Jump to content

[S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)


saliez
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Φοραω την lsd norvig deodex(αν δεν κανω λαθος την ειχαν ποσταρει εδω πριν κατι μερες).ψαχνω να βρω μερικα mods που θα μπορουσα να περασω..αν υπαρχει καποιο λινκ...Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 11,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το media scan fix το εχουμε και για lsd γτ απο εχθες το βραδυ ειδα την μπαταρια να αδειαζει για πλακα...
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , μια ερωτηση παιδια γιατι εχω καιρο να ασχοληθω αναλυτικα με το galaxy s 2. Αρχισε ξαφνικα να μου κολαει αρκετα συχνα μετα απο εγκατασταση και απεγκατασταση αρκετων εφαρμογων.Θελω να του κανω ενα format να το επαναφερω στην αρχικη κατασταση. Πως θα παρω back up τις εφαρμογες και τα δεδομενα , δεν ειμαι root, πρεπει να μπω σε recovery για back up? ή να κανω κατι αλλο? Σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα λογω δουλειας δεν προλαβαινω να ψαξω στο forum, ευχαριστω
theodoros
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , μια ερωτηση παιδια γιατι εχω καιρο να ασχοληθω αναλυτικα με το galaxy s 2. Αρχισε ξαφνικα να μου κολαει αρκετα συχνα μετα απο εγκατασταση και απεγκατασταση αρκετων εφαρμογων.Θελω να του κανω ενα format να το επαναφερω στην αρχικη κατασταση. Πως θα παρω back up τις εφαρμογες και τα δεδομενα , δεν ειμαι root, πρεπει να μπω σε recovery για back up? ή να κανω κατι αλλο? Σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα λογω δουλειας δεν προλαβαινω να ψαξω στο forum, ευχαριστω

 

Αυτό που θες να κάνεις γίνεται μόνο με root και το titanium backup! Χωρίς root μόνο σε τηλεφωνικό κατάλογο, μηνύματα κτλ μπορείς να κάνεις μέσω του kies.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα , μια ερωτηση παιδια γιατι εχω καιρο να ασχοληθω αναλυτικα με το galaxy s 2. Αρχισε ξαφνικα να μου κολαει αρκετα συχνα μετα απο εγκατασταση και απεγκατασταση αρκετων εφαρμογων.Θελω να του κανω ενα format να το επαναφερω στην αρχικη κατασταση. Πως θα παρω back up τις εφαρμογες και τα δεδομενα , δεν ειμαι root, πρεπει να μπω σε recovery για back up? ή να κανω κατι αλλο? Σορυ για τις πολλες ερωτησεις αλλα λογω δουλειας δεν προλαβαινω να ψαξω στο forum, ευχαριστω

 

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δοκιμάσεις αυτό

Strato,έχω την 4.0.3 Κατέβασαν την εφαρμογή αυτή αλλά όταν το συνδέω με το pc μου λέει να κάνω enable usb debugging! Δεν το βρίσκω πουθενά αυτό! Είδα στο google ότι είναι μέσα στις εφαρμογές. Αλλά στις παλιότερες εκδόσεις! Τώρα πού είναι? Ευχαριστώ!

το βρηκα! ευχαριστω

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ενα προβλημα χθες σχετικα με μια φωνη που ακουγεται οταν αλλαζω σελιδα.μου ειπε καποιος να απενεργοποιησω το talkback.ωραια σταματησε για την ωρα αλλα η κυρια συνεχιζει σε σημειο που μου εχει σπασει τα νευρα!!επαενεργοποιειτε απο μονο του ξανα και ξανα οσες φορες και το απενεργοποιω.τι αλλο πρεπει να κανω ξερει καποιος?.ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειχα ενα προβλημα χθες σχετικα με μια φωνη που ακουγεται οταν αλλαζω σελιδα.μου ειπε καποιος να απενεργοποιησω το talkback.ωραια σταματησε για την ωρα αλλα η κυρια συνεχιζει σε σημειο που μου εχει σπασει τα νευρα!!επαενεργοποιειτε απο μονο του ξανα και ξανα οσες φορες και το απενεργοποιω.τι αλλο πρεπει να κανω ξερει καποιος?.ευχαριστω!!

