Jump to content

[ROM] Omega Rom και Omega Files


ioathe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλησπερα.Εβαλα την 44.1 σημερα...εκανα full wipe ktl μεσω cwm το θεμα ειναι οτι παρατηρησα οτι δεν καθαριζε ολους τους φακελους και μπηκα και εκανα factory reset απο το μενου.οκ καθαρισσ περασα την ρομ παντα περνω titanium....μαλλον κατι δεν ειχα καταλαβει σωστα εφοσον πχ παιχνιδια οπως wild blood...gta vice & shadow gun ειχα γινει restore χωρις τα data απο την εσωτερικη καρτα.πανε τα save πανε ολα και παλι απο την αρχη.τι δεν εκανα σωστα?

 

 

έκανες restore απο titanium ή άρχισαν να κατεβένουν μόνα τους απο playstore?(στην δεύτερη περίπτωση δεν έχεις data.

έχει επιλογή για restore μόνο τα apps και restore τα apps+data μήπως πάτησες το πρώτο

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

έκανες restore απο titanium ή άρχισαν να κατεβένουν μόνα τους απο playstore?(στην δεύτερη περίπτωση δεν έχεις data.

έχει επιλογή για restore μόνο τα apps και restore τα apps+data μήπως πάτησες το πρώτο

 

εκανα μεγαλη Μ@λ@κια εκανα backup χωρις τα data

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα την περασα κι εγω την 44.1 ολα καλα απλα υπαρχουν πολλα πραγματακια που λειπουν οπως οταν παταμε το κουμπι ενεργοποιησης δεν εχει πλεον την επιλογη να μπαινεις σε recovery mode,download mode και flight mode γτ??επισης οταν κανω restore απο τιτανιουμ κολλανε ολα στο κινητο και τα παιζει μηπως δεν πρεπει να γινεται αυτο???εχετε ολα αυτα υποψιν ουτως ωστε να φτιαξουν στο μελλον!!!
OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

εκανα μεγαλη Μ@λ@κια εκανα backup χωρις τα data

 

Απο titanium όταν κάνεις"δημιουργία αντιγράφου" σε κάθε app σου σόζει data τώρα δεν ξέρω εαν έκανες καπια επιλογή ομαδικού back up μόνο τα apps.

Για τσέκαρε λίγο το titanium μηπως ειναι εκεί αυτο που θες και δεν τρέχεις μέσου nandroid.

Εγω θα σου πρότηνα επίσης να χρησιμοποιήσεις το carbon.

Πιο απλό application δεν χάνεσαι

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

επισης αλλο ενα παραπτωμα ειναι που χαθηκε και το εικονιδιο omega settings.....βολευε παρα πολυ και ειχε καλες λειτουργιες αν μπορειτε να το ξναβαλετε θα ηταν πολυ πρακτικο!!!
OMEGA JB POWER
Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχθες τα εκανα ολα μανταρα στο κινητο και δεν είχα αλλη ρομ εκτος απο την 44 και ενα "μαμα" backup, είδα καλα οτι στην omega δεν υπάρχει ουτε το δικο τους status bar αλλα το original;
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω ποιες είναι οι εφαρμογές συστήματος που αφορούν το φόντο της οθόνης κλειδώματος και της αρχικής οθόνης στο titanium ώστε να μη τις κρατάω back up , γιατί μετά δε περνάει από πάνω το φόντο από οποιοδήποτε theme . Δηλαδή να τις ξετικάτω , ξέρει κανείς?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια ειμαι με 44.1 η οποια μπηκε με full wipe και δεν μπορω να σβησω αρχεια απο την καρτα μνημης χρησιμοποιω solid explorer ή es explorer μου γραφει "unable to delete" ειχα το ιδιο θεμα και με την 43.τι κανουμε;
Link to comment
Share on other sites

απο εχτες ειμαι με την 4,2,1 και δεν βρισκω πλεον την εντολη ( Development ) οπως στις αλλες rom ξερουμε που βρισκεται η δεν υπαρχει

για να κάνεις debugging usb (εντοπισμό σφαλμάτων) :Ρυθμίσεις, στη συνέχεια, πληροφορίες συσκευής και πατάς μερικές φορές τον Αριθμό κατασκευής,

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

βρε φιλεεβαλα την 44.1 και γιατι δεν μπορω να συνδεθω στο λογαριασμο τισ samsung???

