Jump to content

[Note series] Περί εφαρμογών γενικά


sleon
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναζήτησα αλλά δεν βρήκα κάποιο νήμα για εφαρμογές που κάνουν χρήση της πένας (ή απλά απευθύνονται στην σειρά ΝΟΤΕ) σε Samsung Galaxy Note (1,2,χ tablet κλπ). Σκέφτηκα ότι θα ήταν καλό να ήταν συγκεντρωμένες γιατί αρχίζουν και αυξάνουν σε αριθμό.

 

Μία που χρησιμοποιώ και μου φαίνεται καλή εναλλακτική είναι το:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.intulon.android.jotter

 

Έχει αρκετή παραμετροποίηση και αυτόματο backup (θέλω να το επιβεβαιώσω αυτό με πολυήμερη χρήση).

 

Η μαμά εφαρμογή s-note είναι αρκετά καλή αλλά πάσχει κυρίως στο αυτόματο backup και σε κάποιες άλλες λεπτομέρειες.

 

Κάποιες ακόμη που έχω βρει:

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=forui.android.OmniGalNotePro&feature=also_installed

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.acadoid.lecturenotes&feature=related_apps#?t=W251bGwsMSwxLDEwOSwiY29tLmFjYWRvaWQubGVjdHVyZW5vdGVzIl0. (αρκετά καλή)

https://play.google.com/store/apps/details?id=drippler.samsung.galaxy.noteii&feature=search_result(δωρεάν εφαρμογή για νέα κ.α. για τα ΝΟΤΕ2. Υπάρχει και για άλλα κινητά/ταμπλέτες)

https://play.google.com/store/apps/details?id=kr.co.samsung.note_2&feature=search_result (οδηγίες χρήσης με κολπάκια. Βασικά ή μη, με πολύ ωραίο layout)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.killermobile.totalrecall.note.market&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5raWxsZXJtb2JpbGUudG90YWxyZWNhbGwubm90ZS5tYXJrZXQiXQ.. (ηχογράφηση συνομιλίας, αφού πρώτα ενημερώσετε τον συνομιλήτη σας, η οποία (όπως αναφέρεται στην περιγραφή) δουλεύει πλήρως χωρίς ρουτ σε ΝΟΤΕ2.

 

Έχετε να προτείνετε άλλες χρήσιμες εφαρμογές που να χρησιμοποιούν το s-pen ή απλά να ταιριάζουν καλύτερα στην σειρά ΝΟΤΕ?

Edited by Sofos_5

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 213
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ έχω να προτείνω το FreeNote, note everything

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.suishouxie.freenote&feature=search_result

Κ το water color pencil για όσους ζωγραφίζουν.Δεν το βρίσκω στο play store.Το είχα κατεβάσει απ το samsung apps

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να προτείνω το FreeNote, note everything

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.suishouxie.freenote&feature=search_result

Κ το water color pencil για όσους ζωγραφίζουν.Δεν το βρίσκω στο play store.Το είχα κατεβάσει απ το samsung apps

Την πρώτη την είχα δοκιμάσει αλλά νομίζω δεν έχει εξαγωγή σε pdf. Αυτό το θεωρώ βασικό γιατί αλλιώς ότι γράφεις το βλέπεις μόνο μέσα στην συσκευή. Κατά τα λοιπά φαίνεται καλή.

 

Samsung apps ούτε που έχω μπει. Είχα μπει πριν 1+ χρόνο και δεν έλεγε τίποτα. Έχει βελτιωθεί? Έχει εφαρμογές καλές για ΝΟΤΕ. Γενικά έχει εφαρμογές καλές που δεν βρίσκεις στο Play?

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη την είχα δοκιμάσει αλλά νομίζω δεν έχει εξαγωγή σε pdf. Αυτό το θεωρώ βασικό γιατί αλλιώς ότι γράφεις το βλέπεις μόνο μέσα στην συσκευή. Κατά τα λοιπά φαίνεται καλή.

Οχι έχει.Αν πατήσεις στο share το βγάζει σε μία απ τις επιλογές.

