Jump to content

Jiayu G4


akaloith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποτε με τις νεες τιμες (999Yuan)

ενω πριν περνατε jiayu g4 basic σκετο

τωρα περνετε jiayu g4 basic αλλα με 3000 μπαταρια

αυτο για οσους ανησυχουν οτι οι τιμες θα ανεβουν, κατι τετοιο ειναι αδυνατο με τον ανταγωνισμο που κυκλοφορει

 

επισης αισθητα φθηνοτερα παιρνετε παλι 4πυρηνο αλλα 4,5inch αναβαθμισμενο jiayu g3 με 2750μπαταρια, κελεπουρακι (20% φθηνοτερο απο το high capacity g4) και με design ιδιο htc one

το basic απ οτι φαινεται θα κυκλοφορει με 2 μπαταριες

για το advanced ισως κρατησουν μονο τη μεγαλη ισως και κει βαλουν και τις 2

φυσικα εχουμε και τα χρωματα εκτος αν πηγαινουν σετ με μπαταρια ή εκδοση

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ειναι το ιδιο αρθρο με παρακατω απλα επειδη κολησε η καρτα γραφικων εκανα απλα ενα αποστολη για να μην το χασω και ρισταρτ Edited by georgePs
καντε ενα delete paidia....

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

καλησπεριζω την παρεα....λογω ενος φιλου ο οποιος παρελαβε την παρασκευη το g2s το οποιο το δοκιμασα σημερα και μπορω να πω οτι ενθουσιαστηκα....μου ειχε πει λοιπον γενικα για το πανταγουηλ και οτι παιζει με αυτο....μου ειχε μιλησει για το g4 μεσω μιας κοντρας μας με τον πατερα του για το sony xperia S που ελεγα να αγοραζα....μου εστειλε χαρτι εκτυπωμενο με τα χαρακτηριστικα του τζι 4 και μπορω να πω πως μολις το ειδα σε μαυρο το ερωτευτηκα....ανησυχουσα ομως για το ποσο θα αντεξει μεχρι που εψαξα και βρηκα το φορουμ σας....εχω ριξει απο χτες απιστευτο διαβασμα...απο το κινητο και μεχρι σημερα εφτασα στην σελιδα 24 και απλα επειδη δινω παννελληνιες φετος(μην ξεκινησετε παρακαλω με το οτι ασε το κινητο και διαβαζε...:p:p) δεν εχω το χρονο να διαθεσω για το διαβασμα ολων των σελιδων ηθελα να ρωτησω...

 

τι καμερα εχει ξερουμε?full hd?

επισης τελικα απο που συμφερει να το παρεις οταν βγει? πανταγουηλ?χρειαζεται απαραιτητα λετε ρουταρισμα ή αλλαγη ρομ?(δεν εχω καταλαβει τι ακριβως εννοειτε μαλλον φιρμγουερ)

το gps αφου λεει σκετο gps & oxi a-gps δεν θελει δικτυο ε?

τελευταια ερωτηση...δοκιμασα σημερα το g2s να πιασει σημα το gps...περιμενα 2 λεπτα και δεν....επρεπε να περιμενω και αλλο?

επισης θα ειναι φρι φορ εβερ το gps?

 

ελπιζω να μην σας επριξα....

 

καλως σας βρηκα και παλι

 

 

Γιωργος

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

ειναι το ιδιο αρθρο με παρακατω απλα επειδη κολησε η καρτα γραφικων εκανα απλα ενα αποστολη για να μην το χασω και ρισταρτ

 

καντε ενα delete οποιος μπορει

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

13mp photo, 1080p video

pandawill

ναι

root ναι αλλαγη ρομ οχι

gps χωρις δικτυο

περιμενε και αλλο βγες ταρατσα και ποιος ξερει

gps δε χρεωνει απλα οταν εισαι σπιτι κατεβαζεις με wifi καποια data που βοηθανε στο γρηγοροτερο κλειδωμα

η παλιοτερη γενια αργουσε στο κλειδωμα δορυφορων, g2 g2s g3

η νεα γενια υποσχεται γρηγορο κλειδωμα g4

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

....μου ειχε μιλησει για το g4 μεσω μιας κοντρας μας με τον πατερα του για το sony xperia S που ελεγα να αγοραζα....

lol.... εγω ειμαι ο "κοντρα πατερας" :p και το G2S που δοκιμασε ειναι του γιου μου !!

