Jump to content

Samsung Galaxy S4 (I9505)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα,

σημερινός κάτοχος κι εγώ του s4!!! Ολα καλά, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με θερμοκρασίες κλπ

Το τηλέφωνο ακόμα το στήνω, οπότε αρχίζω να το ανακαλύπτω σιγά-σιγά.

Μια γρήγορη ερωτησούλα: πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου απο το s3 mini στο s4? Δηλαδή πώς μπορώ με bluetooth να του πετάξω όλες τις επαφές μου?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι παιδια εγω νομιζω οτι εχω φυσιολογικη συμπεριφορα θερμοκρασιας!οταν πρεπει να παιξω 3 ωρες για να δω την θερμοκρασια της μπαταριας το πολυ στου 40 βαθμους δεν νομιζω να εχω θεμα!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Όταν λέμε, έφαγα την πόλη, εννοούμε την έφαγα! Public Τσιμισκή ΔΕΝ έχει! Σας παρακαλώ κάποιος που να είναι 100% σίγουρος που να ξέρει που έχει σίγουρα...

 

Πριν την αγορα του S4 είχα iPhone 5 που έχει όπως γνωρίζεις nano sim πλέον αγόρασα αυτούς τους αντάπτορες και σώθηκα.

 

http://www.bestprice.gr/search?q=Noosy+sim+adapter

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα,

σημερινός κάτοχος κι εγώ του s4!!! Ολα καλά, δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα με θερμοκρασίες κλπ

Το τηλέφωνο ακόμα το στήνω, οπότε αρχίζω να το ανακαλύπτω σιγά-σιγά.

Μια γρήγορη ερωτησούλα: πώς μπορώ να μεταφέρω τις επαφές μου απο το s3 mini στο s4? Δηλαδή πώς μπορώ με bluetooth να του πετάξω όλες τις επαφές μου?

αμα δεν τις εχει μεταφερει στο λογαριασμο Google καντο και μετα συγχρονισε απο λογιαριασμους>google>επαφες googlw.
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε σύνδεση wireless ενεργή, ελέγξτε κάτι σας παρακαλώ. Στις ρυθμίσεις, εκεί που έχει τα δίκτυα που έχουν ανιχνευθεί, ενώ έχει σταθερά σύνδεση με συγκεκριμένο δίκτυο, ανάβει η λέξη " Σάρωση" ανά 5 sec και μου εμφανίζει δίκτυα άλλων με πολύ χαμηλό σήμα φυσικά. Στο δικό μου δίκτυο δεν κάνει καμία αποσύνδεση αλλά δείχνει ότι ψάχνει σχεδόν ανά 5 sec. Αυτό με το firmware που έχει από το εργοστάσιο. Δεν έκανα ακόμη αναβάθμιση. Εάν θέλει κανείς να ρωτήσει-συγκρίνει κάτι με το παλιό firmware......lθα αναβαθμίσω αύριο. Για δείτε και πείτε οι υπόλοιποι pls. thx
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα ούτε πριν ούτε μετά την αναβάθμιση

Thanx..... για μετά την αναβάθμιση δεν αμφιβάλλω, αλλά είχες εντοπίσει το "πρόβλημα" από πριν και το είχες ελέγξει? Τέλος πάντων....το ίδιο κάνει και το tablet, οπότε μάλλον δεν πρόκειται για δυσλειτουργία....

Link to comment
Share on other sites

Ελα σε εμενα να σου δωσω εναν τζαμπα.Ειμαι σε vodafone.Στειλε μνμ αν θες.Παπαναστασιου 137 χαριλαου.

 

Edit Αναφερομαι στο παλικαρι που ψαχνει ανταπτορα για microsim

Edited by pascal1281

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Ελα σε εμενα να σου δωσω εναν τζαμπα.Ειμαι σε vodafone.Στειλε μνμ αν θες.Παπαναστασιου 137 χαριλαου.

 

Edit Αναφερομαι στο παλικαρι που ψαχνει ανταπτορα για microsim

 

Φίλε μια ερώτηση έχω και εγω νανο σιμ έχω και ανταπτορα που την κανει μαικρο σιμ μπορω να βάλω τον ανταπτορα στο τηλέφωνο χωρίς πρόβλημα ; Μήπως κολλήσει ο ανταπτορας και δεν Βγενει ;; Μπορω να βάλω τον ανταπτορα και στο s3 ; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Guest Nerven

Με τι aspect ειναι καλύτερο να τραβάμε της φωτογραφίες; full 13mp με 4:3 ή 9,6mp 16:9 ?

