Jump to content

[S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας


ackel
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μόλις πριν μισή ώρα το λατρεμένο έπεσε με τέτοια φόρα απο μικρή σχετικά απόσταση και αχρηστεύτηκε η οθόνη.

το κινητό λειτουργεί κανονικά αλλά θα ήθελα την γνώμη σας τί θα μπορούσα να κάνω άμεσα για την οθόνη.

προτείνετε να παραγγείλω από το εξωτερικό οθόνη και εξαρτήματα και να προσπαθήσω να το φτιάξω μόνος μου η να το πάω για servise(πρέπει να βρω usb jig καθώς είναι routαρισμένο.

περιμένω αγχωμένος απάντηση

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει ραγίσει η οθόνη σου ή απλώς δεν ανάβει; Δοκίμασες να βγάλεις και να βάλεις την μπαταρία, έτσι;

Όσο για το usb jig, δεν θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις μιας και η οθόνη δεν ανάβει...

Απ'την άλλη, αν είσαι εντός εγγύησης -και η οθόνη δεν έχει σπάσει, βέβαια (μιας και σίγουρα χάνεις την εγγύηση), κάνε τον σταυρό σου και στείλτο στο service με την ελπίδα πως θα κάνουν την αντικατάσταση, χωρίς να "ψάξουν" το τι συμβαίνει με το λειτουργικό σου. (Εξάλλου δεν τίθεται θέμα software ώστε να ψάξουν την αιτία εκεί). Απ'την άλλη, αν είσαι εκτός εγγύησης, φυσικά θα στο φτιάξουν με δικά σου έξοδα, δίχως να σε ρωτήσουν κάτι παραπάνω...

Η αντικατάσταση της οθόνης από εσένα δεν είναι δύσκολη, αλλά θα πρέπει να να έχεις υπομονή (και μια συσκευή back-up) μέχρι να σου έρθει απ'το εξωτερικό.

Samsung Galaxy S10 (G973F)

Samsung Galaxy S7 Edge (G935F)

Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)

Samsung Galaxy SII (GT-i9100)

Samsung Galaxy S Plus (GT-i9001)

Link to comment
Share on other sites

Έχει ραγίσει η οθόνη σου ή απλώς δεν ανάβει; Δοκίμασες να βγάλεις και να βάλεις την μπαταρία, έτσι;

Όσο για το usb jig, δεν θα μπορέσεις να το χρησιμοποιήσεις μιας και η οθόνη δεν ανάβει...

Απ'την άλλη, αν είσαι εντός εγγύησης -και η οθόνη δεν έχει σπάσει, βέβαια (μιας και σίγουρα χάνεις την εγγύηση), κάνε τον σταυρό σου και στείλτο στο service με την ελπίδα πως θα κάνουν την αντικατάσταση, χωρίς να "ψάξουν" το τι συμβαίνει με το λειτουργικό σου. (Εξάλλου δεν τίθεται θέμα software ώστε να ψάξουν την αιτία εκεί). Απ'την άλλη, αν είσαι εκτός εγγύησης, φυσικά θα στο φτιάξουν με δικά σου έξοδα, δίχως να σε ρωτήσουν κάτι παραπάνω...

Η αντικατάσταση της οθόνης από εσένα δεν είναι δύσκολη, αλλά θα πρέπει να να έχεις υπομονή (και μια συσκευή back-up) μέχρι να σου έρθει απ'το εξωτερικό.

 

Συγνώμη δεν ξεκαθάρισα το κινητό δουλεύει κανονικότατα απλά το γυαλί έχει σπάσει και η οθόνη δουλεύει.Νόμιζα πως έτσι κι'αλιός δεν καλύπτει η εγγύηση.το πρόβλημα με το diy σε αυτήν την συσκευή είναι πως γυαλί και οθόνη πάνε μαζί όπως φένεται εδώ ...

και για να βρω αυθεντικό digitizer πρέπει να σκάσω καμιά 150άρα και να ρισκάρω να το φτιάξω μόνος μου.

