Jump to content

Xiaomi Mi 2


navi55
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πως flashareis τα gapps?? Ο Updater βγάζει error....

τι να σου πω, έτσι λέει στο λινκ που βαλα απ το miuiandroid. Ρώτα τους εκεί

Link to comment
Share on other sites

καλύτερη η rom ap to miuiandroid καθώς έχει root. Αλλά εννοείται ότι όλες οι rom διαβάζουν και γραφουν ελληνικά

 

Πέρνα την τελευταία 3.2.1, και από πάνω το multilanguage. Κανένα bug και super smooth.

Επίσης αν βαρεθείτε το MIUI interface βάλτε NOVA Launcher και είναι σαν να έχετε stock JB με τα καλά του MIUI

 

Για κάποιο λόγο αν βάλω US γλώσσα μου εμφανίζει σαν όνομα δικτύου Cosmote Telecommunicatins SA και πιάνει όλη τη notiffication bar.

Καμια ιδέα;;

 

Επίσης προστέθηκε το avatar του Mi-2 ;-)

 

Όπως σου πε κι ο gpou, βάλε την 3.2.1 (οδηγίες και κάτω λέει και για τα gapps), μετά το πακέτο γλωσσών (οδηγίες)

 

 

ρε παιδιά ας μου εξηγήσει και εμένα κάποιος χριστιανός με απλά ελληνικά

τι να κάνω και πώς να το κάνω !!

ολα αυτά τα φλασάρω, γκαπ κτλ δεν καταλάβω τι είναι

ακόμα κάτι λέτε για ροοτ αυτό πως το κάνω ??

 

και πριν με ξητιμάσετε, όχι δεν είμαι από άλλο πλανήτη

απλά είναι το πρώτο μου αντροητ και δεν έχω ιδέα !!

 

το μόνο που ζήτω είναι

 

κάποιος να μου εξηγήσει αναλυτικά πια είναι η καλύτερη ρομ

και μετά να μου πεί βήμα βήμα, λεπτομέρεια προς λεπτομέρεια

τι να κάνω και πώς την βάζω στον κινητό !!

 

ακόμα πές ότι ξεπεράσαμε τον πιο πάνω σκόπελο

μετά πως θα την κάνω update ?????

 

ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που σας έπρηξα !!!

Edited by gkontos10
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ας μου εξηγήσει και εμένα κάποιος χριστιανός με απλά ελληνικά

τι να κάνω και πώς να το κάνω !!

ολα αυτά τα φλασάρω, γκαπ κτλ δεν καταλάβω τι είναι

ακόμα κάτι λέτε για ροοτ αυτό πως το κάνω ??

 

και πριν με ξητιμάσετε, όχι δεν είμαι από άλλο πλανήτη

απλά είναι το πρώτο μου αντροητ και δεν έχω ιδέα !!

 

το μόνο που ζήτω είναι

 

κάποιος να μου εξηγήσει αναλυτικά πια είναι η καλύτερη ρομ

και μετά να μου πεί βήμα βήμα, λεπτομέρεια προς λεπτομέρεια

τι να κάνω και πώς την βάζω στον κινητό !!

 

ακόμα πές ότι ξεπεράσαμε τον πιο πάνω σκόπελο

μετά πως θα την κάνω update ?????

 

ευχαριστώ πολύ και συγνώμη που σας έπρηξα !!!

 

Για να περασεις κατι στην μνημη ρομ πρεπει να φλας-αρεις δλδ να σβησεις και αμεσως να περασεις τα νεα δεδομενα με ηλεκτρικο φορτιο.