 

Στην οθόνη με full hd (στο σαλόνι) αυτές που ειναι σε 16:9 δεν θα δείχνουν πιο ωραία μιας και θα ειναι πιο ευρύ το φάσμα σε όλη την οθόνη η λέω μπούρδες;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μια ερώτηση έχω και εγω νανο σιμ έχω και ανταπτορα που την κανει μαικρο σιμ μπορω να βάλω τον ανταπτορα στο τηλέφωνο χωρίς πρόβλημα ; Μήπως κολλήσει ο ανταπτορας και δεν Βγενει ;; Μπορω να βάλω τον ανταπτορα και στο s3 ; Ευχαριστω

 

Εγώ παντός την nano sim την έβαλα με ανταπτορα και παίζει μια χαρά στο S4

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

όσοι έχετε σύνδεση wireless ενεργή, ελέγξτε κάτι σας παρακαλώ. Στις ρυθμίσεις, εκεί που έχει τα δίκτυα που έχουν ανιχνευθεί, ενώ έχει σταθερά σύνδεση με συγκεκριμένο δίκτυο, ανάβει η λέξη " Σάρωση" ανά 5 sec και μου εμφανίζει δίκτυα άλλων με πολύ χαμηλό σήμα φυσικά. Στο δικό μου δίκτυο δεν κάνει καμία αποσύνδεση αλλά δείχνει ότι ψάχνει σχεδόν ανά 5 sec. Αυτό με το firmware που έχει από το εργοστάσιο. Δεν έκανα ακόμη αναβάθμιση. Εάν θέλει κανείς να ρωτήσει-συγκρίνει κάτι με το παλιό firmware......lθα αναβαθμίσω αύριο. Για δείτε και πείτε οι υπόλοιποι pls. thx

 

Και σε εμένα το κανει αλλά θεωρώ ότι δεν ειναι πρόβλημα, απλός κανει σάρωση για καινούργια δίκτυα.

iPhone 11 Pro Max 256GB Midnight Green:cool:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταία κάποιοι έβαλαν στην κουβέντα την θερμοκρασία της. CPU η οποία ακομα και στους 90 c ανέχεται.

Εμπειρικά θα πω οτι θερμοκρασίες μπαταρίας μεχρι 47c σε βαριά χρήση δικαιολογείται το καλοκαίρι.

Απο εκει και πέρα ειναι η αίσθηση στο χέρι που εξαρτάται απο την θέση του επεξεργαατη.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Με τι aspect ειναι καλύτερο να τραβάμε της φωτογραφίες; full 13mp με 4:3 ή 9,6mp 16:9 ?

 

Στην οθόνη με full hd (στο σαλόνι) αυτές που ειναι σε 16:9 δεν θα δείχνουν πιο ωραία μιας και θα ειναι πιο ευρύ το φάσμα σε όλη την οθόνη η λέω μπούρδες;

 

Οχι δεν θα δειχνουν πιο ωραια γιατι θα εχουν αναλυση 9mp...απλα θα καλυπτουν ολη την οθονη σου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελευταία κάποιοι έβαλαν στην κουβέντα την θερμοκρασία της. CPU η οποία ακομα και στους 90 c ανέχεται.

Εμπειρικά θα πω οτι θερμοκρασίες μπαταρίας μεχρι 47c σε βαριά χρήση δικαιολογείται το καλοκαίρι.

Απο εκει και πέρα ειναι η αίσθηση στο χέρι που εξαρτάται απο την θέση του επεξεργαατη.

 

Ολη την ημέρα παίζω με την συσκευή. Πάνω απο 32.5 δεν έχω δει και του έχω αλλάξει τα φώτα! (παιχνίδια μόνο δεν παίζω), αλλά κατεβάζω ταινίες, κάνω chat, βλέπω φόρουμ, μιλάω skype, viber, gtalk, whatsapp, φωτογραφίες, κλπ... - Δεν είμαι 4G/3G - είμαι σε wifi.

Link to comment
Share on other sites

Ελα σε εμενα να σου δωσω εναν τζαμπα.Ειμαι σε vodafone.Στειλε μνμ αν θες.Παπαναστασιου 137 χαριλαου.