για servise πρέπει να εμπιστευτώ κάποιον συγκεκριμένα? έχετε να προτείνετε κάτι?

:cry: :cry: :cry:

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Σε καποιο ποστ ρωτησε ενα παιδι αν αλλαζει το τζαμακι της καμερα λογω του οτι οταν ακουμπαμε το κινητο ισως γρατζουνηθει ,λοιπον μετα απο λιγο ψαξιμο στο ebay βρηκα αυτο http://www.ebay.co.uk/itm/New-Black-Samsung-Galaxy-S2-II-i9100-Protective-Glass-Camera-Lens-Cover-/320980223402?_trksid=p5197.m1992&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D14%26meid%3D4084689561460249839%26pid%3D100015%26prg%3D1006%26rk%3D1%26sd%3D320980223402%26 και η αλλαγη δειχνει ευκολη ακολουθωντας το βιντεο αυτο μεχρι να βγει το πισω καπακι

ONE PLUS 9 PRO

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά από ένα χρόνο βρήκα ένα καμμένο pixel. Φαίνεται σε άσπρο φόντο ροζ και σε φόντο με χρώμα φαίνεται μαύρο. Έτσι είναι καλά τα λέω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

εχω ενα samsung galaxy s2 και μου εσπασε η οθονη.το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα καθως επισης και το touch screen.

πηγα στον Γερμανο να μου το φταιξουνε κα μου ζητησαν 180!!!! euro.

η εξωτερικη οθονη κοστιζει 13-20 euro.

ρωταω λοιπον.πρεπει να αγορασω το πακετο lcd/outer screen η μονο την εξωτερικη οθονη για να το φτιαξω?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

εχω ενα samsung galaxy s2 και μου εσπασε η οθονη.το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα καθως επισης και το touch screen.

πηγα στον Γερμανο να μου το φταιξουνε κα μου ζητησαν 180!!!! euro.

η εξωτερικη οθονη κοστιζει 13-20 euro.

ρωταω λοιπον.πρεπει να αγορασω το πακετο lcd/outer screen η μονο την εξωτερικη οθονη για να το φτιαξω?

ευχαριστω.

 

Λοιπών μετά από πολύ ψάξιμο το καλύτερο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να αγοράσεις ένα digitizer+screen από ebay και να κάτσεις να το φτιάξεις μόνο σου...:D:D:D

Μόνο το glass(outer screen) ΔΕΝ αρκεί και ιδού η απόδειξη...

Κάπου είχα πετύχει και τον λόγο που κυκλοφορούν στην αγορά μόνο screen glass και εξηγούσε πως είναι καθαρά απάτη:mad: αλλά δεν βρίσκω το λινκ.

Καταλαβαίνω τον πόνο σου καθώς έχω πάθει ακριβώς το ίδιο πρόσφατα.:cry::cry::cry::cry:

Από EBAY ευρωπαϊκής ένωσης το φθηνότερο είναι στα 110ε εγώ έχω παραγγείλει από Αμερική στα 80ε(μαζί με εργαλεία για να το φτιάξεις και μεταφορικά)