Παμε στο ευκολο κομματι...αν πας λιγο πιο πισω στις σελιδες που εχουμε γραψει για τις ρομ και πως τις περνας θα δεις οτι ειναι απλο.Μπορεις να επισκευθεις και το site miuiandroid.com και να δεις ολες τις εβδομαδιαιες εκδοσεις..τωρα ειμαστε στην 3.2.1 (νομιζω παει με την χρονια/μηνας/βδομαδα αλλα δεν ειμαι σιγουρος...δλδ 3χρονια λειτουργειας του miui.2μηνας.1ρομ για την βδομαδα αυτην.) Κατεβαζεις την ρομ για το τηλεφωνο σου(απ'το τηλεφωνο σου) με γνωση λιγων αγγλικων και λιγο μυαλο ειναι ευκολα και μετα με το προγραμματακι updater που εχεις στα εργαλεια του τηλεφωνου σου κανεις Update-φλασαρεις την ρομ (οπου επιλεγεις την πρωτη επιλογη select installation pack απο τα κατεβασμενα αρχεια του τηλεφωνου σου πατωντας το αριστερο capative κουμπακι του μενου απο το xiaomi )και κανεις επανεκκινηση ,αν θες να βαλει και το πακετο με τις γλωσσες που εχει και τα ελληνικα το κατεβαζεις και αυτο απο το ιδιο site και κανεις ακριβως το ιδιο...οπως και με την εκδοση της ρομ.Προσεξε μην βαλεις την βασικη εκδοση της ρομ και στο καπακι βαλεις και το πακετο με τις γλωσσες , θα πρεπει να κανεις reboot το τηλεφωνο αφου περασεις την ρομ και μετα να ξανα κανεις την διαδικασια για τις γλωσσες και παλι reboot.H εκδοσεις rom του miuiandroid ειναι ολες ροοτ οπως μου ειπαν και μενα.(οταν εισαι ροοτ χρηστης εχεις τον πληρη ελεγχο του λειτουργικου σου και των ρυθμισεων της συσκευης. )

Αν καπου κανω λαθος διορθωστεμε.

Link to comment
Share on other sites

Πως flashareis τα gapps?? Ο Updater βγάζει error....

 

τι να σου πω, έτσι λέει στο λινκ που βαλα απ το miuiandroid. Ρώτα τους εκεί

 

Και σε μενα ο updater βγαζει ερρορ.Παιδες υπαρχει στο playstore πακετο με τα Gapps?

Ξερετε ποσα ειναι?

Πριν περασω την 3.2.1 λετε να κανω wipe all data&cache?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,επειδη το σκεφτομαι να το παρα το κινητο...καποιο site που να το εχει κοντα στα 300ευρω και να στελνει γρηγορα υπαρχει;;επειδη εχω ξεμεινει απο συσκευη...αν και τωρα εχουν αργιες..μαλλον το 8αρι θα παιζει και αν στα χρηματα που το θελω ετσι;;

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Για να περασεις κατι στην μνημη ρομ πρεπει να φλας-αρεις δλδ να σβησεις και αμεσως να περασεις τα νεα δεδομενα με ηλεκτρικο φορτιο..

 

δλδ κλείνω την συσκευή ?? και πως περνάω τα δεδομένα ??? το περνάω μεσω Η.Υ ???

μπορείς να μου το εξηγήσεις καλύτερα αυτό παρακαλώ ????

εννοώ τι κάνω ??

Link to comment
Share on other sites

δλδ κλείνω την συσκευή ?? και πως περνάω τα δεδομένα ??? το περνάω μεσω Η.Υ ???

μπορείς να μου το εξηγήσεις καλύτερα αυτό παρακαλώ ????

εννοώ τι κάνω ??

προσπέρνα αυτή την πρόταση και διάβασε τα παρακάτω που είπε

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είστε πολλοί κάτοχοι του κινητού στην Ελλάδα,μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες τραβηγμενες από την κάμερα του ώστε να δούμε την ποιότητα τους; Επίσης,όσοι το έχετε πως κρίνετε το κινητό σε αυτόν τον τομέα; (μάλλον θα είναι το επόμενο μου κινητό αλλά θέλω να είμαι σίγουρος πριν κάνω την επιλογή) Με τα specs που έχει είμαι σίγουρος ότι θα είναι super smooth, γι'αυτο και δεν ρωτάω για επιδόσεις... Επίσης από σήμα και από 3G είναι καλό; Αναφέρομαι στο πόσο καλή είναι η κεραία του. Προκαταβολικά ευχαριστώ... Edited by johnakis25
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που είστε πολλοί κάτοχοι του κινητού στην Ελλάδα,μπορεί κάποιος να ανεβάσει φωτογραφίες τραβηγμενες από την κάμερα του ώστε να δούμε την ποιότητα τους; Επίσης,όσοι το έχετε πως κρίνετε το κινητό σε αυτόν τον τομέα; (μάλλον θα είναι το επόμενο μου κινητό αλλά θέλω να είμαι σίγουρος πριν κάνω την επιλογή) Με τα specs που έχει είμαι σίγουρος ότι θα είναι super smooth, γι'αυτο και δεν ρωτάω για επιδόσεις... Επίσης από σήμα και από 3G είναι καλό; Αναφέρομαι στο πόσο καλή είναι η κεραία του. Προκαταβολικά ευχαριστώ...