 

Edit Αναφερομαι στο παλικαρι που ψαχνει ανταπτορα για microsim

 

Φίλε μια ερώτηση έχω και εγω νανο σιμ έχω και ανταπτορα που την κανει μαικρο σιμ μπορω να βάλω τον ανταπτορα στο τηλέφωνο χωρίς πρόβλημα ; Μήπως κολλήσει ο ανταπτορας και δεν Βγενει ;; Μπορω να βάλω τον ανταπτορα και στο s3 ; Ευχαριστω

 

Δεν εχεις προβλημα ...ολα δουλευουν αψογα.Μια χαρα βγαινει

HTC HD2 (best of the best)

HTC EVO 3D

SAMSUNG GALAXY S3/ S4

Link to comment
Share on other sites

Ολη την ημέρα παίζω με την συσκευή. Πάνω απο 32.5 δεν έχω δει και του έχω αλλάξει τα φώτα! (παιχνίδια μόνο δεν παίζω), αλλά κατεβάζω ταινίες, κάνω chat, βλέπω φόρουμ, μιλάω skype, viber, gtalk, whatsapp, φωτογραφίες, κλπ... - Δεν είμαι 4G/3G - είμαι σε wifi.

 

32.5 μπαταρια εννοεις ετσι?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα! Πρώην κάτοχος Xperia Z (για μία ημέρα!) και νυν GS4. Με ξένισε ,η αλήθεια είναι, η αλλαγή από το γυαλί στο πλαστικό αλλά κατά τ'άλλα η συσκευή είναι σούπερ! Με φόβισαν όλα αυτά τα σχόλια περί θερμοκρασίας και μετά από 2 τεστ antutu η θερμοκρασία ήταν 36,6. Το ξέρω ότι δεν είναι λόγος για να ζητήσω αντικατάσταση αφού είναι γενικό το φαινόμενο αλλά προσωπικά με ενοχλεί γιατί κανένα κινητό από αυτά που είχα μέχρι τώρα δε ζεσταινόταν τόσο.

Μία πρώτη ερώτηση μόνο: γιατί στο πληκτρολόγιο δε μπορώ να γράψω με μικρούς χαρακτήρες; είναι μονίμως κεφαλαία. Το κινητό είναι Γερμανικό και κατέβασα την Ελληνική γλώσσα από τη λίστα που είχε.

Link to comment
Share on other sites

Και το S3 ανεβαζε θερμοκρασια. Δεν νομιζω οτι θα σου λυσει κατι η αντικατασταση. Εχω την εντυπωση οτι ολα το παρουσιαζουν λιγο πολυ.

 

Οσο για τα κεφαλαια, να υποθεσω οτι μιλας για τα sms και τα ελληνικα. Παντα ετσι στα εμφανιζει αφου ετσι κιαλλιως τα ελληνικα στελνονται κεφαλαια στα sms.

Link to comment
Share on other sites

Όντως και το s3 σήκωνε θερμοκρασία στην αρχή ώσπου βγήκε ένα update και διορθώθηκε το θέμα αυτό.

Έχουμε γενικά δώσει περίσσια προσοχή στο θέμα με τις θερμοκρασίες ενώ στην ουσία δεν υπάρχει πρόβλημα.

Ας τα χαρούμε κι ας ελπίσουμε ότι σε μελλοντικό update πως θα εξαλειφθεί το οποιοδήποτε θέμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στην ουσια δεν υπαρχη προβλημα....????παιδια μην ξεχνατε κατι ειναι τηλεφωνο μπορει να κανει και παπαδες και να πλησιαζει ενα λαπτοπ και μια ψηφιακη αλλα ειναι τηλεφωνο και πρεπει να το ακουμπας στο αυτι και να μηλας..πραγμα δυσκολο με την πλιοψηφια των συσκευων...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα και από μένα! Πρώην κάτοχος Xperia Z (για μία ημέρα!) και νυν GS4. Με ξένισε ,η αλήθεια είναι, η αλλαγή από το γυαλί στο πλαστικό αλλά κατά τ'άλλα η συσκευή είναι σούπερ! Με φόβισαν όλα αυτά τα σχόλια περί θερμοκρασίας και μετά από 2 τεστ antutu η θερμοκρασία ήταν 36,6. Το ξέρω ότι δεν είναι λόγος για να ζητήσω αντικατάσταση αφού είναι γενικό το φαινόμενο αλλά προσωπικά με ενοχλεί γιατί κανένα κινητό από αυτά που είχα μέχρι τώρα δε ζεσταινόταν τόσο.

Μία πρώτη ερώτηση μόνο: γιατί στο πληκτρολόγιο δε μπορώ να γράψω με μικρούς χαρακτήρες; είναι μονίμως κεφαλαία. Το κινητό είναι Γερμανικό και κατέβασα την Ελληνική γλώσσα από τη λίστα που είχε.

 

φιλε βλεπω "συναδελφος" ε?και εγω το xperia z μιση μερα το κρατησα!:lol: καλος ηρθες στην παρεα!το 36,6 θερμοκρασια μπαταριας μετα απο 2 antutu δεν ειναι προβλημα μην ανυσηχεις!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S4 (I9505)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...