Για δες λίγο εδώ, κι άλλος το είχε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317121&page=815

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και γω στην 4.1.2 σκανδιναβική (χθες) Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την αίσθηση του τηλεφώνου.

 

Κάποιες ερωτήσεις :

 

1- Αλλαγή εικονιδιων σε εφαρμογές (όχι στην dock bar - στο desktop) δεν γίνονται; Δοκίμασα με desktop visualized και μου λει ότι δεν μπορώ (don't have the permissions)...

 

2- Δεν βλέπω την εξωτερική κάρτα μνήμης από ES explorer, ενώ από τον default browser την βλέπω κανονικά. Το γνωρίζετε?

 

- το nandroid backup διαρκεί γύρω στα 20-30 λεπτά; ...είχα συνηθίσει στο milestone που κρατούσε 5 λεπτά... Εχω γύρω στα 9 gb στην εσωτερική

 

Ευχαριστώ

Μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και γω στην 4.1.2 σκανδιναβική (χθες) Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος με την αίσθηση του τηλεφώνου.

 

Κάποιες ερωτήσεις :

 

1- Αλλαγή εικονιδιων σε εφαρμογές (όχι στην dock bar - στο desktop) δεν γίνονται; Δοκίμασα με desktop visualized και μου λει ότι δεν μπορώ (don't have the permissions)...

 

2- Δεν βλέπω την εξωτερική κάρτα μνήμης από ES explorer, ενώ από τον default browser την βλέπω κανονικά. Το γνωρίζετε?

 

- το nandroid backup διαρκεί γύρω στα 20-30 λεπτά; ...είχα συνηθίσει στο milestone που κρατούσε 5 λεπτά... Εχω γύρω στα 9 gb στην εσωτερική

 

Ευχαριστώ

Μιχαλης

 

για το 1 δεν ξερω να σου απαντησω αλλα για το 2 για να βρεις την εξωτερικα καρτα πρεπει να πας στη διαδρομη storage/extSdCard/ και την βλεπεις κανονικα

Link to comment
Share on other sites

1- Αλλαγή εικονιδιων σε εφαρμογές (όχι στην dock bar - στο desktop) δεν γίνονται; Δοκίμασα με desktop visualized και μου λει ότι δεν μπορώ (don't have the permissions)...

2- Δεν βλέπω την εξωτερική κάρτα μνήμης από ES explorer, ενώ από τον default browser την βλέπω κανονικά. Το γνωρίζετε?

- το nandroid backup διαρκεί γύρω στα 20-30 λεπτά; ...είχα συνηθίσει στο milestone που κρατούσε 5 λεπτά... Εχω γύρω στα 9 gb στην εσωτερική

 

-Αλλαγή εικονιδίων μπορείς να επιτύχεις μόνο σε κάποιον άλλο launcher (Nova για παράδειγμα), στον "μαμά" TW δεν..

-Στην Jelly bean αλλάζει ο τρόπος που ο ES βλέπει την εξωτερική SD. Ανοίγοντάς τον θα επιλέξεις πάνω αριστερά το εικονίδιο με το αστέρι (Αγαπημένο) και κατόπιν θα επιλέξεις το "/storage/extSDcard/", εκεί θα τα βρεις όλα.

-Αυτό θα στο απανήσει κάποιος άλλος..:p

Link to comment
Share on other sites

- το nandroid backup διαρκεί γύρω στα 20-30 λεπτά; ...είχα συνηθίσει στο milestone που κρατούσε 5 λεπτά... Εχω γύρω στα 9 gb στην εσωτερική

 

Max 5 λεπτά και στη χειρότερη πιάνει 2gb στη θέση sdcard/ClockWorkMod/Backup/.

