Jump to content

Αξιόπιστα/φτηνά sites με κινέζικα tablets


Vinzenzo
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι τι εμπειρία έχετε από το banggood.com;

Διάβασα πιο πριν στο νήμα ότι πουλάει και B stock tablets. Που έχουν γίνει τέτοιες καταγγελίες; Είδα όμως ότι έχει υψηλό βαθμό στα site αξιολόγησης eshops, από τους πελάτες του.

 

Υπάρχουν φίλοι που έχουν αγοράσει από αυτό, και τι εμπειρίες έχουν;

 

Εγω απο εκει το περιμενω.Μεχρι τωρα απο την ωρα της παραγγελειας και την αποστολη του εγιναν γρηγορα.Και στη επικοινωνια μαζι τους στα 4 μαιλ μου απαντησαν σχετικα γρηγορα.Στο tracking number ακομη δεν βλεπω τιποτε.Οταν θα το παραλαβω θα γραψω λεπτομερος.Αλλος που το αγορασε απο εκει ειναι το μελος diplomat και ειναι πολυ ικανοποιημενος συμφωνα με αυτα που εγραψε.

Το ειδα και εγω οτι στα site αξιολογησης εχει καλη βαθμολογια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρήγγειλα και εγώ σήμερα το πρωί απο ipadalternative.μήπως ξέρει κανείς πόσο καιρό κανει να ερθει και σε πόσες μέρες στέλνουν tracking number?
Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγώ σήμερα το πρωί απο ipadalternative.μήπως ξέρει κανείς πόσο καιρό κανει να ερθει και σε πόσες μέρες στέλνουν tracking number?

 

Από τη στιγμή που εμφανισθεί το πακέτο στο site της Singapore Post, υπολόγιζε γύρω στις 10-12 ημέρες.

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Στο slatedroid, είχαν παραπονεθεί αρκετοί για b-grade Pipo M1 τα οποία είχαν αγοράσει από εκει και brickαραν μόνα τους (ένδειξη ελαττωματικής flash). Μέσα Δεκέμβρη ήταν, εάν θυμάμαι καλά.

 

Εδώ πρέπει να έχουν αγοράσει κάποιοι, οπότε κάνε μια αναζήτηση.

Τα ελαττωματικά τους τα άλλαξαν τελικά;Γιατί το άγνωστο με αυτό το site είναι τι γίνεται after sales.Σε ταχύτητα αποστολής και τιμές είναι από τους καλύτερους.(Σε τιμές, μάλλον οι καλύτεροι).

Τώρα, πως είναι δυνατόν να μαζεύουν b-grade προιόντα, από τη στιγμή που,όπως έχω διαβάσει εδώ μέσα, τα κινέζικα εργοστάσια δεν κάνουν και κανένα σοβαρό ποιοτικό έλεγχο, για να τα ξεχωρίσουν,δεν το καταλαβαίνω.

Και σε κριτικές που διάβασα, τα αρνητικά σχόλια δεν ήταν περισσότερα από άλλα,πιο γνωστά, κινεζομάγαζα.Μάλλον λιγότερα.

Εγώ έκανα μια παραγγελία το pipo s2 στις 28/12, έφυγε την επόμενη και, απ'οτι βλέπω, μπορεί την επόμενη εβδομάδα να το παραλάβω.

Όσοι διάβασα ότι παρέλαβαν εδώ, τώρα τελευταία,πάντως δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ελαττωματικά τους τα άλλαξαν τελικά;Γιατί το άγνωστο με αυτό το site είναι τι γίνεται after sales.Σε ταχύτητα αποστολής και τιμές είναι από τους καλύτερους.(Σε τιμές, μάλλον οι καλύτεροι).

Τώρα, πως είναι δυνατόν να μαζεύουν b-grade προιόντα, από τη στιγμή που,όπως έχω διαβάσει εδώ μέσα, τα κινέζικα εργοστάσια δεν κάνουν και κανένα σοβαρό ποιοτικό έλεγχο, για να τα ξεχωρίσουν,δεν το καταλαβαίνω.

Και σε κριτικές που διάβασα, τα αρνητικά σχόλια δεν ήταν περισσότερα από άλλα,πιο γνωστά, κινεζομάγαζα.Μάλλον λιγότερα.

