Jump to content

ZTE V970


bilya63
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εστειλα πισω σημερα συστημενη επιστολη αλλα δε μου εδωσαν να συμπληρωσω cn22 παρολο που επεμεινα. Οταν ειναι επιστολη λεει δεν χρειαζεται. Λετε να το σταματησουν οι κινεζοι στο τελωνειο και να μην το παραλαβει το Etotalk?

Καλα οι κινεζοι παρανομα πουλανε σε εμας? δεν ειναι φυσιολογικο να εχουν επιστροφες? γιατι φοβουνται το τελωνειο?

γιατι, εμείς παράνομα αγοράζουμε, που φοβόμαστε το τελωνειο; είναι λίγο χαοτική η νομοθεσία με τα τελωνεία. Βλακείες σου παν πάντως στα ελτα, κανονικά συμπληρώνεται η καρτέλα, καθώς είναι ακανόνιστο μέγεθος, έλεος. Δεν θα χει πρόβλημα πάντως στο τελωνείο 99%

Παίδες σε φόρτωμα σελίδων και στην χρήση προγραμμάτων Gps όπως Sygic και Igo, πώς τα πάει; Τα τρέχει γρήγορα;

Επίσης μαρκετ περνάει εύκολα χωρίς ροοτ;

 

Επίσης να ρωτήσω, ο διαθέσιμος χώρος είναι 4gb?

Και δέχεται sdcard ή tf card όπως λέει στο merimobiles?

γρήγορα πάει σ όλα. Play store έχει απ τα καταστήματα έτοιμο. Rootάρεται πανεύκολα, αν και καλύτερα να περάσεις την πολύ καλύτερη rom απ το xda

Στο χρήστη κανονικά ειναι διαθέσιμα 3GB, τα 2GB ως εσωτερική μνήμη

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

γιατι, εμείς παράνομα αγοράζουμε, που φοβόμαστε το τελωνειο; είναι λίγο χαοτική η νομοθεσία με τα τελωνεία. Βλακείες σου παν πάντως στα ελτα, κανονικά συμπληρώνεται η καρτέλα, καθώς είναι ακανόνιστο μέγεθος, έλεος. Δεν θα χει πρόβλημα πάντως στο τελωνείο 99%

 

Δεν αγοράζουμε παρανομα αλλα εισαγουμε παρανομα. αφου ζηταμε να γραφτει μικροτερο ποσο για να μην πληρωσουμε το φορο που αναλογει για την εισαγωγη. Αυτοι ομως γιατι να φοβουνται οταν προιοντα επιστρεφονται δεν το καταλαβαίνω. Τεσπα ας ελπίσω οτι ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αγοράζουμε παρανομα αλλα εισαγουμε παρανομα. αφου ζηταμε να γραφτει μικροτερο ποσο για να μην πληρωσουμε το φορο που αναλογει για την εισαγωγη. Αυτοι ομως γιατι να φοβουνται οταν προιοντα επιστρεφονται δεν το καταλαβαίνω. Τεσπα ας ελπίσω οτι ολα θα πανε καλα.

όχι φίλε. ό,τι ποσο κι αν γράψουν στο κουτί, όσα έρχονται με συστημενο ταχυδρομειο, δεν περνάνε καν τελωνείο. πηγαίνουν κατευθείαν στα ελτα, χωρίς έλεγχο. Το ξέρω από άνθρωπο που δούλευε στο αεροδρόμιο

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε. ό,τι ποσο κι αν γράψουν στο κουτί, όσα έρχονται με συστημενο ταχυδρομειο, δεν περνάνε καν τελωνείο. πηγαίνουν κατευθείαν στα ελτα, χωρίς έλεγχο. Το ξέρω από άνθρωπο που δούλευε στο αεροδρόμιο

 

Δεν το ηξερα αυτο, εσυ σιγουρα ξερεις καλυτερα. Γιατι τοτε τοσο μανουρα να γραψουν χαμηλοτερη τιμη; Ας γραφουν τη κανονικη να τελειωνουμε.

 

κατι αλλο τωρα...εμενα υποτιθεται θα μου στειλουν καινουριο, θα το παρω σε κανα μηνα, μεχρι τοτε θα εχουν περασει οι 45 μερες που μου δινει το PayPal, πως ξερω οτι δε θα κανουν καμια λαλακια οι κινεζοι; τους εμπιστευομαι; μηπως να κανω κανα dispute να ειμαι καλυμενος; η μηπως θα μου θυμωσουν και τοτε θα την κανουν τη λαλακια;τι λετε;

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

Δεν το ηξερα αυτο, εσυ σιγουρα ξερεις καλυτερα. Γιατι τοτε τοσο μανουρα να γραψουν χαμηλοτερη τιμη; Ας γραφουν τη κανονικη να τελειωνουμε.

