Jump to content

[S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)


Zanat0s
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πήρα πάντως μια 8gb sandisk (class 10) 9.90 Ευρώ από Γερμανό. Μια χαρά.

 

Ξέχασα να αναφέρω το βασικό.. Είναι 32gb.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να αναφέρω το βασικό.. Είναι 32gb.. ;)

 

Την παράγγειλα και εγώ εχτές. Λέει βέβαια οτι έχουν εξαντληθεί και θα φέρουν καινούριες αύριο. Πολύ καλή ευκαιρία πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Την παράγγειλα και εγώ εχτές. Λέει βέβαια οτι έχουν εξαντληθεί και θα φέρουν καινούριες αύριο. Πολύ καλή ευκαιρία πάντως!

 

Τους παίρνει μία μέρα για να στην στείλουν. Οπότε Παρασκευή θα την έχουμε.. ;)

Link to comment
Share on other sites

 

αυτό που μπαίνεις στο θέμα και αν διαβάσεις λίγο θα βρεις στάνταρ αυτό που θες,πολύ μου αρέσει!

θα την παραγγείλω μιας και εχω 3.500 μπαταρία και θα σας πω εντυπώσεις.

 

τελικά την παράγγειλα 10 του μηνός,ήρθε 15 και κουμπώνει πάνω στο κινητό πολύ όμορφα. ωραίο υλικό (εγώ διάλεξα την μώβ,δεν ξέρω οι άλλες πως θα φαίνονται) εφαρμόζει πολύ ωραία χωρίς να είναι θεόστενη αλλά δεν είναι και φαρδιά.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω την sgp neo hybird ρε παιδια αλλα δεν την βρισκω πουθενα! Μπορειτε να βοηθησετε; μηπως πωλειται καμια απο καποιο μελος του φορουμ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πήρα αυτην την μπαταρία από e-bay.ξέρω ότι δεν είναι 2300 όπως λέει.αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανενα app που να λέει τα στατιστικά της μπαταρίας και πόσο είναι.
Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω καποιο micro usb adaptor για να συνδεσω on the go κατι φλασακια που εχω, εχετε να προτεινεται καποιο συγκεκριμενο..;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτομαι να αγορασω καποιο micro usb adaptor για να συνδεσω on the go κατι φλασακια που εχω, εχετε να προτεινεται καποιο συγκεκριμενο..;

 

Ναι αμέ! Το πιο φτηνό :D

Να προσέξεις μόνο να λέει OTG και όχι μόνο adaptor.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αμέ! Το πιο φτηνό :D

Να προσέξεις μόνο να λέει OTG και όχι μόνο adaptor.

 

Ααα οκ σημαντικη παρατηρηση σε ευχαριστω Στρατο!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σας αμφισβητησω...αν και με στεναχωρησατε :p

Αυτην εδω της Samsung http://www.ebay.co.uk/itm/GENUINE-SAMSUNG-GALAXY-S2-i9100-MESH-VENT-CASE-COVER-/150628864793 την εχετε δει πουθενα στα μεγαλα μαγαζια ή την εχει χρησιμοποιησει κανεις??

Edited by dbal

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

μπορεις αν δε θες θηκες, να αγορασεις τη μεγαλυτερη γνησια μπαταρια, που εχει και νεο καπακι μαζι, μιας και κανει το κινητο λιγο πιο παχυ, και ολη η πλατη γινεται μια ευθεια. σε αυτη την περιπτωση, η καμερα δεν θα εξεχει, αλλα θα ειναι πιο μεσα και θα το ακουμπας ανετα.
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...ενδιαφερουσα εναλλακτικη προταση! Ειδα και τα σχετικα βιντεο στο youtube και οντως, η περιοχη της καμερας/φλας ειναι πλεον προστατευμενη χαμηλοτερα από το καπακι στο σημειο εκεινο! Ουσιαστικά προκειται για μια πιο "κανονικη" σχεδιαση του κινητου (μεγαλυτερο παχος, ευθεια γραμμη πλατης, προστασια καμερας) με ανταλλαγμα το λεπτο κι ελαφρυ standard slim σχεδιο και τους σχετικους κινδυνους.

Θα παρω αυριο στην Smartec να ρωτησω τιμες και για την θηκη και το battery kit και θα αποφασισω - ετσι παντως δεν με βλεπω να μενω...

Thanx guys!

