Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει;

Ειναι η τριτη φορα που το ξαναρουταρω και η 2η που τρωω ακυρο εδω μεσα.

Ειμαι σε απογνωση και κανενας δε κανει τον κοπο να βοηθησει.

Εχω φτασει μεχρι το 4ο βημα του οδηγου αλλά το volume down για να μπω στο μενου δε λειτουργει.Τι άλλο να πατησω;

 

Τι προσπαθείς να κάνεις και για ποιον οδηγό μιλάς, γίνε πιο συγκεκριμένη για να σε βοηθήσουν.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρε παιδια μπορει καποιος να με βοηθησει;

Ειναι η τριτη φορα που το ξαναρουταρω και η 2η που τρωω ακυρο εδω μεσα.

Ειμαι σε απογνωση και κανενας δε κανει τον κοπο να βοηθησει.

Εχω φτασει μεχρι το 4ο βημα του οδηγου αλλά το volume down για να μπω στο μενου δε λειτουργει.Τι άλλο να πατησω;

 

Σε αυτό το τοπικ έφαγες άκυρο;

Για cwm θες;

Δοκίμασε να πατάς κ την οθόνη,όχι συνεχόμενα

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Εκανα την ενημερωση που ειχε διαθεσιμη την 4.1.0.Β.... και ειδα οτι παροτι εχω το εικονιδιο του titanium δε με αφηνει να το χρησιμοποοιησω γιατι δεν ειμαι ρουτ.

Αρα ξαναεκανα τη διαδικασια(για ρουταρισμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=327513 αλλά εχω κολλησει στο βημα 4 και δε μπορω να ανοιξω ο μενου του cmw για να ξεζιπαρω το αρχειο.

Εντωμεταξυ ο apex τρεχει κανονικά και η φωνεινοτητα ειναι αυτη που ηταν και πριν σα να ειναι ρουταρισμενο το κινητο..

 

Εχω σαλταρει μιλαμε!

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό το τοπικ έφαγες άκυρο;

Για cwm θες;

Δοκίμασε να πατάς κ την οθόνη,όχι συνεχόμενα

 

Πριν κανα 2μηνο παλι τετοα σκαλωματα ετρωγα.Ρωταγα κανεις δεν απανταγε και στο τελος τα βρηκα μονη μου....

Link to comment
Share on other sites

Πριν κανα 2μηνο παλι τετοα σκαλωματα ετρωγα.Ρωταγα κανεις δεν απανταγε και στο τελος τα βρηκα μονη μου....

 

Προσπαθείς να κάνεις root το κινητό σου δλδ; Σε πια έκδοση είσαι. Είσαι σε στοκ Rom;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι προσπαθω να κανω root ξανα!

Δε ξερω για να ειμαι ειλικρινης αν εχω ακομα την στοκ ρομ,τωρα προσπαθω να ρουταρω.

Εχω βαλει το cwm.

Link to comment
Share on other sites

Ναι προσπαθω να κανω root ξανα!

Δε ξερω για να ειμαι ειλικρινης αν εχω ακομα την στοκ ρομ,τωρα προσπαθω να ρουταρω.

Εχω βαλει το cwm.

 

Είναι λίγο κουφό αυτό που σου συμβαίνει, για να περάσεις το CWM πρέπει να είσαι πρώτα Root. Αυτή είναι η διαδικασία περνάμε μια καινούρια έκδοση μετά κάνουμε Root και μετά περνάμε το CWM. Τώρα πώς γίνεται να μην έισαι Root αλλά να έχεις περάσει το CWM; Πρόσεξες σίγουρα καλά ότι δεν υπάρχει το εικονίδιο Super User στο τηλ σου;

Δική μου γνώμη είναι η εξής,κάνεις καθαρή εγκατάσταση με SUS την τελευταία έκδοση για το τηλ. Και μετά ξεκινάς απο την αρχή όλη την διαδικασία ρουταρίσματος πέρασμα το CWM και στήσιμο απο την αρχή όλων των εφαρμογών που είχες πρίν με το Titanium.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολο κουλα ειναι το θεμα..Μπαζει απο καπου...χαχαχαχ!