Εγώ έκανα μια παραγγελία το pipo s2 στις 28/12, έφυγε την επόμενη και, απ'οτι βλέπω, μπορεί την επόμενη εβδομάδα να το παραλάβω.

Όσοι διάβασα ότι παρέλαβαν εδώ, τώρα τελευταία,πάντως δεν είχαν κανένα πρόβλημα.

 

Εγω πηρα απο εκει το pipos2. Ηρθε σε 20 μερες κανενα προβημα και φτηνα 90 ευρω σε αλλους ακουσα οτι καθηστερησε το δεμα τους μαλον λογο. Γιορτων ...

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=568971986488193&set=a.322449567807104.91091.322436297808431&type=1&theaternokia 3110 -nokia 3120-vodafon joy845- Huawei ideos x3- sony ericsson xperia neo v samsung galaxy POCET GTS-5300-thl w100- pipo-s2 lenovo thinkpad E540 ICORE 5 4210M

Hiaomi Redmy Note 2 Prime

Link to comment
Share on other sites

Τα ελαττωματικά τους τα άλλαξαν τελικά;Γιατί το άγνωστο με αυτό το site είναι τι γίνεται after sales.Σε ταχύτητα αποστολής και τιμές είναι από τους καλύτερους.(Σε τιμές, μάλλον οι καλύτεροι).

Τώρα, πως είναι δυνατόν να μαζεύουν b-grade προιόντα, από τη στιγμή που,όπως έχω διαβάσει εδώ μέσα, τα κινέζικα εργοστάσια δεν κάνουν και κανένα σοβαρό ποιοτικό έλεγχο, για να τα ξεχωρίσουν,δεν το καταλαβαίνω.

 

Κάποιοι τα έστειλαν πίσω, αλλά ακόμα περιμένουν.

Είναι να μη σου χρειαστεί service πάντως.

 

Τα b-grade είναι κυρίως προϊόντα που έχουν κάποια εμφανή - σε αυτούς - ελαττώματα (π.χ καμένα pixels) ή flash μνήμες που αποτυγχάνουν να περάσουν επιτυχώς tests κατά την συναρμολόγηση του PCB. Οι επώνυμοι κατασκευαστές αυτά τα στοιχεία τα ανακυκλώνουν ή εάν μπορούν να επισκευασθούν αποτελούν refurbished προϊόντα.

 

Οι Κινέζοι κατασκευαστές τα πουλάνε σε άλλους, οι οποίοι τα συναρμολογούν και τα πωλούν (συνήθως στο Alibaba παρατηρούνται τέτοια φαινόμενα και συνήθως όταν η τιμή είναι πολύ χαμηλή, αυτό συμβαίνει).

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι τα έστειλαν πίσω, αλλά ακόμα περιμένουν.

Είναι να μη σου χρειαστεί service πάντως.

 

Τα b-grade είναι κυρίως προϊόντα που έχουν κάποια εμφανή - σε αυτούς - ελαττώματα (π.χ καμένα pixels) ή flash μνήμες που αποτυγχάνουν να περάσουν επιτυχώς tests κατά την συναρμολόγηση του PCB. Οι επώνυμοι κατασκευαστές αυτά τα στοιχεία τα ανακυκλώνουν ή εάν μπορούν να επισκευασθούν αποτελούν refurbished προϊόντα.

 

Οι Κινέζοι κατασκευαστές τα πουλάνε σε άλλους, οι οποίοι τα συναρμολογούν και τα πωλούν (συνήθως στο Alibaba παρατηρούνται τέτοια φαινόμενα και συνήθως όταν η τιμή είναι πολύ χαμηλή, αυτό συμβαίνει).

Δηλαδή, ανάμεσα στα καλά, πουλάνε και κάποια προβληματικά αυτά τα καταστήματα;

Και πιο το νόημα, αφού θα χαλάσουν και θα τους τα επιστρέψουν;

Εκτός και αν δεν αντικαθιστούν τα ελαττωματικά, αλλά τότε θα είχε γίνει μεγάλο θέμα και κάπου θα το είχαμε διαβάσει.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, ανάμεσα στα καλά, πουλάνε και κάποια προβληματικά αυτά τα καταστήματα;

Και πιο το νόημα, αφού θα χαλάσουν και θα τους τα επιστρέψουν;

Μπορεί και να χαλάσει, μπορεί και όχι.

