Jump to content

Jiayu G2S


kenpachi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 360
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Thanks!

Το πρώτο στην περιγραφή γράφει για G2 και όχι G2S

Στο 2ο έχει για 2 μοντέλα της κι έστειλα mail να δω αν έχει

Και πάλι ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πρόταση για handsfree έως 10 ~ 15 ευρώ που να έχει αξιοπρεπή - καλό ήχο;

Στο e-shop πχ, στα sumsung έχει μια μεγάλη ποικιλία ( http://www.e-shop.gr/searc...&filter-6960=1 ), που όμως με μπερδεύει!

Εσείς τι χρησιμοποιείται, και τι λέει από άποψη ήχου αλλά και χρηστικότητας?

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν υπάρχει πουθενά μπλε θήκη σιλικόνης και πήρα μια πράσινη

20/04 έφυγε το κινητάκι οπότε το περιμένω λογικά μετά το πάσχα

Link to comment
Share on other sites

τελικά δεν υπάρχει πουθενά μπλε θήκη σιλικόνης και πήρα μια πράσινη

20/04 έφυγε το κινητάκι οπότε το περιμένω λογικά μετά το πάσχα

 

Εμενα στις 19/4 απο minideal :)

Link to comment
Share on other sites

πολυ περιεργο το προβλημα σου !!

Περιμενα 2-3 λεπτα να "κατασταλαξει" η ακρίβεια στο 18 μετρα

 

 

 

τι εννοεις στα 18 μετρα/ το υψομετρο σου? :wacko::wacko:

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Αν το χεις σε άριστη κατάσταση μ ολα τα παρελκόμενα της συσκευασίας, μην ανησυχείς. Είναι πολύ εξυπηρετικοί στο minideal (καθώς δεν είναι κινέζοι :lol:)

 

Σας ενημερώνω οτι έχασα τα λεφτά μου. Επέστρεψα το τηλέφωνο στη διεύθυνση που είχε πάνω το πακέτο ως "return mail address" και μου απάντησαν οτι δεν έπρεπε να το είχα στείλει εκεί αλλά σε μία άλλη διεύθυνση στην Κίνα. Επίσης την διεύθυνση Κίνας μου έδωσε και το paypal αλλά αφού έκανα escalate το θέμα. Στην αρχή δεν έδωσε κανείς διεύθυνση και φυσικά το έστειλα εκεί από όπου είχε έρθει...

[ATTACH]32006[/ATTACH]

 

Εννοείται οτι το πακέτο έχει παραληφθεί και απλά μου φάγανε τα λεφτά. Σταμάτησαν να μου απαντούν σε όλα τα mail και στο chat. Είναι λοιπόν Κινέζοι και γ@μ!0ντ3...

Η μοναδική κακή εμπειρία που έχω στα 15 χρόνια που αγοράζω προϊόντα από Internet. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ MINIDEAL.NET

Καλύτερα να πληρώνω κάτι παραπάνω και να το αγοράζω από ευρωπαϊκά ή αμερικανικά site για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις στα 18 μετρα/ το υψομετρο σου? :wacko::wacko:

 

:lol: :lol: τέλειο !!! :lol: οχι βέβαια !! η ακρίβεια σε μέτρα απόστασης, που σου δείχνουν οι δορυφόροι και το πρόγραμμα του GPS, σε αντιπαράθεση με τα "πραγματικά" μέτρα απόστασης στο δρόμο.

Αν πχ. το GPS λεει οτι ειμαι 200 μετρα απο το σπιτι μου και στην πραγματικοτητα είμαι 200μ συν ή πλην 18μ

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνω οτι έχασα τα λεφτά μου. Επέστρεψα το τηλέφωνο στη διεύθυνση που είχε πάνω το πακέτο ως "return mail address" και μου απάντησαν οτι δεν έπρεπε να το είχα στείλει εκεί αλλά σε μία άλλη διεύθυνση στην Κίνα. Επίσης την διεύθυνση Κίνας μου έδωσε και το paypal αλλά αφού έκανα escalate το θέμα. Στην αρχή δεν έδωσε κανείς διεύθυνση και φυσικά το έστειλα εκεί από όπου είχε έρθει...

