Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy Note (N7000)


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεγάλη ησυχία!!! Τα λύσαμε όλα μάλλον...

 

Δυστυχώς δεν έχει υπάρξει κάποια ουσιαστική εξέλιξη στη βελτίωση της συσκευής μας. Όλες οι ρομ είναι πάνω κάτω οι ίδιες με τα ίδια προβλήματα περίπου. Στο xda ποσταρουν ρομ όπως new XLEFGH πχ οι οποίες είναι όλες βασισμένες στην lsz. Βάζουν την ονομασία του csc για να τσιμπάει ο κόσμος ότι είναι κάτι νέο. Οι περισσότεροι από εμάς θεωρώ ότι έχουμε καταλήξει σε μια ρομ της αρεσκείας μας και απλά περιμένουμε την 4.2.2 αν και όταν έρθει. Μπας και διορθώσει τίποτα η Samsung.

Edited by Nizl84
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σήμερα παρέλαβα το note μου απο το service δωρεάν.9 ημέρες συμπεριλαμβανομένου και του ΣΚ και το χαρτί επισκευής γράφει "πραγματοποιήθηκε αλλαγή ηλεκτρονικού κυκλώματος".Η συσκευή όταν έκλεισε είχε πάνω asylum και την παρέλαβα με ics 4.04 xxlri

Ολα καλά λοιπόν.Εχουμε τίποτε νεότερο για φλασάρισμα; :p

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το note μου απο το service δωρεάν.9 ημέρες συμπεριλαμβανομένου και του ΣΚ και το χαρτί επισκευής γράφει "πραγματοποιήθηκε αλλαγή ηλεκτρονικού κυκλώματος".Η συσκευή όταν έκλεισε είχε πάνω asylum και την παρέλαβα με ics 4.04 xxlri

Ολα καλά λοιπόν.Εχουμε τίποτε νεότερο για φλασάρισμα; :p

 

Άντε αντε αυτά είναι νέα και καλώς το δέχτηκες:). Τίποτα νεότερο δυστυχώς δεν υπάρχει. Όπως είπα και πιο πάνω ή εξέλιξη θεωρώ ότι έχει κολλήσει και μόνο οι cm προχωράνε. Το τελευταίο βέβαια είναι σχετικό γιατί ουσιαστική διαφορά με ένα μήνα πριν δεν έχω δει. Οπότε έχω βάλει μια έκδοση asylum και το έχω αφήσει να ρολλαρει :).

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε μια νεα αναπτυξη του DH ο οποιος νομιζω λεγεται NX αλλα ειναι το ιδιο και χειροτερα laggy. Εξαιρετικος ειναι ο thor απιστευτα γρηγορος με μηδενικο lag με μια μικρη διαφορα στην μπαταρια σε σχεση με τον στοκ 10.1 Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το note μου απο το service δωρεάν.9 ημέρες συμπεριλαμβανομένου και του ΣΚ και το χαρτί επισκευής γράφει "πραγματοποιήθηκε αλλαγή ηλεκτρονικού κυκλώματος".Η συσκευή όταν έκλεισε είχε πάνω asylum και την παρέλαβα με ics 4.04 xxlri

Ολα καλά λοιπόν.Εχουμε τίποτε νεότερο για φλασάρισμα; :p

 

Ολα καλα μπράβο αλλα το ξέρουμε οτι η σαμσουνκ εχει καλο σερβις.

Θα έλεγα πριν βάλεις cm να δοκιμασεις την τειμγιουνιον την εχω καμια 20αρια μερες εβαλα και την 6 πριν καμια βδομάδα και ειμαι απόλυτα ευχαριστημενος δεν ξέρω τι αλλο περιμενουμε για βελτίωση εκτος απο μπαταρία. .. ειναι καθόλα σουπερ

Edited by araditsas
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εντελως ξαφνικα σταμάτησε να μου δουλευει η εξωτερικη καρτα μνημης μου(32g...)...

ειχα μεσα πολυ πραγμα...!

δεν την διαβαζει ουτε το κινητο ουτε το pc..

υπαρχει ελπίδα η τελος?

ειχε ποτε κανεις παρομοια εμπειρία ?

ετσι κανει οταν "χαλαει" μια καρτα μνημης?

