Jump to content

[Modding] Huawei U8800 IDEOS X5 Pro


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

gkalen δοκιμασα και με τον τροπο που ειπες 2 φορες ολα τα βηματα για να φλασαρω τη stallion και πότε τα κραταει και πότε οχι μετα απο αλλεπαληλα reboot τα widgets

να σε πω εγω φοραω την β572 απο κατω εσυ ποια φορας ρωταω μπας και ειναι θεμα της official απο κάτω

Edited by tzivas31
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Pikachukaki

    1342

  • akalos

    1502

  • gkalen

    2252

  • tzivas31

    755

Top Posters In This Topic

για τα παιδια που ψαχναν ακουστικα ενσυρματα το μοναδικο που βρηκα να ταιρειαζει υστερα απο πολλες δοκιμες και αγορες:cry: ειναι τa sony ericsson MH650

Αυτά τα ακουστικά που λες, είναι σαν τα συνήθη ακουστικά της Sony που το ένα καλώδιο ακουστικού είναι μακρύτερο από το άλλο ή είναι φυσιολογικά; Εγώ ακόμα δεν έχω καταφέρει να βρω ακουστικά που να με βολεύουν (καθότι είμαι κ γεροπαράξενος κ ψείρας σε κάτι τέτοια θέματα :down: )

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια και καλη Σαρακοστη...ηθελα να ρωτησω εαν γνωριζει καποιος να μου πει,οταν παω να κανω επαναφορα τις επαφες αποτο backup τισ sd στο τηλεφωνο μου βγαζει ανεπαρκης χωρος ενω τισ εφαρμογες τις επαναφερει κανονικα ξερετε τι μπορει να φταιει?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

gkalen δοκιμασα και με τον τροπο που ειπες 2 φορες ολα τα βηματα για να φλασαρω τη stallion και πότε τα κραταει και πότε οχι μετα απο αλλεπαληλα reboot τα widgets

να σε πω εγω φοραω την β572 απο κατω εσυ ποια φορας ρωταω μπας και ειναι θεμα της official απο κάτω

Ναι, δεν τα κραταει τελικα.

Δεν ξερω τι αλλο να κανω, εχω αλλαξει τα παντα και τιποτα σιγουρο.

Θ'ανεβασω και ενα αλλο ρομ, θα φτιαξω και το θεμα και τ'αλλα που εχουμε πει και θ'ασχοληθω λιγο με cm7 .

Τουλαχιστον σε ολα τ'αλλα δουλευει τζαμι, εγω βαζω μονο 2 widgets και ας παει στο....

Θα φτιαξω μια βασισμενη στη B572 τωρα και σταματαω τις δοκιμες.

Δεν εχει σημασια το χαλι απο κατω, το'χω δοκιμασει με ολες για χαλι και παλι τα ιδια.

τωρα θα δοκιμασω να περασω πρωτα μια official απ'την αρχη και να φλασαρω το ρομ, μονο με wipes ( χωρις φορματ συστεμ), μηπως και πετυχει.

Link to comment
Share on other sites

Τουλαχιστον σε ολα τ'αλλα δουλευει τζαμι, εγω βαζω μονο 2 widgets και ας παει στο....

....διαλα:P

γιατι με παραπανω χανονται;

δυο εχω και εγω,Date Viewer και το διαφανο ρολοι

εκει ειναι

 

καλη Σαρακοστη.

ΔΕΝ παιζονται

τους ειχα ζητησει https://mail-attachment.googleusercontent.com/attachment/?ui=2&ik=33fa1c0564&view=att&th=13640e775d763827&attid=0.1&disp=safe&realattid=f_h05l6wog0&zw&saduie=AG9B_P_8N5msFNoPB_gVbjwJerDC&sadet=1363603154742&sads=CCuXsuPgQzkTggOGiew4vkptmPs&sadssc=1 wallpaper

και μου απαντησαν..

Dear Customer,

 

Thank you for contacting Huawei device.

 

You can operate as follow to find all the Wallpaper for your phone.

 

1. Settins

 

2. Display

 

3. Wallpaper

 

Once again thank you for contacting Huawei device.

 

Best Regards.

 

Huawei Device Customer Care Team.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

xaxaxaxaxaxax....

ωραια απαντηση βρε κινεζοι ... χαχαχαχαχα

τεσπα , μολις τελειωσα με το flasarisma , για να δουμε .

εγω βαζω youtube και playerpro .

 

παμε ομως και εναν αξιοπρεπη dialer , μαζι με κατι συμπληρωματακια στο theming .

 

screenshots

 

[ATTACH]30942[/ATTACH] [ATTACH]30943[/ATTACH] [ATTACH]30944[/ATTACH]

 

KATEBAΣΜΑ , STALLION THEME

http://www.mediafire.com/download.php?yc1cv7j03z6d646

 

εγκατασταση ..

φλασαρουμε κατευθειαν , απο recovery .. ΔΕΝ κανουμε wipes , τιποτα , μονο install zip .

 

καλη σαρακοστη σε ολους .

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν τα κραταει τελικα.