 

Η μπαταρια στο 6% 1μερα και 22 ωρεςcTFE4rEUTDCQPPt1kujte41Szg=

 

εδω φωτογραφια H9zvCUEzE+iH7HzW9EzKQrqlJHFJvW9&c=XiaoMi&tm=1360256132&w=1024&h=1024&s=KS+HQDPfrrOX37NRFiSl+WC3QLw=

Link to comment
Share on other sites

Gapps= Google applications δηλαδή το μάρκετ οι χάρτες κτλπ

τα οποία αντί να τα φλασάρεις μπορείς να αντιγράψεις χειροκίνητα το play store με το googleserviceslogin και τις υπόλοιπες εφαρμογές να τις εγκαταστήσεις μία μία όποια θες

Link to comment
Share on other sites

τα οποία αντί να τα φλασάρεις μπορείς να αντιγράψεις χειροκίνητα το play store με το googleserviceslogin και τις υπόλοιπες εφαρμογές να τις εγκαταστήσεις μία μία όποια θες

 

λίγη επεξήγηση στον άσχετο για εδώ ???

 

ακόμα δλδ κάθε φορά που θα κάνω update το MIUI θα πρέπει να ξανα κάνω εγκατάσταση to google play store κτλ ????

 

κάποιος πιο έυκολος τρόπος ???

 

 

P.S.

τελευταία ενημέρωση

08/02/2013 12:26:00 CYPRUS LARNAKA INBOUND EMS Receive item at office of exchange (Inb)

άρχισα και το μυρίζομεεεεεεε :Ρ

Edited by gkontos10
Link to comment
Share on other sites

λίγη επεξήγηση στον άσχετο για εδώ ???

 

ακόμα δλδ κάθε φορά που θα κάνω update το MIUI θα πρέπει να ξανα κάνω εγκατάσταση to google play store κτλ ????

 

κάποιος πιο έυκολος τρόπος ???

 

 

P.S.

τελευταία ενημέρωση

08/02/2013 12:26:00 CYPRUS LARNAKA INBOUND EMS Receive item at office of exchange (Inb)

άρχισα και το μυρίζομεεεεεεε :Ρ

όχι βεβαια, μια φορά τα βάζεις μόνο. εσυ απλά βάλε το play store απ το miΜarket

Link to comment
Share on other sites

λίγη επεξήγηση στον άσχετο για εδώ ???

 

ακόμα δλδ κάθε φορά που θα κάνω update το MIUI θα πρέπει να ξανα κάνω εγκατάσταση to google play store κτλ ????

 

κάποιος πιο έυκολος τρόπος ???

 

 

P.S.

τελευταία ενημέρωση

08/02/2013 12:26:00 CYPRUS LARNAKA INBOUND EMS Receive item at office of exchange (Inb)

άρχισα και το μυρίζομεεεεεεε :Ρ

 

Μόλις πάρεις στα χέρια σου το κινητό το ανοίγεις κανονικά, κάνεις τις ρυθμίσεις που σου ζητάει και ανοίγεις το MiMarket. Από εκεί κάνεις αναζήτηση και εγκαθιστάς το Google Playstore.

Στη συνέχεια μπαίνεις στο miui community (http://miuiandroid.com/community/)

Πάνω δεξιά επιλέγεις ROMS

Μετά στη γκρι μπάρα (Δες εικόνα 1 - βέλος 2) επιλέγεις MIUI Weekly ROM Releases

Τέλος Επιλέγεις την πάνω πάνω ROM (Δες εικόνα 1 - βέλος 3)

Στην επόμενη οθόνη επιλέγεις τη Rom για το κινητό (Δες εικόνα 2 - βέλος 1) και μετά το multilanguage package (Δες εικόνα 2 - βέλος 2)

Νέα έκδοση βγαίνει Παρασκευή αλλά υπολόγισε και 2 ημέρες για να ανέβει και η έκδοση με τα Ελληνικά (multilanguage package).