Μα το ειχα το εικονιδιακι superuser αλλά στο τιτανιουμ δεν εμπαινει γιατι ελεγε δεν ειμαι ρουτ!

 

Αστα Κωστα! Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξανα ξεκιναω ρουταρισμα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ολο κουλα ειναι το θεμα..Μπαζει απο καπου...χαχαχαχ!

Μα το ειχα το εικονιδιακι superuser αλλά στο τιτανιουμ δεν εμπαινει γιατι ελεγε δεν ειμαι ρουτ!

 

Αστα Κωστα! Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων και ξανα ξεκιναω ρουταρισμα!

 

Ακουσέ με, καλύτερα κάνε μια καθαρή εγκατάσταση και μετά ξεκίνα και περασέ τα όλα απο την αρχή, δες το προηγούμενο Post μου για να κατεβάσεις το SUS αν δε το έχεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το κανω και απο το SUS αλλά κανω οτι κάνω και δε βλεπω το εικονιδιακι του superuser...

τρεχω το αρχειο runme.bat αλλά και παλι οταν ανοιγει δε βλεπω το εικονιδιακι στις εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει 3 φορες μετα την καθαρη εγκατασταση της αναβαθμισης και το εικονιδιο του superuser δεν εμφανιζεται
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ το κανω και απο το SUS αλλά κανω οτι κάνω και δε βλεπω το εικονιδιακι του superuser...

τρεχω το αρχειο runme.bat αλλά και παλι οταν ανοιγει δε βλεπω το εικονιδιακι στις εφαρμογες

 

Μαράκι ακολούθα τον οδηγό μου που είναι απλός και με λεπτομέρειες....

Θα πρέπει να κατεβάσεις τους drivers και το DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su απο εδώ http://www.sendspace.com/filegroup/FBRJs5vxkJljXWQ%2BKs6oGQ . Μετά κατεβάζεις το flashtool για PC από εδώ http://androxyde.github.com και τους kernel 4.1.A.0.562 από εδώ http://www.sendspace.com/file/ay821r και τον 4.1.B.0.587 από εδώ http://www.sendspace.com/file/s7nwp7. Αφού τα κατεβάσεις όλα αυτά πάμε στα βήματα εγκατάστασης.

1) Εγκαθιστάς στο PC τους drivers.

 

2) Εγκαθιστάς το flashtool

 

3) Βάζεις το αρχείο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf στο C/flashtool/firmwares (φρόντισε να σβήσεις τα πάντα από τον φάκελο firmware πριν βάλεις το αρχείο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf)

 

4) Επανεκκίνηση το PC

 

5) Στο κινητό μας πάμε στις ρυθμίσεις/xperia/Συνδεσιμότητα/Λειτουργία σύνδεσης USB και διαλέγουμε ''Λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (MSC)''.Μετά πάμε ρυθμίσεις/Επιλογές για προγραμματιστές και τσεκάρουμε να είναι ενεργοποιημένο το ''Εντοπισμός σφαλμάτων USB'' και ''Να επιτρέπονται ψευδείς τοποθεσίες''.

 

6) Τρέχουμε το flashtool και διαλέγουμε το κουμπί με τον κεραυνό,τσεκάρουμε το flashmode και πατάμε ok.Μετά πατάμε ξανά ok και όταν βγάλει εικόνες σύνδεσης με το κινητό μας,τότε κλείνουμε το κινητό κρατάμε πατημένο το πλήκτρο back (γυριστό βελάκι) και συνδέουμε το usb στο κινητό μας.Η μπάρα θα ξεκινήσει να γεμίζει και αφήνουμε το back πλήκτρο.Όταν τελειώσει (περίπου 5-10 δευτερόλεπτα) αποσυνδέουμε το usb και ανοίγουμε το κινητό.

