Jump to content

Sony Ericsson Xperia Active


sakiss
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 486
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

 

Αυτή η εφαρμογή δεν είναι συμβατή με τη συσκευή σας Sony Ericsson ST17i.

 

βάλε το NAVIGON Europe αν το βρεις "φαρμακομένο"

Edited by nikolaos1977
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να περάσω τα τραγούδια από το κινητό στην κάρτα μνήμης ????

 

το συνδέεις στο PC με το καλώδιο που είχε στο κουτί

ανοίγεις τον "υπολογιστής" , εκεί που βλέπεις τους σκληρούς δίσκους, θα δεις την κάρτα του κινητού

στον φάκελο "music" τα τοποθετείς

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν με κατάλαβες ... Τραγούδια που είναι αποθηκευμένα στο κινητό θέλω να τα μεταφέρω στην κάρτα μνήμης ... Ααα και κάτι άλλο ... Ξέρει κανείς πως αλλάζω όνομα στα τραγούδια και στις φωτογραφίες ???
Link to comment
Share on other sites

αυτά τα κομμάτια δεν μπορείς να τα μεταφέρεις στην κάρτα

γενικά δεν έχεις πρόσβαση στην μνήμη του τηλ.

τώρα για αλλαγή ονομάτων καλύτερα να το κάνεις μέσο PC

είναι ποιο εύκολο

αν θέλεις να έχεις πρόσβαση στην κάρτα μέσο τηλ. χρειάζεσαι file manager

εγώ χρησιμοποιώ τον ES File Explorer File Manager

μέσο αυτού μπορείς να αλλάξεις ονομασίες σε αρχεία

Link to comment
Share on other sites

Πόσο περίπου κοστίζει να του κάνω αναβάθμιση σε android 4???

 

Τι εννοεις? Αναλογως το ρευμα που θα καψεις..:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να πάω σε κάποιο κατάστημα ή κάποιο τεχνικό για να κάνω αναβάθμιση από android 2.3.4 σε android 4 ???

 

1) κατεβάζεις το Sony PC Companion 2.1 από εδώ

από εκεί και πέρα αν έχει αναβάθμιση θα σου το πει

προϋπόθεση να είναι συνδεμένο το τηλ. με το PC

 

2) μπορείς και μέσο τηλ. να το κάνεις

συνδέσου στον internet μέσο wifi

άνοιξε το menu βρες και άνοιξε την εφαρμογή update center

ακολούθησε τα βήματα αν έχεις αναβάθμιση

 

3) να ξέρεις ότι τα δεδομένα π.χ. τηλ. κατάλογος θα εξαφανιστούν

Link to comment
Share on other sites

Για το google earth μου λέει πως δεν είναι διαθέσιμο στη χώρα μου (Ελλάδα) ... Τι να κάνω ???

Μιας και είναι δωρεάν στο play την ανέβασα εδώ

http://www.sendspace.com/file/xwttjg , κάνε αποσυμπίεση και κάνε εγκατάσταση το αρχείο που θα βγεις μέσα.

 

Υγ δεν είναι πρόγραμμα πλοήγησης.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Πριν λίγο καιρο πήρα κι εγώ το εν λόγω κινητό. Είμαι πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Σήμερα παρατήρησα κάτι. Δεν ξέρω αν υπήρχε εξ αρχής ή μου εμφανίστηκε αργότερα. Κοιτώντας το οριζόντια από πάνω προς τα κάτω φαίνεται σα να "φεύγει" το φως από το πλήκτρο των ρυθμίσεων με αποτέλεσμα να αντανακλά στο φόντο. Αν είναι μαύρο το φόντο, ακόμη και χωρίς τον τρόπο που σας είπα, φαίνεται σα να χτυπά πάνω του. Μήπως γνωρίζετε τι είναι; Είναι κάποιο πρόβλημα;

 

Σημ. Δε μου 'χει πέσει ποτέ, ούτε το έχω χτυπήσει καθόλου.

 

Υ.Γ.: Έκανα και το τεστ για την οθόνη ( *#*#7378423#*#*) αλλά ανταποκρίνεται κανονικά

Edited by konkostop
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα...το εχω παραγγειλει στο open365...θα το παραλαβω μαλλον σημερα...λογικα ειναι της ελληνικης αντιπροσωπειας?

