Μηπως ειναι απο κει και σου φαινεται?

Link to comment
Share on other sites

Αυτες οι ζελατινες απο Γερμανια ερχονται ΑΜΕΣΑ (2 φορες μου ηρθαν σε 2 εργασιμες και 1 φορα ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ!!), ειναι ΠΑΝΦΘΗΝΕΣ, αλλα χειροτερη ποιοτητα δε θα βρειτε!

 

Αν δε βαριεστε να αλλαζετε καθε 2 μηνες, την κανουν τη δουλεια τους :p

Κατα τ' αλλα, εμενα ακομα να εμφανιστει στα ΕΛΤΑ...

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την εβγαλα την ζελατινα και πηγα να βαλω το προστατευτικο αλλα δεν τα καταφερα...γεμισε με φυσσαλιδες αερα

Παρήγγειλα 6 νεες απο γερμανια (1,29ευρώ!) http://www.ebay.com/itm/360634615176?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

Ειναι για το Ν821 βεβαια αλλα φανταζομαι δεν θα εχουν προβλημα. Θα ενημερωσω μολις τις παραλάβω.

Η οθονη παντως δεν εχει ιδιαιτερη αντοχή στις γρατζουνιες...ηδη εχει μια μικρη :(

 

Επισης για recovery:

κατεβαστε το mobile uncle tools

κατεβαστε ενα recovery (προτεινω το TWRP - κανει backup τα παντα)

μετονομαστε το αρχειο σε recovery (.img θα ειναι η καταληξη του)

μετακινηστε το (recovery.img) στην sdcard σας στο αρχικο path (root)

επιλεξτε recovery update απ το mobileunlce tool

επιλεξτε το recovery.img (in sdcard)

 

καντε και backup το imei απο το mobileuncle tools να το εχετε.Μολις βαλετε το recovery καντε και backup ολη την rom σας να την εχετε σε περιπτωση που στραβωσει κατι.

 

Αλλιως ακολουθηστε τον τροπο απο το xda στο λινκ πιο πανω.

 

Σωστος.Νασαι καλα για τις οδηγιες.Οσο για την γρατζουνια που λες και εγω οταν το ανοιξα νομιζα οτι ειχε γρατζουνιες αλλα ηταν απο την ζελατινα.Μηπως ειναι απο κει και σου φαινεται?

 

H γρατζουνια εγινει αφου την εβγαλα...εκτος αν ηταν απο πριν και δεν την ειδα αλλα δεν νομιζω...ειναι πολυ μικρη ομως(ισα που φαινεται).Δεν ξερω καν πως εγινε...γιατι δεν το βαζω σε τσεπες κτλ.Μαλλον πρεπει να εγινε μια μερα απο τα ακουστικα που τα ακούμπησα πανω στην οθονη κατα λαθος.

 

Αυτες οι ζελατινες απο Γερμανια ερχονται ΑΜΕΣΑ (2 φορες μου ηρθαν σε 2 εργασιμες και 1 φορα ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ!!), ειναι ΠΑΝΦΘΗΝΕΣ, αλλα χειροτερη ποιοτητα δε θα βρειτε!

 

Αν δε βαριεστε να αλλαζετε καθε 2 μηνες, την κανουν τη δουλεια τους :p

Κατα τ' αλλα, εμενα ακομα να εμφανιστει στα ΕΛΤΑ...

 

Για 1,2ευρώ ας ειναι :p

Εμενα κυριως με νοιάζει να κάθονται καλα.

(στείλε κανα λινκ απο καμιά καλή αν έχεις δοκιμάσει)

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση ακόμη... Οι περισσότεροι από που το πήρατε το τηλέφωνο; Το έχω βρει στο geekbuying.com που θεωρείται απ' ότι έχω διαβάσει αξιόπιστο. Επίσης σαν αποστολή επιλέγουμε το free shiping, ή το express, ώστε να είμαστε σίγουροι ότι θα έρθει, ίσως και πιο γρήγορα;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το παιρνεις απο minideal θα σου ερθει πολυ γρηγορα με singpost και δωρεαν μεταφορικα.Εγω εκανα την παραγγελια 2/5 και χθες το παρελαβα.

http://www.minideal.net/amoi-n828-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-screen-smart-phone.html

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω απο minideal θα σου προτεινα.Σε δυο βδομαδες περιπου θα το εχεις με απλο ταχυδρομείο (singpost - και λογικά χωρίς τελωνείο).

 

H rom απο minideal για οποιον την χρειαστει.

 

Και mtk6589tool απο minideal κι αυτο αλλα και τα αλλα που κυκλοφορουν φανταζομαι τα ιδια ειναι.

 

Και το gps.conf μετονομάστε το σε σκετο gps(.conf) και βαλτε το στο /etc (με root explorer π.χ. και να έχει τα ίδια perimissions με τα άλλα αρχεία στον φακελο). Ισως βοηθησει σε πιο γρηγορο κλειδωμα με agps.

Edited by nikosst
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν το παιρνεις απο minideal θα σου ερθει πολυ γρηγορα με singpost και δωρεαν μεταφορικα.Εγω εκανα την παραγγελια 2/5 και χθες το παρελαβα.

http://www.minideal.net/amoi-n828-mtk6589-quad-core-android-4-2-1-2ghz-dual-sim-4-5-inch-ips-screen-smart-phone.html

 

Κι εγω απο minideal θα σου προτεινα.Σε δυο βδομαδες περιπου θα το εχεις με απλο ταχυδρομείο (singpost - και λογικά χωρίς τελωνείο).

 

H rom απο minideal για οποιον την χρειαστει.

 

Και mtk6589tool απο minideal κι αυτο αλλα και τα αλλα που κυκλοφορουν φανταζομαι τα ιδια ειναι.

 

Και το gps.conf μετονομάστε το σε σκετο gps(.conf) και βαλτε το στο /etc (με root explorer π.χ. και να έχει τα ίδια perimissions με τα άλλα αρχεία στον φακελο). Ισως βοηθησει σε πιο γρηγορο κλειδωμα με agps.

 

Ευχαριστώ και τους δύο! Το παρήγγειλα από minideal. Ευχαριστώ και για τα επιπλέον εργαλεία!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...