 

Samsung apps ούτε που έχω μπει. Είχα μπει πριν 1+ χρόνο και δεν έλεγε τίποτα. Έχει βελτιωθεί? Έχει εφαρμογές καλές για ΝΟΤΕ. Γενικά έχει εφαρμογές καλές που δεν βρίσκεις στο Play?

Σε γενικές γραμμές έχει βελτιωθεί αλλά δεν είναι κ τίποτε φοβερό.Εχει μία κατηγορία με προγράμματα για το spen αλλά δεν είναι πολλά.Μόλις μέτρησα έτσι πρόχειρα γύρο στις 55 εφαρμογές για το πενάκι.Το καλό είναι πως που κ που βάζει δωρεάν κάποια προγράμματα.Ετσι κατέβασα κ εγώ το water color αν κ δεν πολυζωγραφίζω.Ρίξτου μια κ εσύ.

http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα σε ολους... Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις παρακαλω... 1) Viber: πρεπει να το εχουν και οι δυο που θελουν να κανουν κλησει και να ειναι και οι δυο συνδεδεμενοι με wi-fi? 2) Skype: εδω γνωριζω καποια πραγματα διοτι το ψιλο χρησιμοποιω και στο pc αλλα μου εχει και πληκτρολογιο ετσι ωστε να πατησω εγω καποιον αριθμο... Καλω οποιον θελω και ας μην τον εχω στις επαφες μου (skype) και ας μην εχει αυτος που θελω την συγκεκριμενη εφαρμογη στο κινητο του και ας μην ειναι συνδεδεμενος σε δυκτιο ενος wi-fi? Οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη
kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους... Θα ηθελα να κανω δυο ερωτησεις παρακαλω... 1) Viber: πρεπει να το εχουν και οι δυο που θελουν να κανουν κλησει και να ειναι και οι δυο συνδεδεμενοι με wi-fi? 2) Skype: εδω γνωριζω καποια πραγματα διοτι το ψιλο χρησιμοποιω και στο pc αλλα μου εχει και πληκτρολογιο ετσι ωστε να πατησω εγω καποιον αριθμο... Καλω οποιον θελω και ας μην τον εχω στις επαφες μου (skype) και ας μην εχει αυτος που θελω την συγκεκριμενη εφαρμογη στο κινητο του και ας μην ειναι συνδεδεμενος σε δυκτιο ενος wi-fi? Οποια βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη

 

Στο Viber απαραίτητη προϋπόθεσή είναι να το έχουν κ οι 2 σαν εφαρμογή εγκατεστημένη, και να έχετε ο ένας τον άλλον στη λίστα των τηλεφωνικών επαφών σας. Διότι από τη λίστα διαβάζει κ βρίσκει ποιες επαφές σου διαθέτουν κ εκείνες viber. Και επειδή είναι Voip η συνομιλία γίνεται όταν κ οι 2 είστε συνδεδεμένοι σε δίκτυο ιντερνέτ.

 

Για το Skype ας απαντήσει κάποιος άλλος που το χρησιμοποιεί γιατί έχω να το χρησιμοποιήσω χρόνια. Για κάποιον λόγο δε το συμπαθώ.

Link to comment
Share on other sites

Στο Viber απαραίτητη προϋπόθεσή είναι να το έχουν κ οι 2 σαν εφαρμογή εγκατεστημένη, και να έχετε ο ένας τον άλλον στη λίστα των τηλεφωνικών επαφών σας. Διότι από τη λίστα διαβάζει κ βρίσκει ποιες επαφές σου διαθέτουν κ εκείνες viber. Και επειδή είναι Voip η συνομιλία γίνεται όταν κ οι 2 είστε συνδεδεμένοι σε δίκτυο ιντερνέτ.

Για το Skype ας απαντήσει κάποιος άλλος που το χρησιμοποιεί γιατί έχω να το χρησιμοποιήσω χρόνια. Για κάποιον λόγο δε το συμπαθώ.

 

Σ'ευχαριστω πολυ με βοηθησες πολυ με την μια εφαρμογη... Το παρατηρησα οτι εχει κατι σαν επαφες και σου διχνει ποιος εχει την συγκεκριμενη εφαρμογη

kTm Duke 690
Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση του Swype έχει χειρόγραφη λειτουργία αν και δεν ξέρω κατά πόσο πλησιάζει την πάρα πολύ καλή λειτουργία του πληκτρολογίου της Samsung.

