Jump to content

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα πιστευετε αξιζει ανταλλαγη του εν λογω tablet με το note 1?

 

Εξαρταται φιλε μου. Εγω θα το εδινα να παρω το note 1 εαν δεν ειχα καλο κινητο. Αλλα αν ειχα για κινητο το note 1 δεν θα το έδινα για να παρω το ταμπλετακι. Προσωπικη μ αποψη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επισης ρε παιδια παιζει καποιος να εχει συνδεσει controler με το ταμπλετακι μας? Αν ναι ποιο γιατι το xbox360 που εχω για το pc μου το βαζω και ενω αναβει το κετρικο φωτακι του δεν το αναγνωριζει. δεν κανει τπτ.

Αν ξερει καποιος ας βοηθισει παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εχει προσφορά το e-shop 219€

Ειναι καλή τιμή;

 

Ακόμα και το μη 3g να είναι, είναι super τιμή!! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το εχει προσφορά το e-shop 219€

Ειναι καλή τιμή;

Πολλά είναι για κάτι τόσο παλιό και με τέτοια ανάλυση οθόνης.......

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές το 16άρι παίζει στα €199 στα περισσότερα γνωστά μαγαζιά.

 

Το χορό τον άνοιξε το MediaMarkt και ακολούθησε Πλαίσιο, Electroworld και Κωτσόβολος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα δεν πήρα το 3g γιατί πίστευα πως θα βλέπει σαν hot spot το nokia N8 με το πρόγραμμα Jukebox αλλά τελικά δεν βλέπει το tab το δίκτυο ad hoc υπαρχή καμιά λύση?
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω προχτές απο μίντια μαρκτ με την προσφορά των 199. πολυ καλο μου φαίνεται.επειδή είμαι πρωταρης στο androidκαι δεν ξερω , εγκαθιστούμε αφοβα ενα καρο εφαρμογες η πάνε και καθονται στη βασικη μνημη της συσκευης και κολλαει?
τα μεγαλυτερα ψεματα...εχουν μια δοση αληθειας!!!
Link to comment
Share on other sites

το πηρα κι εγω προχτές απο μίντια μαρκτ με την προσφορά των 199. πολυ καλο μου φαίνεται.επειδή είμαι πρωταρης στο androidκαι δεν ξερω , εγκαθιστούμε αφοβα ενα καρο εφαρμογες η πάνε και καθονται στη βασικη μνημη της συσκευης και κολλαει?

 

και εγω 199!!βλέπω και εσύ νοκια ν8 έχεις ε? εγώ αναγκαστικά θα πάρω 2 κινητό για να βλέπει το tab το hotspot του κινητού βρήκα αυτό http://www.kaizershop.gr/samsung_galaxy_pocket και κάπως έτσι σχεδόν έπιασα την τιμή του 3g

υπαρχή τρόπος τελικά για να δει και το hotspot του nokia n8 αλλά το tab πρέπει να rootαριστη

Link to comment
Share on other sites

έβγαλα άκρη πως θα συνδέσουμε το tablet με το νοκια ν8

ανοίγουμε το παρακάτω link από το tabet

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bluevpn&hl=el

και κατεβάζουμε το blueVPN

το κάνουμε εγκατάσταση(δεν χρειάζεται να είναι το tablet root) και μετά πάμε στης ρύθμισης του bluetooth και ψάχνουμε το n8 μας εννοείται πώς ανοίξαμε και στο κινητό το bluetooth !!! κάνουμε από το tablet δημιουργία ζεύγους πατάμε και ok sto n8

μετά ανοίγουμε το bluevpn και βλέπουμε ότι βλέπει το ν8 μας(αν δεν το βλέπει δεν έγινε ζεύγος)μετα πηγαίνουμε στης ρύθμισης του προγράμματος(πάνω δεξιά)

και βάζουμε ακριβός αυτές της ρύθμισης

 

Auto-Resume Yes

Modem Compatibility No

Insecure Socket No

LCP Compatibility No

Phone Number *99***1#

Access Point mobile.o2.co.uk

UserName web

Password password

Primary DNS 0.0.0.0

Secondary DNS 0.0.0.0

Turn off BT Yes

Enable Logger No

και πατάμε οκ

μετά πατάμε σύνδεση και πατάμε οκ και στο ν8(το ν8 χρειάζεται σύνδεση δεδομένων ανοιχτή)και όταν συνδεθεί απολαμβάνουμε το 3g ιντερνέτ στο tablet μας

πληροφοριακά το tabletμου έχει την 4.1.1 και το κινητό sybian anna

ελπίζω να φάνηκα χρήσιμος ότι απορία σε πμ

Link to comment
Share on other sites

παιδια ψανω ενα τετοιο για μονιμη χρηση στο αυτοκινητο. κατα προτιμηση το 3g. το πουλαει κανεις μηπως σε καλη τιμη μεταχειρισμενο??? δεν με απασχολουν γρατζουνιες κτλ αρκει να ειναι λειτουργικα απροβληματιστο

MAX POWER 092, ΣΕΛΙΔΑ 92

ΚΡΗΤΙΚΟ BASSΟΚΙΝΗΤΟ MAZDA RX-8

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενας φιλος πηρε το συγκεκρημενο ταμπλετ με το android 4.1.1 και του εδωσαν μαζι ενα ανταπτορα απο την υποδοχη που εχει σε usb και οταν βαζουμε ενα φλασακι 8gb fat32 το βλεπει μια χαρα αλλα αν το φλασακι ειναι φορμαρισμενο σε ntfs το βλεπει ή σαν αδειο ή σαν μη επαρκη χωρο και στο "τα αρχεια μου" δεν το δειχνει καν.

