Jump to content

LG Optimus 4X HD (P880)


aby
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω αφησα λιγο τον kernel του kholk επειδη παρατηρησα οτι δεν φορτωνει τα video απο youtube και γενικα δεν ανοιγει streaming videos. Για την ωρα εβαλα την Zaiben(moded stock) και ειναι αρκετα καλη. Ειχα βρεθει με τον unabomber και ηταν εμφανης η διαφορα στην κυλιση και το ανοιγμα των εφαρμογων .(επι τη ευκαιρια ,ξεκλειδωσα και το δικο του και του περασα την ιδια) .

Ελπιζω σε εξελιξεις συντομα και κυριως να υπαρξει ενας τροπος να ξεκλειδωσουν ολοι τις συσκευες τους.

Όντως η διαφορά κατά την άποψη μου είναι χαοτική.. Πολύ πιο γρήγορο το τηλ με την νέα ρομ. Επίσης κάναμε μια σύγκριση οθόνης μεταξύ του δικό μου 4X και του Leo. Έχουμε βγάλει φωτογραφίες θα τις δείτε σε λίγο.

Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απλώς να πω ότι το αριστερό είναι του Leo και το δίπλανο το δικό μου.. Επίσης είναι ρυθμισμένα σε φωτεινότητα 100%. Πιστεύω βλέπετε την διαφορά.

 

σημερα το βραδυ δοκιμασα το real racing 3 στο 4χ και σε ενα iphone 4(συσκευη σχεδον 3 χρονων) και στο 4αρι το iphone ηταν πολυ πιο ομαλα τα πραγματα. φυσικα για αυτο φταιει η lg και οχι τα πολυ καλα specs του κινητου.

στοχος μου δεν ειναι να παραπλανω τον κοσμο αλλα μην γινομαστε και υποκειμενικοι. πολυ καλη συσκευη το 4x αλλα κατι τετοια ειναι που το κρατουν απο το να ειναι ισαξιο του s3. βεβαια στην τιμη που το βρισκεις ειναι τρελο vfm

Αναρωτιέμαι πως γίνεται αυτό εφόσον το 4αρι έχει 512 ram και μονοπύρηνο..

262-000 unlock!!!!!! :dance::dance::dance::D:D:D

tnx στον φιλο LEO που βοηθησε!

Εύγε! Τώρα πήγαινε καπάκι για Zaiben Rom!

Edited by Unabomber
Φιλικά, Κύρος.:)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε την εφαρμογή rr3 graphics από το market και λύσατε το πρόβλημα σας με το real racing. Το δουλεύω σαν iphone 3 και παίζει πολυυυ χαλαρά!
Link to comment
Share on other sites

Διαβολικη συμπτωση που ο 262-000 BL μου καταφερα και τον ξεκλειδωσα στην 262 σελιδα του thread....?:devil:

 

 

Δεν μας έδωσες λινκ όμως... :p

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

 

Στη διαφορά φωτεινότητας αναφέρεσαι?Αυτή τη διαφορά μπορώ να διακρίνω.

Link to comment
Share on other sites

Εκει φαινεται σαν φως αλλα εμενα μου κανει καπως και στο χρωμα. εμενα λιγο πιο κιτρινιζε ενω το αλλο σαν να γκριζαρει .
Link to comment
Share on other sites

Εκει φαινεται σαν φως αλλα εμενα μου κανει καπως και στο χρωμα. εμενα λιγο πιο κιτρινιζε ενω το αλλο σαν να γκριζαρει .
Απ αυτο που βλεπω εσυ το εχεις Leo πιο πολυ καιρο το 4Χ απο το αλλο παλικαρι και σου εχει ανεβασει περισσοτερες φορες θερμοκρασια και απο αυτην πηρε αυτη την αποχρωση η οθονη. ( το ειχα παθει κι εγω αυτο το προβλημα με το πρωτο μου 4Χ του ανεβαζα συχνα θερμοκρασια απο την εντονη χρηση με παιχνιδια και αλλα τρελα τη θερμοκρασια και μετα πηρε αυτη την αποχρωση ψιλοκιτρινιλας η οθονη, το 2ο 4Χ πλεον το προσεχω με τις θερμοκρασιες πολυ περισσοτερο και δεν το ζοριζω )
Link to comment
Share on other sites

εγινε port o 3.4 κερνελ απο τον kholk!

τωρα ερχονται τα ωραια!

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

για τον bootloader τα ιδια με την sony πανω κατω:

Προς απάντηση του ερωτήματός σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι στην περίπτωση "ξεκλειδώματος" της συσκευής, η εργοστασιακή εγγύηση καλύπτει κανονικά οποιοδήποτε θέμα υλικού(hardware) του κινητού σας π.χ. αν χαλάσει η οθόνη. Αν όμως παρουσιαστεί κάποιο πρόβλημα με το νέο λογισμικό που θα εγκαταστήσετε και θελήσετε να εγκαταστήσουμε ξανά το αρχικό του λογισμικό, η διαδικασία αυτή χρεώνεται. Επιπλέον, εάν εγκατασταθεί κάποιο κακόβουλο λογισμικό που επιφέρει βλάβη στο υλικό του κινητού σας, πάλι δεν σας καλύπτουν οι όροι εγγύησης. Συμπερασματικά, θα συνιστούσαμε να μην προχωρήσετε στην εγκατάσταση νέου λογισμικού στο κινητό σας.