 

6) Στην συνέχεια συνδέουμε το κινητό με το PC όπως είναι ανοιχτό και αποσυμπιέζουμε το DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su.zip σε ένα φάκελο (περιέχει 1 αρχείο ''runme'' και 1 φάκελο ''files''). Αφού τα αποσυμπιέσουμε τρέχουμε το αρχείο runme και ανοίγει ένα μαύρο παράθυρο.Όπου λέει press any button πατάμε ένα οποιοδήποτε πλήκτρο στο πληκτρολόγιο μας για να προχωρήσει η διαδικασία.Το τηλέφωνο σας θα κάνει περίπου 4-5 επανεκκινήσεις οπότε μη φοβηθείτε.Κάποια στιγμή θα σας βγάλει μήνυμα ότι τελείωσε.Πατάτε πάλι ένα οποιοδήποτε πλήκτρο που σας ζητάει και αποσυνδέετε το usb από το τηλέφωνο.

 

7) Είστε ROOT και το γνωρίζουμε μιας και στο κεντρικό μενού του κινητού μας υπάρχει πλέον το εικονίδιο Superuser.

 

8) Τέλος αν θέλετε μπορούμε να ξαναβάλουμε το πρώτο kernel MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf μιας και τον είχαμε αλλάξει.Αυτό το κάναμε γιατί ο kernel MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf μπορεί να ''πειραχτεί'' ενώ ο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf είναι καλά κλειδωμένος.Το root δεν θα χαθεί.Για να τον βάλουμε κάνουμε τα εξής:

 

9) Βάζεις το αρχείο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf στο C/flashtool/firmwares (φρόντισε να σβήσεις τα πάντα από τον φάκελο firmware πριν βάλεις το αρχείο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf)

 

10) Τρέχουμε το flashtool και διαλέγουμε το κουμπί με τον κεραυνό,τσεκάρουμε το flashmode και πατάμε ok.Μετά πατάμε ξανά ok και όταν βγάλει εικόνες σύνδεσης με το κινητό μας,τότε κλείνουμε το κινητό κρατάμε πατημένο το πλήκτρο back (γυριστό βελάκι) και συνδέουμε το usb στο κινητό μας.Η μπάρα θα ξεκινήσει να γεμίζει και όταν τελειώσει (περίπου 5-10 δευτερόλεπτα) αποσυνδέουμε το usb και ανοίγουμε το κινητό.

Είστε έτοιμοι!!! Ο τρόπος είναι γελοίος και πάρα πολύ σύντομος. Ότι απορία έχετε μου λέτε.Ο οδηγός φτιάχτηκε από εμένα και ελπίζω να βοηθήσει αρκετούς από εσάς που δυσκολεύεστε με άλλους οδηγούς μιας και τον έκανα όσο πιο απλό και κατανοητό.Ισχύει για όσους έχουν official ICS 4.0.4 4.1.B.0.587.

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι ακολούθα τον οδηγό μου που είναι απλός και με λεπτομέρειες....

Θα πρέπει να κατεβάσεις τους drivers και το DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su απο εδώ http://www.sendspace.com/filegroup/FBRJs5vxkJljXWQ%2BKs6oGQ . Μετά κατεβάζεις το flashtool για PC από εδώ http://uploaded.net/file/96iwd3hd και τους kernel 4.1.A.0.562 από εδώ http://www.sendspace.com/file/ay821r και τον 4.1.B.0.587 από εδώ http://www.sendspace.com/file/s7nwp7. Αφού τα κατεβάσεις όλα αυτά πάμε στα βήματα εγκατάστασης.

1) Εγκαθιστάς στο PC τους drivers.

 

2) Εγκαθιστάς το flashtool

 

3) Βάζεις το αρχείο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf στο C/flashtool/firmwares (φρόντισε να σβήσεις τα πάντα από τον φάκελο firmware πριν βάλεις το αρχείο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf)

 

4) Επανεκκίνηση το PC

 

5) Στο κινητό μας πάμε στις ρυθμίσεις/xperia/Συνδεσιμότητα/Λειτουργία σύνδεσης USB και διαλέγουμε ''Λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (MSC)''.Μετά πάμε ρυθμίσεις/Επιλογές για προγραμματιστές και τσεκάρουμε να είναι ενεργοποιημένο το ''Εντοπισμός σφαλμάτων USB'' και ''Να επιτρέπονται ψευδείς τοποθεσίες''.