απλα ειμαι βέβαιος οτι δεν δοκιμασε "σωστα" το GPS ή θα επρεπε να περιμενει λιγο ακομα μεχρι να κλειδωσουν οι δορυφοροι.

 

μολις διαβασα το ποστ αυτο, βγηκα στο μπαλκονι και δοκιμασα ξανα με το GPS Test και το IGO Primo ..... 5 δοριφοροι σε λιγοτερο απο 1 λεπτο (που σβήνει η οθονη) .... και για οποιον εχει αντίρρηση για το τροπο που το δοκιμαζω ...... μα ειναι απλο !! το IGO Primo ειναι ο navigator που χρησιμοποιώ ..... πρακτικά δεν κανω δοκιμές, αλλα λειτουργώ τον navigator μου.

 

αρα Γιωργακι μου (πολλοι Γιωργηδες μαζευτήκαμε εδω :D και συγνώμη για το Γιωργακι αλλα σου ρίχνω 40 χρονια τουλαχιστον) μαλλον δεν εκανες σωστα το τεστ. Αν θες ελα με τον γιο μου σπιτι μου να σου δειξω πως γίνεται ;)

 

και θα διαφωνησω λιγο με τον Αντωνη (αντε !! η πρωτη φορα που διαφωνούμε :D) γιατι και το G3 και το G2S μου κλειδωνουν σε λιγοτερο απο 1 λεπτο (που σβήνει η οθονη) και φυσικα το G3 λιγο πιο γρηγορα.

Ισως να ειναι που εχω πολυ προσφατο ΡΟΜ-Hardware ??? δεν ξερω, αλλα ειναι ταχυτατα (με "πειραγμενο" το gps.conf φυσικα ;))

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Και το ένα λεπτό πάντως πολύ είναι.

Όταν μιλάμε για γρήγορο κλείδωμα, μιλάμε να έχει πιάσει σημα στα 5-10 δεύτερα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω, αλλα σημερα εχει πολυ συνεφια και απο ο μπαλκόνι μου δεν βλεπω πολυ ουρανο (οσο παει το χερι μου :))

 

να και το καινούργιο "σασί" για το 4-πυρηνο G3, σαφως ανωτερο απο το απλο 2-πυρηνο (αντιγραφη του σασί του G2S) για να εχουμε μια ιδεα του τι θα εχει μεσα το G4

 

http://pic.ejiayu.com/bbs/g3/quad/bk.jpg

Edited by GAVEL
JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

Και το ένα λεπτό πάντως πολύ είναι.

Όταν μιλάμε για γρήγορο κλείδωμα, μιλάμε να έχει πιάσει σημα στα 5-10 δεύτερα.

δε χρειαστηκε καν να γραψω αρκουσε ενα copy paste :P

 

θα προσθεσω:

οταν το παναρχαιο chip sirf III ζητουσε 10sec να κλειδωσει το 1 λεπτο στο 2013 ειναι ....

 

θα αλλαξει το σασι του g3? δεν ειναι το παλιο αυτο? μορε μπραβο δουλεια για ενα μοντελο που οπως και να το κανουμε ειναι παλιοτερο. ας το πουνε g3s τοτε :p περισοτερες αλλαγες εχει απο τα s της apple

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

ισως θα πρεπει να διευκρινίσω τι εννοώ "λιγοτερο απο 1 λεπτο"

 

με το GPS Test (αλλα και με το IGO) με το που τα ξεκινας, οι δορ. ειναι εκει, καθορισμένοι απο πριν (εφ' οσον δεν ειναι το αρχικό ψάξιμο) και αρχιζουν να "γεμιζουν" οι μπαρες του κλειδώματος μεχρι να πρασινίσουν.