Για να χρησιμοποιήσεις το handwriting πρέπει να έχεις το πληκρολόγιο της Samsung ενεργό. Η μία λύση είναι να το αλλάζεις χειροκίνητα. Η άλλη λύση, αν είσαι root, είναι αυτή η http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2075916εφαρμογή που αλλάζει πληκτρολόγιο ανάλογα με τη θέση του SPen. Ανάλογη λύση για non-rooted δεν υπάρχει μέχρι τώρα εκτός αν μου διαφεύγει κάτι.

Απλά πιστεύω ότι είναι χρήσιμο σε αυτό το νήμα η εφαρμογή εναλλαγής πληκτρολογιων βάσει spen

Link to comment
Share on other sites

Το παρόν θέμα έμεινε ανοιχτό μόνο για εφαρμογές που αφορούν αποκλειστικά το Note II ή τουλάχιστον βοηθάνε αρκετά ώστε να αξιοποιηθούν οι δυνατότητές του.

Για όλες τις άλλες εφαρμογές παρακαλώ να απευθύνεστε την ενότητα Android.

 

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Νίκος

Πρώην Super Moderator του «παλιού» καλού myphone.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γεια σας.

Μια ερωτηση.Σημερα ξεκινησα να ψαχουλευω το samsung apps.

Ρωταω λοιπον αξιζει να κατεβασουμε απο εκει εφαρμογες?

Ειανι ακριβως τοιδιο πραγμα με το googleplay σεφιλοσοφια?

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Μια ερωτηση.Σημερα ξεκινησα να ψαχουλευω το samsung apps.

Ρωταω λοιπον αξιζει να κατεβασουμε απο εκει εφαρμογες?

Ειανι ακριβως τοιδιο πραγμα με το googleplay σεφιλοσοφια?

 

Σε φιλοσοφία είναι περίπου το ίδιο. Δεν έχει βέβαια τόσο μεγάλη ποικιλία όσο το play. Το θετικό είναι ότι συχνά πυκνά βγάζει προσφορά δωρεάν εφαρμογές που είναι επί πληρωμή κανονικά. Επίσης έχει και κάποιες που δεν έχει στο play χωρίς όμως να είναι τίποτα σπουδαίο. Δεν χάνεις τίποτα να ρίξεις μια ματιά. Έχει και κατηγορία για spen.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να λύσω μία δύσκολη εξίσωση εδώ και εβδομάδες και δεν μπορώ και θα ήθελα λίγη βοήθεια.

 

Θέλω να χρησιμοποιώ χειρόγραφες σημειώσεις. Το μαμά spen είναι οκ αλλά πάσχει σε δύο θέματα. Κάνει backup μόνο σε λογαριασμό samsung και μετατροπή σε pdf κάνει σε σημείωση ξεχωριστά και όχι συνολικά. Την samsung στα backup δεν την εμπιστεύομαι καθόλου. Και αυτό γιατί όταν είχα το s2 πήρα backup επαφές και sms μαζί και μετά προσπάθησα να περάσω αυτό το backup στο Note2 και ΔΕΝ περνούσε. Μου περνούσε μόνο 10-15 επαφές από τις 550. Επίσης δεν περνούσε καθόλου sms και με χίλια δυο ζόρια και σχεδόν τυχαία κατάφερα να περάσω ένα παλιότερο backup αλλά έχασα περίπου sms 3 μηνών. επίσης ο τύπος που σώζει τα backup είναι τέτοιος που δεν υπάρχει τρόπος να αντλήσεις από μέσα όποια πληροφορία θέλεις. Οπότε για αυτό και δεν την εμπιστεύομαι.

 

Ένα χειροκίνητο backup που έμαθα των αρχείων του spen είναι απλά κάνοντας copy τον φάκελο spen του κινητού. Όταν τον επαναφέρεις υποτίθεται ότι τα διαβάζει κανονικά με όλη τη δομή και περιεχόμενο. Το διάβασα στο xda αλλά δεν το έχω επιβεβαιώσει στην πράξη. Σε αυτό το σημείο σκέφτηκα την εφαρμογή dropsync που μπορεί να σου κάνει αυτόματα backup κάποιον φάκελο στο dropbox.

