Jump to content

Samsung Galaxy Pocket (S5300)


runner70
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά πήρα και εγώ το κινητό και θα ήθελα να ρωτήσω που είναι (αν έχει) το ξυπνητήρι δεν το έχω βρει ακόμα............................

 

Μπορείς να ορίσεις όσα διαφορετικά ξυπνητήρια θέλεις με διαφορετικούς ήχους στο κάθε ένα.

Πχ ένα για να σε ξυπνάει, ένα για τη δουλειά σου, ένα για την αγαπημένη σου εκπομπή κλπ κλπ.

 

Γίνεται από το εικονίδιο με το Ρολόι

 

Εγώ βρε παιδιά ψάχνω ακόμη να βρω πως μπαίνουν οι τόνοι.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 156
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς να ορίσεις όσα διαφορετικά ξυπνητήρια θέλεις με διαφορετικούς ήχους στο κάθε ένα.

Πχ ένα για να σε ξυπνάει, ένα για τη δουλειά σου, ένα για την αγαπημένη σου εκπομπή κλπ κλπ.

 

Γίνεται από το εικονίδιο με το Ρολόι

 

Εγώ βρε παιδιά ψάχνω ακόμη να βρω πως μπαίνουν οι τόνοι.

Πατάς παρατεταμένα το γραμμά που θέλεις να βάλεις τόνο.
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Πατάς παρατεταμένα το γραμμά που θέλεις να βάλεις τόνο.

Πατάω πχ παρατεταμένα το "ο" αλλά μου βγάζει επιλογή μόνο για να το κάνω κεφαλαίο "O".

Tίποτε για τόνους...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Πατάω πχ παρατεταμένα το "ο" αλλά μου βγάζει επιλογή μόνο για να το κάνω κεφαλαίο "O".

Tίποτε για τόνους...

 

Τι πληκτρολογιο χρησημοποιεις? 3x4 ή qwerty? Ρωταω για να ασχοληθω να ψαξω....Δεν εχω το pocket αλλα θα κοιταξω στο δικο μου....αλλα για να λες παρατεταμενο πατημα μαλλον σε qwerty θα εισαι.....

Link to comment
Share on other sites

Nαι querty έχει.

Το περίεργο είναι ότι στο Samsung Galaxy Ace που έχω όταν πατάω παρατεταμένα το "η" μου βγάζει "H ή"

Ενώ στο Galacy Pocket όταν πατάω παρατεταμένα το "η" μου βγάζει μόνο "Η"

 

Εβαλα τα δύο τηλέφωνα πλάι-πλάι και έχουν τις ίδιες ρυθμίσεις πληκτρολογίου.

 

Παρακαλώ τα φώτα σας... :(

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα... Είχα ένα μοτίβο ξεκλειδώματος και προχθές το άλλαξα, όμως αργότερα δεν μπορούσα να το θυμηθώ, έπειτα από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες μου κλειδώθηκε εντελώς και μου ζητάει google account τι να κάνω; Το λογαριασμό μου στο google του άλλαξα κωδικό γιατί και αυτό δεν το θυμόμουν...:O Επειδή δεν είχα ανοιχτό το wifi μάλλον το κινητό δεν ενημερώθηκε......
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το pocket αλλά θέλω να ξέρω αν είναι συμβατή σε αυτό η εφαρμογή viber που παίρνεις δωρεάν τηλέφωνα και στέλνεις μηνύματα σε όσους από τις επαφές σου το έχουν..

Είναι κάποιος που να έχει την εφαρμογή ή που να μπορεί να την κατεβάσει για να μου πει αν δουλεύει πράγματι; Δυστυχώς στο σαητ της εφαρμογής δεν βρήκα κάτι για το pocket συγκεκριμένα..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πρόβλημα... Είχα ένα μοτίβο ξεκλειδώματος και προχθές το άλλαξα, όμως αργότερα δεν μπορούσα να το θυμηθώ, έπειτα από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες μου κλειδώθηκε εντελώς και μου ζητάει google account τι να κάνω; Το λογαριασμό μου στο google του άλλαξα κωδικό γιατί και αυτό δεν το θυμόμουν...:O Επειδή δεν είχα ανοιχτό το wifi μάλλον το κινητό δεν ενημερώθηκε......
Δοκίμασες με το παλιό password ?Αν όχι δοκίμασε .
Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω το pocket αλλά θέλω να ξέρω αν είναι συμβατή σε αυτό η εφαρμογή viber που παίρνεις δωρεάν τηλέφωνα και στέλνεις μηνύματα σε όσους από τις επαφές σου το έχουν..