Τα καταστήματα αυτά όμως κερδίζουν γιατί αφενός αγοράζουν φθηνότερα (μπορεί και στη μισή τιμή απ'ότι αν αγόραζαν a-grade) τα οποία πουλάνε σε φθηνότερες μεν παραπλήσιες δε τιμές σε σχέση με τα a-grade καταστήματα (όσο πρέπει για να κάνουν την πώληση, δεδομένου ότι όλοι κυνηγούν τη χαμηλότερη τιμή) και αφετέρου γιατί κάποια από αυτά τα b-grade tablets μπορεί να μη παρουσιάσουν πρόβλημα εντός εγγύησης (ειδικά αν ο χρήστης δε το πολυδουλεύει). Στη Shenzhen υπάρχουν πάμπολλα φασονατζίδικα που αναλαμβάνουν αυτή τη δουλειά, όπου εκεί σου φτιάχνουν ό,τι θες (stickerάκια QC pass κ.λπ), πέφτει τρελή αντιγραφή (στα Κινέζικα).

 

Στην Κίνα γενικότερα σκέφτονται εντελώς διαφορετικά σε θέματα ποιότητας στις ηλεκτρονικές συσκευές, απ'ότι στον υπόλοιπο κόσμο. Eίναι π.χ αποδεκτό να έχει ένα προϊόν κάποιο πρόβλημα (π.χ καμένα pixels) αρκεί να έχει χαμηλότερη τιμή. Επίσης, είναι πάγια τακτική και θεωρείται δεκτό να καθυστερεί ο πωλητής να παραδώσει κάτι (το οποίο μπορεί να μην έχει κιόλας) το οποίο όμως πουλά κανονικά. Γιαυτό και οι συχνές δικαιολογίες για "ταχυδρομείο" κ.λπ.

 

Αρχές Νοέμβρη το Ainol Fire και το PiPO U1 είχαν εξαφανιστεί από την αγορά, λόγω έλλειψης IPS οθονών. Κανείς δεν ήξερε πότε θα κυκλοφορήσουν πάλι, αλλά κάποια κινεζομάγαζα εμφάνισαν αρκετά 1st batch tablets που είχαν αποσυρθεί λόγω προβλημάτων (dead pixels) προς πώληση.

 

Εκτός και αν δεν αντικαθιστούν τα ελαττωματικά, αλλά τότε θα είχε γίνει μεγάλο θέμα και κάπου θα το είχαμε διαβάσει.

Συνήθως είτε το αντικαθιστούν - αφού ο πελάτης το στείλει πίσω - με άλλο και το "χαλασμένο" είτε επισκευάζεται (π.χ αλλαγή μητρικής) και το ξαναπουλάνε.

Edited by Frontier

No matter where you go, there you are!

https://www.facebook.com/net314 - http://freedrone.gr

Link to comment
Share on other sites

τελικα αποφασησα να παρω το http://www.geekbuying.com/item/Ainol-NOVO10-Hero-10-1-inch-Android-4-1-Jelly-Bean-Tablet-PC-IPS-Screen-1280-800-AML8726-M6-1G-RAM-16GB-312498.html

με Registered Airmail (EUR 0 & 7-15 business days.With tracking number) αυτο οντως κανει 15 μερες θα εχουμε κανενα προβλημα με τελωνειο?

για το σαιτ διαβασα καλα λογια εδω μεσα, ξερει κανεις πως περνουμε κουπονι εκπτωσης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα το Pipo M1 στις 17 Δεκεμβρίου από το banggood, έκανε 22 ημέρες να φτάσει. Το δέμα το είχαν δηλώσει σαν mp5 αξίας 23 δολαρίων. Δεν ήρθε με την αρχική συσκευασία αλλά σε ένα κουτί από αφρολέξ. Mέσα στο κουτί είχε άλλες 2 στρώσεις μαλακού αφρολέξ επάνω και κάτω από το tablet. Στην πίσω πλευρά το tablet είχε κανονικά την ζελατίνα του κολλημένη ενω μπροστά είχε ήδη τοποθετημένο ένα screen protector σε ψιλοάθλια κατάσταση με φουσκάλες και θαμπάδα.