 

Πέρα όμως από την μαμά εφαρμογή έχω δοκιμάσει και άλλες από το Play. Άλλη κάνει αυτόματα backup στο dropbox, άλλη βγάζει αυτόματα σε pdf ΑΛΛΑ δεν έχω βρει κάποια που να κάνει αυτόματα backup στην κάρτα μνήμης, στο dropbox αλλά και να βγάζει σε pdf.

 

Συνοψίζοντας, ποια εφαρμογή χρησιμοποιείτε για χειρόγραφα? Έχετε βρει κάποια πιο αποδοτική στην χρήση αλλά και στο κομμάτι του backup από την μαμά? Το βολικό της μαμά είναι επίσης ότι ανοίγει αυτόματα μόλιε βγει η πένα για γρήγορη σημείωση. Αυτό δεν το βρήκα σε άλλη. Για δώστε παρακαλώ τα φώτα σας στο κομμάτι "χειρόγραφο". Ευχαριστώ.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Την περιμεναμε απο την πρωτη μερα που παρουσιαστηκε για το note 8. Ισως η καλυτερη PIM εφαρμογη που χρησιμοποιουσα ανελλιπως στα iphone/ipad ειναι πλεον διαθεσιμη απο χρηστη του XDA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2211504

Καλη σας ορεξη... :lol:

 

ΥΓ Ο developer δεν εχει προθεση στην παρουσα φαση να κυκλοφορησει εμπορικα την εφαρμογη για android, καθως η σαμμυ εχει τα δικαιωματα για ενα χρονο για την εφαρμογη.

Επισης, απο οτι βλεπω, ουτε η σαμμυ εχει προθεση να την κυκλοφορησει στο Samsung apps...

ΥΓ 2 Το μειον σε σχεση με την εφαρμογη για ios η απουσια συγχρονισμου με google calendar/evernote...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Την δοκιμάζω ήδη. Είναι αρκετά καλή. Την είχα αγοράσει στο iphone. το μόνο που χαλάει είναι ότι έχει ελαφρώς μικρά γραμματάκια στο ΝΟΤΕ2 λόγω του ότι είναι φτιαγμένη για 8άρα οθόνη. Την ψάχνω λίγο στο θέμα του export σε pdf κυρίως. Backup έχει νομίζω αυτόματο. Είναι ωραία πάντως.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον, δεν μπορω να την κατεβασω λογω κοσμοσυρροης,

2 ερωτησεις: η αντιστοιχη εφαρμογη για ios υποστηριζει συγχρονισμο με πολλα google calendars? (οχι μονο με το κυριο).

Αν η εφαρμογη για android δεν υποστηριζει συγχρονισμο με google calendar , τοτε τι στο καλο κανει?:worry:

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Την περιμεναμε απο την πρωτη μερα που παρουσιαστηκε για το note 8. Ισως η καλυτερη PIM εφαρμογη που χρησιμοποιουσα ανελλιπως στα iphone/ipad ειναι πλεον διαθεσιμη απο χρηστη του XDA.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2211504

Καλη σας ορεξη... :lol:

 

ΥΓ Ο developer δεν εχει προθεση στην παρουσα φαση να κυκλοφορησει εμπορικα την εφαρμογη για android, καθως η σαμμυ εχει τα δικαιωματα για ενα χρονο για την εφαρμογη.

Επισης, απο οτι βλεπω, ουτε η σαμμυ εχει προθεση να την κυκλοφορησει στο Samsung apps...

ΥΓ 2 Το μειον σε σχεση με την εφαρμογη για ios η απουσια συγχρονισμου με google calendar/evernote...

Eυχαριστουμε v@gelis !!!

Την χρησιμοποιω εδω και χρονια στο iOS, αποθηκευω και passwords οπως και με το 1password

Την κατεβασα λοιπον απο το xda

 

βρε παιδια ειναι δυνατον να ζηταει τετοια προσβαση......