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοραζα το λευκο SII, πέρα από το hardware, σημαντικο ρόλο έπαιξε και το design του - το θεωρω απλά πανεμορφο ακόμα και 2 χρονια μετα την παρουσιαση του.

Μια εβδομαδα τωρα όμως που το εχω στην κατοχη μου, άρχισε να με προβληματιζει η σχεδιαση με την προεξεχουσα καμερα και το φλας που ειναι "κλεισμενα" στο ιδίου ύψους ορθογωνιο περίβλημά τους. Προσεχω τα κινητα μου σε μεγαλο βαθμο και ως εκ τουτου δεν ειχα ποτε θηκες ή καλύμματα που αλλοιωνουν τη σχεδιαση τους προσθετοντας όγκο και βαρος - ειδικα σε ενα λεπτο και ελαφρυ κινητο σαν το SII :love: Στη προκειμενη περιπτωση όμως, δυστυχως δε νομιζω οτι ειναι θεμα προσοχης...

Το τζαμακι της καμερας και το ασημι περιβλημα που γραφει "8.0 MEGA" ειναι εκ των πραγματων εκτεθειμενα σε ΚΑΘΕ επαφη του κινητου με επιφανειες παντος ειδους και το ερωτημα ειναι: Ποια ειναι η εμπειρια σας όσων το εχετε καιρό?? Ειναι όντως τοσο ευαισθητα σε γρατζουνιες οσο προβλεπει η...επικινδυνη σχεδιαση των Κορεατων ή θα τα καταφερω χωρις θηκη με την δεουσα ενν. προσοχη? Γιατι αν οι περισσοτεροι ειχατε προβλημα με το...καλημερα και χωρις ιδιαιτερη κακομεταχειριση, ισως ηρθε η ωρα να αναθεωρησω περι θηκης με το ωραιοτερο κινητο που ειχα ποτε... :(

 

Σου δανείζω αν θέλεις τη μαύρη θήκη μου :lol:

Γιώργος

iPHONE 6S Plus, iPAD Air 2

http://www.triakilakodika.gr/ (δεν είναι δικό μου αλλά είναι φοβερό)

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πάντως μένει κοντά στην πλατεία της Αγ.Σοφίας στο Ν.Ψυχικό, ευχαρίστως να του χαρίσω 2 θηκούλες που πήρα για το κινητό και δεν με βόλεψαν γιατί :

α) με την 1η θέλει λίγη πίεση για να πατήσεις το πλαϊνό δεξί πλήκτρο του τηλεφώνου και

β) με την 2η (σιλικόνης) χρειάστηκε να κάνω εγώ μια τρυπούλα πίσω στο ηχείο γιατί δεν υπήρχε (!) με αποτέλεσμα να μην ακούγεται καλά ο ήχος χωρίς την τρύπα-πράγμα που με ξενέρωσε. Και οι 2 όπως φορέθηκαν βγήκαν μια που κράτησα μία θήκη που πήρα για το κινητό...πριν πάρω το κινητό!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.πήρα αυτην την μπαταρία από e-bay.ξέρω ότι δεν είναι 2300 όπως λέει.αλλά θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρετε κανενα app που να λέει τα στατιστικά της μπαταρίας και πόσο είναι.

 

Υπαρχει μια εφαρμογη που πλησιαζει την μετρηση με πολυμετρο και ειναι αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.NanoDinamics.NovaTester&hl=el ειναι αρκετα αξιοπιστη και για τα σωστοτερα αποτελεσματα θελει να φορας official rom αλλα οπωσδηποτε ο κερνελ να μην ειναι custom.φορτιζεις το κινητο στο 65% με 70% κλεινεις wifi 3g το βαζεις σε λειτουργια πτησης τερμα η φωτεινωτητα και το βαζεις να μετρησει κανει 1 με 1μιση ωρα

Edited by apostolos3
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μια εφαρμογη που πλησιαζει την μετρηση με πολυμετρο και ειναι αυτη https://play.google.com/store/apps/details?id=ru.NanoDinamics.NovaTester&hl=el ειναι αρκετα αξιοπιστη και για τα σωστοτερα αποτελεσματα θελει να φορας official rom αλλα οπωσδηποτε ο κερνελ να μην ειναι custom.φορτιζεις το κινητο στο 65% με 70% κλεινεις wifi 3g το βαζεις σε λειτουργια πτησης τερμα η φωτεινωτητα και το βαζεις να μετρησει κανει 1 με 1μιση ωρα

 

