Jump to content

Paypal: Χρήση και ΓΕΝΙΚΕΣ ερωτήσεις


evripidis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιρνω απο το paypal το μυνημα:PayPal gateway has rejected request. The transaction cannot complete successfully. Instruct the customer to use an alternative payment method (#10417: Transaction cannot complete).

 

ξερει κανεις τι σημαινει?

Βρηκες που ειναι το προβλημα με αυτο το μηνυμα? Προσπαθω και εγω να κανω μια αγορα και μου βγαζει το ιδιο μηνυμα.

 

Πριν μια εβδομαδα εκανα αγορα απο το ebay και ολα καλα(οπως παντα) σημερα προσπαθησα να κανω αγορα απο εδω http://www.minideal.net/ και δεν μπορω :(

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κανω μια αγορά απο ενα κατάστημα (minideal).Απο που μπορω να δω ποσα χρήματα πρεπει να καταθέσω στο paypal για να καλύψω την αγορά αυτη;

200$ ειναι η αγορά.Πόσα ευρώ πρέπει να κάνω κατάθεση στην Bank of America για να μπορώ να κάνω την αγορά μεσω paypal; (έχω λογαριασμό στην Εθνική μόνο)

 

Πηγαίνω στο currency converter του paypal και επιλέγω το Balance conversion (απο usd σε euro) ;

Επίσης αν κάποιος εχει ανάλογη εμπειρία πόσες μέρες κανει για να μπουν στο paypal τα χρήματα;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κανω μια αγορά απο ενα κατάστημα (minideal).Απο που μπορω να δω ποσα χρήματα πρεπει να καταθέσω στο paypal για να καλύψω την αγορά αυτη;

200$ ειναι η αγορά.Πόσα ευρώ πρέπει να κάνω κατάθεση στην Bank of America για να μπορώ να κάνω την αγορά μεσω paypal; (έχω λογαριασμό στην Εθνική μόνο)

 

Πηγαίνω στο currency converter του paypal και επιλέγω το Balance conversion (απο usd σε euro) ;

Επίσης αν κάποιος εχει ανάλογη εμπειρία πόσες μέρες κανει για να μπουν στο paypal τα χρήματα;

Κατάθεση στην Bank of America Δεν μπορείς να κάνεις .Μόνο έμβασμα από την Εθνική .

Η μεταφορά γίνεται το πολύ σε 24 ώρες. Αν το κάνεις νωρίς το πρωί , μπορεί και να έχουν πάει μέχρι τις 14:30 .

Βάλε κάτι παραπάνω από ότι το balance conversion γιατί η ισοτιμία του δολαρίου - ευρώ αλλάζει συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

Κατάθεση στην Bank of America Δεν μπορείς να κάνεις .Μόνο έμβασμα από την Εθνική .

Η μεταφορά γίνεται το πολύ σε 24 ώρες. Αν το κάνεις νωρίς το πρωί , μπορεί και να έχουν πάει μέχρι τις 14:30 .

Βάλε κάτι παραπάνω από ότι το balance conversion γιατί η ισοτιμία του δολαρίου - ευρώ αλλάζει συνεχώς

 

Ευχαριστώ για την απάντηση!

Πήγα και άνοιξα λογαριασμό στην Eurobank τελικά που δινει και mastercard debit. Η διαδικασία έγινε πολύ πιο γρήγορα απ οτι περίμενα...:p

Να μην μπλέκομαι με μεταφορές κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.

Θα εχω προβλημα λετε με αυτο που ειναι στο payment section μιας οθονης LCD για το NOKIA N95;:

''1.Ship from New Jersey by USPS, and only to VERIFIED PAYPAL ADDRESS. Transport Delivery ETA.

2.NOTE:Checkout procedure is sent to your Ebay registered email address. All payments must go through our checkout. echeck is held up to 4 days. We accept US issued credit card only. Payments are expected within 4 days. Unpaid item will be filed without receiving payment.''

 

Λεει ''verified'' και οι αλλοι πωλητες δεν λενε κατι τετοιο γι'αυτο λεω. Ειχα διαβασει παλια οτι αυτο σημαινει οτι η διευθυνση που εχεις δηλωσει στην paypal πρεπει να ειναι ιδια με αυτην που εχει η τραπεζα της καρτας σου. Ξερεται τι παιζει;

Επισης το ''We accept US issued credit card only'' σημαινει κατι;

Το προιον ειναι αυτο.

 

Καθε βοηθεια και συμβουλη ειναι πολυτιμη.