 

 

edit:

(σαν φρεσκος:) μαλλον καταλαβα, αλλα ας μας το εξηγησουν καλυτερα οι γνωστες

Edited by Jig
edit:
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Τρομερό το Πρόγραμμα.

Εχει τόσες πολλές επιλογές που δεν Χρησιμοποιώ και στεναχωριέμαι!

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρον, δεν μπορω να την κατεβασω λογω κοσμοσυρροης,

2 ερωτησεις: η αντιστοιχη εφαρμογη για ios υποστηριζει συγχρονισμο με πολλα google calendars? (οχι μονο με το κυριο).

Αν η εφαρμογη για android δεν υποστηριζει συγχρονισμο με google calendar , τοτε τι στο καλο κανει?:worry:

 

Ναι η ερωτηση σου στο πρωτο ερωτημα και για το δευτερο μαλλον εγω δεν το διατυπωσα σωστα.

Μια χαρα συγχρονιζει με το google calendar, απλα στην εφαρμογη για ios μπορει να συγχρονισει ολες τις καταχωρησεις, ειτε αυτες ειναι σημειωσεις/ημερολογιο/to do entries κλπ με evernote (!!!) και google drive (full sync)!

Γιαννη αγορασε τη αφου εχεις ipad, θα την απολαυσεις ακομα περισσοτερο καθως στο note 2 μας, κακα τα ψεματα, χανει λιγο απο τη χρηστικοτητα της λογω του γεγονοτος οτι εχει φτιαχτει με γνωμονα το screen estate του 8αριου...

Σε iphone και ακομα περισσοτερο ipad ειναι απολαυση εικαστικα και χρηστικα...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Ναι η ερωτηση σου στο πρωτο ερωτημα και για το δευτερο μαλλον εγω δεν το διατυπωσα σωστα.

Μια χαρα συγχρονιζει με το google calendar, απλα στην εφαρμογη για ios μπορει να συγχρονισει ολες τις καταχωρησεις, ειτε αυτες ειναι σημειωσεις/ημερολογιο/to do entries κλπ με evernote (!!!) και google account!

 

Thx Βαγγελη, θα το τιμησω:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Thx Βαγγελη, θα το τιμησω:)

 

Εκανα Edit το ποστ μου γιατι το έγραψα βιαστικά, τσέκαρε το πάλι Γιάννη.

Ναι, αξίζει τον κόπο να επενδύσεις σε αυτό, φαντάσου ότι σκεφτόμουν αυτές τις μέρες να πάρω ipad mini μόνο για αυτή την εφαρμογή και τη συνεργασία με το evernote που χρησιμοποιώ εκτεταμένα πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Θα τη δοκιμάσω, φαίνεται ενδιαφέρουσα. Η αλήθεια είναι πως αυτό το all-in-one που αναφέρει ο sleon με ενδιαφέρει κι εμένα πολύ.

Έχω δοκιμάσει διάφορες για σημειώσεις, κι η καθεμιά έχει τα καλά και τα κακά της. Έχω καταλήξει να χρησιμοποιώ S-Note για τις πολλές επιλογές, GNotes για τον συγχρονισμό και την ευχρηστία και Note Everything για τα sticky notes και τις durable lists. Θα ήθελα κάτι να τα έχει όλα γιατί το Note Everything υστερεί σε εμφάνιση και ευχρηστία, το GNotes σε επιλογές και το S-Note σε συγχρονισμό και επιλογές.

Το evernote, ενώ έχει κι εφαρμογή για το pc και είναι πολύ ωραία στημένο, δεν έχει reminders (τουλάχιστον όταν το είχα δει) και δεν μπορώ να κάνω sticky κάποιο note.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή απλά είναι κορυφή και έχει πολύ ωραίο interface.

Το μόνο καλό είναι αυτό που αναφέρει και ο φίλος Βαγγέλης.

Στο note τα γράμματα είναι μικρά και ίσως κουράσει.

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή απλά είναι κορυφή και έχει πολύ ωραίο interface.

Το μόνο καλό είναι αυτό που αναφέρει και ο φίλος Βαγγέλης.