 

Σήμερα παρέλαβα το note μου απο το service δωρεάν.9 ημέρες συμπεριλαμβανομένου και του ΣΚ και το χαρτί επισκευής γράφει "πραγματοποιήθηκε αλλαγή ηλεκτρονικού κυκλώματος".Η συσκευή όταν έκλεισε είχε πάνω asylum και την παρέλαβα με ics 4.04 xxlri

Ολα καλά λοιπόν.Εχουμε τίποτε νεότερο για φλασάρισμα; :p

 

τελικα γιατι χαλασε το κινητο σου???

τι προβλημα ειχε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εντελως ξαφνικα σταμάτησε να μου δουλευει η εξωτερικη καρτα μνημης μου(32g...)...

ειχα μεσα πολυ πραγμα...!

δεν την διαβαζει ουτε το κινητο ουτε το pc..

υπαρχει ελπίδα η τελος?

ειχε ποτε κανεις παρομοια εμπειρία ?

ετσι κανει οταν "χαλαει" μια καρτα μνημης?

 

 

 

τελικα γιατι χαλασε το κινητο σου???

τι προβλημα ειχε?

Εκλεισε απο μπαταρια και δεν ξανανοιξε ποτέ.Η κάρτα ναι αμα σταματήσει να αναγνωρίζεται,τέλος.Την έχω πατησει και εγώ στο παρελθόν με άλλη κάρτα στο hd2 όμως.Δε μπορεσα ποτέ να την επαναφέρω,δυστυχώς

Link to comment
Share on other sites

Εκλεισε απο μπαταρια και δεν ξανανοιξε ποτέ.Η κάρτα ναι αμα σταματήσει να αναγνωρίζεται,τέλος.Την έχω πατησει και εγώ στο παρελθόν με άλλη κάρτα στο hd2 όμως.Δε μπορεσα ποτέ να την επαναφέρω,δυστυχώς

 

αμαν ρε παιδι μου..

εσβησε τοσο "ξαφνικα" σοκ επαθα...:mad:

την ειχα πολλα χρονια βεβαια αλλα και παλι δεν το περιμενα ετσι...:p

ευτυχως με το dropbox έσωσα τις Photos μου παλι καλα...

ειναι πρωτη φορα που με χαλάει καρτα μνημης...!

κριμα..!

 

το κινητο σου δεν ειχε καμια σχεση με κερνελ κτλ αυτο που επαθες ετσι???

Link to comment
Share on other sites

Oταν το έπαθε είχα asylum με dh kernel.Αν τώρα έφταιξε σε κάτι αυτός ο συνδυασμός δεν το γνωρίζω.Και από την άλλη ειμαι ο μόνος που το έπαθε αυτό με τον συγκεκριμένο συνδυασμό
Link to comment
Share on other sites

Oταν το έπαθε είχα asylum με dh kernel.Αν τώρα έφταιξε σε κάτι αυτός ο συνδυασμός δεν το γνωρίζω.Και από την άλλη ειμαι ο μόνος που το έπαθε αυτό με τον συγκεκριμένο συνδυασμό

 

Ποιος ξερει, αθτοι ειναι πολυ πειραματικοι kernels που μπορει να εχουν παρα πολυ καλη ταχυτητα αλλα αγνωστο πως επηρεαζουν. Ο δε thor εχει γινει baned απο το xda μαλλον για τα περιεργα πειραματα που έκανε και μαλιστα μια φορα που απλα ανεφερα τον κερνελ του thor το theard του dh κοντεψαν να μου κάνουν report(ο δευτερος βέβαια πηρε πολλά στοιχεια απο τον thor και μαλιστα ο διαχειριστής που μου αλλαξε το ποστ να μη φανει καν το ονομα του thor ειναι συνεχεια στο theard του thor kernel στο tegraowers). παντως τωρα που το λες εχω μια ανησυχία μηπως καποια στιγμη δεν ξανανοίξει το κινητο με τον thor που χρησιμοποιω συνεχεια. Και δεν έχω και την αποδειξη αν και μου ειπαν απο τη Samsung οτι το δεχονται και με το imei

Link to comment
Share on other sites

Ο thor έφαγε ban από το xda γιατί "έκλεψε" υλικό από άλλους κέρνελ και αρνήθηκε να βγάλει το source code του κέρνελ του που είναι υποχρεωμένος από τις άδειες του Linux να το κάνει. Edited by ibanezman192
Link to comment
Share on other sites

Ο thor έφαγε ban από το xda γιατί "έκλεψε" υλικό από άλλους κέρνελ και αρνήθηκε να βγάλει το source code του κέρνελ του που είναι υποχρεωμένος από τις άδειες του Android να το κάνει.

