Jump to content

[iPhone FAQ] Απορίες «αρχάριων» χρηστών


pperiklis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μα ειναι καρτα πιστωτικη δεν εχει λεφτα μεσα. και παντα με αυτην εκανα αγορες

 

Μήπως έχει περάσει η ημερομηνία λήξης και δεν έχεις ενημερώσει με την καινούργια;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οχι ληγει το 14..

Μήπως έχεις υπερβεί το πιστωτικό σου όριο? Καλύτερα ρώτησε την τράπεζα σου ώστε να σου πουν σίγουρα τι συμβαίνει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι καρτα πιστωτικη δεν εχει λεφτα μεσα. και παντα με αυτην εκανα αγορες

 

Μάλλον έχεις εξαντλήσεις το υπόλοιπο και χρωστάς χρήματα από προηγούμενη αγορά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος γνωριζει... εχω το ipad 3 και θελω να δω ταινια.. μπορω η τσαμπα το παιδευω;; ο φιλος μου εχει ταμπλετα με adroid και δεν εχει κανενα προβλημα κατεβασε το bsplayer και αυτο ηταν!! εγω τικανω; λεει οτι το σαφαρι δεν τις ανοιγει. μπαινω σε ενα σαιτ που μπορεις και να τις κατεβασεις και να τις δεις επιτοπου xωρις κατεβασμα αν θες αλλα λεει πως το σαφαρι δε ειναι δυνατο να τις ανοιξει.ενω το adroid τις παιζει ολες κανονικα....:(:(
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

παιδια αν καποιος γνωριζει... εχω το ipad 3 και θελω να δω ταινια.. μπορω η τσαμπα το παιδευω;; ο φιλος μου εχει ταμπλετα με adroid και δεν εχει κανενα προβλημα κατεβασε το bsplayer και αυτο ηταν!! εγω τικανω; λεει οτι το σαφαρι δεν τις ανοιγει. μπαινω σε ενα σαιτ που μπορεις και να τις κατεβασεις και να τις δεις επιτοπου xωρις κατεβασμα αν θες αλλα λεει πως το σαφαρι δε ειναι δυνατο να τις ανοιξει.ενω το adroid τις παιζει ολες κανονικα....:(:(

 

Και στο iOS μπορείς να δεις κανονικά όλα τα αρχεία αν έχεις τις κατάλληλες εφαρμογές.

Για ταινίες οι καλύτερες εφαρμογές είναι το AVPlayerHD/Its Playing/Buzz.... σε free δοκίμασε τον ΟPlayer/Ace Player.

 

Αφού εγκαταστήσεις κάποια από τις παραπάνω εφαρμογές, συνδέεις το κινητό στο pc/mac και ανοίγεις το iTunes -> iPhone-> Apps-> τελευταία στήλη στο κάτω μέρος λέει Apps -> επιλέγεις την εφαρμογή (π.χ. avplayerhd) -> και στην διπλανή στήλη σέρνεις τα αρχεία (ή τα κάνεις add) με τις ταινίες που θες να περάσεις. Sync και είσαι έτοιμος.

Edited by sakiss
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει να μου πει κανεις πως βαζω ενα τραγουδι που περασα απο το itunes ως ηχος κλησης;ευχαριστω

 

Διάβασε το πρώτο post :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειμαι αρκετα ασχετος με iphone.... περασε στη κατοχη μου ενα 3gs που ειχε φιλος ,αφου αναβαθμιστικε εκεινος στο 5. Περασε οτι ειχε απο το 3 στο 5 με το ιδιο ID.....

Τωρα εγω τι πρεπει να κανω , διχως να χαθει κατι απο οτι ειχε περασει απο 3 στο 5....??

Δοκιμασα να σβυσω καποιες επαφες και μετα απο 2 μερες σβυστηκαν και απο το αλλο τηλεφωνο....

Ας μου πει καποιος , αν εχει την προθεση να ασχοληθει, τα πρωτα βηματα.

Πρεπει να φτιαξω νεο ID ? Και πως γινετε αυτο?

Σημειωνω οτι δεν υπαρχουν οδηγιες χρησεως γιτι δεν εβαζε στο κουτι η apple.

 

Αν δεν ειναι η ερωτηση μου σε καταλληλο μερος ας μεταφερθει στο σωστο.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να συνδέσεις τη συσκευή με το iTunes στον υπολογιστή σου και να κανεις "Restore" και στη συνέχεια, "Setup as new".

Επίσης, θα πρέπει να δημιουργήσεις δικό σου Apple ID ώστε να έχεις δικό σου λογαριασμό στις υπηρεσίες της Apple, όπως είναι τα iTunes Store, AppStore, iCloud κλπ.

 

Edit:

μπορείς να παρακολουθήσεις ένα βίντεο-οδηγό για το πως θα δημιουργήσεις το Apple ID στο ελληνικό AppStore. Φυσικά μέσω αυτού θα έχεις πρόσβαση και στα iTunes Store & iCloud. Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει να συνδέσεις τη συσκευή με το iTunes στον υπολογιστή σου και να κανεις "Restore" και στη συνέχεια, "Setup as new".

Επίσης, θα πρέπει να δημιουργήσεις δικό σου Apple ID ώστε να έχεις δικό σου λογαριασμό στις υπηρεσίες της Apple, όπως είναι τα iTunes Store, AppStore, iCloud κλπ.