 

6) Τρέχουμε το flashtool και διαλέγουμε το κουμπί με τον κεραυνό,τσεκάρουμε το flashmode και πατάμε ok.Μετά πατάμε ξανά ok και όταν βγάλει εικόνες σύνδεσης με το κινητό μας,τότε κλείνουμε το κινητό κρατάμε πατημένο το πλήκτρο back (γυριστό βελάκι) και συνδέουμε το usb στο κινητό μας.Η μπάρα θα ξεκινήσει να γεμίζει και αφήνουμε το back πλήκτρο.Όταν τελειώσει (περίπου 5-10 δευτερόλεπτα) αποσυνδέουμε το usb και ανοίγουμε το κινητό.

 

6) Στην συνέχεια συνδέουμε το κινητό με το PC όπως είναι ανοιχτό και αποσυμπιέζουμε το DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su.zip σε ένα φάκελο (περιέχει 1 αρχείο ''runme'' και 1 φάκελο ''files''). Αφού τα αποσυμπιέσουμε τρέχουμε το αρχείο runme και ανοίγει ένα μαύρο παράθυρο.Όπου λέει press any button πατάμε ένα οποιοδήποτε πλήκτρο στο πληκτρολόγιο μας για να προχωρήσει η διαδικασία.Το τηλέφωνο σας θα κάνει περίπου 4-5 επανεκκινήσεις οπότε μη φοβηθείτε.Κάποια στιγμή θα σας βγάλει μήνυμα ότι τελείωσε.Πατάτε πάλι ένα οποιοδήποτε πλήκτρο που σας ζητάει και αποσυνδέετε το usb από το τηλέφωνο.

 

7) Είστε ROOT και το γνωρίζουμε μιας και στο κεντρικό μενού του κινητού μας υπάρχει πλέον το εικονίδιο Superuser.

 

8) Τέλος αν θέλετε μπορούμε να ξαναβάλουμε το πρώτο kernel MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf μιας και τον είχαμε αλλάξει.Αυτό το κάναμε γιατί ο kernel MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf μπορεί να ''πειραχτεί'' ενώ ο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf είναι καλά κλειδωμένος.Το root δεν θα χαθεί.Για να τον βάλουμε κάνουμε τα εξής:

 

9) Βάζεις το αρχείο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf στο C/flashtool/firmwares (φρόντισε να σβήσεις τα πάντα από τον φάκελο firmware πριν βάλεις το αρχείο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf)

 

10) Τρέχουμε το flashtool και διαλέγουμε το κουμπί με τον κεραυνό,τσεκάρουμε το flashmode και πατάμε ok.Μετά πατάμε ξανά ok και όταν βγάλει εικόνες σύνδεσης με το κινητό μας,τότε κλείνουμε το κινητό κρατάμε πατημένο το πλήκτρο back (γυριστό βελάκι) και συνδέουμε το usb στο κινητό μας.Η μπάρα θα ξεκινήσει να γεμίζει και όταν τελειώσει (περίπου 5-10 δευτερόλεπτα) αποσυνδέουμε το usb και ανοίγουμε το κινητό.

Είστε έτοιμοι!!! Ο τρόπος είναι γελοίος και πάρα πολύ σύντομος. Ότι απορία έχετε μου λέτε.Ο οδηγός φτιάχτηκε από εμένα και ελπίζω να βοηθήσει αρκετούς από εσάς που δυσκολεύεστε με άλλους οδηγούς μιας και τον έκανα όσο πιο απλό και κατανοητό.Ισχύει για όσους έχουν official ICS 4.0.4 4.1.B.0.587.

 

Ο οδηγός του φίλου soulfunkdjx είναι λεπτομερέστατος, ακολουθησέ τον και δεν θα έχεις κανένα απολύτως πρόβλημα Μαρία...........