[ATTACH]32006[/ATTACH]

Εννοείται οτι το πακέτο έχει παραληφθεί και απλά μου φάγανε τα λεφτά. Σταμάτησαν να μου απαντούν σε όλα τα mail και στο chat. Είναι λοιπόν Κινέζοι και γ@μ!0ντ3...

Η μοναδική κακή εμπειρία που έχω στα 15 χρόνια που αγοράζω προϊόντα από Internet. ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ MINIDEAL.NET

Καλύτερα να πληρώνω κάτι παραπάνω και να το αγοράζω από ευρωπαϊκά ή αμερικανικά site για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο...

Έκανες λάθος, οπότε εσύ φταις. Η διεύθυνση στη Σινγκαπούρη όπου το στειλες είναι μεσολαβητή, και αυτοί δεν θα κάτσουν να κάνουν ολόκληρη διαδικασία για να βρουν το πακέτο σου, εφόσον δεν ακολούθησες την σωστή διαδικασία. Καταρχάς βεβαίωσου στο τράκινγκ της singapore post ότι όντως παρέλαβαν το δέμα, και πότε. Επίσης μίλα με την katherine19872008 στο skype κι εξήγησέ της τι έκανες, και ζήτα να ζητήσουν το πακέτο απ το μεσολαβητή ώστε να σε εξυπηρετήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω γιατί έκανα εγώ το λάθος. Μου ζήτησαν να το στείλω πίσω χωρίς να γράψουν διεύθυνση. Το έστειλα στο "return mail address" που έγραφε το πακέτο. Τα αγγλικά μου είναι αρκετά ώστε να μπορώ να μεταφράσω αυτή τη γραμμή. Όταν άνοιξα το dispute στο paypal, πάλι μου έγραψαν "send the phone back to us" χωρίς διεύθυνση... Πόσο δύσκολο είναι να το πάρουν από τον μεσολαβητή από την στιγμή που το έχει παραλάβει? Όπως μεσολάβησε για να μου έρθει, ας το στείλει πίσω σε αυτούς. Εγώ τους είπα οτι δέχομαι να με χρεώσουν μεταφορικά για να έρθει πίσω σε εμένα ή να πάει κατευθείαν σε αυτούς. Που είμαι λοιπόν εγώ λάθος?
:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω γιατί έκανα εγώ το λάθος. Μου ζήτησαν να το στείλω πίσω χωρίς να γράψουν διεύθυνση. Το έστειλα στο "return mail address" που έγραφε το πακέτο. Τα αγγλικά μου είναι αρκετά ώστε να μπορώ να μεταφράσω αυτή τη γραμμή. Όταν άνοιξα το dispute στο paypal, πάλι μου έγραψαν "send the phone back to us" χωρίς διεύθυνση... Πόσο δύσκολο είναι να το πάρουν από τον μεσολαβητή από την στιγμή που το έχει παραλάβει? Όπως μεσολάβησε για να μου έρθει, ας το στείλει πίσω σε αυτούς. Εγώ τους είπα οτι δέχομαι να με χρεώσουν μεταφορικά για να έρθει πίσω σε εμένα ή να πάει κατευθείαν σε αυτούς. Που είμαι λοιπόν εγώ λάθος?