1 με 1.30 ωρα??? Θα το δοκιμασω παντως απο περιεργεια να δω ποσο ειναι η κινεζομπαταρια!!! Ευχαριστω για την πληροφορια!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος πάντως μένει κοντά στην πλατεία της Αγ.Σοφίας στο Ν.Ψυχικό, ευχαρίστως να του χαρίσω 2 θηκούλες που πήρα για το κινητό και δεν με βόλεψαν γιατί :

α) με την 1η θέλει λίγη πίεση για να πατήσεις το πλαϊνό δεξί πλήκτρο του τηλεφώνου και

β) με την 2η (σιλικόνης) χρειάστηκε να κάνω εγώ μια τρυπούλα πίσω στο ηχείο γιατί δεν υπήρχε (!) με αποτέλεσμα να μην ακούγεται καλά ο ήχος χωρίς την τρύπα-πράγμα που με ξενέρωσε. Και οι 2 όπως φορέθηκαν βγήκαν μια που κράτησα μία θήκη που πήρα για το κινητό...πριν πάρω το κινητό!

 

Η αριστερή ειναι μαυρη η καφε?

Link to comment
Share on other sites

1 με 1.30 ωρα??? Θα το δοκιμασω παντως απο περιεργεια να δω ποσο ειναι η κινεζομπαταρια!!! Ευχαριστω για την πληροφορια!!!

 

ναι τοσο κανει γιατι μετραει απο το 65% μεχρι να κατεβει η μπαταρια στο 30%

 

1 με 1.30 ωρα??? Θα το δοκιμασω παντως απο περιεργεια να δω ποσο ειναι η κινεζομπαταρια!!! Ευχαριστω για την πληροφορια!!!

 

ναι τοσο κανει απο το 65 μεχρι το 30 που πεφτει η μπαταρια

Edited by Tyxerakias
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ...ενδιαφερουσα εναλλακτικη προταση! Ειδα και τα σχετικα βιντεο στο youtube και οντως, η περιοχη της καμερας/φλας ειναι πλεον προστατευμενη χαμηλοτερα από το καπακι στο σημειο εκεινο! Ουσιαστικά προκειται για μια πιο "κανονικη" σχεδιαση του κινητου (μεγαλυτερο παχος, ευθεια γραμμη πλατης, προστασια καμερας) με ανταλλαγμα το λεπτο κι ελαφρυ standard slim σχεδιο και τους σχετικους κινδυνους.

Θα παρω αυριο στην Smartec να ρωτησω τιμες και για την θηκη και το battery kit και θα αποφασισω - ετσι παντως δεν με βλεπω να μενω...

Thanx guys!

 

Εντυπωσεις λοιπον από το extended battery kit που αγορασα χθες!

Κατ'αρχην δεν υπαρχει στην Smartec οποτε στραφηκα σε αναζητηση online shops οπου το βρηκα (το γνησιο ενν.) ευκολα σε τιμες γυρω στα 35Ε :)

Θεωρω οτι αν δεν θελετε θηκες όπως εγω, ειναι η καλυτερη λυση για την προστασια της καμερας που με την αρχικη σχεδιαση εξεχει προκλητικα και κινδυνευει αμεσα.

Αυτο που συμβαινει είναι οτι η πλατη του κινητου ερχεται πλεον σε ευθεια γραμμη, οποτε ο φακος προστατευεται με εσοχη οπως σε ολα σχεδον τα κινητα με το νεο καπακι που περιλαμβανεται στην συσκευασια.

Το αισθητικο αποτελεσμα ειναι αριστο, απόλυτα ομοιογενες χωρις καμια περιεργη "καμπουρα", σαν ενα "κανονικο" τηλεφωνο.

Το μονο αναποφευκτο μειονεκτημα ειναι η μικρη αυξηση του βαρους του τηλεφωνου που ερχεται πια στα φυσιολογικα επιπεδα της high end κατηγοριας του.

Εν τελει με μικρο κοστος εχουμε διπλο οφελος - προφανως καλυτερη αυτονομια (ενν. θα χρειαστει λιγος χρονος για ακριβεις μετρησεις) με την...διλιτρη μπαταρια (2000mah) και προστασια της καμερας.

Well done! :)

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν ειναι το πρώτο μου κινητό ούτε το πρώτο μου android smartphone . γνωρίζω πως το χειρίζομαι και γνωρίζω πως ένας πελάτης απαιτεί από τον κατασκευαστή. το εν λόγο κινητό δεν είναι για 1650 μπαταρία. είναι απαράδεκτη η επιλογή της και η διάρκεια της .