Δεν ξερω τι αλλο να κανω, εχω αλλαξει τα παντα και τιποτα σιγουρο.

Θ'ανεβασω και ενα αλλο ρομ, θα φτιαξω και το θεμα και τ'αλλα που εχουμε πει και θ'ασχοληθω λιγο με cm7 .

Τουλαχιστον σε ολα τ'αλλα δουλευει τζαμι, εγω βαζω μονο 2 widgets και ας παει στο....

Θα φτιαξω μια βασισμενη στη B572 τωρα και σταματαω τις δοκιμες.

Δεν εχει σημασια το χαλι απο κατω, το'χω δοκιμασει με ολες για χαλι και παλι τα ιδια.

τωρα θα δοκιμασω να περασω πρωτα μια official απ'την αρχη και να φλασαρω το ρομ, μονο με wipes ( χωρις φορματ συστεμ), μηπως και πετυχει.

 

με την official απειραχτη αν θυμαμαι καλα δεν τα χανει ετσι?Σκεφτομαι οτι εφοσων με την official δεν τα χανει και επισης και με του kalo μεχρι καποια version δεν τα εχανε,και επειδη του kalo ειναι καi απο αλλο τηλεφωνο οποτε δε μπορεις να πεις οτι φταιει η official,μηπως στην πορεια του μονταρισματος εχετε χρησιμοποιησει και οι 2 καποιο mod η tweak που εχει κανει τη δουλεια με τα widgets.Aλλιως δεν εξηγηται,αφου και 2 rom ειναι βασισμενες σε official που απο μονες τους δεν τα χανουν.Εκτος και αν τα χανουν ολες οι official απο huawei τι να πω!Δεν εχω χρησιμοποιησει και official πανω απο 10 λεπτα

Link to comment
Share on other sites

μολις εβαλα το theme,reboot...

και τα widgets ειναι εκει,παροντα

τι σ....α γινεται;

ολα χανονται η μονο στις οθονες που δεν ειναι home?

edit:και ειναι widgets που τα παιρνω αμεσως χαμπαρι στην home screen,εαν λειπουν.

δεν μπορει να κανω τοσο λαθος.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα ακουστικα ο ηχος ειναι σαν τα μανισια ενω με ολα οσα εχω δοκιμασει ο ηχος ακουγονταν πολυ βαθια .επισης το ενα ακουστικο ειναι πιο κοντο απο το αλλο
Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, και στο color settingd.zip και στο dialer theme μου βγαζει error το recovery: Error in emmc/Stallion_theme.zip. (status 0)

 

Τι μπορει να συμβαινει;;;

 

Χρησιμοποιω Recovery Ivan V6 αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα με καποια εγκατασταση.

Edited by Gerodaskalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο προβλημα με την kalo και τα 3g data, την περασα ξανα. Εκ των υστερων διαπιστωσα οτι η εκδοση που υπαρχει στο νημα του kalo, ηταν χωρις δυνατοτητα overclock και κλειδωμενα fps. Eνας χρηστης στα τελευταια μηνυματα σχολιαζε το οτι η ρομ ειχε κατεβει απο τον kalo, και ανεβασε ο ιδιος ενα ανεπισημο αντιγραφο της. Το εγκατεστησα και για πρωτη φορα δουλευουν τα widget ρολοι. Βεβαια εχω λιγες εφαρμογες. Επισης δεν περασα καποια apps οπως droidstats kai 3gwatchdog τα οποια και παλαιοτερα τα ειχα θεωρησει υποπτα. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με τη ρομ του kalo, η απλα ετυχε...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μετα απο προβλημα με την kalo και τα 3g data, την περασα ξανα. Εκ των υστερων διαπιστωσα οτι η εκδοση που υπαρχει στο νημα του kalo, ηταν χωρις δυνατοτητα overclock και κλειδωμενα fps. Eνας χρηστης στα τελευταια μηνυματα σχολιαζε το οτι η ρομ ειχε κατεβει απο τον kalo, και ανεβασε ο ιδιος ενα ανεπισημο αντιγραφο της. Το εγκατεστησα και για πρωτη φορα δουλευουν τα widget ρολοι. Βεβαια εχω λιγες εφαρμογες. Επισης δεν περασα καποια apps οπως droidstats kai 3gwatchdog τα οποια και παλαιοτερα τα ειχα θεωρησει υποπτα. Δεν ξερω αν εχει αλλαξει κατι με τη ρομ του kalo, η απλα ετυχε...

 

ειναι αλλη εκδοση απο την extreme δεν εχει overclock.Παντως και αυτη η εκδοση εχει προβλημα με τα widgets απ οτι ειχα διαβασει,μαλλον εχεις λιγες εφαρμογες ακομα..!Τα droidstats και 3gwatchdog δεν φταινε παντως

Link to comment
Share on other sites

Χμμμμ, και στο color settingd.zip και στο dialer theme μου βγαζει error το recovery: Error in emmc/Stallion_theme.zip. (status 0)

 

Τι μπορει να συμβαινει;;;

 

Χρησιμοποιω Recovery Ivan V6 αλλα ποτε δεν ειχα προβλημα με καποια εγκατασταση.