 

Τους ρώτησες διεύθυνση και σου είπαν να το στείλεις σε αυτή;

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω γιατί έκανα εγώ το λάθος. Μου ζήτησαν να το στείλω πίσω χωρίς να γράψουν διεύθυνση. Το έστειλα στο "return mail address" που έγραφε το πακέτο. Τα αγγλικά μου είναι αρκετά ώστε να μπορώ να μεταφράσω αυτή τη γραμμή. Όταν άνοιξα το dispute στο paypal, πάλι μου έγραψαν "send the phone back to us" χωρίς διεύθυνση... Πόσο δύσκολο είναι να το πάρουν από τον μεσολαβητή από την στιγμή που το έχει παραλάβει? Όπως μεσολάβησε για να μου έρθει, ας το στείλει πίσω σε αυτούς. Εγώ τους είπα οτι δέχομαι να με χρεώσουν μεταφορικά για να έρθει πίσω σε εμένα ή να πάει κατευθείαν σε αυτούς. Που είμαι λοιπόν εγώ λάθος?

Αν όντως σου λεγαν να το στείλεις πίσω χωρίς να σου δώσουν διεύθυνση, τότε λάθος του υπαλλήλου.

Εμένα πάντως μια φορά που συζηταγα με τη καθριν για ένα πρόβλημα, μου πε να το γυρίσω πίσω και μου δωσε αμέσως τα στοιχεία επιστροφής

We are unable to find the firmware.You can send it back and we can send it to factory for changing.
our shipping address as follow:
Att:WANG YI 
Address:RM5J SangDa Garden HuaFaBei Road Shenzhen China, 
zipecode is 518028
Telephone number is 18688958253
when you return to us,please write your order number on it and write your problem on it.

Αν εσένα δεν στα παν, τότε λάθος τους. Σαφώς αν ψάξουν θα βρουν το πακέτο σου κάποια στιγμή, δεν νομίζω να το βουτήξει ο μεσολαβητής. μίλα με τη κάθριν στο skype και δώσε το τράκινγκ σου επίσης και στο paypal αναφέροντας το λάθος που κανες. Απ την εμπειρία μου πάντως, σε άλλο κατάστημα, ο υπάλληλος μου χε τονίσει ρητά να μην το στείλω στη διεύθυνση επιστροφής που γράφουν στα πακέτα με κεφαλαία γράμματα, ενώ πολλά καταστήματα έχω δει στους όρους εγγύησης που αναφέρουν να μην το στείλεις στη διεύθυνση επιστροφής στο πακέτο σε καμία περίπτωση. Δεν ξέρω τον λόγο που το αναφέρουν με τέτοιο τρόπο και τι παίζει, αλλά φαίνεται πως μπορεί να έχουν κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την προσπάθειά σου να βοηθήσεις. Κοίτα και τους διαλόγους στο Paypal από κάτω προς τα πάνω. Στα προσωπικά e-mail έγραφαν τα ίδια.

 

"4/22/2013 23:14 PDT - PayPal: Buyer escalated this dispute to a Claim.

4/22/2013 23:14 PDT - Buyer: I have sent the faulty product back on April 10th 2013 (RE340456627GR) but I have not heard by the seller yet. I just want to buy a different phone and close this dispute. Otherwise I will accept a full refund.

4/10/2013 03:20 PDT - Buyer: I sent the phone back today as requested by the seller. It also appears that there is a burned pixel at the bottom-center of the screen. It is obvious when the phone boots up. Tracking number is RE340456627GR. I prefer to pay the difference and buy a Lenovo P770 if possible. Otherwise please refund my payment of $189.99

4/6/2013 20:23 PDT - Seller: u need to send back the g2s first

4/6/2013 20:23 PDT - PayPal: 周 正先 denied Nikolaos Lionakis's request for a $189.99 USD refund."

 

Θα προσπαθήσω και μέσω Skype. Πάντως η απορία που έχω θα μείνει για πάντα. Αν εγώ δεν παραλάμβανα το πακέτο όταν ήρθε στην Ελλάδα, που θα επέστρεφε το τηλέφωνο? Εγώ εννοείται οτι θα έπαιρνα τα λεφτά μου γιατί δεν θα είχα παραλάβει και αυτοί θα έχαναν το τηλέφωνο? :confused::confused::confused:

Edited by arkas5
:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

Αν εσένα δεν στα παν, τότε λάθος τους. Σαφώς αν ψάξουν θα βρουν το πακέτο σου κάποια στιγμή, δεν νομίζω να το βουτήξει ο μεσολαβητής. μίλα με τη κάθριν στο skype και δώσε το τράκινγκ σου επίσης και στο paypal αναφέροντας το λάθος που κανες.