Και ένα πολύ καλό πρόγραμμα που χρειάζεται για να μη πατάμε συνέχεια το κουμπί για να "ξυπνήσει" το κινητό μας απο εδώ https://play.google.com/store/apps/details?id=com.omd.autoscreenon&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5vbWQuYXV0b3NjcmVlbm9uIl0.

Πηγαίνετε στις ρυθμίσεις και επιλέξτε το G-Sensor απο το Chοose Sensor και μετά ακριβώς απο κάτω επιλέξτε το κουτάκι Twise Touch και τελειώσατε, απο εδώ και πέρα δεν χρειάζεται να πατάτε ούτε το μεσαίο κουμπί για να το ανοίξετε ούτε όμως και το πλαϊνό για σβήσιμο και ενεργοποίηση, πηγαίνετε με το δαχτυλό σας και χτυπήστε απαλά τον αισθητήρα που έχει δίπλα στην κάμερα δυο φορές, και το τηλ ενεργοποιείται κανονικότατα (δοκιμασμένο απο εμένα)..............

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πααααααλι δε βγαινει το εικονιδιο του ρουτ!

Ανοιγω τιτανιουμ και μου λεει "βεβαιωθειτε οτι ειστε ρουτ και περιλαμβανει το busyBox και προσπαθηστε ξανα Η προσπαθεια εγινε χρησιμοποιωντας την εντολη su"

 

E δεν αντεχω αααααααλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πααααααλι δε βγαινει το εικονιδιο του ρουτ!

Ανοιγω τιτανιουμ και μου λεει "βεβαιωθειτε οτι ειστε ρουτ και περιλαμβανει το busyBox και προσπαθηστε ξανα Η προσπαθεια εγινε χρησιμοποιωντας την εντολη su"

 

E δεν αντεχω αααααααλλο!

 

Είσαι σίγουρη πως έχεις κατεβάσει το σωστό αρχείο για να κάνεις root; Πρώτα απο όλα Πες μας σε ποια έκδοση είσαι. Αν είσαι στην.587 που φυσιολογικά εκεί είσαι, πρέπει μέ το εργαλείο flash tool να κάνεις down grade και να πας στην .562

Για να μπορείς να κάνεις το Root.

Edited by duc

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρη πως έχεις κατεβάσει το σωστό αρχείο για να κάνεις root; Πρώτα απο όλα Πες μας σε ποια έκδοση είσαι. Αν είσαι στην.587 που φυσιολογικά εκεί είσαι, πρέπει μέ το εργαλείο flash tool να κάνεις down grade και να πας στην .562

Για να μπορείς να κάνεις το Root.

 

Ε απο τα λινκ που εδωσε ο παραπάνω υποθετω πως ειναι σωστά.

Κανω και το flashtool και παντα μα παντα μου εβγαζε all done! δλδ ολα οκ αλλά οταν ψαχνω το εικονιδιο superuser δε το βρισκω....

 

 

Αν και το λινκ για το flashtool δεν ανοιγε, το ειχα απο αλλού...

Edited by mary19
Link to comment
Share on other sites

Μαράκι ακολούθα τον οδηγό μου που είναι απλός και με λεπτομέρειες....

Θα πρέπει να κατεβάσεις τους drivers και το DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su απο εδώ http://www.sendspace.com/filegroup/FBRJs5vxkJljXWQ%2BKs6oGQ . Μετά κατεβάζεις το flashtool για PC από εδώ http://uploaded.net/file/96iwd3hd και τους kernel 4.1.A.0.562 από εδώ http://www.sendspace.com/file/ay821r και τον 4.1.B.0.587 από εδώ http://www.sendspace.com/file/s7nwp7. Αφού τα κατεβάσεις όλα αυτά πάμε στα βήματα εγκατάστασης.

To link για το flashtool βγάζει "Page not found"!:worry:

Link to comment
Share on other sites

Ε απο τα λινκ που εδωσε ο παραπάνω υποθετω πως ειναι σωστά.

Κανω και το flashtool και παντα μα παντα μου εβγαζε all done! δλδ ολα οκ αλλά οταν ψαχνω το εικονιδιο superuser δε το βρισκω....