 

Τα αξεσουάρ που μου στείλανε ήταν όλα λάθος, ο φορτιστής ήταν 9v αντί για 5v και τα USB καλώδια ήταν mini USB αντί για Micro USB. Όταν άνοιξα το tablet είχε 1% μπαταρία αλλά επειδή ο φορτιστής ήταν παραπάνω volt μόλις τον συνέδεα η ένδειξη της μπαταρίας πήγαινε αμέσως στο 100% και στην ουσία δεν φόρτιζε την μπαταρία. Μετά από 3 λεπτά το tablet έκλεισε και δεν ξανάνοιξε.

 

Τους έστειλα e-mail και τους είπα ότι τα αξεσουάρ που μου έστειλαν δεν είναι σωστά και ότι το tablet δεν ανάβει λόγω του λάθος φορτιστή. Μου ζήτησαν να στείλω φωτογραφίες και βίντεο, μόλις τα έστειλα μου πρότειναν να ξαναστείλουν όλα τα αξεσουάρ ή να τα αγοράσω από Ελλάδα και να μου κάνουν refund το κόστος τους. Επειδή δεν κατάφερα να βρω φορτιστή στην Ελλάδα τους είπα να μου τα στείλουν και τους ρώτησα τι θα γίνει σε περίπτωση που το tablet έχει καεί και δεν δουλέψει με το νέο φορτιστή, μού είπαν μόνο ότι τα έστειλαν αλλά δεν απάντησαν στην ερώτηση που τους έκανα. Τώρα περιμένω να έρθει ο φορτιστής για να διαπιστώσω αν το tablet ζει.

Edited by panospc
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δε θα έκλεινα το dispute μέχρι να το πάρω στα χέρια μου.

Μη ξεχασεις να το κάνεις escalate

 

Μπορώ/εις πανευκολα να φτιαξεις μια εικονα που να λεει οτι στο έστειλαν πριν το παραγγείλεις

 

 

http://img708.imageshack.us/img708/1010/da77dc2d9e064ce5a598023.png

Παιδια βοηθηστε με εχω κανει και εγω Dispute sto paypal.τι ειναι το escalate και ποτε πρεπει να το κανω?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Παράγγειλα από merimobiles ένα κινητό και στις 09/01 μου το έκαναν mark as shiped και μου έδωσαν στις 10/01 και tracking number. To tracking number δούλεψε σήμερα και με αναζήτηση που έκανα στο site του elta-courier μου βγάζει το εξής:

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-01-2013 14:07 IPS

Το έχουν στείλει με China EMS.

Πότε βλέπεται να το παίρνω στα χέρια μου???Αυτή τη στιγμή λογικά είναι στο Πεκίνο και ξεκινάει προς τα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Παράγγειλα από merimobiles ένα κινητό και στις 09/01 μου το έκαναν mark as shiped και μου έδωσαν στις 10/01 και tracking number. To tracking number δούλεψε σήμερα και με αναζήτηση που έκανα στο site του elta-courier μου βγάζει το εξής:

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΠΕΡΙΟΧΗ

ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 12-01-2013 14:07 IPS

Το έχουν στείλει με China EMS.

Πότε βλέπεται να το παίρνω στα χέρια μου???Αυτή τη στιγμή λογικά είναι στο Πεκίνο και ξεκινάει προς τα εδώ.

σε δυο βδομαδες συνήθως..

Link to comment
Share on other sites

Aυτο το μαγαζι ειναι αξιοπιστο;Στελνει με singapore post;Εχει αγορασει κανεις απο αυτο ποσες μερες κανει να ερθει;Εχει διαθεσιμοτητα;

 

Μη βιάζεστε! Η γνώμη μου είναι πως θα σταματήσει η παραγωγή διπύρηνων σε λίγους μήνες.

Σε λίγο θα γεμίζει η αγορά τετραπύρηνα, σχεδόν στην ίδια τιμή.

Από τη σελίδα τους στο facebook

http://www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=29215&stc=1&d=1357928061

First Wave Clearance: $149 Ainol Novo 7 Fire!