κάνε εκκαθάριση δεδομένων η full wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

εκανα φουλ γουαιπ αλλα τιποτα που να κανω εκκαθάριση δεδομένων ???

σε recovery κάνε τα 2 wipe και permissions

αν έβαλες το email σου στην Google κάνε : πατάς στο email σου και κατάργηση λογαριασμού

ρυθμίσεις, Διαχείριση εφαρμογών , ΟΛΑ , στο "τηλέφωνο" , στο "συγχρονισμός επαφών Google" , και στο "επαφές" , κάνε εκκαθάριση δεδομένων

το καλύτερο πάλι full wipe και θα στρώσει

Edited by tora33
OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κι απο εμενα την περασα κι εγω την 44.1 ολα καλα απλα υπαρχουν πολλα πραγματακια που λειπουν οπως οταν παταμε το κουμπι ενεργοποιησης δεν εχει πλεον την επιλογη να μπαινεις σε recovery mode,download mode και flight mode γτ??επισης οταν κανω restore απο τιτανιουμ κολλανε ολα στο κινητο και τα παιζει μηπως δεν πρεπει να γινεται αυτο???εχετε ολα αυτα υποψιν ουτως ωστε να φτιαξουν στο μελλον!!!

Tα ιδια και εγω με full wipe.Λειπουν τοσα πολλα πραγματα που νομιζα οτι δεν εχω κανει κατι σωστα.Γιατι αυτο ρε παιδια?Ουτε το omega settings ουτε η μπαρα με τα flight mode και το reboot.

Link to comment
Share on other sites

Tα ιδια και εγω με full wipe.Λειπουν τοσα πολλα πραγματα που νομιζα οτι δεν εχω κανει κατι σωστα.Γιατι αυτο ρε παιδια?Ουτε το omega settings ουτε η μπαρα με τα flight mode και το reboot.

 

Γιατι πηγαμε απο 4.1.2 σε 4.2.1, αρα ολα θελουν φτιαξιμο απο την αρχη...

Link to comment
Share on other sites

Γιατι πηγαμε απο 4.1.2 σε 4.2.1, αρα ολα θελουν φτιαξιμο απο την αρχη...

 

Εμενα μου ερχεται αυριο.... Πιο εκδοση προτεινεις να του περασω.. 42,43 η 44.1 ? εχω μπερδευτει με τοσα που διαβασα.. Σε αλλους δουλευει σε αλλους οχι η 44.1

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους σας παιδιά

 

Μπορώ να πάω απο ν44.1 σε ν42.1; αν ναι πως;

Προσπάθησα με τους κλασσικους τρόπους αλλα τίποτα (no full / full wipe )

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους σας παιδιά

 

Μπορώ να πάω απο ν44.1 σε ν42.1; αν ναι πως;

Προσπάθησα με τους κλασσικους τρόπους αλλα τίποτα (no full / full wipe )

σε recovery : wipe data/factory reset , wipe cache , wipe dalvik-cache , και φλασάρεις την σε rom full wipe

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

σε recovery : wipe data/factory reset , wipe cache , wipe dalvik-cache , και φλασάρεις την σε rom full wipe

 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε, να 'σαι καλά.

την επιλογή wipe dalvik-cache, δεν την βρήκα αλλά είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε, να 'σαι καλά.

την επιλογή wipe dalvik-cache, δεν την βρήκα αλλά είναι οκ.

στο Advanced : wipe dalvik-cache

OnePlus 8 pro + Mi 10t lite + poco f1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...