 

Εμενα παντως μου απαντησαν το εξης: "The forbidden kernel is not compliant with GPL and it was banned from Xda.. Got it? We don't talk about it here... And rules are for everyone"

Και στην αρχη του theard αναφερει να αποφεύγουμε τους forbodden kernels. Τωρα ποιος εκλεψε απο ποιον δεν ξερω. Ο thor παντως έχει βγαλει τους πιο γρηγορους κερνελς και ο τελευταίος ειναι ισως ο καλυτερος που εχω βαλει στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Έχω από το απόγευμα τρέχω την τελευταία team union. Δεν θα έλεγα ότι είναι 100% τέλεια αλλά σαφώς είναι καλύτερη από την επίσημη ics. Για να δούμε αν θα υπάρξει ποτέ επίσημη ελληνική jelly bean.
Link to comment
Share on other sites

Έχω από το απόγευμα τρέχω την τελευταία team union. Δεν θα έλεγα ότι είναι 100% τέλεια αλλά σαφώς είναι καλύτερη από την επίσημη ics. Για να δούμε αν θα υπάρξει ποτέ επίσημη ελληνική jelly bean.

 

Δλδ τι σε χαλάει και δεν είναι τέλεια; ;

Link to comment
Share on other sites

Καποια lags σε ασχετες στιγμες,ο χρονος που κανει να ανοιξει τις ρυθμισεις,τον dialer,καμμια φορα λαγκαρει το πληκτρολογιο αν πας να γραψεις γρηγορα κτλ.τα γνωστα δηλαδη που πανω-κατω υπαρχουν και στις ics αλλα σε μικροτερο βαθμο
Link to comment
Share on other sites

Καποια lags σε ασχετες στιγμες,ο χρονος που κανει να ανοιξει τις ρυθμισεις,τον dialer,καμμια φορα λαγκαρει το πληκτρολογιο αν πας να γραψεις γρηγορα κτλ.τα γνωστα δηλαδη που πανω-κατω υπαρχουν και στις ics αλλα σε μικροτερο βαθμο

 

Εγω για να πω την αληθεια παντως,νομιζω οτι στην ics δουλευει γενικως καλυτερα και πιο γρηγορα,απ'οτι στην JB!!!Και το ωραιο ειναι οτι και στις 4.2.1&4.2.2 δουλευει και εκει σφαιρα!!!Δε ξερω βεβαια που οφειλεται αυτο!!Βεβαια,εχουν καποιες ελειψεις που σε μερικους ειναι σημαντικες...Τωρα ειμαι με 4.2.2 JDQ39 Stunner(2.3.19)και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!Και σχετικα καλη μπαταρια εχει και στη καμερα σου δινει τη δυνατοτητα να αποθηκευσεις στη εξωτ,καρτα μνημης και διαφορα αλλα καλουδια!!!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να πω την αληθεια παντως,νομιζω οτι στην ics δουλευει γενικως καλυτερα και πιο γρηγορα,απ'οτι στην JB!!!Και το ωραιο ειναι οτι και στις 4.2.1&4.2.2 δουλευει και εκει σφαιρα!!!Δε ξερω βεβαια που οφειλεται αυτο!!Βεβαια,εχουν καποιες ελειψεις που σε μερικους ειναι σημαντικες...Τωρα ειμαι με 4.2.2 JDQ39 Stunner(2.3.19)και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!Και σχετικα καλη μπαταρια εχει και στη καμερα σου δινει τη δυνατοτητα να αποθηκευσεις στη εξωτ,καρτα μνημης και διαφορα αλλα καλουδια!!!

