Jump to content

[Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II


zxr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Άλλος ένας ευχαριστημενος χρήστης του Business calendar.

Πολύ γρήγορο και αξιόπιστο.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το whatsapp έγινε λίγο πιο βαρύ;; Ψηλόκολλάει λίγο!!

 

Δεν είναι τόσο smooth όπως η προηγούμενη έκδοση!

 

του βαλανε πιο ωραια γραφικα και αυτο αναγκαστικα βαραινει λιγο.αναλογα και το τηλεφωνο παντως.

 

Δοκίμασε την optimized έκδοση από εδώ (θα πρέπει να σβήσεις πρώτα την έκδοση που έχεις τώρα, οπότε κάνε ένα backup τα μηνύματα στο settings->chat settings->backup conversations)

 

 

Μεχρι πριν λιγες μερες χρησιμοποιουσα την Mod εκδοση, και τιε τελευταιες μερες δοκιμασα την κανονικη απο το Play, η οποια μου φανηκε πολυ καλη και ειχε καποια πλεονεκτηματα που δεν τα ειχε η παλια, αλλα καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια σε σχεση με την προηγουμενη την Mod. Με την ιδια χρηση, που την χρησιμοποιω πολυ συχνα μεσα στην μερα, βγαζει πολυ μεγαλυτερο ποσοστο στην μπαταρια που καταναλωθηκε, ακομα και δευτερη μετα την οθονη. Η Mod επαιζε πολυ χαμηλα, και ηταν συνηθως κατω κατω στα χαμηλοτερα ποσοστα. Το εχει προσεξει και αλλος?

Η optimized μηπως εχει και λιγοτερη καταναλωση στην μπαταρια?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχετε να προτείνετε ένα ημερολόγιο, όσο πιο ελαφρύ γίνεται (και δοκιμασμένο απο σας), έτσι ώστε να καταγράφω τα επαγγελματικά μου ραντεβού και γενικότερα τις υποχρεώσεις μου. Πρόλαβα και είδα λίγο το business calendar αλλά λόγω έλλειψης χρόνου δεν έβγαλα ασφαλή συμπεράσματα...

.

 

Business Calendar και από εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς το Google keep που είναι για σημειώσεις να μας πει αν συγχρονίζεται από κινητό σε κινητό ή tab;

My Device:

Smartphone: iPhone 14 Pro

Πώληση: Τίποτα Ζήτηση: Τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι τα πλεονεκτηματα σε σχέση με το στοκ;

 

Περισσότερες επιλογές. Υπάρχει δωρεάν έκδοση στο market, μπορείς να τον δοκιμάσεις.

 

Δοκίμασε κανείς το Google keep που είναι για σημειώσεις να μας πει αν συγχρονίζεται από κινητό σε κινητό ή tab;

 

Με το google account σου συγχρονίζει.

Edited by kollatos

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποια ενότητα είναι η καλύτερη γι αυτό ρωτάω εδώ... Στο handcent sms πώς ενεργοποιουμε τις αναφορές παράδοσης; πραγματικά δε μπορώ να το βρω πουθενά...

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

settings->receive message settings->delivery reports

και μετά notifications settings->sent notifications και διαλεξε εκει ρυθμισεις (να εμφανιζεται ειδοποίηση ή όχι , πότε και πώς)

Link to comment
Share on other sites

Χθες περασα για λιγο skype και νομιζω μετα το βραδυ, ειδα μια επαφη στο whatsapp που δεν την ειχα περασει, ουτε το νουμερο ηξερα ουτε τιποτα!!

 

Σημερα που μπηκα skype απο το pc ειδα οτι ειχα μια τετοια επαφη και αναγνωρισα το τηλ που ειχε στο προφιλ!!!

 

Παιζει να φανηκε η επαφη στο whatsapp επειδη ειχα το skype στο κινητο; :/

 

Η αληθεια ειναι οτι τρομαξα λιγο!!!!

 

Παίζει, μπορείς να ησυχάσεις τώρα.:p

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ex dialer μου κάνει πρόβλημα με τις Ειδοποιήσεις. Ενώ μπαίνω και βλέπω την αναπάντητη αυτή συνεχίζει και μένει στις ειδοποίησεις.

Υπάρχει λύση;

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Καποιος οδηγος για να βλεπω τα αρχεια του pc απ το κινητο με τον es file explorer?