 

φανταζομαι σε βγαζει τα error γιατι αυτα ειναι μονο για οσους φορανε την stallion και για recovery την 5.0.27

η recovery του ivan ειναι μονο για οσους πανε για ics και περα αν δεν κανω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα εχεις δικιο :D απλα τοσο καιρο δεν ειχα κανενα προβλημα με εγκατασταση καποιου ROM η Ζιp και για αυτο σκαλωσα. Καποιος που να εχει το latest recovery V5 υπαρχει;;;; τουλαχιστον το νουμερο για να το βρω :)
Link to comment
Share on other sites

Πιθανοτατα εχεις δικιο :D απλα τοσο καιρο δεν ειχα κανενα προβλημα με εγκατασταση καποιου ROM η Ζιp και για αυτο σκαλωσα. Καποιος που να εχει το latest recovery V5 υπαρχει;;;; τουλαχιστον το νουμερο για να το βρω :)

θελει το 5.0.2.7 recovery .... εδω ... http://www.mediafire.com/download.php?1ppwv0zavy09a04

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ! :)

να'σαι καλα ..

ανεβαζω τωρα μια ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΡΟΜ ...

τη φοραω μονο δυο ωρες , αλλα παει απιθανα και θελω να την ανεβασω οσο πιο γρηγορα γινεται ..

σε κανα τεταρτο ανεβαινει ..

 

σορρυ παιδια που σας βαζω σε φλασαρισματα , αλλα αυτη τη ρομ ΠΡΕΠΕΙ να τη δοκιμασετε

 

The Stallion Final V1

 

Download

http://www.mediafire.com/?586u9jx2uassz39

 

Εγκατασταση με το γνωστο τροπo.

 

Δεν υπαρχει changelog, η ρομ απλα μου φαινεται τοσο smooth σαν miui.

Edited by gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καλυτερη απο την Σταλλιον φαιναλ unleash the beast!!

Πισω σου ειναι το beast, χαχα ..

Σαν γνωστος beta tester που εισαι θα περιμενουμε και το feedback. .

Εγω ενθουσιαστηκα τοσο που δεν μπορουσα να περιμενω για να την ανεβασω.

Νομιζω πιασαμε ταβανι.

Link to comment
Share on other sites

σορρυ παιδια που σας βαζω σε φλασαρισματα , αλλα αυτη τη ρομ ΠΡΕΠΕΙ να τη δοκιμασετε

 

.

αφιερωμενο εξαιρετικα

Link to comment
Share on other sites

σε αυτα τα ακουστικα ο ηχος ειναι σαν τα μανισια ενω με ολα οσα εχω δοκιμασει ο ηχος ακουγονταν πολυ βαθια .επισης το ενα ακουστικο ειναι πιο κοντο απο το αλλο

 

Το έχω πει ότι είμαι γεροπαράξενος... :P Θα προτιμούσα να είχα ελαφρώς χειρότερο ήχο (τονίζω το «ελαφρώς»), παρά να έχω άνισα καλώδια για τα αυτιά... Είμαι περίπτωση :O

Ξανά στο ψάξιμο λοιπόν.

 

Σ' ευχαριστώ!

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

Το έχω πει ότι είμαι γεροπαράξενος... :P Θα προτιμούσα να είχα ελαφρώς χειρότερο ήχο (τονίζω το «ελαφρώς»), παρά να έχω άνισα καλώδια για τα αυτιά... Είμαι περίπτωση :O

Ξανά στο ψάξιμο λοιπόν.

 

Σ' ευχαριστώ!

ψαξε να βρεις απο voda 845

Link to comment
Share on other sites

ψαξε να βρεις απο voda 845

 

Vodafone, ε; Καλή ιδέα! Κι ότι τους είχα εντελώς ξεχάσει αυτούς, ότι πωλούν κ αξεσουάρ για κινητά! Θα τα κοιτάξω κ αν είναι θα τα πάρω να τα δοκιμάσω.

 

Ευχαριστώ!!

:respect: στον gkalen και τις rom του!
Link to comment
Share on other sites

εχω το 845 και παιζουν μια χαρα και στο δικο μας

δοκιμασμενα πραγματα,απλα παρτα

ειναι της huawei και αυτο,μπορεις να δεις και σε cosmote-γερμανο εαν πωλουν καποιο μοντελο της huawei

σορυ τωρα αλλα ξεφυγε απο την βομβα ο Γιωργος και παω να τον.......:p

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

εχω το 845 και παιζουν μια χαρα και στο δικο μας

δοκιμασμενα πραγματα,απλα παρτα

ειναι της huawei και αυτο

 

μήπως τυχαινει να ξερει κανεις τιμουλα γιατι ειμαι λιγο τεμπελακος και βαριεμαι να τρεχω απο τα καταστηματα να δω αν ειμαι τυχερος να να προλαβω και skroutz δεν βγάζει κατι που κοιταξα

 

αλλα να παιζει κιολας για να μην πεταξουμε τα λεφτα και μετα δεν μας κανει και δεν το δεχονται πισω επειδη ανοιξαμε τη συσκευασια

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...