Αν τωρα το πρασινισμα για 4-5 δορ. σε κατω απο ενα λεπτο ειναι πολυ ....... εμενα δεν με ενοχλει...... μα καθολου :)

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

ισως θα πρεπει να διευκρινίσω τι εννοώ "λιγοτερο απο 1 λεπτο"

 

με το GPS Test (αλλα και με το IGO) με το που τα ξεκινας, οι δορ. ειναι εκει, καθορισμένοι απο πριν (εφ' οσον δεν ειναι το αρχικό ψάξιμο) και αρχιζουν να "γεμιζουν" οι μπαρες του κλειδώματος μεχρι να πρασινίσουν.

Αν τωρα το πρασινισμα για 4-5 δορ. σε κατω απο ενα λεπτο ειναι πολυ ....... εμενα δεν με ενοχλει...... μα καθολου :)

Το Newman N2 με Sygic κλειδωνει στιγμα ακαριαια!!!!

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

μιλαμε για χρονο κλειδωματος. οποτε ναι φυσικα και μετραμε το χρονο εως οτου γεμισουν οι μπαρες - πρασινισουν και οχι οτι εξ αρχης ειναι γκρι και σιγα σιγα γεμιζουν.

τεσπα καλο ειναι που εισαι ευχαριστημενος απο το gps του g2s g3 απλα υπαρχουν καλυτερα και ελπιζουμε να τα δουμε στο g4

 

το newman n2 οντως τα πηγαινει καλα αν και σε μια καταγραφη διαδρομης με ποδηλατο μου κανε ενα χοντρο λαθος και μου _αμησε τη διαδρομη.

 

http://www.noom.com/cardiotrainer/tracks.php?trackId=738176810&sig=e91e05ff77dc32162c5a173711d242f2cac2b4d8

μπορειτε να δειτε στο τελος της διαδρομης οτι εχασε το σημα ετσι πηγε απλα και τα ενωσε με μια ευθεια

οποτε η ταχυτητα κλειδωματος ειναι μια παραμετρος, οχι και η μοναδικη. το οτι εχασε το σημα χωρις προφανη λογο και δεν κλειδωνε μετα ειναι σοβαρο θεμα, ισως ετυχε

και να πεις οτι ετρεχα? με ποδηλατο ημουν

Edited by navi55
συνεχόμενα posts
Link to comment
Share on other sites

Μολις τελείωσα να διαβάζω το νήμα. Το διάβασα όλο με την μία.

Ψάχνω αυτό τον καιρό για αγορά κινητού. Ξεκινησα να πάρω το lenovo p770 αλλά διαβάζοντας σήμερα αυτό το νήμα μπερδεύτηκα. Θέλω ένα κινητό:

1.Πάνω από 4,5 ιντσες(ιδανικά 5)

2.Όσο πιο μεγάλη μπαταρία γίνεται

3.Να μπορώ να παίζω τα περισσότερα παιχνίδια

4.Να έχει play store και να μπορώ να το rootαρω, επίσης να μην έχω πρόβλημα με τις εφαρμογές(εννοώ ασυμβατότητες)

5.Καλό θα ήταν να υπάρχουν rom αν και δεν καίγομαι γιατί δεν είχα ποτέ smartphone(θα είναι το πρώτο μου).

6.Όσο πιο καινούργια έκδοση του android γίνεται

7.Να μπορώ να γράψω ελληνικά

8.Να έχει OTG(αν και δεν καίγομαι)

9.Να έχει miracast(εδώ το έμαθα αυτό) έστω και σαν μελλοντική υποστήριξη

10. Να μην υπερβαίνει τα 200 ευρώ

11. Να παίρνει micro sd

12. Να μπορώ να κάνω κλήσεις στο skype

13. Να έχω 2 sim(μόνο για την δυνατότητα) αν μπορείτε να προτείνετε και με μία sim σε αυτά τα χαρακτηριστικά είμαι καλυμμένος αν και δεν νομίζω ότι αξίζει.