-Να κανω κατευθειαν αναβαθμιση σε 4.0 πριν περασω δεδομενα?

-θελει φορτιση κλειστο ολο το βραδυ?

-τελικα εχει μπροστινη καμερα και αν ναι οχι για κλησεις?

-εχει απο την συσκευασια του ζελατινα στην οθονη?

(sorry για τις αποριες που μπορει να εχουν ηδη απαντηθει αλλα ειμαι αγχωμενος γιατι το εψαξα πολυ σε αυτη την τιμη[εως 200 ευρω]και δεν περισευουν και τα χρηματα)

Link to comment
Share on other sites

1) Είναι προτιμότερο

2) Όχι, http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3918412#post3918412

3) Όχι δεν έχει.

4) Υπάρχει μια προστατευτική επίστρωση αλλά αν επιζητάς κάτι παραπάνω μπορείς να του βάλεις.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

ειμαι πλεον κατοχος της συσκευης απο εχθες απο open365...γερμανικης προελευσης..εκανα αναβαθμιση σε 4.0 και το μονο θεμα που εχω ειναι πως μετα απο ωρα μη χρησιμοποιησης ειναι κολλημενο και δεν ξεκλειδωνει...σαν να μην ανταποκρινεται στο αγγιγμα...και μετα απο προσπαθειες πολλες σαν να ξεκολαει...ειναι σπαστοκο ομως ενω τα 3 πληκτρα εκτος οθονης ''πατιουνται''....να το παω απο δευτερα για αντικατασταση ή ειναι κατι που θα ''στρωσει''?...επισης σαν να χανει καποια στιγμη το σημα(και εχω και μηχανημα της cosmote για 3g σημα) οπως και το wifi ειναι ασθενες..belkin εχω..ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα.εχω το κινητακι εδω και κανα 3μηνο,πολυ καλό.2 ερωτησεις αν ξέρει κανενας να μου πει.

μηπως δεν είναι ισχυρο το wifi γιατί στο δωματιο με το μοντεμ εχω φουλ σημα και στα αλλα δωμάτια δυσκολέυομαι να μπω..και δεν φταίει το ιντερνετ.

2)εχω μια τηλεοραση sony bravia καινουρια αλλά αφου τη συνδέσω με το κινητο δεν μπορώ να δω τα αρχεία.θέλει κατι συγκεκριμένο?ξερει κανεις τι διαδικασια για ενσυρματη συνδεση με tv?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν έχει και τον καλύτερο δέκτη WIFI

αλλά μην ξεχνάμε ότι είναι και τηλ. για sport

ίσως παίζει ρόλο και το όλο κουβούκλιο

και δεν ξέρω αν μπορούμε να το ενισχύσουμε με καμία πατέντα

 

δοκίμασε την εφαρμογή "συνδεδεμένες συσκευές" που υπάρχει εγκατεστημένη στην συσκευή

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και την εφαρμογη εγκατεστημενες συσκευες αλλά δεν ξέρω ποιο ειναι το ονομα διακομιστη..τελοσπαντων μπορει να φταιει και η τηλεοραση μου..
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα και την εφαρμογη εγκατεστημενες συσκευες αλλά δεν ξέρω ποιο ειναι το ονομα διακομιστη..τελοσπαντων μπορει να φταιει και η τηλεοραση μου..

Η τηλεοραση σου ισως να εχει καποια ρυθμιση που να την κανει ''ορατη'' σε αλλες συσκευες στο ιδιο δυκτιο.

Επισης η tv σου ειναι full internet ή εχεις προσβαση μονο στο ''καταστημα'' της sony με της εφαρμογες της?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Συγχαρητήρια για το φόρουμ με έχει βοηθήσει πάρα πολύ σε πολλές απορίες και πριν και μετά την αγορά του active.

Είμαι κάτοχος του active εδώ και 10 μέρες σε γενικές γραμμές είμαι πολύ ευχαριστημένος παρόλο που η μπαταρία δεν κρατάει πολύ αν και είναι το πρώτο μου smartphone.