Οταν έρθει θα γράψω εντυπώσεις

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια κ χρονια πολλα!Εδω κ λιγες μερες αντιμετωπιζω ενα πριβλημα με το κινητο υστερα απο το root κ την αναβαθμιση που του εκανα σε 4.0.4.Οταν παω να τραβηξω μια φωτογραφια η οθονη ειναι καταμαυρη κ δεν μπορω να εστιασω.Οι φωτο βγαινουν κανονικα αλλα δεν μπορω να κεντραρω.Πριν απο λιγο πηγα να ανοιξω να δω κ ενα βιντεακι στο youtube αλλα κ εκει ειχα μαυρη εικονα μονο τον ηχο ακουγα.Δεν ξερω αν εχει να κανει ενα κιτρινο θαυμαστικο που δειχνει κατα την εναρξη της λειτουργιας του κινητου.Εχεις κανεις καμια ιδεα για το πως θα το αντιμετωπισω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια κ χρονια πολλα!Εδω κ λιγες μερες αντιμετωπιζω ενα πριβλημα με το κινητο υστερα απο το root κ την αναβαθμιση που του εκανα σε 4.0.4.Οταν παω να τραβηξω μια φωτογραφια η οθονη ειναι καταμαυρη κ δεν μπορω να εστιασω.Οι φωτο βγαινουν κανονικα αλλα δεν μπορω να κεντραρω.Πριν απο λιγο πηγα να ανοιξω να δω κ ενα βιντεακι στο youtube αλλα κ εκει ειχα μαυρη εικονα μονο τον ηχο ακουγα.Δεν ξερω αν εχει να κανει ενα κιτρινο θαυμαστικο που δειχνει κατα την εναρξη της λειτουργιας του κινητου.Εχεις κανεις καμια ιδεα για το πως θα το αντιμετωπισω;

 

Τελικα βρηκα λυση στο προβλημα.Το λαθος μου ηταν οτι ειχα κανει πρωτα την αναβαθμιση σε 4.0.4 κ μετα το ρουτ με αποτελεσμα να μου κλειδωσει κατα καποιον τροπο την καμερα κ την προβολη των βιντεακιων του youtube.Ετσι υστερα απο πολυωρο ψαξιμο σε διαφορα φορουν βρηκα την λυση. Υποβάθμισα την εκδοση απο 4.0.4 σε 4.0.3, εκανα unroot,στην συνεχεια root κ τελος περασα ξανα την εκδοση 4.0.4 και ειναι ολα μια χαρα!Καλη χρονια παιδες.......

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μία ακόμα ερώτησή μου αν μπορείτε να υποστείτε...Όταν βγάζω φωτός με φλας βγαίνουν αρκετά φωτεινές.Έτσι είναι και σε σας? Κι αν βάλω την τιμή έκθεσης πιο κάτω από το 0, μετά οι φωτός χωρίς φλας δεν θα βγαίνουν σκοτεινές?!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα χρόνο βρήκα ένα καμμένο pixel. Φαίνεται σε άσπρο φόντο ροζ και σε φόντο με χρώμα φαίνεται μαύρο. Έτσι είναι καλά τα λέω;

 

Καμία βοήθεια; μπορώ να κάνω χρήση της εγγύησης;

Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο τον λογο δεν υπαρχει διετης εγγυηση? Εχουμε φτασει το αυτονοητο να το θεωρουμε μαλλον απιθανο :S
Nokia:6120c,6500,N73,N81 / Toshiba G810 Portege WM6.5 / Apple iPhone 3GS 16GB / Samsung Galaxy S II / Samsung Galaxy S4 9505 stock
Link to comment
Share on other sites

Γιαυτο τον λογο δεν υπαρχει διετης εγγυηση? Εχουμε φτασει το αυτονοητο να το θεωρουμε μαλλον απιθανο :S

 

Αν δεν κάνω λάθος απαιτείται ένας αριθμός καμένων πίξελ για να γίνει χρηση της εγγύησης... Κάπου το διάβασα στο επίσημο σάιτ της Samsung...

 

http://www.samsung.com/my/support/warranty/warrantyInformation.do

Κάτω κάτω..

Edited by thanosk88
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

πληροφοριακά και μόνο αν και έχει περάσει παραπάνω απο μήνας να αναφέρω την εμπειρία μου με την σπασμένη οθόνη του galaxy s2.

 

αφού η πιο ασφαλές λύση(απο αξιόπιστο και φθηνότερο service κινητών) ήταν λίγο χρονοβόρα(έπρεπε να περιμένω χωρίς κινητό για 2 βδομάδες μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό) και ακριβή(170ε μαζί με το service) αποφάσισα να παραγγείλω απο ebay την οθόνη και να το φτιάξω μόνος μου.

κάπου εδώ ξεκινάει η ταλαιπωρία.