 

Διαβάζοντας εδώ λοιπόν είμαι ανάμεσα στα εξής:

1. http://www.pandawill.com/caesar-h7500-smart-phone-mtk6589-quad-core-50-inch-ips-hd-screen-android-41-50mp-front-camera-white-p71936.html Δεν αναφέρει τα ελληνικά σαν γλώσσα αλλά λίγο με νοιάζει αν μπορώ να γράφω.

2. http://www.pandawill.com/star-s5-butterfly-smart-phone-android-42-mtk6589-quad-core-50-inch-hd-screen-1g-8g-p72575.html μόνο 16gb micro sd αλλά 8gb rom.

3.http://www.pandawill.com/cubot-m6589-quad-core-smart-phone-android-42-1g-8g-47-inch-hd-screen-130mp-camera-p72525.html 8gb rom και 32gb microsd αλλά 2500mah μπαταρία σε σχέση με το πρώτο. επίσης είναι 4.7in σε σχέση με τα άλλα που είναι στις 5in.

 

από τιμή είναι από το φθηνότερο στο ακριβότερο.

 

Ποιο θα μου προτείνατε από τα 4; Mάλλον δεν μπορώ να περιμένω για το g4 γιατί όπως είπα δεν έχω κινητό που να με κρατάει. Sorry για το offtopic αλλά φαίνεται να ξέρετε πολλά για αυτά τα κινητά και για αυτό ρωτάω. Εγώ κλείνω πιο πολυ στο cubot ας είναι πιο ακριβό. Το 1o δεν είναι διαθέσιμo. Το cubot φαίνεται όμως να είναι η πιο καλή επιλογή για εμένα, αλλα μάλλον θα χρειαστεί να το περιμένω. Αλλιώς το Star S5 που είναι διαθέσιμο γιατί να μην υποστηρίζει 32gb microsd; Θα μου είναι λέτε τόσο πρόβλημα; Δεν θέλω να μεταφέρω μεγάλο όγκο δεδομένων.

 

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μεγάλο post.

Edited by mask2011
Link to comment
Share on other sites

 

Για να μην παραπληροφορουμε τον κόσμο, πρώτα διαβάζουμε καλά και μετά γράφουμε κάτι.

Γράφει με μεγάλα γράμματα από κάτω :

This item is for presell and we can accept pre-order

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω, αλλα ειναι ταχυτατα (με "πειραγμενο" το gps.conf φυσικα ;))

 

Τί ακριβώς "πείραγμα" κάνετε;

Normal people believe that if it ain't broke, don't fix it.

Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet.

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς "πείραγμα" κάνετε;

 

Για να μην μαμησουμε άλλο το θέμα με ερωτήσεις για το gps γενικά, μπες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271530 και κάνε μια αναζήτηση για το gps.conf.

Θα βρεις πολλές πληροφορίες.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τί ακριβώς "πείραγμα" κάνετε;

 

εχει δικiο ο junglist !!

δες εδω τι γραφω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4638362#post4638362 απο το τοπικ 111 μεχρι το 114 και θα καταλαβεις

JIAYU G2S και G3 black (το απλό διπύρηνο) και G4 Turbo 1/4 thin black build Official_G4LW-20130822-092045
Link to comment
Share on other sites

mask εγω αποριπτω το caesar εχει 4.1

το cubot ειναι μεγαλο για 4.7''

το star ειναι 5αρι τουλαχιστον αρα δικαιολογει το μεγεθος και εχει και 2 μπαταριες και μου αρεσει εμφανισιακα

γενικα ολα στο ιδιο καζανι βραζουν, μικροδιαφορες θα βρεις.