Featuring Dual Core CPU, Quad Core GPU, 1280*800 IPS display and 5000mAh superior battery capacity, Ainol Novo 7 Fire will be your smart choice.

Order now and save up to $30:

http://bit.ly/UawHrn

wifi planet
Link to comment
Share on other sites

7 του μηνος υποτυθεται το pandawill μου εστειλε την παραγγελια μου,tracking number δεν δουλευει μεχρι τωρα(ασε που με πεθανανε μεχρι και καλα να την στειλουν)τι λετε να κανω?,dispute?
Link to comment
Share on other sites

7 του μηνος υποτυθεται το pandawill μου εστειλε την παραγγελια μου,tracking number δεν δουλευει μεχρι τωρα(ασε που με πεθανανε μεχρι και καλα να την στειλουν)τι λετε να κανω?,dispute?

 

Για να έχεις μια αίσθηση του χρόνου που απαιτείται:

07/12: Παρήγγειλα απο pandawill

21/12: Πήρα tracking number

28/12: Το δέμα εμφανίστηκε στο site του tracking

02/01: To δέμα έφυγε από Κίνα

14/01: Παρέλαβα

Link to comment
Share on other sites

Για να έχεις μια αίσθηση του χρόνου που απαιτείται:

07/12: Παρήγγειλα απο pandawill

21/12: Πήρα tracking number

28/12: Το δέμα εμφανίστηκε στο site του tracking

02/01: To δέμα έφυγε από Κίνα

14/01: Παρέλαβα

 

Οριακα πριν πιασεις το οριο για το dispute!!

 

Απιθανοι οι Κινεζοι

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

φίλε μου εγώ το πήρα από το eternal team στο aliexpress, το έχει -35% αυτή τη στιγμή στα 90$ (68 ευρώ) χωρίς τα έξοδα αποστολής, 81,5 για αποστολή HongKongpost ή 92 ευρώ αν στο στείλουν με EMS για πιό σίγουρα.

http://www.aliexpress.com/store/product/Dual-core-tablet-pc-Yuandao-N70-Rockchip-RK3066-1-6GHz-Android-4-0-RAM-1G-ROM/103919_598852104.html

 

η μνήμη είνια η εσωτερική sd που έχει προγράμματα και χώρο για data, η ραμ είναι 1 gb. Με τις οδηγίες μου πιό πάνω πας σε android 4.1.1 και θα είσαι αρχηγός! Επίσης, μην πάρεις το N70S αν μπορείς να δώσεις κάτι παραπάνω, η οθόνη του Ν70 είνια εξαιρετική! Αφού ο αδελφός μου, που του έχω ήδη παραγγείλει το fire έχει τρελαθεί με το πόσο γρήγορο και ελαφρύ είναι και θέλει να μου το πάρει!!!

 

ωραιος σε ευχαριστω.. λογικα το Ν70 θα τσιμπισω λογω οθονης. εστειλα και στο pandawill οτι εχω βρει καλυτερη τιμη και τωρα θα δω απο πιο κινεζο θα ψωνισω. τα μεταφορικα εκει παιζουν σε ολα?

 

ο αδελφος σου το ainol fire εχει παραγγειλει?

 

 

-Ομάδα Διαχείρισης- Μην κάνεις συνεχόμενα posts. Χρησιμοποίησε την τροποποίηση αν θέλεις να διορθώσεις κάτι ή την πολλαπλή παράθεση αν θέλεις να απαντήσεις σε περισσότερα από ένα άτομα.

Edited by navi55
Link to comment
Share on other sites

7 του μηνος ειχα tracking number εγω....το θεμα ειναι τι να κανω δεν ξερω,φοβαμαι μην ειναι πλασματικο το νουμερο και προσπαθουν να κερδισουν χρονο.συνηθως οσες φορες εχω παραγγελει απο αλλου στις 3 μερες βλεπω το δεμα στο tracking
Link to comment
Share on other sites

ο αδελφος σου το ainol fire εχει παραγγειλει?