 

//το βραδακι θα ξεκλειδωσω το κινητο με το εργαλεια που ξεκλειδωνει , ρουταρει, φλασαρει recovery κτλπ...

το εχει δοκιμασει κανεις απο δω??

Edited by mobrol
phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

εγινε port o 3.4 κερνελ απο τον kholk!

τωρα ερχονται τα ωραια!

Το εχει κανει και αναμενεται δημοσιευση η τον εχει ανεβασει καπου ;
Link to comment
Share on other sites

Το εχει κανει και αναμενεται δημοσιευση η τον εχει ανεβασει καπου ;

 

εχει καταφερει να κανει το κινητο να μπουταρει με αυτον..

περισσοτερα δεν γνωριζω και λογικα δεν ειναι ακομα λειτουργικος, αλλα τον φορεσε στο κινητο και αυτο εχει σημασια..

το διαβασα απο το αντιστοιχο θεμα στο xda

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Απ αυτο που βλεπω εσυ το εχεις Leo πιο πολυ καιρο το 4Χ απο το αλλο παλικαρι και σου εχει ανεβασει περισσοτερες φορες θερμοκρασια και απο αυτην πηρε αυτη την αποχρωση η οθονη. ( το ειχα παθει κι εγω αυτο το προβλημα με το πρωτο μου 4Χ του ανεβαζα συχνα θερμοκρασια απο την εντονη χρηση με παιχνιδια και αλλα τρελα τη θερμοκρασια και μετα πηρε αυτη την αποχρωση ψιλοκιτρινιλας η οθονη, το 2ο 4Χ πλεον το προσεχω με τις θερμοκρασιες πολυ περισσοτερο και δεν το ζοριζω )

 

Πήρες και 2ο 4x? Λόγω της οθόνης?

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

Πήρες και 2ο 4x? Λόγω της οθόνης?
Το βρηκα απο αγγελια σφραγισμενο σε πολυ καλη τιμη τοτε, δεν εχασα ιδιαιτερα χρηματα
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αυτο μολις ...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4667215#post4667215

 

Οτιδηποτε μου λετε...

 

Γειά σου ρε Λεωνίδα, πάντα τέτοια. Πάντα να μας ανοίγεις τα μάτια. Άντε να βγει και κανένας kernel της προκοπής τώρα με το καλό...

Το πρώτο μου τηλέφωνο: ΝΟΚΙΑ 3110 (αυτό το τούβλο με το φιδάκι ντε...!) :lol:
Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα απο αγγελια σφραγισμενο σε πολυ καλη τιμη τοτε, δεν εχασα ιδιαιτερα χρηματα

 

Για τι θερμοκρασίες μιλάμε αυτό που έγινε στην οθόνη; Και είναι σίγουρο ότι έφτεγε η θερμοκρασία; Επικοινώνησες με την lg για αλλαγή οθόνης;

Lg Optimus 2x --> Lg Optimus 4x --> Motorola Nexus 6 --> Pixel 3 XL
Link to comment
Share on other sites

παιδες περασα την zaiben rom!

τελεια ειναι αλλα εχω ενα θεματακι..

δεν μου αρεσει το νεο πληκτρολογιο.. πως μπορω να επαναφερω το παλιο που ειχε κανονικα το κινητο??

επισης πως μπορω να βαλω το γραφικο για τον καιρο??

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγει custom rom που πραγματικά θα επιφέρει σοβαρές βελτιώσεις χωρίς κανένα bug σε σχέση με την επίσημη, τότε θα προχωρήσω μάλλον κι εγώ σε ξεκλείδωμα και πέρασμα της custom rom.Λέω "μάλλον" γιατί το θέμα "παιχνίδια" δεν με ενδιαφέρει και πρόβλημα με την μπαταρία δεν έχω μιας και δεν κάνω βαριά χρήση.Ουσιαστικά αυτό που θέλω να βελτιωθεί είναι η κάμερα και το gps.Γι' αυτά θα ρίσκαρα.
Link to comment
Share on other sites

παιδες περασα την zaiben rom!

τελεια ειναι αλλα εχω ενα θεματακι..

δεν μου αρεσει το νεο πληκτρολογιο.. πως μπορω να επαναφερω το παλιο που ειχε κανονικα το κινητο??

επισης πως μπορω να βαλω το γραφικο για τον καιρο??

 

Για το πληκτρολογιο και εγω θελω να το βαλω της LG αν ειναι εφικτο.Πρεπει καποιος να ανεβασει σε καποια σελιδα , το LGIME...apk και το προγραμμα του καιρου και περνωντας τα σε φακελο συστηματος μηπως δουλεψουν (λιγο απιθανο για το πληκτρολογιο και πιο πιθανο του καιρου) χωρις τα odex .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG Optimus 4X HD (P880)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...