Είναι κάποιος που να έχει την εφαρμογή ή που να μπορεί να την κατεβάσει για να μου πει αν δουλεύει πράγματι; Δυστυχώς στο σαητ της εφαρμογής δεν βρήκα κάτι για το pocket συγκεκριμένα..

Στο play αναφέρει

This app is compatible with all of your devices.

 

Wind Samsung GT-S5300

Link to comment
Share on other sites

Στο pocket μια χαρά δουλεύει το viber. Mάλιστα ήταν και ο λόγος που το πήρα. Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Nαι querty έχει.

Το περίεργο είναι ότι στο Samsung Galaxy Ace που έχω όταν πατάω παρατεταμένα το "η" μου βγάζει "H ή"

Ενώ στο Galacy Pocket όταν πατάω παρατεταμένα το "η" μου βγάζει μόνο "Η"

 

Εβαλα τα δύο τηλέφωνα πλάι-πλάι και έχουν τις ίδιες ρυθμίσεις πληκτρολογίου.

 

Παρακαλώ τα φώτα σας... :(

Καλησπέρα.

 

- Εξακολουθώ να μην έχω βρει λύση στο παραπάνω πρόβλημα και μου προέκυψε και άλλη μία απορία.

- Πως γίνεται κατά τη διάρκεια μίας κλήσης να ΜΗ σβήνει η οθόνη?

 

Ευχαριστώ...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα. Όταν κάνω restart το τηλέφωνο, χάνει την σείρα των εικονιδίων στο μενού. Έχω κάποια λάθος ρύθμιση;

---

:hunter:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω ένα θέμα. Όταν κάνω restart το τηλέφωνο, χάνει την σείρα των εικονιδίων στο μενού. Έχω κάποια λάθος ρύθμιση;

Aυτό εμένα μου το έκανε όταν στο μενού έβαζα εικονίδια προγραμμάτων που φορτώνουν από την κάρταSD και όχι από την εσωτερική μνήνη.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κάποια αναβάθμιση πέρα από το 2.3.6 να υποθέσω δεν θα έχει

 

σωστά ???

Προς το παρόν δεν υπάρχει και... το βλέπω δύσκολο και για το μέλλον...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
παιδιά όταν γράφω μήνυμα με swype και πάω να το στείλω μου λέει ότι ίσως φτάσει κατεστραμμένο στην άλλη συσκευή. Στα 5 μηνύματα που έστειλα τα 4 πήγαν κανονικά αλλά το 1 όντως πήγε και ήταν στα "κινέζικα" Μπορείτε να βοηθήσετε;
When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

παιδιά όταν γράφω μήνυμα με swype και πάω να το στείλω μου λέει ότι ίσως φτάσει κατεστραμμένο στην άλλη συσκευή. Στα 5 μηνύματα που έστειλα τα 4 πήγαν κανονικά αλλά το 1 όντως πήγε και ήταν στα "κινέζικα" Μπορείτε να βοηθήσετε;

 

Άνοιξε την εφαρμογή μηνυμάτων, και άλλαξε τον τρόπο εισαγωγής (από μενου-ρυθμίσεις) σε GSM ή αυτόματο.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.Πρόσφατα έκανα το κινητό μου (samsung galaxy poccet s5300). Όλα καλά ως την 2η μέρα που το χρησιμοποιούσα σαν root.Ξαφνικά άρχισε να σέρνεται κυριολεκτικά,να τερματίζονται οι εφαρμογές με αναγκαστικό κλείσιμο και γενικά να μην ανταποκρίνεται σε πολλά πράγματα.Δοκίμασα το unroot αλλά ακόμα σέρνεται.Επίσης έκανα και επαναφορά των εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα και πάλι!Έχει κανείς καμία λύση.Το ξέρω ότι κακώς το έκανα root.Όποιος μπορεί ας βοηθήσει!! Σας ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι κακώς το έκανα root.Όποιος μπορεί ας βοηθήσει!! Σας ευχαριστώ πολύ!

Κατά τη γνώμη μου, καλώς έκανες και το έκανες root.

Ξεκλείδωσες ένα σωρό δυνατότητες που η google δε θέλει να έχουμε.

 

Αυτό που σκέφτομαι είναι μήπως αφού έγινες root έσβησες τίποτε εργοστασιακές εφαρμογές και έσβησες μαζί και τίποτε απαραίτητα services.