Μην βασιστείς καλού κακού στο backup που πήρες ήδη, μετέφερε το στον υπολογιστή σου και πάρε άλλο ένα να δεις αν αργήσει πάλι τόσο. Επίσης έχει να κάνει με την έκδοση του cwm recovery που έχεις και τον τρόπο που έχεις επιλέξει να γίνεται το backup (έχει 2 τρόπους και διαλέγεις μέσα από recovery) αλλά και πάλι 20 λεπτά μου φαίνεται κάπως, έχω 300 εφαρμογές και θέλει 5 λεπτά συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Max 5 λεπτά και στη χειρότερη πιάνει 2gb στη θέση sdcard/ClockWorkMod/Backup/.

Μην βασιστείς καλού κακού στο backup που πήρες ήδη, μετέφερε το στον υπολογιστή σου και πάρε άλλο ένα να δεις αν αργήσει πάλι τόσο. Επίσης έχει να κάνει με την έκδοση του cwm recovery που έχεις και τον τρόπο που έχεις επιλέξει να γίνεται το backup (έχει 2 τρόπους και διαλέγεις μέσα από recovery) αλλά και πάλι 20 λεπτά μου φαίνεται κάπως, έχω 300 εφαρμογές και θέλει 5 λεπτά συνήθως.

 

300????omg!

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

300????omg!

 

Ναι, μόλις πάτησα για απάντηση πήγα στο titanium και ξεκίνησα να σβήνω.. γέμισα χαζομάρες που δεν χρησιμοποιώ, εύκολα το παθαίνεις με τέτοιες συσκευές!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μόλις πάτησα για απάντηση πήγα στο titanium και ξεκίνησα να σβήνω.. γέμισα χαζομάρες που δεν χρησιμοποιώ, εύκολα το παθαίνεις με τέτοιες συσκευές!

 

Που να δεις τι είχα στο blade....Δεν την ξανά πατάω με αυτό όμως:p

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

-Αλλαγή εικονιδίων μπορείς να επιτύχεις μόνο σε κάποιον άλλο launcher (Nova για παράδειγμα), στον "μαμά" TW δεν..

 

Αυτό ισχύει απο την 4.1.2 ? Στον "μαμά" TW στην 4.0.3 χρησιμοποποιούσα την εφαρμογή icon changer και μπορούσα να κάνω αλλαγές στα εικονίδια (μόνο στο desktop)

 

- -Στην Jelly bean αλλάζει ο τρόπος που ο ES βλέπει την εξωτερική SD. Ανοίγοντάς τον θα επιλέξεις πάνω αριστερά το εικονίδιο με το αστέρι (Αγαπημένο) και κατόπιν θα επιλέξεις το "/storage/extSDcard/", εκεί θα τα βρεις όλα.

 

Σωστός ... Thanx!

 

Max 5 λεπτά και στη χειρότερη πιάνει 2gb στη θέση sdcard/ClockWorkMod/Backup/.

Μην βασιστείς καλού κακού στο backup που πήρες ήδη, μετέφερε το στον υπολογιστή σου και πάρε άλλο ένα να δεις αν αργήσει πάλι τόσο. Επίσης έχει να κάνει με την έκδοση του cwm recovery που έχεις και τον τρόπο που έχεις επιλέξει να γίνεται το backup (έχει 2 τρόπους και διαλέγεις μέσα από recovery) αλλά και πάλι 20 λεπτά μου φαίνεται κάπως, έχω 300 εφαρμογές και θέλει 5 λεπτά συνήθως.

 

Έχω την CWM 6 (και κάτι). Την κατέβασα απο εδώ - είναι το αρχείο "philz-touch_3.00_i9100-signed.zip".