για καλό και για κακό που λέμε. κι επίσης, αυτό που πα ισχύει για την ελλάδα. για άλλες χώρες, ειναι αλλιώς

κατι αλλο τωρα...εμενα υποτιθεται θα μου στειλουν καινουριο, θα το παρω σε κανα μηνα, μεχρι τοτε θα εχουν περασει οι 45 μερες που μου δινει το PayPal, πως ξερω οτι δε θα κανουν καμια λαλακια οι κινεζοι; τους εμπιστευομαι; μηπως να κανω κανα dispute να ειμαι καλυμενος; η μηπως θα μου θυμωσουν και τοτε θα την κανουν τη λαλακια;τι λετε;

ΔΕΝ θα ζητήσεις αντικατάσταση. Θα ζητήσεις refund, και θα κάνεις νέα αγορά (θα χει πέσει κι η τιμή)

Link to comment
Share on other sites

Το εστειλα χθες και στο χαρτακι που εβαλα μεσα γραφω αντικατασταση. Γιατι λες refund;
στην επικοινωνία μαζί τους ζήτα refund όταν το λάβουν (θα στο προτείνουν κι οι ίδιοι 99%). Μάντεψε. 1ον για να καλύπτεσαι απ το paypal όπως είπες, και 2ον γιατί θα το αγοράσεις με χαμηλότερη τιμή καθώς θα χει πέσει, όπως είπα πριν
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια:)

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Σταύρο, επειδή θα το δοκιμάσω σε λίγο, με την στοκ εφαρμογή δεν μπορούσα να γράψω ελληνικά. Με αυτή την αλλαγή θα έχουμε ΚΑΙ ελληνικά ΚΑΙ 160 χαρακτήρες ΚΑΙ θα μας δίνει την επιλογή να διαλέξουμε με ποια κάρτα θα στείλουμε το μήνυμα, έτσι?
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε. ό,τι ποσο κι αν γράψουν στο κουτί, όσα έρχονται με συστημενο ταχυδρομειο, δεν περνάνε καν τελωνείο. πηγαίνουν κατευθείαν στα ελτα, χωρίς έλεγχο. Το ξέρω από άνθρωπο που δούλευε στο αεροδρόμιο

 

Σταύρο διαφωνώ κάθετα. Και τα ΕΛΤΑ έχουν τελωνείο. Η αναγραφόμενη αξία παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Σταύρο διαφωνώ κάθετα. Και τα ΕΛΤΑ έχουν τελωνείο. Η αναγραφόμενη αξία παίζει ρόλο.

Όπως βγαίνουν απ το αεροπλάνο, πάνε αποθήκη κ μετά αμέσως στα κέντρα διαλογής. ΔΕΝ ελέγχονται, ΔΕΝ ανοίγονται. Δηλαδή δεν περνάνε τελωνείο

Σταύρο, επειδή θα το δοκιμάσω σε λίγο, με την στοκ εφαρμογή δεν μπορούσα να γράψω ελληνικά. Με αυτή την αλλαγή θα έχουμε ΚΑΙ ελληνικά ΚΑΙ 160 χαρακτήρες ΚΑΙ θα μας δίνει την επιλογή να διαλέξουμε με ποια κάρτα θα στείλουμε το μήνυμα, έτσι?
Γιατί δεν μπορουσες να γράψεις ελληνικά; Στο go keyboard, δεν εχεις βάλει ελληνική γλώσσα; Κάτι έχεις μπλέξει άσχημα.

Υπάρχει κάποιος που το δοκίμασε σε V970;

Link to comment
Share on other sites

Στο go keyboard εχω βαλει ελληνικα. Η στοκ εφαρμογη ομως οταν το πηρα δεν ειχε ελληνικα.

δεν καταλαβαίνω γιατί μπλέκεις το πληκτρολόγιο με τα μηνύματα. εφόσον το πληκτρολόγιο γράφει ελληνικά, γράφει παντού. Άρα μπορείς να στελνεις και τώρα μηνύματα με ελληνικά, αλλά μέχρι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα, ενω με το apk που ανέφερα παραπάνω μπορείς 160 χαρακτήρες

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβαίνω γιατί μπλέκεις το πληκτρολόγιο με τα μηνύματα. εφόσον το πληκτρολόγιο γράφει ελληνικά, γράφει παντού. Άρα μπορείς να στελνεις και τώρα μηνύματα με ελληνικά, αλλά μέχρι 70 χαρακτήρες ανά μήνυμα, ενω με το apk που ανέφερα παραπάνω μπορείς 160 χαρακτήρες

Οκ τώρα κατάλαβα!