Άρα ως τώρα έχεις 2 αρχεία. Το πρώτο έχει την αναβαθμισμένη έκδοση μόνο με αγγλικά και κινέζικα και το άλλο είναι το Multilanguage.

Τα αντιγράφεις στο κινητό ή χύμα ή μέσα σε φάκελο.

Πας στο κινητό και ανοίγεις το updater (εικονίδιο ένα πράσινο βελάκι προς τα επάνω). Μόλις μπεις αγνοείς αν σου πει για αναβάθμιση και πατάς το πλήκτρο του μενού στο κινητό. Επιλέγεις select instalation pack και στο παράθυρο που ανοίγει βρίσκεις και επιλέγεις το αρχείο αναβάθμισης που κατέβασες πιο πριν.

Αφού ολοκληρωθεί σου ζητάει επανεκκίνηση. Την κάνεις και μόλις ανοίξει ανοίγεις πάλι τον updater, επιλέγεις select instalation pack και τώρα επιλέγεις το αρχείο multilanguage. Μόλις ολοκληρωθεί και κάνεις επανεκκίνηση πας στις γλώσσες και διαλέγεις Ελληνικά. Πλέον είσαι έτοιμος.

Κάθε φορά που θα βγαίνει αναβάθμιση θα πηγαίνεις στο MIUI Forum, θα κατεβάζεις τα δύο αρχεία (Αγγλική ROM και MULTILANGUAGE) και θα τα περνάς με τον ίδιο τρόπο. Δε θα σβήνεται τίποτα και δε χρειάζεται τίποτα άλλο.

Τα gapps μη σε απασχολούν. Μόλις εγκαταστήσεις το google play store μετά πας και κατεβάζεις από εκεί ότι θες (π.χ. Gmail, Maps...)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που να είναι ρε παιδιά;;

 

2013-01-29 19:34:00 SHENZHEN Posting

2013-01-29 19:55:00 SHENZHEN Despatch from Sorting Center

2013-01-29 20:26:24 SHENZHEN Arrival at Sorting Center

2013-01-29 21:34:18 SHENZHEN Despatch from Sorting Center

2013-01-30 13:45:00 GUANGZHOU Arrival at Sorting Center

2013-01-31 02:05:00 GUANGZHOU Despatch from Sorting Center

 

Το παρήγγειλα από ibuygou.com

Edited by purpendicular
προσθήκη πληροφοριών
Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου που να είναι ρε παιδιά;;

 

2013-01-29 19:34:00 SHENZHEN Posting

2013-01-29 19:55:00 SHENZHEN Despatch from Sorting Center

2013-01-29 20:26:24 SHENZHEN Arrival at Sorting Center

2013-01-29 21:34:18 SHENZHEN Despatch from Sorting Center

2013-01-30 13:45:00 GUANGZHOU Arrival at Sorting Center

2013-01-31 02:05:00 GUANGZHOU Despatch from Sorting Center

 

Το παρήγγειλα από ibuygou.com

 

Λογικα δευτερα φτανει και τριτη το παραλαμβανεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια έχετε δεδομενα δυκτίου?Εγω ειμαι vodafone και δεν μπορω να συνδεθώ στο internet απο το πρόγραμμα μου εχω 300mb

Απο οτι βλεπω τις ρυθμίσεις τις έχει περασμένες μεσα θέλει να κάνω κάτι άλλο?

 

παιδια έχετε δεδομενα δυκτίου?Εγω ειμαι vodafone και δεν μπορω να συνδεθώ στο internet απο το πρόγραμμα μου εχω 300mb

Απο οτι βλεπω τις ρυθμίσεις τις έχει περασμένες μεσα θέλει να κάνω κάτι άλλο?

 

Εντάξει το βρήκα

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Το proximity sensor από που το ρυθμίζεις; Όταν απαντώ στο τηλέφωνο δε σβήνει η οθόνη όταν το έχω στο αυτί μου και όλο πατιέται.
Link to comment
Share on other sites

Το proximity sensor από που το ρυθμίζεις; Όταν απαντώ στο τηλέφωνο δε σβήνει η οθόνη όταν το έχω στο αυτί μου και όλο πατιέται.