 

Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται.... Στην εσωτερική κάρτα έχω MP3, videos κτλ (γι΄αυτό πιάνει και χώρο 9 GB). Απο εφαρμογές 100-120

 

Μήπως να βγάλω τα ΜP3 κτλ και να ξαναδοκιμάσω? ....

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει απο την 4.1.2 ? Στον "μαμά" TW στην 4.0.3 χρησιμοποποιούσα την εφαρμογή icon changer και μπορούσα να κάνω αλλαγές στα εικονίδια (μόνο στο desktop)

 

Δεν γνώριζα ότι μπορούν ν'αλλάξουν στον TW, πρώτη φορά το βλέπω αυτό. Δοκίμασες με την ίδια εφαρμογή στην 4.1.2 και δεν δούλεψε;

Link to comment
Share on other sites

Για δες λίγο εδώ, κι άλλος το είχε:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=317121&page=815

 

ευχαριστώ φιλε δεν φαντάζεσαι τι ανακουφιση!!!απελπιστηκα να προσπαθώ να βρω ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει απο την 4.1.2 ? Στον "μαμά" TW στην 4.0.3 χρησιμοποποιούσα την εφαρμογή icon changer και μπορούσα να κάνω αλλαγές στα εικονίδια (μόνο στο desktop)

 

 

 

Σωστός ... Thanx!

 

 

 

Έχω την CWM 6 (και κάτι). Την κατέβασα απο εδώ - είναι το αρχείο "philz-touch_3.00_i9100-signed.zip".

 

Κάτι δεν πάει καλά μου φαίνεται.... Στην εσωτερική κάρτα έχω MP3, videos κτλ (γι΄αυτό πιάνει και χώρο 9 GB). Απο εφαρμογές 100-120

 

Μήπως να βγάλω τα ΜP3 κτλ και να ξαναδοκιμάσω? ....

ισως το αρχειο αυτο να δουλευει μονο σε I.C.S4.0.3/4.0.4

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!

σας διαβαζω τις τελευταιες μερες και δεν σας φτανω..:lol:

εχω το SGII απο το αδερφακι μου το οποιο φευγει αυριο και θελω να του περασω μια jelly οσο πιο σταθερη γινεται!

κατέληξα στην τελευταία omega και στην στοκ(και ροοτ μετα φυσικα) LSD nordic(διαβαζω πολυ καλα λογια απο πολλους για την τελευταια)..

στα γρηγορα επειδη διαβαζω πολλα και τρελα για μπαταρίες sleep death κτλ:p

για μια χρηση οχι πολλα πολλα ιντερνετ κλήσεις facebook και mail ..ποια απο τις 2 προτείνεται?:)

Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα!

σας διαβαζω τις τελευταιες μερες και δεν σας φτανω..:lol:

εχω το SGII απο το αδερφακι μου το οποιο φευγει αυριο και θελω να του περασω μια jelly οσο πιο σταθερη γινεται!

κατέληξα στην τελευταία omega και στην στοκ(και ροοτ μετα φυσικα) LSD nordic(διαβαζω πολυ καλα λογια απο πολλους για την τελευταια)..

στα γρηγορα επειδη διαβαζω πολλα και τρελα για μπαταρίες sleep death κτλ:p

για μια χρηση οχι πολλα πολλα ιντερνετ κλήσεις facebook και mail ..ποια απο τις 2 προτείνεται?:)

 

καλησπερα φιλε, δε περιμενα οτι θα σε βρω εδω μετα το galaxy note που με ειχες βοηθησει κ κατατοπησει πριν μερικους μηνες !

εγω στο galaxy s2 , απο την 4.0.3 που ειχε την Δευτερα που το πηρα, του εβαλα την τελευταια omega 4.1.2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,.

 

τωρα αυτο που λες για LSD nordic, δε το πολυπιανω...

 

ΥΓ. μοναδικο μειον, η μη συνδεση με το kies, αλλα φανταζομαι ισχυει για ολες τις customs.