Η οθόνη αγοράστηκε από Αμερική μαζί με τα ταχυδρομικά στα 80ε και στην αγορά έγραφε πως συμπεριλάμβανε και 2 ειδικά κατσαβιδάκια.

ήρθε σε 30 μέρες ...whadafuuuuuuuck ευτυχώς χωρίς τέλη και τα κατσαβιδάκια ήταν απλά για άλlο κινητό.

Αφου λοιπόν έψαξα και εφοδιάστηκα σχετικό κατσαβιδάκι, έκανα λύση-άρμοση σχετικά εύκολα λόγω κατατοπιστικότατου video στο youtube.

Πέρνω τηλ ...δεν ακούω τίποτα. πάπαλα το top mic.Ξανάμανα παραγγελία εξάρτημα 6ε στο ενδιάμεσο το δούλευα με bluetooth.

H πρώτη κρυάδα διαπιστώνοντας πώς η οθόνη είναι δέκα κλάσεις κατώτερη.ξαφνικά κατάλαβα πραγματικά την αξία της super amoled plus και τον όλο ντόρο που γίνεται γι'αυτήν διότι την θεωρούσα δεδομένη(η σπασμένη amoled πραγματικά καλήτερη εμπειρία απο την σάπια lcd που έβαλα.

ήρθε το καινούριο εξάρτημα το βάζω ...πάπαλα η δόνηση.

Λέω ως εδώ ήταν ζω και χωρίς δόνηση σταματάω να ασχολούμαι.

Το αποτελείωμα ήρθε ένα μήνα μετά. Ξαφνικά κάτω δεξιά η οθόνη ένα απόγευμα άρχισε να ματώνει.Σε μισή ώρα άρχισα να κλαίω:cry::cry::cry: και σε περίπου 2 ώρες η οθόνη αχρηστεύτηκε.:confused::confused::confused:

Συμπέρασμα εάν σπάσει η οθόνη του s2 την αφήνεις σπασμένη πιστεύω η καλύτερη λύση

Κάπως έτσι ήρθε στην ζωή μου το galaxy s3(αχ αυτό το nexus πόσο το ζαχάρωνα και μακάρι να χαμπάριαζα οδηγό αγοράς από Αγγλία νωρίτερα)

halasy το s2.

δεν πράζ ρα χαζέ πάρι του s3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το galaxy S II εδώ και 4 μήνες. Πριν από λίγο καιρό εμφανιστηκε το εξής πρόβλημα: αρχισε να παρουσιαζεται μια μαύρη κυλίδα στο κατω μερος της οθόνης (καμμενα pixel?). H βλάβη αυτή εξαπλωνόταν και σε κάποια στιγμή είχαν καεί τα 3/4 της οθόνης (μπορούσα να δω μονο την ώρα). Το κινητό όταν το πήγα σε εξουσιοδοτημένο σερβις της samsung λειτουργουσε (ακούγονταν ήχοι), όμως όλη η οθόνη ήταν καμμένη.

Το κινητό είναι μέσα στην εγγύηση, παρόλα αυτά το μαγαζί θέλει να βγάλει τη ζημία εκτός εγγύησης λόγω ενός χτυπήματος που έχει στο πλάι (το οποίο είχε γινει πολύ παλαιότερα και είμαι σχεδόν σιγουρος οτι δεν έχει να κανει με τη ζημιά στην οθόνη). Μου ζήτησαν, λοιπόν, 160ε για αλλαγή οθόνης και 8ε για τον έλεγχο αυτό που έκαναν(!). Μπορώ να αποδείξω κάπως οτι δε σχετίζεται το πρόβλημα στην οθόνη με την πτώση; Και σύμφωνα με την εγγύηση ο έλεγχος σε εξουσιοδοτημένα σερβις της samsung δε γίνεται δωρεάν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έχω το galaxy S II εδώ και 4 μήνες. Πριν από λίγο καιρό εμφανιστηκε το εξής πρόβλημα: αρχισε να παρουσιαζεται μια μαύρη κυλίδα στο κατω μερος της οθόνης (καμμενα pixel?). H βλάβη αυτή εξαπλωνόταν και σε κάποια στιγμή είχαν καεί τα 3/4 της οθόνης (μπορούσα να δω μονο την ώρα). Το κινητό όταν το πήγα σε εξουσιοδοτημένο σερβις της samsung λειτουργουσε (ακούγονταν ήχοι), όμως όλη η οθόνη ήταν καμμένη.

