Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αφού ειναι like την έχω παραγγείλει ηδη:D

Για το root θα καβατζώσω από αλλού αύριο:p

 

Aν δεν σε βιάζει η κάρτα περίμενε μήπως πάρεις και δεύτερη γνώμη, δεν έχω ψαχτεί στην αγορά μήπως παίζει κάτι καλύτερο και φθηνότερο ίσως αυτή τη στιγμή.. ίσως κάποιος να έχει να σου προτείνει κάτι καλύτερο.:)

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και δημόσια το φίλο camerakia για τις 2 πολύ ωραίες θήκες σιλικόνης που μου χάρισε. Η σκούρα ταιριάζει στο μαύρο πολύ ωραία...
Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και δημόσια το φίλο camerakia για τις 2 πολύ ωραίες θήκες σιλικόνης που μου χάρισε. Η σκούρα ταιριάζει στο μαύρο πολύ ωραία...

Ωραία! Παρακαλώ, τίποτα!

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει κάνεις αυτή την κάρτα;

SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (8GB)

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/memory-cards-kartes-mnimis/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-SDSDQU-008G-U46A-SDSDQU.htm

 

Παίζει καλά στο S2;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει κάνεις αυτή την κάρτα;

SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (8GB)

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/memory-cards-kartes-mnimis/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-SDSDQU-008G-U46A-SDSDQU.htm

 

Παίζει καλά στο S2;

 

Δεν την έχω, αλλά δεν υπάρχει λόγος να έρωτας ρε συ. Θέλω να πω, το κινητό "σηκώνει" κάρτα μέχρι 64gb.. Αυτή είναι μόλις 8gb, είναι από πασίγνωστη εταιρία και είναι και SDHC.. Μην σε ανησυχεί τίποτα.. ;)

Εγώ είμαι με Verbatim 32GB MicroSDCH class 10 και τρέχει άψογα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Σκέφτομαι να αγοράσω το κινητό best seller και έχω μερικές απορίες ;;

 

Το Gallaxy S II υποστηρίζει HTML5 μιάς και το Android (JB) δέν υποστηρίζει πλέον flash player ;;

Απο ότι βλέπω σε συγκριτικά, το xperia P έχει καλύτερη οθόνη και λίγο καλύτερη κάμερα,

στο Galaxy S II μπορώ να χρησιμοποιώ το φλάς της κάμερας ώς φώς όταν τραβάω βίντεο ;;

 

Ποιά η γνώμη σας ;;

(Επανέρχομαι με νέες απορίες)

 

Το Xperia P δεν έχει καλύτερη οθόνη. Έχει λίγο μεγαλύτερη ανάλυση, αλλά οθόνη LCD TN(ότι πιο παλιό) ενώ το SII έχει την ΠΑΝΕΜΟΡΦΗ SAMOLED+(ότι πιο φρέσκο). Και λέω πανέμορφη γιατί αυτό το μαύρο πραγματικά δεν το βρίσκεις σε καμία LCD! Φυσικά και ανοίγει όλων των ειδών τις ιστοσελίδες! Φυσικά και μπορείς να χρησιμοποιείς φλας στο βίντεο! Τα δύο αυτά κινητά δε συγκρίνονται και πολύ, το SII ανήκει σε υψηλότερη κατηγορία, αλλά αυτό φαίνεται και από την τιμή, αφού πλέον δεν το βρίσκεις κάτω από 320€

Edited by fitifititis
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρες. Έχει κάποιο παιδί να μου προτείνει ακουστικά ψείρες? μέχρι 20 ευρώ. Ευχαριστώ :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω, αλλά δεν υπάρχει λόγος να έρωτας ρε συ. Θέλω να πω, το κινητό "σηκώνει" κάρτα μέχρι 64gb.. Αυτή είναι μόλις 8gb, είναι από πασίγνωστη εταιρία και είναι και SDHC.. Μην σε ανησυχεί τίποτα.. ;)

Εγώ είμαι με Verbatim 32GB MicroSDCH class 10 και τρέχει άψογα..

 

Αρχικά ήθελα kingston (άλλη μια πασίγνωστη εταιρεία) αλλά η class 10 της ...πατώνει σε επιδόσεις απ ότι λένε, και είπα να πάρω μια γνώμη για θέματα συμβατότητας μην την πατήσω... thats all ;)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι προσδιοριζει το class σε μια sd card?

 

Μονο την ταχυτητα της ή και τιποτα αλλο?

 

Και ποια ειναι η καλυτερη class? H 10?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι προσδιοριζει το class σε μια sd card?

 

Μονο την ταχυτητα της ή και τιποτα αλλο?

