Jump to content

[Επίσημο] HTC HD2 - Android Development


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι το cwm recovery κάνει format σε όλη την κάρτα.Τα 4ext και twrp έχουν μια επιλογή για να σώσεις το fat32 partition.Το 4ext μια φορά που το δοκίμασα δε δούλεψε.Στο mini tool ναι μπορεί να γίνει αυτό.Linux δεν είχα πρόχειρο.Τώρα έχω βάλει τον τελευταίο clk με twrp recovery.Για να μπουτάρει σωστά το twrp θέλει το recovery partition να ειναι πάνω απο 10mb.Αν το κρατήσεις 9mb πολλές φορές δεν μπουτάρει.Το μεγάλωσα σε 12 και πλέον μπουτάρει κανονικά.Ειναι σαφώς πολύ καλύτερο απο το cwm και για magldr/wm μπορει να δοκιμαστεί η sd έκδοση http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2120297

Τελικά με αυτό το κινητό δεν βαριέσαι ποτέ

 

FireFox OS on htc-hd2, με πολλά bugs βέβαια αλλά η αρχή έγινε :dance:

Aυτά είναι.Hd2 too hard to die :lol:

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολλά bootloop βλέπω στην pixeldroid.

Τόσα, όσα δεν έχω δει στις 232 τελευταίες ρομ που έχω περάσει :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ισως κάτι δεν έχει κάτσει καλά.Με μια επανεγκατάσταση ίσως στρώσει.Αν όχι μάλλον το κινητό σου δε θέλει την συγκεκριμένη ρομ
Link to comment
Share on other sites

H αλήθεια είναι ότι την πρώτη φορά δεν έκατσε καλά και αναγκάστηκα και την ξαναπέρασα...τότε έκατσε καλύτερα...:lol: :lol:

Αλλά σχεδόν πάντα σχεδόν ποτέ ( :p ) δεν είχα πρόβλημα κατά την πρώτη εγκατάσταση μιας ρομ.

Εμφανίστηκε επίσης το φαινόμενο με τη χαμηλή ένταση στον ήχο κλήσης στην τελευταία nexushd2 jellybean.

Έρχεται η ώρα σιγά σιγά ν αλλάξω τηλέφωνο?? ή μήπως είναι και too hard to die όντως????

Link to comment
Share on other sites

Για τον ήχο δες σε έναν task manager ή στις ρυθμίσεις Εφαρμογές εκτέλεση αν τρέχει το low sound fixer
Link to comment
Share on other sites

Στην pixeldroid όταν την πρωτοέβαλα το wallpaper κάλυπτε και την navigation bar τώρα κάτι έκανα και έγινε μαύρη και το wallpapper ξεκινάει από πιο πάνω. Τι έκανα?
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Thanks, το πρόβλημα είναι ότι ενώ η status bar γίνεται transparent η navigation bar όχι.

Ίσως παίζει κάτι με τον launcher, έχω τον sony xperia που ερχόταν με την rom

Edited by jkap
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παίζει κανονικά.Πολύ καλή ειναι και η λειτουργία hidden navbar enable όπου με ένα swipe προς τα πάνω έχεις την μπάρα για όταν την χρειάζεσαι και σε όλα τα υπόλοιπα κανονικά full screen
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα παίζει κανονικά.Πολύ καλή ειναι και η λειτουργία hidden navbar enable όπου με ένα swipe προς τα πάνω έχεις την μπάρα για όταν την χρειάζεσαι και σε όλα τα υπόλοιπα κανονικά full screen

 

Χρήστο πολύ χρήσιμη αυτή η λειτουργία!!

Το swipe το πετυχαίνεις εύκολα (με τη πρώτη) ή χρειάζονται περισσότερες προσπάθειες;

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το πετυχαίνω με την πρώτη, καθώς δεν ρυθμίζεται σε πάχος η ενεργή περιοχή, και αν υπάρχει στην τρέχουσα εφαρμογή καμιά επιλογή, αντί να ανοίξω τα κουμπιά ανοίγω λειτουργίες πχ ανοίγω νήμα στο tapatalk που δεν χρειάζομαι

Γιώργος//ROM: Omega XT v16/RADIO:2.14/NATIVE ANDROID ROMS

pinterest,instagram,EyeEm,flickr

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πετυχαίνω με την πρώτη προσπάθεια αν και το έχω πιο πολύ ως βοηθητικό μιας και κυρίως χρησιμοποιώ το pie του lmt launcher
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το πετυχαίνω με την πρώτη, καθώς δεν ρυθμίζεται σε πάχος η ενεργή περιοχή, και αν υπάρχει στην τρέχουσα εφαρμογή καμιά επιλογή, αντί να ανοίξω τα κουμπιά ανοίγω λειτουργίες πχ ανοίγω νήμα στο tapatalk που δεν χρειάζομαι

 

Κι εγω το ιδιο

 

Ναι το πετυχαίνω με την πρώτη προσπάθεια αν και το έχω πιο πολύ ως βοηθητικό μιας και κυρίως χρησιμοποιώ το pie του lmt launcher

Χρήστο απαρνηθηκες το TSF Shell;

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίζοντας το Drag Handle Opacity και το Drag Handle With η hidden nav bar γίνεται πολύ πιο εύχρηστη.

Επίσης μπορούμε να ρυθμίσουμε και το χρονο που θα μένει.

Για τους φανατικούς του Πρίμο είναι πολύ βολικό. Δεν χρειαζεται πλεον να κανεις disable τη navigation bar για να τρέξει το Πρίμο.

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Σωστά.Δεν έγραψα πριν ότι το width το έχω στο 45%.Aυτο που μου αρέσει στο android και στις ρομ των cm/aokp team κτλ ειναι οτι παιρνουν τις λειτουργίες που βάζει η google και τις πανε ένα επιπεδο πιο πάνω,χωρις ταυτοχρονα να βαραινει με "σαβουρα" η ρομ Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά ασχολούμαστε τόσες μέρες με τις ρυθμίσεις μιας ρομ, τι να πω ,δεν το βαριέσαι με τίποτα αυτό το τηλέφωνο, άνετα θα πάμε για τον πέμπτο χρόνο χαλαρά με ταχύτητες διπύρηνου.
Link to comment
Share on other sites

Eβγαλε νέα ρομ ο tytung http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2224469 που διορθώνει και το wifi tethering .Να ναι καλα το hd2 μας και εδώ θα ειμαστε να πειραματιζόμαστε :p
Link to comment
Share on other sites

Aντι για το άλογο,να δειχνει κάτι άλλο; Δε βρήκα κάτι τέτοιο.Μάλλον χρειάζεται κάποιο πείραγμα στο θέμα της rom.Αν ψάξεις ίσως το έχει κάποιος ήδη κάνει
Link to comment
Share on other sites

Σας πιάνω αδιάβαστους.

Φυσικά και έχουν γίνει παρεμβάσεις. :cool:

Δες εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41057998&postcount=261

εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41086063&postcount=273

κι εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41269700&postcount=322

 

Edit:

Και ποιο φρέσκο πράγμα εδώ:

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=41301035&postcount=332

Edited by kastel71
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...