Σας ευχαριστω.

Edited by TUPAC_RIP

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Εννοεί ότι δέχεται μόνο αμερικάνικες πιστωτικές και PayPal

Επίσης η διεύθυνση του PayPal πρέπει να είναι ίδια με αυτή που ζητάς να λάβεις το αντικείμενο

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα

Εννοεί ότι δέχεται μόνο αμερικάνικες πιστωτικές και PayPal

Επίσης η διεύθυνση του PayPal πρέπει να είναι ίδια με αυτή που ζητάς να λάβεις το αντικείμενο

 

Σ'ευχαριστω φιλε μου.

Δεν εχω ασχοληθει καθολου με αγορες απο internet οπως το ebay.

Γενικα φανταζομαι πρεπει να προσεχω το feedback του πωλητη, να διαβαζω προσεκτικα ο,τι γραφει στην περιγραφη,...

Που αλλου μπορει να υπαρχουν παγιδες;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς πως θα χρησιμοποιήσω τα χρήματα απο το Paypal Balance σε μια αγορά; Θυμάμαι παλαιότερα σε μια αγορά να πάρει το ποσό απο το Paypal Balance και το υπόλοιπο απο τον λογαριασμό. Αυτό απο που ρυθμίζεται;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Γνωρίζει κανείς πως θα χρησιμοποιήσω τα χρήματα απο το Paypal Balance σε μια αγορά; Θυμάμαι παλαιότερα σε μια αγορά να πάρει το ποσό απο το Paypal Balance και το υπόλοιπο απο τον λογαριασμό. Αυτό απο που ρυθμίζεται;

 

Αυτόματα το κάνει

α) Από το Paypal Balance

β) Από πιστωτική- Χρεωστική . Από λογαριασμό δεν πέρνει χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα το κάνει

α) Από το Paypal Balance

β) Από πιστωτική- Χρεωστική . Από λογαριασμό δεν πέρνει χρήματα.

 

α) Χμμμ στις τελευταίες δύο αγορές δυστυχώς δεν έγινε έτσι. Δεν ξέρω βέβαια αν έχει να κάνει ότι το ποσό ήταν σε $ ενώ το Paypal Balance σε λίρες Αγγλίας..;

β)Έχεις δίκιο, απο την χρεωστική εννοούσα.

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω μια eurobank debit master card.

μπορω να την συνδεσω με το paypal?

θα εχω κανενα προβλημα με τις αγορες μου στο ιντερνετ μεσω paypal?

με την atenet debit visa μπορει να γινει το ιδιο?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους.

εχω μια eurobank debit master card.

μπορω να την συνδεσω με το paypal?

θα εχω κανενα προβλημα με τις αγορες μου στο ιντερνετ μεσω paypal?

με την atenet debit visa μπορει να γινει το ιδιο?

ναι μπορείς και με τις 2

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θέλω την βοήθεια σας γιατί έχω εκνευριστεί, λοιπόν έκανα αλλαγή την προπληρωμένη της αγροτικής με αυτήν της Πειραιώς δωρεάν όπως λένε, έβαλα 20 ευρώ και θα έμεναν στην κάρτα 18(μείον 2 ευρώ προμήθεια φόρτισης), βλέπω σήμερα στο ατμ της Πειραιώς ότι έχω μέσα λογιστικό υπόλοιπο 16,89 και καταθετικο υπόλοιπο 16,13.Μπορεί να με πει κάποιος τι έχει γίνει και έφυγαν 2 ευρώ για πλάκα; Ευχαριστώ
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση θέλω να κάνω και εγώ εκ μέρους κάποιου φίλου μου. Σήμερα έβγαλε μία mastercard στην Πειραιώς και μέσω τηλεφώνου τον καθοδήγησα να κάνει λογαριασμό στο paypal (γιατί δεν ξέρει αγγλικά). Στο βήμα που λέει για τον 3ψήφιο αριθμό, από ό,τι μου είπε, στο πίσω μέρος της κάρτας είχε έναν τετραψήφιο, μία παύλα και έναν τριψήφιο. Του είπα να συμπληρώσει τον 3ψήφιο που είχε στο τέλος, σωστά μέχρι εδώ;