 

Το ειχα παθει κι εγω. Απλα δε δουλευει με screen protector...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάρεις στα χέρια σου το κινητό το ανοίγεις κανονικά, κάνεις τις ρυθμίσεις που σου ζητάει και ανοίγεις το MiMarket. Από εκεί κάνεις αναζήτηση και εγκαθιστάς το Google Playstore.

Στη συνέχεια μπαίνεις στο miui community (http://miuiandroid.com/community/)

Πάνω δεξιά επιλέγεις ROMS

Μετά στη γκρι μπάρα (Δες εικόνα 1 - βέλος 2) επιλέγεις MIUI Weekly ROM Releases

Τέλος Επιλέγεις την πάνω πάνω ROM (Δες εικόνα 1 - βέλος 3)

Στην επόμενη οθόνη επιλέγεις τη Rom για το κινητό (Δες εικόνα 2 - βέλος 1) και μετά το multilanguage package (Δες εικόνα 2 - βέλος 2)

Νέα έκδοση βγαίνει Παρασκευή αλλά υπολόγισε και 2 ημέρες για να ανέβει και η έκδοση με τα Ελληνικά (multilanguage package).

Άρα ως τώρα έχεις 2 αρχεία. Το πρώτο έχει την αναβαθμισμένη έκδοση μόνο με αγγλικά και κινέζικα και το άλλο είναι το Multilanguage.

Τα αντιγράφεις στο κινητό ή χύμα ή μέσα σε φάκελο.

Πας στο κινητό και ανοίγεις το updater (εικονίδιο ένα πράσινο βελάκι προς τα επάνω). Μόλις μπεις αγνοείς αν σου πει για αναβάθμιση και πατάς το πλήκτρο του μενού στο κινητό. Επιλέγεις select instalation pack και στο παράθυρο που ανοίγει βρίσκεις και επιλέγεις το αρχείο αναβάθμισης που κατέβασες πιο πριν.

Αφού ολοκληρωθεί σου ζητάει επανεκκίνηση. Την κάνεις και μόλις ανοίξει ανοίγεις πάλι τον updater, επιλέγεις select instalation pack και τώρα επιλέγεις το αρχείο multilanguage. Μόλις ολοκληρωθεί και κάνεις επανεκκίνηση πας στις γλώσσες και διαλέγεις Ελληνικά. Πλέον είσαι έτοιμος.

Κάθε φορά που θα βγαίνει αναβάθμιση θα πηγαίνεις στο MIUI Forum, θα κατεβάζεις τα δύο αρχεία (Αγγλική ROM και MULTILANGUAGE) και θα τα περνάς με τον ίδιο τρόπο. Δε θα σβήνεται τίποτα και δε χρειάζεται τίποτα άλλο.

Τα gapps μη σε απασχολούν. Μόλις εγκαταστήσεις το google play store μετά πας και κατεβάζεις από εκεί ότι θες (π.χ. Gmail, Maps...)

 

φίλε μου είσαι καθηγητής, είσαι τεράστιος !!

1000 ευχαριστώ .. αυτό έψαχνα !!

ευχαριστώ παρα παρα πολύ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

gpou πολύ καλή δουλειά:up:

παιδια έχετε δεδομενα δυκτίου?Εγω ειμαι vodafone και δεν μπορω να συνδεθώ στο internet απο το πρόγραμμα μου εχω 300mb

Απο οτι βλεπω τις ρυθμίσεις τις έχει περασμένες μεσα θέλει να κάνω κάτι άλλο?

 

Εντάξει το βρήκα

τι έφταιγε τελικα;

 

Το ειχα παθει κι εγω. Απλα δε δουλευει με screen protector...

καλα, η μεμβράνη δεν έχει τρυπα στη θέση του p sensor??

Link to comment
Share on other sites

gpou πολύ καλή δουλειά:up:

τι έφταιγε τελικα;

 

 

καλα, η μεμβράνη δεν έχει τρυπα στη θέση του p sensor??

 

Την ειχα παραγγειλει μαζι με το κινητο,ειχε αψογη εφαρμογη, αλλα δε δουλευε το proximiti...δεν ειχε τρυπα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...