 

ναι, του το παράγειλα εγώ την προηγούμενη Τετάρτη από ipadalternative γιατί ήθελε οπωσδήποτε bluetooth και μεγαλύτερη μπαταρία, έφυγε με singapore mail προχτές... αυτό που ρώτησες πριν για τα μεταφορικά δεν το κατάλαβα, πάντως εγώ πάντα προτιμώ αποστολή που να έχει tracking και σόχο το 10ήμερο, για να προλαβαίνω τυχόν περίπτωση dispute...

Link to comment
Share on other sites

7 του μηνος ειχα tracking number εγω....το θεμα ειναι τι να κανω δεν ξερω,φοβαμαι μην ειναι πλασματικο το νουμερο και προσπαθουν να κερδισουν χρονο.συνηθως οσες φορες εχω παραγγελει απο αλλου στις 3 μερες βλεπω το δεμα στο tracking
ζήτα τους να επιβεβαιώσουν το τρακινγκ νάμπερ. Επίσης βάλτο στο http://www.sao.cn να δεις τι βγάζει. Απαταιώνες δεν είναι, έχω πάρει πολλές φορές απ αυτούς (αλλά τ αποφεύγω πλέον γιατί είναι αργοί) αλλά μπορεί κάτι να χει πάει στραβά.

Για να έχεις μια αίσθηση του χρόνου που απαιτείται:

07/12: Παρήγγειλα απο pandawill

21/12: Πήρα tracking number

28/12: Το δέμα εμφανίστηκε στο site του tracking

02/01: To δέμα έφυγε από Κίνα

14/01: Παρέλαβα

πολύ ακραία περίπτωση. δεν υπήρχε στοκ στο προϊόν που πήρες προφανώς. Αν δεν υπάρχει έλλειψη στοκ, στέλνουν σε 5 μέρες, και το χεις πριν το μήνα

Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στο sao.cn το βγαζει not found,σε ποσες μερες στο εβγαζε εσενα?

Πως να τους πω να το επιβαιβεωσουν τον αριθμο,πως μπορεις να δεις οτι ειναι εγκυρος

Στην περπτωση που κανω dispute και οντως το εχουν στειλει τι γινεται?

Edited by ulvergr
Link to comment
Share on other sites

Το εβαλα στο sao.cn το βγαζει not found,σε ποσες μερες στο εβγαζε εσενα?

Πως να τους πω να το επιβαιβεωσουν τον αριθμο,πως μπορεις να δεις οτι ειναι εγκυρος

χαλαρά άνοιξε dispute στο paypal λέγοντας ότι το tracking number δεν εμφανίζει τίποτα (μπορεί και να σου δωσαν καταλάθος λάθος αριθμό, μπορεί να φταίει το ταχυδρομείο, αλλά μπορεί να αργεί κ το κατάστημα, το pandawill καθυστερεί συνήθως 5 μέρες να τα στείλει).

Αν όντως το χουν στειλει κι αργεί το ταχυδρομείο, δεν γίνεται τίποτα, απλά θα το δεις σε λίγες μέρες. τώρα που τα hong kong και china post δεν στελνουν μπαταρίες λιθιου, στο singapore έχει αυξηθεί η κίνηση κι οι καθυστερήσεις είναι μεγάλες

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενού μου post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4484280#post4484280, μου απάντησε το Paypal ότι απαφάσισε υπέρ μου για το claim που έκανα (μάλλον επειδή το Pandawill δεν απάντησε καν στο χρονικό διάστημα των 12 ημερών που είχε) και θα μου επιστρέψει όλο το ποσό!

Το δέμα όμως είναι καθοδόν, οπότε έχω ηθικό δίλημμα για το τι να κάνω όταν με το καλό φτάσει...

Edited by loukats13
Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια του προηγούμενού μου post http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4484280#post4484280, μου απάντησε το Paypal ότι απαφάσισε υπέρ μου για το claim που έκανα (μάλλον επειδή το Pandawill δεν απάντησε καν στο χρονικό διάστημα των 12 ημερών που είχε) και θα μου επιστρέψει όλο το ποσό!

Το δέμα όμως είναι καθοδόν, οπότε έχω ηθικό δίλημμα για το τι να κάνω όταν με το καλό φτάσει...

μην σκας. οι μ......ς πληρώνονται, ας απάνταγαν:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...