Εχω προσπαθησει τα παντα και δε τα καταφερα.

 

Εχω xp στον υπολογιστη και 2.3 στο κινητο

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να μην ξεκινάει καν το handcent; Μόλις το εγκατέστησα αλλά δεν παίρνει μπρος. Λέτε να φτάσει η μίζα;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς γιατί μπορεί να μην ξεκινάει καν το handcent; Μόλις το εγκατέστησα αλλά δεν παίρνει μπρος. Λέτε να φτάσει η μίζα;

 

Είσαι με στοκ ρομ ή καμία ultimate;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ex dialer μου κάνει πρόβλημα με τις Ειδοποιήσεις. Ενώ μπαίνω και βλέπω την αναπάντητη αυτή συνεχίζει και μένει στις ειδοποίησεις.

Υπάρχει λύση;

 

Τελικά έτσι λύνεται δυστυχώς

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ο ex dialer μου κάνει πρόβλημα με τις Ειδοποιήσεις. Ενώ μπαίνω και βλέπω την αναπάντητη αυτή συνεχίζει και μένει στις ειδοποίησεις.

Υπάρχει λύση;

 

Αν είσαι root βάζεις αυτό https://play.google.com/store/apps/details?id=com.modoohut.dialer.plugin.xmissedcall

 

Edit με πρόλαβαν

Oneplus 6 8/128
Link to comment
Share on other sites

Μ' έπιασες. UHD 3.0.2 . Δεν παίζει;

 

Δε θυμάμαι με ποια έκδοση παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα..Ρώτα μια στο topic του neo v!

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Χθες περασα για λιγο skype και νομιζω μετα το βραδυ, ειδα μια επαφη στο whatsapp που δεν την ειχα περασει, ουτε το νουμερο ηξερα ουτε τιποτα!!

 

Σημερα που μπηκα skype απο το pc ειδα οτι ειχα μια τετοια επαφη και αναγνωρισα το τηλ που ειχε στο προφιλ!!!

 

Παιζει να φανηκε η επαφη στο whatsapp επειδη ειχα το skype στο κινητο; :/

 

Η αληθεια ειναι οτι τρομαξα λιγο!!!!

 

Η λογικη ειναι πως το whatsapp τραβαει τις επαφες του τηλεφωνικου σου καταλογου. Εσυ εβαλες το skype, αρα περασαν οι επαφες στο τηλεφωνο σου. Η μια επαφη ειχε και κινητο, οποτε το ειδε το whatsapp.

Τα παραπανω με την προϋποθεση πως ετσι λειτουργει το skype (αποθηκευει δλδ τις επαφες), γιατι δεν το χρησιμοποιω.

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι με ποια έκδοση παρουσιάζει αυτό το πρόβλημα..Ρώτα μια στο topic του neo v!

 

Ρώτησα. Με αυτήν που έχω δεν παίζει. Ευχαριστώ ;-)

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι σχετικά με το google keep; Χρησιμοποιώ το colorNote για σημειώσεις που συγχρονίζεται με gmail και έτσι έχω όλες τις σημειώσεις μου και στο κινητό και στο tablet. Επίσης έχω και το drive που στα έγγραφα έχω όλες τις σημειώσεις μου, κάτι σαν backup, και τις βλέπω και στο laptop. Τι πάρα πάνω προσφέρει το keep εκτός του ότι είναι της Google;
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω το evernote στο κινητο και εχω κατεβασει στον chromium την συντομευση του evernote και κανω την δουλεια μου. Δεν βλεπω καποιο συγκριτικο πλεονεκτημα σε σχεση με το evernote.

 

Τωρα για αμεση προσβαση σε υπενθημισεις εχω το to do list και αν θελω υπενθυμιση βαζω στο jorte callendar που συνεργαζεται με το stock.

Link to comment
Share on other sites

μεχρι σε ποσες συσκευες μπορω ν εχω τον λογαριασμο απο το gmail μου και να μπορω να απολαμβανω τις αγορασμενες εφαρμογες .?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη σαν το Powerful Control που να ειναι λιγο μεγαλυτερο κ να εχει και αλλες επιλογες, πχ gps, φωτεινοτητα κλπ ?

 

 

επισης και κανενα εξυπνο locker που να μπορω να το ανοιγω μονο εγω :D

Edited by splanis
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Android - Προτάσεις] Γενικές εφαρμογές II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...