Jump to content

[Προς Κυκλοφορία] Samsung Galaxy S4 (I9500)


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι μιλάτε για update αναφέρεστε σε OTA που έγινε μετά από notification; ή απλά περάσατε από την αρχή το νέο firmware που βγήκε ;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ΠΡΟΣΟΧΗ

Οσοι δεν μπορειτε να βγαλετε καλες φωτογραφιες η εχετε προβλημα με το focus της καμερας...

πισω στο φακο της καμερας υπαρχει μια προστατευτικη ζελατινα...πρεπει να την αφαιρεσετε...προσεξτε γιατι βγαινει δυσκολα.

Φιλε ναι οντως ηθελα να το γραψω απο την πρωτη μερα που πηρα το κινητο!αλλα απο την "λεμαργια μου" το ξεχασα!Πολυ σημαντικο δεν φαινεται καθολου η ζελατινα και σιγουρα θα παιζει ρολο στης φωτο!!

Υ.Γ λετε πολλα βιντεο που εχουμε δει στο youtube με θολωμενες φωτο να ειναι αυτη η μικρη ζελατινα που κανει την ζημια?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μιλάτε για update αναφέρεστε σε OTA που έγινε μετά από notification; ή απλά περάσατε από την αρχή το νέο firmware που βγήκε ;

 

Ναι και εγω αυτη την απορια εχω. Εστειλα και ΠΜ στον μανωλη ηδη (βιαστικος :P)

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

To x από αυτά που διάβασα είναι το retail demo.Ρίξε μια ματιά εδώ 9να σου πώ την αλήθεια μπερδεύτηκα :lol: )

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2248791&page=3

 

 

 

Από εδώ I9505XXUAMDF I9505OXXAMD8 σε εδώ I9505XXUAMDN I9505OXXAMDB (csc XEF)

 

@Μανώλη 1,7gb ε?

 

Σωστός ο Αργύρης!Μάλλον αυτό θα είναι!:)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εγω αυτη την απορια εχω. Εστειλα και ΠΜ στον μανωλη ηδη (βιαστικος :P)

 

Από εδώ I9505XXUAMDF I9505OXXAMD8 σε εδώ I9505XXUAMDN I9505OXXAMDB (csc XEF) (ΟΤΑ)

 

Γιάννη και εσυ δεν είχες ενδιαφέρον αν παίζει το spirit fm?Απο το xda είδα ότι ο dev λέει γιοκ για την ώρα

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μιλάτε για update αναφέρεστε σε OTA που έγινε μετά από notification; ή απλά περάσατε από την αρχή το νέο firmware που βγήκε ;

 

Εμένα μου ήρθε ΟΤΑ ήταν στην άκρη για ώρα και όταν το πήρα μου έβγαλε οτι κατέβασε update και έκανε restart όπως γίνετε πάντα

Link to comment
Share on other sites

Όσοι μιλάτε για update αναφέρεστε σε OTA που έγινε μετά από notification; ή απλά περάσατε από την αρχή το νέο firmware που βγήκε ;

 

για ελλαδα ακομα γιοκ

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ I9505XXUAMDF I9505OXXAMD8 σε εδώ I9505XXUAMDN I9505OXXAMDB (csc XEF) (ΟΤΑ)

 

Γιάννη και εσυ δεν είχες ενδιαφέρον αν παίζει το spirit fm?Απο το xda είδα ότι ο dev λέει γιοκ για την ώρα

 

Εμεις με τα ελληνικα ειμαστε πισω ακομα στην αλφαβητα... Στο MDE ειμαστε :P Εχουμε γραμματα ακομα για να γινουμε ανθρωποι...

 

Τελικα να γιατι αξιζει να τα παιρνεις τα κινητα απο μεγαλες χωρες του εξωτερικου...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ I9505XXUAMDF I9505OXXAMD8 σε εδώ I9505XXUAMDN I9505OXXAMDB (csc XEF) (ΟΤΑ)

 

Γιάννη και εσυ δεν είχες ενδιαφέρον αν παίζει το spirit fm?Απο το xda είδα ότι ο dev λέει γιοκ για την ώρα

Έλα το δοκίμασαν??Δέν παίζει ρε γμτ??:( Και είχα ελπίδες....

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

για ελλαδα ακομα γιοκ

 

ΟΤΑ ήταν και τη βρήκα να την είχε έτοιμη και πρέπει να είναι πολύ μεγάλη γιατί έκανε πολύ ώρα στο σήμα του android

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το έπιασα και γω για πρώτη φορά στα χέρια μου. Τρια πράγματα μου έκαναν έντυπωση.

Η υπεροχη οθόνη, το πόσο βολίδα τρεχαν ολα στη συσκευή και η άθλια πλάτη (ελαστική πλαστικουρα).

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑ ήταν και τη βρήκα να την είχε έτοιμη και πρέπει να είναι πολύ μεγάλη γιατί έκανε πολύ ώρα στο σήμα του android

 

ελληνικο το κινητο? που το πηρες?

Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια λιγη ωρα που το ειχα στα χερια μου(χωρις αναβαθμιση) γιατι το γυρισα για αντικατασταση πηγαινε σφαιρα.Το μονο lag που ειχε κ μαλιστα αρκετο ηταν στον chrome οταν εκανες την εναρξη του.