Το κινητό είναι μέσα στην εγγύηση, παρόλα αυτά το μαγαζί θέλει να βγάλει τη ζημία εκτός εγγύησης λόγω ενός χτυπήματος που έχει στο πλάι (το οποίο είχε γινει πολύ παλαιότερα και είμαι σχεδόν σιγουρος οτι δεν έχει να κανει με τη ζημιά στην οθόνη). Μου ζήτησαν, λοιπόν, 160ε για αλλαγή οθόνης και 8ε για τον έλεγχο αυτό που έκαναν(!). Μπορώ να αποδείξω κάπως οτι δε σχετίζεται το πρόβλημα στην οθόνη με την πτώση; Και σύμφωνα με την εγγύηση ο έλεγχος σε εξουσιοδοτημένα σερβις της samsung δε γίνεται δωρεάν;

 

δυστηχως φιλε,απο την στιγμη που εχει καποιο-προφανως-βαρβατο χτυπημα,

ανεξαιρετως εαν ειναι ή οχι υπευθυνο για την ζημια στην οθονη,

αυτοι εκει θα πατησουν.

ψαξτο,αλλα δεν νομιζω να βρεις ακρη.

καλη συνεχεια..

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακά και μόνο αν και έχει περάσει παραπάνω απο μήνας να αναφέρω την εμπειρία μου με την σπασμένη οθόνη του galaxy s2.

 

αφού η πιο ασφαλές λύση(απο αξιόπιστο και φθηνότερο service κινητών) ήταν λίγο χρονοβόρα(έπρεπε να περιμένω χωρίς κινητό για 2 βδομάδες μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό) και ακριβή(170ε μαζί με το service) αποφάσισα να παραγγείλω απο ebay την οθόνη και να το φτιάξω μόνος μου.

κάπου εδώ ξεκινάει η ταλαιπωρία.

Η οθόνη αγοράστηκε από Αμερική μαζί με τα ταχυδρομικά στα 80ε και στην αγορά έγραφε πως συμπεριλάμβανε και 2 ειδικά κατσαβιδάκια.

ήρθε σε 30 μέρες ...whadafuuuuuuuck ευτυχώς χωρίς τέλη και τα κατσαβιδάκια ήταν απλά για άλlο κινητό.

Αφου λοιπόν έψαξα και εφοδιάστηκα σχετικό κατσαβιδάκι, έκανα λύση-άρμοση σχετικά εύκολα λόγω κατατοπιστικότατου video στο youtube.

Πέρνω τηλ ...δεν ακούω τίποτα. πάπαλα το top mic.Ξανάμανα παραγγελία εξάρτημα 6ε στο ενδιάμεσο το δούλευα με bluetooth.

H πρώτη κρυάδα διαπιστώνοντας πώς η οθόνη είναι δέκα κλάσεις κατώτερη.ξαφνικά κατάλαβα πραγματικά την αξία της super amoled plus και τον όλο ντόρο που γίνεται γι'αυτήν διότι την θεωρούσα δεδομένη(η σπασμένη amoled πραγματικά καλήτερη εμπειρία απο την σάπια lcd που έβαλα.

ήρθε το καινούριο εξάρτημα το βάζω ...πάπαλα η δόνηση.

Λέω ως εδώ ήταν ζω και χωρίς δόνηση σταματάω να ασχολούμαι.