 

3 εγραψες το 4ο δε καταλαβα ποιο ειναι

 

οσο για το gps με την εφαρμογη FasterGPS επιλεγετε continent: europe region: greece ετσι βαζει server: gr.pool.ntp.org ετσι κατεβαζει πιο "σωστα" data και κλειδωνει πιο γρηγορα, θελει root

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Τελικά το σκέφτηκα και εγώ παραπάνω και λέω να πάω για το Star.

Εντάξει παίρνει μόνο 16gb microsd αλλά δεν νομίζω ότι θα χρειαστώ περισσότερο. Στην τελική παίρνω κάποια στιγμή και άλλη μία 16αρα και την έχω μόνο για να μεταφέρω μεγάλα αρχεία, πχ ταινίες.

Ας μην βγαίνω άλλο offtopic. Ευχαριστώ και πάλι.

 

ΥΓ το 4ο είναι του παρόντος νήματος αλλά δεν μπορώ να το περιμένω γιατί δεν βλέπω φως.

Link to comment
Share on other sites

μη νομιζεις οτι τα specs ειναι παντα σωστα, μπορει μια χαρα να παιρνει 32αρα καρτα, μπορει ολα να παιρνουν εως 16, μπορει να παιρνει συγκεκριμενη 32αρα. μονο η δοκιμη θα σε πεισει.
Link to comment
Share on other sites

αλλο ενα review τηλεφωνου αντιστοιχου με jiayu g4 basic

 

 

τι μας κανεις....ερωταςςς

 

13mp photo, 1080p video

[...]

 

σιγουρα? ουαου

:DDDD

 

απλα δεν το ειδα πουθενα περα απο την HD που λεει....ευχαριστω φιλος

 

lol.... εγω ειμαι ο "κοντρα πατερας" :p και το G2S που δοκιμασε ειναι του γιου μου !!

απλα ειμαι βέβαιος οτι δεν δοκιμασε "σωστα" το GPS ή θα επρεπε να περιμενει λιγο ακομα μεχρι να κλειδωσουν οι δορυφοροι.

 

μολις διαβασα το ποστ αυτο, βγηκα στο μπαλκονι και δοκιμασα ξανα με το GPS Test και το IGO Primo ..... 5 δοριφοροι σε λιγοτερο απο 1 λεπτο (που σβήνει η οθονη) .... και για οποιον εχει αντίρρηση για το τροπο που το δοκιμαζω ...... μα ειναι απλο !! το IGO Primo ειναι ο navigator που χρησιμοποιώ ..... πρακτικά δεν κανω δοκιμές, αλλα λειτουργώ τον navigator μου.

 

αρα Γιωργακι μου (πολλοι Γιωργηδες μαζευτήκαμε εδω :D και συγνώμη για το Γιωργακι αλλα σου ρίχνω 40 χρονια τουλαχιστον) μαλλον δεν εκανες σωστα το τεστ. Αν θες ελα με τον γιο μου σπιτι μου να σου δειξω πως γίνεται ;)

 

χαχαχαχα:P ειχα καταλαβει διασταυρωνοντας τις πληροφοριες με τον Φιλιπ οτι εχετε διαβασει αυτο το φορουμ αλλα δεν περιμενα να σας βρω :P

δεν ξερω αν δοκιμασα τοτε το gps με τον ιδιο τροπο...οχι με ιγκο αλλα με gps test το εκανα...(τερα δεν ξερω επειδη ημουν διπλα στο σχολειο να ειχε θεμα αν και δεν το πιστευω...οντως μαζευτηκαμε πολλοι:P ισως το ξαναπροσπαθησω οταν το ξαναδω...:P αν παρετε το g4

πριν απο μενα να ειστε σιγουρος οτι θα ερθω να το δω.....

 

 

 

τελικα καταφερα να διαβασω ολο το ποστ....

καλημερα σας..

nokia 3310 ,w710i,w750i,w995,zylo, zopo c2 platinum , lenovo a806

 

 

You can't sink a Rainbow

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...