Σας ζηλεύω ρε μαγκες ....ηθελα κ εγω να τραβηξω καμια φωτο το αρνι στην σουβλα κ κανενα κοκινο αυγο....:lol:

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

παντως παιδια λιγη ωρα που το ειχα στα χερια μου(χωρις αναβαθμιση) γιατι το γυρισα για αντικατασταση πηγαινε σφαιρα.Το μονο lag που ειχε κ μαλιστα αρκετο ηταν στον chrome οταν εκανες την εναρξη του.

Σας ζηλεύω ρε μαγκες ....ηθελα κ εγω να τραβηξω καμια φωτο το αρνι στην σουβλα κ κανενα κοκινο αυγο....:lol:

 

Τελικά έφταιγε ο κινητό η η κάρτα σου?:blink:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το κινητο γιατι εμενα ειχε 2 δοντακια στην σχισμη της υποδοχησς της μικροσιμ ενω μου ειπε ενας φιλος απο το φορουμ πιο πριν οτι ειχε στο δικο του 3.Παλι καλα γιατι ελιωσα στο google για να δω τι παιζει κ κατα τυχη βρηκα ενα σαιτ που εγραφν για το ιδιο προβλημα με s3 οτι ελειπε ενα δοντακι κ αμεσως το τσεκαρα κ πιστευω οτι ειναι αυτο τελικα Τους πηρα κ τους το ειπα κ μου ειπαν αντικατασταση.Αντε να δουμε.
Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον το κινητο γιατι εμενα ειχε 2 δοντακια στην σχισμη της υποδοχησς της μικροσιμ ενω μου ειπε ενας φιλος απο το φορουμ πιο πριν οτι ειχε στο δικο του 3.Παλι καλα γιατι ελιωσα στο google για να δω τι παιζει κ κατα τυχη βρηκα ενα σαιτ που εγραφν για το ιδιο προβλημα με s3 οτι ελειπε ενα δοντακι κ αμεσως το τσεκαρα κ πιστευω οτι ειναι αυτο τελικα Τους πηρα κ τους το ειπα κ μου ειπαν αντικατασταση.Αντε να δουμε.

 

Με το καλό να το ξαναπάρεις στα χέρια σου απροβλημάτιστο!:)

 

off topic :Σήμερα μπήκε το δώρο και με τρώει..:X..αλλά θα κρατηθώ λίγο ακόμα με βαριά καρδιά.....:cry:

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το ξαναπάρεις στα χέρια σου απροβλημάτιστο!:)

 

off topic :Σήμερα μπήκε το δώρο και με τρώει..:X..αλλά θα κρατηθώ λίγο ακόμα με βαριά καρδιά.....:cry:

 

σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι.ελπιζω να πανε ολα καλα κ να το χαρω κ εγω επιτελους.:)

Το θέμα δεν είναι να κρατας καλά χαρτιά αλλά να παίζεις καλά ένα άσχημο φύλλο!!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια οποιος μπει τωρα skrutz το εχει ενα μαγαζι,μονο ενα και διαθεσιμο μαντεψτε!! 544 ευρω!!

 

χωρίς ΦΠΑ ...

Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Black Sapphire

Samsung GEAR S

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 T813

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σκέψεις και απο εμένα (κάτοχος απο την Τρίτη)

 

Δεν είχα ποτε android κινητο.απο το serene της bang & olufsen πήγα στο iPhone 4 , σε nokia lumia 920 και τώρα σε s4

 

1)για όσους "φοβούνται" το android.μεγα λάθος...το πληρεστερο λειτουργικό που είχα ποτε...κάνει τα παντα εύκολα και γρήγορα..οι χρήστες του iOS μην το φοβάστε..

2)το κινητο έχει lag...μικρό μεν αλλα ειναι εκει..αν με ενοχλεί;ναι...αν το κινητο έκανε 400-500€ θα έλεγα όχι..αλλα απο τη στιγμή που έδωσα 739 περιμένω να μην έχει κολληματα

3)η οθόνη στον ήλιο ειναι τραγική...αλλα αυτό φαντάζομαι οτι έχει να κάνει με την τεψνολογια της οθόνης και λιγότερο με την υλοποίηση της ίδιας της samsung..

4)μπαταρία...comme ci comme ca...2η φόρτιση σήμερα και απο το πρωί με μέτρια χρήση είμαι στο 66%

 

 

Δεν το μετανοιωνω καθόλου..προτίμησα το s4 απο το one για λόγους όπως διαθεσιμότητα,service,κριτική του ifixit κτλ...θα δείξει αν έκανα σωστά...

 

2 ερωτήσεις: διάβασα οτι βγήκε ήδη αναβάθμιση που διορθώνει το lag..πως γίνεται αυτή;πως την περνάω;

 

Βρήκα σήμερα και την s-view θήκη αλλα την προπερασα...μου φαίνεται πώς το "πορτακι" δε θα ειναι βολικό....οποίος την έχει , ας μας γράψει 2-3 πράγματα αν μπορεί..

 

Thanks

Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

ωραιος ο τυπος που το σκεφτηκε ε?για να μπει πρωτο το ονομα του μαγαζιου!Sorry αν σας "αναστατωσα" μερικους!
Link to comment
Share on other sites

Απο μενα εφαγε μια πολυ ωραια αναφορα στο σκρουτζ.

Και γω χαρηκα προς στιγμην,αλλα υπεθεσα πως καποιο λακκο εχει η φαβα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...