Το αποτελείωμα ήρθε ένα μήνα μετά. Ξαφνικά κάτω δεξιά η οθόνη ένα απόγευμα άρχισε να ματώνει.Σε μισή ώρα άρχισα να κλαίω:cry::cry::cry: και σε περίπου 2 ώρες η οθόνη αχρηστεύτηκε.:confused::confused::confused:

Συμπέρασμα εάν σπάσει η οθόνη του s2 την αφήνεις σπασμένη πιστεύω η καλύτερη λύση

Κάπως έτσι ήρθε στην ζωή μου το galaxy s3(αχ αυτό το nexus πόσο το ζαχάρωνα και μακάρι να χαμπάριαζα οδηγό αγοράς από Αγγλία νωρίτερα)

 

Δυστυχώς προφανώς πήρες μη γνήσια οθόνη. Για αυτό και την πήρες σε αυτή την τιμή. Στο αγγλικό eBay έχει γνήσιες οθόνες αλλά σαφώς ακριβότερες. Δυστυχώς έχασες χρήματά αλλά ήταν και η αφορμή να πας στο εξαιρετικό s3. Μεγεια λοιπόν!

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτές το Samsung Galaxy S II.

Απο ότι παρατήρησα, έχει ένα θέμα με τον συγχρονισμό του φλάς.

Σβήνει, πριν βγάλει την φωτογραφία. Υπάρχει καμιά λύση?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτές το Samsung Galaxy S II.

Απο ότι παρατήρησα, έχει ένα θέμα με τον συγχρονισμό του φλάς.

Σβήνει, πριν βγάλει την φωτογραφία. Υπάρχει καμιά λύση?

 

Επιστροφή θα σου πρότεινα ή service, είναι η πρώτη φορά που διαβάζω τέτοιου είδους πρόβλημα και δεν πιστεύω πως είναι στο software το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτές το Samsung Galaxy S II.

Απο ότι παρατήρησα, έχει ένα θέμα με τον συγχρονισμό του φλάς.

Σβήνει, πριν βγάλει την φωτογραφία. Υπάρχει καμιά λύση?

 

Μηπώς σου φαινεται ότι το κανει; Δλδ οι φωτογραφιες με φλας είναι σκοτεινές;

Link to comment
Share on other sites

Μηπώς σου φαινεται ότι το κανει; Δλδ οι φωτογραφιες με φλας είναι σκοτεινές;

 

Νομίζω ότι έχεις δίκιο!

Σε απόλυτο σκοτάδι που το είδα, είναι εμφανής η διαφορά με φλάς ή όχι.

Οταν το δουλέψω λίγο περισσότερο, θα βγάλω ασφαλέστερο συμπέρασμα.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, νέος κάτοχος του galaxy s2 gt i9100, είχα πριν τον πρώτο γαλαξία (gt i9000) και η διαφορά που βλέπω με την φωτεινότητα και με τα 2 στο τέρμα στο s1 το άσπρο είναι πολύ ποιό έντονο ενώ στο s2 σκουραίνει.Καθώς στα καταστήματα πλέον δεν κυκλοφοράει πλέον το s2 για να πάω να δω διαφορές με ένα άλλο μοντέλο, απο την εμπειρία σας πιστεύετε ότι είναι κάτι που πρέπει να ανησυχώ? Λέτε να το πάω στο service έστω μόνο να το κοιτάξουνε? Η εγώ μπορώ να κάνω λάθος και να είναι φυσιολογικό, το κινητό αγοράστηκε απο κωτσόβολο κ φοράει την 4.0.3.

Mac Book Pro 13.3 2017

Ipad 2017 32 gb

Xiaomi Mi Max 2 64gb --- 7.1.1 Nougat

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να ρωτήσω γιατί ενώ επιλέγω το φλάς της κάμερας να είναι πάντα ενεργό,

όταν πατάω να τραβήξω φωτογραφία ή βίντεο το φλάς δέν αποκρίνεται.

Λέτε να φταίει η συσκευή ή το λογισμικό (Android 4.0.4) ;;

 

Απο πού μπορώ να ελέγξω άν το φλάς δουλεύει ή όχι (κρυφό μενού ή κατι άλλο) ;;

Edited by dhmak
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Πρόβλημα οθόνης και κάμερας

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...