Στο note τα γράμματα είναι μικρά και ίσως κουράσει.

 

Για μενα το μεγαλυτερο μειον ειναι η αδυναμια προσβασης στο συννεφο -θα μπορουσα να τραβηξω με τη μια τα folders που εχω ηδη στο gdrive.

Ελπιζω η bridworks να μην εκανε απλα μια "αρπαχτη" ελεω σαμμυ και να αναπτυξει την εφαρμογη (εστω για το note 8 exclusivity που θα υπαρχει για τον επομενο χρονο).

Δυστυχως, σε εφαρμογες τετοιου επιπεδου υστερει ακομα το android marketplace συγκριτικα με το appstore, αυτη ειναι η αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.killermobile.totalrecall.note.market&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5raWxsZXJtb2JpbGUudG90YWxyZWNhbGwubm90ZS5tYXJrZXQiXQ.. (ηχογράφηση συνομιλίας, αφού πρώτα ενημερώσετε τον συνομιλήτη σας, η οποία (όπως αναφέρεται στην περιγραφή) δουλεύει πλήρως χωρίς ρουτ σε ΝΟΤΕ2.

 

Δεν έχω καταφέρει ακόμα με καμία εφαρμογή (πάντα χωρίς root) να ηχογραφήσω τον εαυτό μου κατά την διάρκεια της συνομιλίας και ενώ είμαι με bluetooth.

Δυστυχώς χωρίς bluetooth δεν μιλάω ποτέ - ακόμα και με παλαιότερα κινητά που είχα.

 

Δοκίμασα και την παραπάνω εφαρμογή στην default επιλογή "Recording Strategy B" και δεν μπορεί να γράψει ομιλία μέσω bluetooth. Ηχογραφεί μόνο τον άλλον.

 

Εκτός αν στις άλλες επιλογές (Α, C) γίνεται - δεν νομίζω.

 

Έχει βρει κάποιος οποιοδήποτε software ή hack που να ηχογραφεί συνομιλία μέσω bluetooth στο Galaxy Note ?

Alldocube - iPlay40 5G - Android 11

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταφέρει ακόμα με καμία εφαρμογή (πάντα χωρίς root) να ηχογραφήσω τον εαυτό μου κατά την διάρκεια της συνομιλίας και ενώ είμαι με bluetooth.

Δυστυχώς χωρίς bluetooth δεν μιλάω ποτέ - ακόμα και με παλαιότερα κινητά που είχα.

 

Δοκίμασα και την παραπάνω εφαρμογή στην default επιλογή "Recording Strategy B" και δεν μπορεί να γράψει ομιλία μέσω bluetooth. Ηχογραφεί μόνο τον άλλον.

 

Εκτός αν στις άλλες επιλογές (Α, C) γίνεται - δεν νομίζω.

 

Έχει βρει κάποιος οποιοδήποτε software ή hack που να ηχογραφεί συνομιλία μέσω bluetooth στο Galaxy Note ?

Δοκίμασε και το εξαιρετικό CallRecorder. Είναι λίγο ακριβό, αλλά (κατά τη γνώμη μου) είναι το καλύτερο και ομορφότερο call recorder που κυκλοφορεί για Android αυτή τη στιγμή. Φυσικά ηχογραφεί και τις δύο πλευρές χωρίς root. Το χρησιμοποιώ εδώ και μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα. Μιλάω πάντα για χρήση χωρίς Bluetooth, αλλά έχω δει στα μενού του ρυθμίσεις για Bluetooth, οπότε ενδέχεται να δουλεύει. Δοκίμασέ το. Επειδή είναι ακριβό θα σου πρότεινα να κατεβάσεις το .APK εκτός Google Play και αν σε καλύψει το αγοράζεις.

Φιλικά, Κώστας

______________

Huawei P30 Pro (8 GB RAM / 256 GB Flash). Κάμερα από άλλον πλανήτη.

Toyota iQ (1.0 L / CVT). My precious! Γιατί το μέγεθος μετράει.

Yamaha X-Max (250 cm³ / ABS). 50,000 km & counting...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Note series] Περί εφαρμογών γενικά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...