 

Το θεμα ειναι οτι στην jb και σε cm το ιντερνετ εχει πολύ μεγαλητερη ταχυτητα απο ice και αυτος ειναι ο μονος λογος που δεν εχω γυρίσει σε ice.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι στην jb και σε cm το ιντερνετ εχει πολύ μεγαλητερη ταχυτητα απο ice και αυτος ειναι ο μονος λογος που δεν εχω γυρίσει σε ice.

 

Εγώ έκανα την καρδιά μου πέτρα και γύρισα, και δουλεύω πολύ το ίντερνετ. Θέμα συνήθειας η ταχύτητα, και εγώ μια εβδομάδα τώρα συνήθισα. Πέταξα μια official με τον παλιό tw launcher και το κινητό πάει σφαίρα με notecore oc. Έχω πείσει τον εαυτό μου ότι δεν του λείπει τίποτα για να μην μπω στο πειρασμό να φλασαρω :D.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βρίσκομαι στο δίλλημα αν αξίζει να κρατήσω το note ή να το δώσω κανένα 180-200€ και να πάρω κανένα 4πυρηνο με mediatek cpu για τα οποία διαβάζω καλές κριτικές.Δε θα έχω βέβαια πενάκι αλλά οκ μπορώ να ζήσω και χωρίς αυτό
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δε το χρησιμοποιω καθολου το πενακι και δε βλεπω να γυρναω σε στοκ. Για ποιο κινητο σκεφτεσαι? Εγω στη θεση σου μαλλον θα το δινα αλλα δε θα πήγαινα κατω τις 5 ιντσες. Το galaxy s λυπηθηκα πολυ που το δωσα. Το note δε νομιζω να στενοχωρηθω τρελα οταν και αν το δωσω
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από 5" δεν κατεβαίνω ούτε και εγώ αλλά δεν πάω και πάνω από 6".Για να μην βγαίνουμε offtopic δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636196#post4636196
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ στις ίντσες. Ιδανικες ειναι οι 5,5. το zopo είναι ωραιο αλλα 1gb ram ειναι πολυ ανασταλτικο.

Και για να μεινουμε στο θεμα παρατηρω οτι ο NX kernel ολο προβληματα ειναι. Οποτε δε με βλεπω να φευγω απο asylum και thor

Edited by giokspy
Link to comment
Share on other sites

Κάτω από 5" δεν κατεβαίνω ούτε και εγώ αλλά δεν πάω και πάνω από 6".Για να μην βγαίνουμε offtopic δες http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4636196#post4636196

 

Εγω νομίζω οτι σαν αρροστεκι με φλασαρισμτα με ενα κινητ8 χωρις ρουτ-πολες ρομ και παρεα γοα συζήτηση θα παθενα κατάθλιψη χαχαχα οπότε περιμενω NOTE 3 για σίγουρα πράματα τωρα να μου πεις ειναι ακριβό οκ εσυ εχεις δίκιο αλλά ειναι χόμπι που το πληρωνουμε γιατι αν δεν ηταν θα συμβιβαζομασταν με καθε κινητο με καθε ρομ κτλ.

Link to comment
Share on other sites

E ναι σε αυτό δεν έχεις άδικο.Γιαυτό ακριβώς δεν έχω δώσει και ούτε πρόκειται το hd2.Οταν υπάρξει άλλο κινητό που θα εντυπωσιάσει τόσο πολύ με αυτά που θα έχουν πετύχει να κάνουν οι devs,θα αλλάξω και το avatar μου.

Εντος θέματος τώρα.Απο χθες με την team union v6 βλέπω αυτό που γράφετε πολλοί εδώ για την αυτονομία.Αμα ξεπεράσει τις 3.30 ωρες οθόνη με την απλή πάντα μπαταρία,ειναι θαύμα.Δε ξέρω γιατί με άλλες ρομ οπως την burt και jon rom είχα πάνω από 4 χαλαρά αλλά εδώ δεν βγαίνουν με τίποτε..

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες εβαλα σημερα για πρωτη φορα asylum με thor κερνελ και για να πω την αλήθεια ζαλίστηκα λιγο!

δεν αναγνωρίζω το κινητο μου...

δεν παει απλα γρηγορα..παει απλα σφαιρα...!!!:blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...