 

Edit:

μπορείς να παρακολουθήσεις ένα βίντεο-οδηγό για το πως θα δημιουργήσεις το Apple ID στο ελληνικό AppStore. Φυσικά μέσω αυτού θα έχεις πρόσβαση και στα iTunes Store & iCloud.

 

Σε ευχαριστω πολυ.Κανοντας "Restore" και στη συνέχεια, "Setup as new" που λες δεν θα πειραχθει το icloud...που ειχε ?

Edited by jogatore
Link to comment
Share on other sites

Οι λογαριασμοί AppStore/iCloud/iTunes καθώς και οι εφαρμογές/τραγούδια που τυχών έχει τώρα η συσκευή, ανήκουν στον προηγούμενο κάτοχο της συσκευής.

Μετά το "Restore", "Set up as new" και τη δημιουργία νέου λογαριασμού Apple ID από εσένα, θα πρέπει να κατεβάσεις/αγοράσεις εκ νέου ό,τι εφαρμογές θέλεις.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οι λογαριασμοί AppStore/iCloud/iTunes καθώς και οι εφαρμογές/τραγούδια που τυχών έχει τώρα η συσκευή, ανήκουν στον προηγούμενο κάτοχο της συσκευής.

Μετά το "Restore", "Set up as new" και τη δημιουργία νέου λογαριασμού Apple ID από εσένα, θα πρέπει να κατεβάσεις/αγοράσεις εκ νέου ό,τι εφαρμογές θέλεις.

 

Αυτο που δεν καταλαβα ειναι....

κανοντας "Restore", "Set up as new" ο προηγουμενος κατοχος δεν θα χασει κατι απο οτι ειχε?????

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Όχι! Ο άλλος δεν θα χάσει τίποτα. Από την στιγμή που γίνεται Restore, είναι σαν διαφορετική και ανεξάρτητη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Θα ηθελα απο ios6.0.1 που εχω να γυρησω σε 5.1.1.Δεν εχω αυτα τα Shsh ή οπως αλλιως λεγονται.Μπορω να κανω κατι.Αν ειναι απαραιτητα αυτα τα αρχεια μπορω να τα κατεβασω απο καπου?Σας παρακαλω τη βοηθειας και ευχαριστω εκ των προτερων.:D:):):):)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας!Θα ηθελα απο ios6.0.1 που εχω να γυρησω σε 5.1.1.Δεν εχω αυτα τα Shsh ή οπως αλλιως λεγονται.Μπορω να κανω κατι.Αν ειναι απαραιτητα αυτα τα αρχεια μπορω να τα κατεβασω απο καπου?Σας παρακαλω τη βοηθειας και ευχαριστω εκ των προτερων.:D:):):):)

 

δε γινετε τιποτα :p

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα?, γτ το εψαξα στο youtube και κατι βρηκα

 

αν εχεις το 4αρι δε γινετε με την καμια, πρεπει να εχεις τα shsh

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιουσα τα shsh ενος αλλου που τα εχει κρατησει?

 

Τα shsh είναι μοναδικά για κάθε συσκευή.

Νίκος
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το avplayer πως μπορω τωρα να δω ταινιες; απο το site πχ το filmalbania γιατι δεν παιζουνε;
Don't give up! :!:
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το avplayer πως μπορω τωρα να δω ταινιες; απο το site πχ το filmalbania γιατι δεν παιζουνε;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4481855#post4481855

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

βλεπω οτι στο συννεφο δεν ειναι περασμενα ολα τα δεδομενα οπως ειναι στο τηλεφωνο (πχ δεν ειναι ολες οι επαφες, σημειωσεις, κτλ).

Ουτε και στο outlook ειναι ενημερωμενες ολες οι επαφες.

Καμμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο και πως διορθωνεται ;;;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

βλεπω οτι στο συννεφο δεν ειναι περασμενα ολα τα δεδομενα οπως ειναι στο τηλεφωνο (πχ δεν ειναι ολες οι επαφες, σημειωσεις, κτλ).

Ουτε και στο outlook ειναι ενημερωμενες ολες οι επαφες.

Καμμια ιδεα γιατι συμβαινει αυτο και πως διορθωνεται ;;;

Για να συγχρονίζουν όλα αυτά στο icloud θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει και τις αντίστοιχες επιλογές. Θα πας settings > icloud και θα επιλέξεις τι θες να συγχρονίζει με το icloud. Εφόσον επιλέξεις να συγχρονίζει με το icloud δεν θα συγχρονίζει με το outlook. Ή το ένα ή το άλλο. Για πιο πολλά διάβασε το http://www.apple.com/support/icloud/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Για να συγχρονίζουν όλα αυτά στο icloud θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει και τις αντίστοιχες επιλογές. Θα πας settings > icloud και θα επιλέξεις τι θες να συγχρονίζει με το icloud. Εφόσον επιλέξεις να συγχρονίζει με το icloud δεν θα συγχρονίζει με το outlook. Ή το ένα ή το άλλο. Για πιο πολλά διάβασε το http://www.apple.com/support/icloud/

 

οταν στο itunes επιλεγεις να κρατηθει το αντιγραφο στον υπολογιστη δεν συγχρονιζει και με το outlook ;

η μηπως πρεπει να αποεπιλεγουν οι επαφες και απο την συσκευη ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...