 

Και ποια ειναι η καλυτερη class? H 10?

 

Google it your friend fits

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, έχει κάνεις αυτή την κάρτα;

SanDisk Ultra MicroSDHC Class 10 with SDadapter (8GB)

http://www.plaisio.gr/kinita-smartphones/accessories/memory-cards-kartes-mnimis/SanDisk-Ultra-MicroSDHC-Class-10-with-SDadapter-8GB-SDSDQU-008G-U46A-SDSDQU.htm

 

Παίζει καλά στο S2;

Αυτήν έχω, την είχα πάρει περίπου στην τιμή αυτή από Γερμανό. Μια χαρά παίζει, γιατί όχι?!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε μια παραγγελεία που έκανα για ένα καλώδιο MHL και βάζοντας το στο κινιτό διαπιστώνω το εξής: ενώ τα βλέπω όλα στην τηλεόραση παρατηρώ πως όταν ειναι συνδεμένω το καλώδιο το κινιτό μου δεν έχει ίντερνετ. Δλδ, είμαι συνδεμένος στο wifi μου και έχω ιντερνετ, χαζευω σελίδες κτλ και μόλις συνδέσω το καλώδιο για να τα δώ στην tv το ίντερνετ κόβεται. Κανένας άλλος με παρόμοιο πρόβλημα??? (Φοράω Omega 19.2 και DorimanX kernel αν παιζει κάποιο ρόλο.)
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση;

Η έκδοση της Orange για το κινητό έχει κάτι το διαφορετικό εξωτερικά από τις άλλες uk και eu εκδόσεις;

Γιατί κοιτώντας κάποιες θήκες στο internet υπάρχει μια υποσημείωση που λέει:

"Case only compatible with Orange version of Samsung Galaxy SII. It will not fit any other UK or EU carriers"

??? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Κανέναν dual sim adaptor έχει δοκιμάσει κανείς με την 4.1.2 να μας πει εντυπώσεις;

Εχω δοκιμάσει εγώ σε άλλο κινητό όμως.magicsim κάπως έτσι λέγεται.Τον έβαλα πρώτα σε ένα πιο φτηνό κινητό γιατί δυσκολεύτηκα με τις sim.Μία δούλευε, μία δεν δούλευε. Δεν είμαι πολύ ευχαριστημένος...

Link to comment
Share on other sites

για το smartphone Acer Liquid Gallant Duo παράγγειλα τη κάρτα Samsung 32GB Class 10 Micro SDHC Card Essential απο www.amazon.co.uk

 

http://img10.imageshack.us/img10/9553/20130227171747cevapdeta.png

 

παρέλαβα τη microSD κάρτα με τον SD αντάπτορα του στις 22/02/13 όχι σε essential αλλά plus UHS-1

 

http://img266.imageshack.us/img266/792/20130227171130samsungmi.png

http://img7.imageshack.us/img7/3212/20130227171258samsungmi.png

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

.....ο λόγος ;

 

Σε αυτή την ενότητα μιλάμε μόνο για το Samsung Galaxy SII και σε αυτό το θέμα για τα αξεσουάρ του και ότι αφορά την χρήση τους, τι διαθεσιμότητα και τα προβλήματα που εμφανίζουν στο SII.

Link to comment
Share on other sites

όντως όπως το λέτε είναι,μου διέφυγε η λεπτομέρεια.

δείτε το ως ενημέρωση για κάρτα μνήμης,αν πάλι λέτε ότι δεν κάνει το αφαιρώ.:)

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σήμερα μου ήρθε μια παραγγελεία που έκανα για ένα καλώδιο MHL και βάζοντας το στο κινιτό διαπιστώνω το εξής: ενώ τα βλέπω όλα στην τηλεόραση παρατηρώ πως όταν ειναι συνδεμένω το καλώδιο το κινιτό μου δεν έχει ίντερνετ. Δλδ, είμαι συνδεμένος στο wifi μου και έχω ιντερνετ, χαζευω σελίδες κτλ και μόλις συνδέσω το καλώδιο για να τα δώ στην tv το ίντερνετ κόβεται. Κανένας άλλος με παρόμοιο πρόβλημα??? (Φοράω Omega 19.2 και DorimanX kernel αν παιζει κάποιο ρόλο.)

 

Και σε μενα εκανε το ιδιο με τις 4.03 και 4.04. Με το ζελεδακι δεν εχω δοκιμασει. Οταν ρωτησα την αντιπροσωπια μου ειπαν οτι μπαινει σε mode παιχνιδομηχανης και κοβει τα παντα. Λιγο περιεργο αλλα ποιος ξερει...

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...