Αλλιώς υποθέτω πως με το factory reset θα έπρεπε να είχαν φύγει τα κολλήματα που αναφέρεις...

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έβγαλε μια αναβάθμιση κάπου στα 12-14mb. Την έκανα αλλά δεν είδα καμιά εμφανή διαφορά.

Τι περιελάμβανε;

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

http://img820.imageshack.us/img820/1236/image1ahy.jpg

 

Επιβεβαιώνω τα λεγόμενα του φίλου riquelme

Πήραμε επίσημη αναβάθμιση...

(Μέσω KIES)

Edited by Yoda
May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

εμενα οσες φορες ξεκιναει να κανει την αναβαθμηση μεσω τηλεφωνου στο τελος λεει απετυχε !!!ουτε και μεσω Kies εγεινε μηπως επειει ειμαι root???:p

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

εμενα οσες φορες ξεκιναει να κανει την αναβαθμηση μεσω τηλεφωνου στο τελος λεει απετυχε !!!ουτε και μεσω Kies εγεινε μηπως επειει ειμαι root???:p

 

Οχι, κι εγώ root ήμουν.

Κάτι παίζει μάλλον με το driver.

Α! Επίσης κλείσε antivirus και firewall αλλιώς κολλάει

 

Κάτι ακόμη... Μετά το update χάνεται το root. Πρέπει να ξαναρουτάρεις.

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε yoda είπες πιο πάνω ότι είναι καλύτερα να το κάνουμε root γιατί ξεκλειδώνουμε δυνατότητες που η google δεν παρέχει διαφορετικά.

Μπορείς να μου το εξηγήσεις; γιατί είναι το δεύτερό μου κινητό και έχω περισσότερο θάρρος να το κάνω.

When someone tells you "you can't". Turn around and say "watch me"
Link to comment
Share on other sites

Φίλε yoda είπες πιο πάνω ότι είναι καλύτερα να το κάνουμε root γιατί ξεκλειδώνουμε δυνατότητες που η google δεν παρέχει διαφορετικά.

Μπορείς να μου το εξηγήσεις; γιατί είναι το δεύτερό μου κινητό και έχω περισσότερο θάρρος να το κάνω.

 

1. Μπορείς να διαχειριστείς το startup (Χωρις root δε μπορείς) και να κόψεις ΟΛΕΣ αυτές τις βλακείες που ξεκινάνε αυτόματα και σου τρώνε όλη τη μνήμη και κάνουν και το κινητό αργό. Πχ γιατί κάθε φορά που ξεκινάει το κινητό να ξεκινάει αυτόματα και το gmail, youtube, google maps και ένα σωρό άλλα? Να φορτώνουν μόνο όποτε ανοίγεις εσύ τα προγράματα...

 

2. Μπορείς να βάλεις κάποιο πρόγραμμα τύπου addfree όπου αν είσαι root αποκτά πρόσβαση και αλλάζει το .hosts και ξεφορτώνεσαι τις διαφημίσεις που βγάζουν οι περισσότερες εφαρμογές του google play store και που σου τρώνε data και κάνουν και το κινητό αργό.

 

3. Μπορείς να διαγράψεις για πάντα εφαρμογές που είναι εγκατεστημένες από τη μαμά και που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσεις ποτέ αλλά σου τρώνε το χώρο και τη μνήμη (Chat, Yahoo Finance, Google maps κλπ κλπ)

 

4. Από τη μάνα του το κινητό έχει κάποιες εφαρμογές οι οποίες όμως έχουν βγεί νεότερες versions (πχ youtube, google+, maps κλπ κλπ) οπότε αν κάνεις απλά ενημέρωση, έχεις και τις παλιές version στη ROM (που κανονικά δε βγαίνουν) και τις νέες που έβαλες εσύ στον αποθηκευτικό χώρο (τις έχεις διπλές). Με root μπορείς να ενσωματώσεις τις νέες version στη ROM ώστε και τις νέες εκδόσεις να έχεις και μηδέν αποθηκευτικό χώρο να καταλαμβάνεις...

 

5.6.7.8...

Υπάρχουν πολλά ακόμη που μπορώ να σου πω.

Ρίξε πχ μία ματιά στο πρόγραμμα titanium backup για να πάρεις μιά ιδέα από άλλα 100 πράγματα που μπορείς να κάνεις.

Γενικά χωρίς ρούτ το κινητό σου ανήκει στη google. Με ρουτ ανήκει σε εσένα.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Pocket (S5300)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...