Jump to content

[ROM] SlimBean (Jelly Bean)


nikospot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση κρίσεως.Να περάσω στην slim από την cm 10.1 που έχω από τη μέρα που βγήκε η δε θα είμαι ευχαριστημένος;κάθε γνώμη είναι δεκτή!

 

τα ίδια είναι μωρέ...

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 985
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

τα ίδια είναι μωρέ...

 

την έβαλα λίγο μετά την ερώτηση μου.Είναι λίγο πιο σβέλτη δε μπορώ να πω,το θέμα είναι για πόσο καιρό,γιατί και η cm στην αρχή πυροβολάει.θα δείξει....

 

και ναι εδω και κανα δυο ωρες εχει τρελαθει στο reboot.το παθαινει κανενας αλλος με την τελευταια slim;;

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παθαίνει κανείς reboot συνέχεια;Όλα καλά για 6-7 ώρες και από τότε χωρίς να πειράξω κάτι κάνει όλο reboot.Τη ξαναπέρασα έκανα και τα wipes αλλά και πάλι,μετά από λίγη ώρα λειτουργίας(κάνα 5λεπτο δλδ)με πετάει πάλι στο repcovery menu.καμιά ιδέα;;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παθαίνει κανείς reboot συνέχεια;Όλα καλά για 6-7 ώρες και από τότε χωρίς να πειράξω κάτι κάνει όλο reboot.Τη ξαναπέρασα έκανα και τα wipes αλλά και πάλι,μετά από λίγη ώρα λειτουργίας(κάνα 5λεπτο δλδ)με πετάει πάλι στο repcovery menu.καμιά ιδέα;;

 

ποια έκδοση έβαλες?

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Αυτή εδώ: Slim-I9000-4.2.1.Beta.2-OFFICIAL .Χωρίς να πειράξω τίποτα.Έβαλα σήμερα το πρωί την rc που βγήκε και μέχρι στιγμής όλα καλά.Θα δούμε μέχρι το βράδυ πάλι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις έβαλα την 4.2.1 rc.1 και μου βγάζει ότι η εφαρμογή ρολόι εχει σταματήσει το έχει παρουσιάσει και σε κάποιον άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις έβαλα την 4.2.1 rc.1 και μου βγάζει ότι η εφαρμογή ρολόι εχει σταματήσει το έχει παρουσιάσει και σε κάποιον άλλο αυτό;

 

έκανες όλα τα wipes όταν την πέρασες;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ναι ακολούθησα τον οδηγό για Αναβάθμιση από παλαιότερη SlimBean

 

συνεχίζει και στο κάνει;

κανε wipe cache-dalvink cache&fix permitions αλλιώς ξαναφλασαρε από την αρχή.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

οκ θα δοκιμάσω, αλλα αυτή η εκδοση έχει στο interface την επιλογή chronus που λογικά είναι το ρολόι έτσι;
Link to comment
Share on other sites

στο ρολόι με αφήνει να μπω αλλά όταν πατάω το ξυπνητήρι σταματάει η εφαρμογή

 

Μόλις το δοκίμασα και δουλεύει.Μήπως να ξαναφλασάρεις;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την ξανα-φλασαρα αλλα παλι το ιδιο στο ξυπνητηρι με πεταει εξω.Δεν ειναι κατι συμαντικο την στιγμη που το κινητο φυσαει, καποια λυσει θα υπαρχει,ευχαριστω για την βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Την ξανα-φλασαρα αλλα παλι το ιδιο στο ξυπνητηρι με πεταει εξω.Δεν ειναι κατι συμαντικο την στιγμη που το κινητο φυσαει, καποια λυσει θα υπαρχει,ευχαριστω για την βοηθεια

 

Τι να σου πω δε ξέρω..Παρακαλώ δεν έκανα και τίποτα.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, γιατί βάζετε την 4.2.1 που είναι rc και δεν βάζετε την 3.1 (4.1.2) που είναι σταθερότατη?

δεν υπάρχει διαφορά

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά, γιατί βάζετε την 4.2.1 που είναι rc και δεν βάζετε την 3.1 (4.1.2) που είναι σταθερότατη?

δεν υπάρχει διαφορά

 

Έχω απλά την αίσθηση ότι η slimbean έχει τις αρχικές ασθένειες της cm 10.1. . έχει μείνει λίγο πίσω σε αυτόν τον τομέα.

Η cm είναι πιο σταθερή.Η rc από το πρωί τα πάει μια χαρά σε εμένα πάντως.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Την ξανα-φλασαρα αλλα παλι το ιδιο στο ξυπνητηρι με πεταει εξω.Δεν ειναι κατι συμαντικο την στιγμη που το κινητο φυσαει, καποια λυσει θα υπαρχει,ευχαριστω για την βοηθεια

 

Κάνε μια εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής Ρολόι....αν δεν έχεις κάνει...

Συσκευή : Samsung Galaxy S I9000

ROM : Slim Bean 4.3 Build 1

Kernel : Semaphore 3.1.s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το εξής θεματάκι: Τώρα τελευταία το κινητάκι παθαίνει κάτι σκαλώματα όταν παίζω (κάποια απαιτητικά θεωρώ ) παιχνίδα. Συγκεκριμένα με το temple run και το Rail rush. Ενώ τα παιχνίδα ξεκινάνε κανονικά κολλάνε σε πολλά σημεία και δεν γίνεται να παίξω. Να πω απλά πως στο 1ο είχα κάνει εκκαθάριση δεδομένων, μεταφορά στην εξωτερική κάρτα και επαννεκίνηση και δούλεψε ρολόι για μια μέρα. Μετά ξανάρχισε τα κολλήματα. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

Samsung GT-I9000 Galaxy S

Jellybean 4.1.2 with Semaphore JB 2.6.5s

Slimbean version 3.1.0

~~ΓΙΩΡΓΟΣ~~

Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα την 4.2.1 και όλα φαινονται μια χαρά εκτός απο το bluetooth το οποίο ενεργοποιείται κανονικά, το κινητό ανιχνεύεται κανονικά αλλά απο εκεί και πέρα αρχίζουν τα μηνύματα λάθους και ειδικά ότι η διαδικασία σταματά να λειτουργεί ! Καμμιά ιδέα ?
Link to comment
Share on other sites

Εχθές πέρασα την 4.2.1 και όλα φαινονται μια χαρά εκτός απο το bluetooth το οποίο ενεργοποιείται κανονικά, το κινητό ανιχνεύεται κανονικά αλλά απο εκεί και πέρα αρχίζουν τα μηνύματα λάθους και ειδικά ότι η διαδικασία σταματά να λειτουργεί ! Καμμιά ιδέα ?

 

το ίδιο κάνει και σε μένα.είναι το μοναδικό πρόβλημα που μου βγάζει, αλλά δε πολυενδιαφέρομαι καθώς σε χρήση με handsfree λειτουργεί.και με εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής δοκίμασα αλλά πάλι τζίφος.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ! Εχουμε καμμιά λύση για ελληνικό λεξικό ?

 

Στα ελληνικά είναι στην slim

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...