Στην ουσία, μας λύνει το πρόβλημα με τον περιορισμό των χαρακτήρων.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Το δοκιμασε κανείς να μου πει αν δουλεύει στο V970??
Link to comment
Share on other sites

Παίρνει sdcard η tf card Τελικά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει sdcard η tf card Τελικά;
τι εννοείς; transflash (tf) λέγονται οι microSD που παίρνουν σχεδον όλες οι συσκευές πλέον
Link to comment
Share on other sites

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ υποστήριξη 160 χαρακτήρων στα ελληνικά στην Stock εφαρμογή μηνυμάτων DUAL SIM

1. Κατεβάζουμε το αρχείο mms.apk

2. Με μια εφαρμογή διαχείρισης αρχείων με πρόσβαση root, πάμε στο /system/app

3. Μεταφέρουμε για καλό και για κακό τα mms.apk και mms.odex, που υπάρχουν ήδη στον φάκελο /system/app, σε ένα δικό μας φάκελο backup

4. Αντιγράφουμε το mms.apk που κατεβάσαμε, στο /system/app

5. Κάνουμε επανακίνηση το κινητό, και πλέον μπορούμε να στείλουμε ελληνικά μηνύματα έως 160 χαρακτήρες, με την στοκ εφαρμογή με το Dual Sim :D

ΥΓ. Η δουλειά έγινε απ τον έλληνα theos0o στο XDA, και προσωπικα του εκανα donate για την σημαντικη συνεισφορα του κατα τη γνωμη μου. Οποιος θελει ας στηριξει την δουλεια:)

 

Κατι που ξέχασε να γράψει ο σταύρος και ειναι απαραιτητο ειναι οτι μετά το 4ο βημα πρεπει να αλλαξουμε τα permission του mms.apk να ειναι όπως και των υπολοίπων αρχείων μεσα στο /system/app και μετα κάνουμε επανακίνηση το κινητό!! Δεν το έκανα να σας πω αν δουλεύει το καινουριο mms.apk , παντως σιγουρα πρέπει να αλλαξουμε τα permission... η αληθεια ειναι πως έχω βολευτεί με το GoSMS!

Edited by kandreou

My moral in life is simple, you treat me good, and i'll definitely treat you better... and vise versa of course!!! :respect:

Pocophone F1 6/128 Gb

Link to comment
Share on other sites

Κατι που ξέχασε να γράψει ο σταύρος και ειναι απαραιτητο ειναι οτι μετά το 4ο βημα πρεπει να αλλαξουμε τα permission του mms.apk να ειναι όπως και των υπολοίπων αρχείων μεσα στο /system/app και μετα κάνουμε επανακίνηση το κινητό!! Δεν το έκανα να σας πω αν δουλεύει το καινουριο mms.apk , παντως σιγουρα πρέπει να αλλαξουμε τα permission... η αληθεια ειναι πως έχω βολευτεί με το GoSMS!

χρησιμοποιώ το xplore που κατα την αντιγραφή βάζει αυτόματα τα permissions σωστά, με άλλους file manager δεν το χω ψάξει.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωση να δουμε jelly bean? εστω απο xda???? :rolleyes:

Υπάρχει JB για ίδιο μοντέλο με 512MB RAM στην ινδονησία, αλλά δεν έχει υπάρξει κανείς που να κάνει εξαγωγή την rom προς το παρόν, ώστε να προσαρμοστεί στο 1GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με internal memory re-partition έτσι ώστε να βλέπει την μνήμη του τηλεφώνου σαν μία?

Το how to είναι εδώ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578

Μπερδεύομαι στο εξής...

Make sure that you have a full nandroid backup of your current ROM. If not, boot into recovery mode and make one.

Πού το αποθηκεύουμε το backup?

Σταύροοοοοοο :p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει ασχοληθεί κανείς με internal memory re-partition έτσι ώστε να βλέπει την μνήμη του τηλεφώνου σαν μία?

Το how to είναι εδώ...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1856578

Μπερδεύομαι στο εξής...

 

Πού το αποθηκεύουμε το backup?

Σταύροοοοοοο :p

Απλό backup απ το recovery menu (Volume up + power on), με επιλογή να μπει στην κάρτα μνήμης, καθώς η εσωτερική θα σβηστεί (δηλαδή μην επιλέξεις backup to internal, αλλιώς μετά αντέγραψε τον φάκελο)
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω αν γίνεται. Ευχαριστώ!

κανονικά τ αποθηκεύει στην καρτα μνήμης αν υπάρχει, στον φάκελο .clockworldmod. εκτός κι αν επιλέξεις backup to internal memory ή κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE V970

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...