 

Μπορειτε να μου πειτε γιατι συμβαινει κατι τετοιο?

 

Πως θα το κανουμε να μπορει να δει ανετα οποιοδηποτε φλασακι ή εξωτερικο δισκο usb που ειναι σε ntfs συστημα αρχειων?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν ειναι *********** ρε φιλε ομως?

Δηλαδη αν θελεις να περασεις στο οποιοδηποτε φλασακι ή δισκο μια hd movie που ειναι πανω απο 4gb δεν μπορεις γιατι το fat32 εχει περιορισμο στα αρχεια σαν μεγιστο επιτρεπτο μεγεθως ανα αρχειο τα 4gb οποτε με ποιο τροπο μπορουμε να το κανουμε να δει αρχεια ανω των 4gb?

 

Και δεν εννοω να περναμε το καθε αρχειο στην εσωτερικη μνημη των 16gb μεσω wifi ετσι.

 

** AΠΟ Ο.Δ.: Εκφράσου καλύτερα σε παρακαλώ :!: **

Edited by Tyxerakias
Link to comment
Share on other sites

Απλά χρησιμοποιείς microSDHC card 16άρα ή 32άρα με NTFS format και την τοποθετείς στο slot που διαθέτει το Tablet...
Link to comment
Share on other sites

Και σε αυτες δηλαδη γιατι αναγνωριζει κανονικα το ntfs συστημα αρχειων?

 

Και ειναι δηλαδη ποιο πρακτικο να μπαινοβγαζω της sdcards απο απλα να μπαινωβγαζω ενα φλασακι????

 

Τι να πω ωραια, χρυση η samsung αλλα σε καποια θεματα ειναι αιωνες πισω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις flash stick με NTFS και να το "βλέπει" κανονικά, αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσεις καλώδιο USB OTG π.χ.

http://www.ebay.com/itm/USB-Host-OTG-Adapter-Cable-for-Samsung-Galaxy-Tab-2-7-0-7-GT-P3113-10-1-P5100-/300701824535

Σε αυτό το καλώδιο μπορείς επίσης να συνδέσεις πληκτρολόγιο ή ποντίκι.

Εξωτερικός σκληρός 2,5" (που δεν έχει δική του τροφοδοσία) απ'όσο ξέρω δεν υποστηρίζεται..

Link to comment
Share on other sites

Πριν 3 μέρες το πήρα κι εγώ από mediamarkt με την προσφορα.’Aψογη σισκεβουλα.Περιμένω και otg που παράγγειλα.Έχω ακούσει ότι με το otg μπορείς να συνδέσεις usb δεκτη tv επάνω και να παίξει.Ισχύει κάτι τέτοιο?
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε την έκδοση με 3G σας ήρθε η αναβάθμιση; Αγορασμένο από το Πλαίσιο το έχω εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτε. Τι παίζει ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε την έκδοση με 3G σας ήρθε η αναβάθμιση; Αγορασμένο από το Πλαίσιο το έχω εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτε. Τι παίζει ξέρει κανείς;

 

Το ίδιο και εγώ. Πλαίσιο, unbranded, κανένα update.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε την έκδοση με 3G σας ήρθε η αναβάθμιση; Αγορασμένο από το Πλαίσιο το έχω εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτε. Τι παίζει ξέρει κανείς;

 

Και σε μας το ίδιο... :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε την έκδοση με 3G σας ήρθε η αναβάθμιση; Αγορασμένο από το Πλαίσιο το έχω εδώ και 8 μήνες αλλά τίποτε. Τι παίζει ξέρει κανείς;

Το ίδιο και εγώ. Πλαίσιο, unbranded, κανένα update.

Και σε μας το ίδιο...

 

Παιδιά, η έκδοση της vodafone που βρίσκεται στην πρώτη σελίδα, δεν μπορεί να μπει; Το download αναφέρεται αποκλειστικά σε vodafone branded συσκευές; Το έχει δοκιμάσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να συνδέσεις flash stick με NTFS και να το "βλέπει" κανονικά, αλλά πρέπει να χρησιμοποιήσεις καλώδιο USB OTG π.χ.

http://www.ebay.com/itm/USB-Host-OTG-Adapter-Cable-for-Samsung-Galaxy-Tab-2-7-0-7-GT-P3113-10-1-P5100-/300701824535

Σε αυτό το καλώδιο μπορείς επίσης να συνδέσεις πληκτρολόγιο ή ποντίκι.

Εξωτερικός σκληρός 2,5" (που δεν έχει δική του τροφοδοσία) απ'όσο ξέρω δεν υποστηρίζεται..

 

Εννοείται πως θα χρησιμοποιήσεις USB Host adapter για να συνδέσεις flashάκι στο tablet. Πως αλλιώς να γίνει δηλαδή αφού δεν διαθέτει stock usb host slot.

 

Επαναλαμβάνω ότι ΔΕΝ υποστηρίζει flashάκια ή σκληρούς σε NTFS format (Δεν βλέπει τα περιεχόμενά τους) . Μόνο FAT32.

Καλό θα ήταν να μην γράφουμε πράγματα χωρίς να είμαστε σίγουροι...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab 2 7.0 (P3100 / P3110)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...