 

Μίλησα με την Κάθριν και μου είπε να περιμένω τι θα μου πουν από το Paypal. Κοινώς, άστα και χέστα...:worry::worry::worry:

:chair: Μη βαράτε, μαθαίνω. Τρέχουσες συσκευές Xiaomi Mi3, Samsung Galaxy Core, iPad2 10", iPhone 6, Samsung Galaxy Tab2 7"
Link to comment
Share on other sites

έλα ήρθε και το λευκό!

http://www.jiayuofficial.com/jiayu-mobile-phone/jiayu-g2s/jiayu-g2s-mtk6577t-android-4-1-dual-core-1-2ghz-4-0-inch-qhd-ips-screen-1g-ram-8-0mp-camera-2200mah-battery-mobile-phone-white.html

 

βιάστηκα με το μαύρο.ακόμη το περιμένω πάντως.20 του μηνός έφυγε και 30 λέει ότι έφτασε

δεν νομίζω να έρθει μέχρι αύριο 03/05

Link to comment
Share on other sites

πωωωωω !!! χαρα η γυναικα μου :D:lol:

 

αλλα τωρα που το βλεπω ...... κι εγω .... :love: :drool: :heat: ...... πολυ νοστιμο

 

λετε να κανουμε REGISTER και να γλυτώσουμε 5$ κουπόνι ?!? .....

αυτο ειναι το επίσημο e-shop Jiayu ??

 

γιατι αν και λεει 177$ λει ομως FREE SHIPING που σημαίνει οτι γλυτώνεις απο 20-35$ ανάλογα πως θες να σου το στειλουν

μείον το κουπονι

αν ειναι ετσι, τοτε η τιμη δεν ειναι καθόλου ακριβότερη απο το ALIBABA και εχεις και τη σιγουριά του PAYPAL

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Χτες παρέλαβα το δικό μου.

Η παραγγελία έγινε στο minideal στις 18/4 έφυγε από εκεί στις 19/4, έφτασε Ελλάδα στις 29/4, έκανε πασχα στο ταχυδρομείο και το πήρα στις 8/5, το έστειλαν με singapore post.

Αυτό που μου άρεσε είναι ότι το πληκτρολόγιο του υποστηρίζει ελληνικά άρα δεν χρειάζεται να μπει κάποιο αλλο.

Θέλει μετάφραση η ROM και να στέλνει sms με 160 χαρακτήρες στα ελληνικά.

Η θήκη που στελνουν θα την προτιμουσα ποιο ελαστικη ωστε να αγκαλιαζει το τηλεφωνο καλυτερα.

Αυτά για αρχή και βλεπουμε.

 

Αντωνης

Edited by atndam
Link to comment
Share on other sites

άντε καλορίζικο :happy:

 

κι εγω παράγγειλα 2 (άσπρο & μαύρο) στην Jiayu Official και σήμερα πήρα Tracking number Swiss Post

 

να κάνει ..... 10-15 μέρες να έρθουν και τα λέμε πάλι

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες στα μηνύματα. Η διαδικασία ειναι root, διαγραφή των mms.apk και mms.odex απ το /system/app και αντιγραφή του παρακάτω κι έπειτα επανακίνηση

http://d-h.st/3jJ

Link to comment
Share on other sites

160 χαρακτήρες στα μηνύματα. Η διαδικασία ειναι root, διαγραφή των mms.apk και mms.odex απ το /system/app και αντιγραφή του παρακάτω κι έπειτα επανακίνηση

http://d-h.st/3jJ

 

Καλυτερα ενα αντιγραφο των mms.apk και mms.odex πριν την διαγραφη. Ποτε δεν ξερεις :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...