επισης, εχουν αφαιρεθει ρυθμισεις γυροσκοπιου k βαθμονομησης, η τουλαχιστον εγω δε τις βρισκω. (ετσι ειναι σε ολες τις jelly bean ?|)

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε, δε περιμενα οτι θα σε βρω εδω μετα το galaxy note που με ειχες βοηθησει κ κατατοπησει πριν μερικους μηνες !

εγω στο galaxy s2 , απο την 4.0.3 που ειχε την Δευτερα που το πηρα, του εβαλα την τελευταια omega 4.1.2 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος,.

 

τωρα αυτο που λες για LSD nordic, δε το πολυπιανω...

 

ΥΓ. μοναδικο μειον, η μη συνδεση με το kies, αλλα φανταζομαι ισχυει για ολες τις customs.

επισης, εχουν αφαιρεθει ρυθμισεις γυροσκοπιου k βαθμονομησης, η τουλαχιστον εγω δε τις βρισκω. (ετσι ειναι σε ολες τις jelly bean ?|)

 

ελα ρε φιλε:)

το εδωσες το Note τελικα εεε δεν το άντεξες το μεγεθος!:lol:

εγω ειμαι εδω για το αδερφακι μου(παραμενω στο note 1)!

φευγει αυριο και θελω να του βαλω μια οσο πιο σταθερη Jelly γινεται!

ημουν μεταξυ omega και στοκ ρομ( βαση της omega )με ροοτ!

αφου λες οτι εισαι ευχαριστημένος(παντα εξαλου οι Omega ηταν εγγύηση ακομη και οταν ειχα το SGII-η πρωτη μου μεγαλη αγάπη με την samsung:) )βαζω αυτη και τελος!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση στην 4.1.2 (χωρίς να κάνω wipe all κ.τ.λ - την πέρασα απο πάνω απο την 4.0.3) είχα πρόβλημα με το Swype.

Δεν μπορούσα να δω τις λέξεις που έιχα προσθέσει στην 4.0.3 και ούτε να προσθέσω νέες.

Την λύση την βρήκα πριν απο λίγο και είπα να την ποστάρω για όσους έχουν το ίδιο πρόβλημα.

 

Η λύση περιγράφεται εδώ

 

Settings>>Application Manager>> All >> Swype

Click Disable

Click Clear Data

Click Enable

 

Προφανώς αν κάποιος είχε κάνει wipe all να μην είχε πρόβλημα. Και γώ προς τα εκεί το βλέπω σιγα-σιγά γιατί μάλλον κάποια άλλα μικροπροβλήματα που έχω εκεί οφείλονται.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή το messeging app της Samsung απότι έχω καταλάβει, δεν γίνεται να στείλει ελληνικά μηνύματα με 160 χαρακτήρες και επειδή μ'αρέσει πολύ περισσότερο από το Hancent, βρήκα αυτή τη σελίδα: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1591989

Έχουν πάρει το mmm.apk από διάφορες εκδόσεις Android και του έχουν δώσει τη δυνατότητα να στέλνει SMS με 160 χαρακτήρες και σε άλλες γλώσσες εκτός των αγγλικών. Μπορεί κάποιος να το δοκιμάσει και να μας πει εάν δουλεύει; Εγώ δεν ξέρω πώς να το κάνω και δεν είμαι root καθώς δεν έχω ακόμη κάρτα SD

Link to comment
Share on other sites

Οτι λετε μου φεναιτε κινεζικο. . .:mad:

Εβαλα την 4.1.2 μετα την 4.0.4 κ ολα ρολοι κ μπαταρια 1,5 μερα πλεων. Αλλα μετα την 1η εβδομαδα ενα προβλημα. Δεν εχώ internet απο τον παροχο. Διεγραψα τις ριθμησεις κ μου τις ξαναστειλαν, παλι τπτ. Την πρωτη εβδομαδα ειχα κανονικα. Τι να κανω?

Galaxy SII
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις (Μέρος ΙΙ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...