Όταν έκανε την κάρτα είχε βάλει 100€. Στην κάρτα, μετά την εγγραφή του στο paypal του βγάζει ότι έχει 0€. Χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο; Θυμάμαι όταν είχα βγάλει μια προπληρωμένη στην Κύπρου πριν 2-3 χρόνια, περίμενα περίπου 3-4 εργάσιμες μέρες να μου δώσουν από την τράπεζα έναν τετραψήφιο αριθμό για να ενεργοποιηθεί στο paypal. Ισχύει και εδώ το ίδιο ή δε χρειάζεται. Και αν χρειάζεται που ακριβώς συμπληρώνεται αυτός ο κωδικός;

Τέλος, η κάρτα είχε όριο 150€ και του είπαν ότι αν ήθελε να αυξήσει το όριο να πάει με φορολογική ενημερότητα για να το κάνει αυτό. Προς το παρόν, θέλει να αγοράσει κάτι που κοστίζει 200€. Πρέπει να πάει και να το αυξήσει αυτό το όριο; Και τι ακριβώς είναι αυτό, δεν το κατάλαβα.

 

Θα σας παρακαλούσα θερμά, όποιος μπορεί να μου απαντήσει απόψε, γιατί αύριο το πρωί έχει σκοπό να πάει να αυξήσει το όριο, οπότε αν είναι κάτι άλλο που δε χρειάζεται να γίνει, να τον ενημερώσω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω ποσά χαμηλά (γύρω στα 260€) δεν θα έπρεπε να έχουν πρόβλημα με unverified accounts.

Φίλος από Αγγλία που αγόρασε εκ μέρους μου κάτι από Ebay και πλήρωσε με PayPal βλέπει κανονικά την χρέωση στην American express του, αλλά ο πωλητής δεν στέλνει το προϊόν γιατί το PayPal του έστειλε αυτό το μήνυμα :

 

This payment is under review.

 

The Payment Review may take up to 24 hours. When we've completed the review, we'll either clear or cancel the payment. If the payment clears: You may proceed to process the order. To know if your item is covered, check the 'Seller Protection' section of the 'Transaction Details' page and ensure that it states 'Eligible'.

 

You shouldn't provide the item or service purchased until we let you know that the payment has cleared. We'll send you an email when the funds are released.

 

Check the transaction History from your Account Overview

 

ΧΧΧΧΧΧ is a Unverified Customer'

 

Όντως δεν πήρε τα χρήματα ο πωλητής ή τσάμπα μας ταλαιπωρεί;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μιά ερώτηση θέλω να κάνω και εγώ εκ μέρους κάποιου φίλου μου. Σήμερα έβγαλε μία mastercard στην Πειραιώς και μέσω τηλεφώνου τον καθοδήγησα να κάνει λογαριασμό στο paypal (γιατί δεν ξέρει αγγλικά). Στο βήμα που λέει για τον 3ψήφιο αριθμό, από ό,τι μου είπε, στο πίσω μέρος της κάρτας είχε έναν τετραψήφιο, μία παύλα και έναν τριψήφιο. Του είπα να συμπληρώσει τον 3ψήφιο που είχε στο τέλος, σωστά μέχρι εδώ;

Όταν έκανε την κάρτα είχε βάλει 100€. Στην κάρτα, μετά την εγγραφή του στο paypal του βγάζει ότι έχει 0€. Χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο; Θυμάμαι όταν είχα βγάλει μια προπληρωμένη στην Κύπρου πριν 2-3 χρόνια, περίμενα περίπου 3-4 εργάσιμες μέρες να μου δώσουν από την τράπεζα έναν τετραψήφιο αριθμό για να ενεργοποιηθεί στο paypal. Ισχύει και εδώ το ίδιο ή δε χρειάζεται. Και αν χρειάζεται που ακριβώς συμπληρώνεται αυτός ο κωδικός;

Τέλος, η κάρτα είχε όριο 150€ και του είπαν ότι αν ήθελε να αυξήσει το όριο να πάει με φορολογική ενημερότητα για να το κάνει αυτό. Προς το παρόν, θέλει να αγοράσει κάτι που κοστίζει 200€. Πρέπει να πάει και να το αυξήσει αυτό το όριο; Και τι ακριβώς είναι αυτό, δεν το κατάλαβα.

 

Θα σας παρακαλούσα θερμά, όποιος μπορεί να μου απαντήσει απόψε, γιατί αύριο το πρωί έχει σκοπό να πάει να αυξήσει το όριο, οπότε αν είναι κάτι άλλο που δε χρειάζεται να γίνει, να τον ενημερώσω.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Όλα τα προηγούμενα λύθηκαν, εκτός του ότι δεν είναι verified ο λογαριασμός. Πώς γίνεται; Θα πρέπει να επικοινωνήσει με την τράπεζα να του τον δώσει; Σε πόσες εργάσιμες μέρες περίπου;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω ποσά χαμηλά (γύρω στα 260€) δεν θα έπρεπε να έχουν πρόβλημα με unverified accounts.