καλημερα και απο εμενα.πριν μια εβδομαδα εβαλα την 2000 οριτζιναλ μπαταρια,οχι οτι ειχα προβλημα με την 1650,απλως για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα με αφησει μεχρι αργα το βραδυ.εντυπωσεις..με ραδιοφωνο κανενα 10ωρο,ντατα 30-60 λεπτα,οθονη ανοικτη για μεγαλο διαστημα,το κινητο μετα απο 24 ωρες ειχε 28%ακομη δυναμη.τιμη 38 ευρω με εξοδα αποστολης απο ελληνικο σρκουτζομαγαζο.αυτα πληροφοριακα.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα.πριν μια εβδομαδα εβαλα την 2000 οριτζιναλ μπαταρια,οχι οτι ειχα προβλημα με την 1650,απλως για να ειμαι σιγουρος οτι δεν θα με αφησει μεχρι αργα το βραδυ.εντυπωσεις..με ραδιοφωνο κανενα 10ωρο,ντατα 30-60 λεπτα,οθονη ανοικτη για μεγαλο διαστημα,το κινητο μετα απο 24 ωρες ειχε 28%ακομη δυναμη.τιμη 38 ευρω με εξοδα αποστολης απο ελληνικο σρκουτζομαγαζο.αυτα πληροφοριακα.

 

απ'ότι βλέπω χρειάζεται να αλλάξεις και το πίσω καπάκι γιατί η μπαταρία είναι μεγαλύτερη...

κρίμα. θα την έπαιρνα αλλά δεν θέλω να αλλάξω το καπάκι για κάτι μεγαλύτερο.

η θήκη melkco που έχω είναι απλά τέλεια και προτιμώ να έχω μικρότερη μπαταρία:(

Link to comment
Share on other sites

απ'ότι βλέπω χρειάζεται να αλλάξεις και το πίσω καπάκι γιατί η μπαταρία είναι μεγαλύτερη...

κρίμα. θα την έπαιρνα αλλά δεν θέλω να αλλάξω το καπάκι για κάτι μεγαλύτερο.

η θήκη melkco που έχω είναι απλά τέλεια και προτιμώ να έχω μικρότερη μπαταρία:(

 

Μην αγχωνεσαι, δεν χαλαει η εικονα της συσκευης!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην αγχωνεσαι, δεν χαλαει η εικονα της συσκευης!!!

 

Aν θέλεις όμως να το έχεις με τη θήκη του υπάρχει θέμα.. δεν αρέσουν σε όλους θήκες τύπου "τσέπης" κι εγώ που δοκίμασα αρκετές σιλικονάτες με την 2000άρα μπαταρία δυστυχώς καμμιά τους δεν έκατσε καλά.. συνήθως δημιουργείται πρόβλημα στο πλήκτρο της έντασης, με το να μην εφαρμόζει καλά η θήκη το "πατάει" συνεχώς και αυξομειώνει το volume. Τελικά κι εγώ επέστρεψα στη μικρή μπαταρία με το original καπάκι κι έχω την άλλη και κάθεται..:happy:

Link to comment
Share on other sites

Aν θέλεις όμως να το έχεις με τη θήκη του υπάρχει θέμα.. δεν αρέσουν σε όλους θήκες τύπου "τσέπης" κι εγώ που δοκίμασα αρκετές σιλικονάτες με την 2000άρα μπαταρία δυστυχώς καμμιά τους δεν έκατσε καλά.. συνήθως δημιουργείται πρόβλημα στο πλήκτρο της έντασης, με το να μην εφαρμόζει καλά η θήκη το "πατάει" συνεχώς και αυξομειώνει το volume. Τελικά κι εγώ επέστρεψα στη μικρή μπαταρία με το original καπάκι κι έχω την άλλη και κάθεται..:happy:

στο δικο μου εβαλα την ιδια θηκη μια διαφανη με καφε αποχρωση και εκατσε καλα,παρολο που ειχε το μικρο φουσκωμα στο κατω μερος.οσο για το καπακι,απλως ευθηγραμιζη την πλατη με το κατω μερος,και δεν χαλαει το λουκ της συσκευης.το καλυμα ειναι της puro.edit.για το πληκτρο της εντασης εχεις δικιο.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S II] Αξεσουάρ (Θήκες, Κάρτες μνήμης, Μπαταρίες κτλ)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...