Εχω 2 θέματα που θα ήθελα την βοήθεια σας.

Το πρώτο πρόβλημα είναι ότι κατά την διάρκεια κλήσεων μερικές φορές οι άλλοι δεν με ακούνε καθόλου ή ακούνε ένα βουητό και κάποια χρατς-χρουτς. Αυτό συμβαίνει είτε έχω ενεργοποιήσει την λειτουργία καταστολής θορύβου (noise suppression) είτε όχι. Ψάχνοντας λίγο στο internet σε φόρουμ του εξωτερικού βρήκα 2 απαντήσεις αλλά δεν μπορώ να πω ότι ήταν ξεκάθαρες. Η μία έλεγε ότι ίσως φταίει ο πάροχος κινητής μου και η άλλη έλεγε ότι υπάρχει καποιο θέμα με το καπάκι της θύρας USB που επηρεάζει το μικρόφωνο.

Το δεύτερο πρόβλημα είναι ότι επειδή έχω Mac κατεβάζω από την SONY το "sony bridge for mac" αλλά αφού το εγκαταστήσω μου δείχνει ένα μήνυμα ότι το λειτουργικό μου δεν υποστηρίζει αυτήν την έκδοση του προγράμματος παρόλο που το κομπιούτερ μου (MACBOOK 2008 13,3" intel core 2 duo 2,4 ghz OSX 10.5.8) πληρεί τις προυποθέσεις που αναγράφει η εταιρεία στην σελίδα της.

 

το πιο σημαντικό πρόβλημα είναι το πρώτο καθώς μπορεί να συμβεί σε στιγμές που πραγματικά χρειάζομαι το τηλέφωνο και με απογοητεύει λίγο γιατί το γουστάρω πολύ το κινητάκι.

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!

Δυστυχώς οι απαντήσεις που θα πάρεις κι εδώ για το συγκεκριμένο ζήτημα μάλλον στο ίδιο μήκος κύματος θα είναι. Τσέκαρε αν έχεις ενεργό το 3G γιατί είναι πιθανό να ευθύνεται για την κακή ποιότητα. Όσον αφορά το Mac δεν είχα ποτέ μου οπότε δεν μπορώ να υποπτευθώ τι συμβαίνει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η τηλεοραση σου ισως να εχει καποια ρυθμιση που να την κανει ''ορατη'' σε αλλες συσκευες στο ιδιο δυκτιο.

Επισης η tv σου ειναι full internet ή εχεις προσβαση μονο στο ''καταστημα'' της sony με της εφαρμογες της?

 

 

η τηλεοραση ειναι full internet αλλα πρεπει να τη συνδεσω με ενα καλωδιο στο ρουτερ για να ειναι στο ιντερνετ..αν το εχει συνδεσει κανεις στην τηλεοραση του να μου πει τι εκανε..

Link to comment
Share on other sites

η τηλεοραση ειναι full internet αλλα πρεπει να τη συνδεσω με ενα καλωδιο στο ρουτερ για να ειναι στο ιντερνετ..αν το εχει συνδεσει κανεις στην τηλεοραση του να μου πει τι εκανε..

Οταν τη συνδεσεις στο internet πρεπει να κανεις ''αναζητηση'' για να βρεις καποια αλλη συσκευη στο ιδιο δικτυο(το τηλεφωνο σου), αυτο ισως να μπορεις να το κανεις και με αναζητηση συσκευων απο το τηλεφωνο που ειναι στο ιδιο δικτυο(προς την tv σου).

οταν της συνδεσεις αναμεταξυ τους απο το τηλεφωνο σου με παρατεταμενο πατημα σε καποιο αρχειο εικονας/βιντεο σου βγαζει επιλογες για ''αναπαραγωγη σε συσκευη'' και μετα θα επιλεξεις την tv σου

Η μεταδοση ειναι θα ελεγα οτι ειναι τραγικα αργη σε βιντεο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

παιδιά κάντε αγορά μια θήκη για το κινητό

και βάλτε του προστασία οθόνης

καλό θα κάνετε κακό δεν κάνετε

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson Xperia Active

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...