Φίλος από Αγγλία που αγόρασε εκ μέρους μου κάτι από Ebay και πλήρωσε με PayPal βλέπει κανονικά την χρέωση στην American express του, αλλά ο πωλητής δεν στέλνει το προϊόν γιατί το PayPal του έστειλε αυτό το μήνυμα :

 

This payment is under review.

 

The Payment Review may take up to 24 hours. When we've completed the review, we'll either clear or cancel the payment. If the payment clears: You may proceed to process the order. To know if your item is covered, check the 'Seller Protection' section of the 'Transaction Details' page and ensure that it states 'Eligible'.

 

You shouldn't provide the item or service purchased until we let you know that the payment has cleared. We'll send you an email when the funds are released.

 

Check the transaction History from your Account Overview

 

ΧΧΧΧΧΧ is a Unverified Customer'

 

Όντως δεν πήρε τα χρήματα ο πωλητής ή τσάμπα μας ταλαιπωρεί;

 

Απλά περιμένεις 24 ώρες.

Συμβαίνει συχνά , μου έχει τύχει και εμένα ώς πωλητή δύο φορές.

Την μία φορά πήρα τα χρήματα σε δύο ώρες, την δεύτερη δεν τα πήρα , και η συναλλαγή ακυρώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα μπορούσε κάποιος να μου κάνει μια εξυπηρέτηση; Θα ήθελα αν μπορούσε κανείς να του στείλω κάποια χρήματα με την τράπεζα και μετά να μου τα στείλει στο λογαριασμό μου στο paypal.Όποιος μπορεί ας μου στείλει ένα pm.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Θα μπορούσε κάποιος να μου κάνει μια εξυπηρέτηση; Θα ήθελα αν μπορούσε κανείς να του στείλω κάποια χρήματα με την τράπεζα και μετά να μου τα στείλει στο λογαριασμό μου στο paypal.Όποιος μπορεί ας μου στείλει ένα pm.Ευχαριστώ.

 

Αυτό δεν γίνεται. Το όνομα του κατόχου του τραπεζικού λογαριασμού πρέπει να είναι ίδιο με το όνομά σου στο PayPal.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εμενα για πιστοποιηση της χρεωστικης μου χρεωσανε 2,5 ευρω,εβαλα κανονικα τον κωδικο,αλλα μου πιστωσανε μολις 1,5 ευρω.Το αλλο 1 ευρω που ειναι οεο;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα για πιστοποιηση της χρεωστικης μου χρεωσανε 2,5 ευρω,εβαλα κανονικα τον κωδικο,αλλα μου πιστωσανε μολις 1,5 ευρω.Το αλλο 1 ευρω που ειναι οεο;

Δεν έχει χρεωθεί, έχει δεσμευθεί κατά την εισαγωγή της κάρτας για να ελεγχθεί η ύπαρξη της.

Θα αποδεσμευτεί σε μερικές εργάσιμες.

Τα έχουμε ξαναπεί...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα παιδες

μου εγινε limitation στον λογαριασμο και για να μου αφαιρεθιε μ λένε το εξης :

We made a €1.50 EUR or equivalent charge to your card on May 27, 2013.

Check your summary of financial activity provided by your card issuer for the unique code we sent with the charge.

εγώ αυτόν τον κωδικό απο πού θα τον παραλάβω ;; που θα μου τον στειλουνε ;; :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες

μου εγινε limitation στον λογαριασμο και για να μου αφαιρεθιε μ λένε το εξης :

We made a €1.50 EUR or equivalent charge to your card on May 27, 2013.

Check your summary of financial activity provided by your card issuer for the unique code we sent with the charge.

εγώ αυτόν τον κωδικό απο πού θα τον παραλάβω ;; που θα μου τον στειλουνε ;; :/

 

Θα επικοινωνήσεις με τη τράπεζα να σου πουν το κωδικό δίπλα από αυτή τη χρέωση ή μέσω web banking αν έχεις.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ξέρει κανείς πότε μπαίνουν τα χρήματα στην κάρτα ύστερα από full refund του πωλητή? Μπαίνουν αμέσως? Την ίδια μέρα? Μετά από μέρες?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...