 

 

Αν και το λινκ για το flashtool δεν ανοιγε, το ειχα απο αλλού...

 

Το θέμα είναι το εξής, όταν πας να φλασάρεις την .562 η μπάρα εκεί κάτω σου γεμίζει, γιατί και εμένα κάποια στιγμή δεν το έκανε, και εγώ νόμιζα πως έκανα το φλας, αλλά ουσιαστικά ποτέ δεν το φλάσαρε για να κάνει down grade.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια λυση τι να κανω;

Εχω ακολουθησει κατα γραμμα τις οδηγιες για rooting αλλά δεν αποδιδουν οσες φορες και να το κανω, και το εικονιδιο του superuser δεν εμφανιζεται.(μονο οταν τρεχω την εφαρμογη apk τοτε βγαινει αλλά και παλι δε με δειχνει root αφου το titamium μου βγαζει μνμ οτι δεν-μαλλον-δεν ειμαι.

Ας προτεινει καποιος κατι που αποδιδει τεσπα!

Pleaaase help people!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου προτεινει καποια λυση τι να κανω;

Εχω ακολουθησει κατα γραμμα τις οδηγιες για rooting αλλά δεν αποδιδουν οσες φορες και να το κανω, και το εικονιδιο του superuser δεν εμφανιζεται.(μονο οταν τρεχω την εφαρμογη apk τοτε βγαινει αλλά και παλι δε με δειχνει root αφου το titamium μου βγαζει μνμ οτι δεν-μαλλον-δεν ειμαι.

Ας προτεινει καποιος κατι που αποδιδει τεσπα!

Pleaaase help people!!!

Λοιπόν, ταυτόχρονα με σένα δοκίμασα κι εγώ να το κάνω από περιέργεια καθότι δεν ήμουν ποτέ rout μέχρι τώρα.

Με την πρώτη δεν το κατάφερα και πρόσεξα ότι η μπάρα στο βήμα 6. δεν γέμιζε ποτέ.

Ξαναέκανα δεύτερη φορά την διαδικασία από το 5 και μετά. Την δεύτερη φορά η μπάρα γέμισε κανονικά και στην συνέχεια μόλις τελείωσε το στάδιο 6 με το flashtool και αποσύνδεσα το κινητό πριν τρέξω το runme του doomlord έκλεισα το flashtool, πράγμα που δεν είχα κάνει πριν (δηλαδή ήταν ανοιχτό και αυτό όσο έτρεχε το runme).

Μετά από την δεύτερη φορά είμαι επιτέλους κι εγώ rout!:D

Για ξαναδοκίμασέ το!

Link to comment
Share on other sites

To link για το flashtool βγάζει "Page not found"!:worry:

 

Κατέβασε το από εδώ τότε.

http://androxyde.github.com/

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από εδώ τότε.

http://androxyde.github.com/

Ευχαριστώ, το βρήκα στο μεταξύ!

Δεν ξέρω τώρα να αφήσω τον 562kernel ή να βάλω τον 587;

Διάβασα που λες ότι ο 562 "μπορεί να πειραχτεί" ενώ ο 587 είναι καλά κλειδωμένος. Τι εννοείς;

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάλι τον .587 για καλύτερη συμβατότητα.Απλά εννοώ ότι με τον .587 δε μπορείς να κάνεις root και πρέπει να βάλουμε πιο παλιό kernel για να rootαρουμε.Αμέσως καταλαβαίνεις πως ο 587 δεν "σπάει" για τον ρουταρουμε απ'ευθείας...τι δεν καταλαβαίνεις? ;-)
Link to comment
Share on other sites

Βάλε πάλι τον .587 για καλύτερη συμβατότητα.Απλά εννοώ ότι με τον .587 δε μπορείς να κάνεις root και πρέπει να βάλουμε πιο παλιό kernel για να rootαρουμε.Αμέσως καταλαβαίνεις πως ο 587 δεν "σπάει" για τον ρουταρουμε απ'ευθείας...τι δεν καταλαβαίνεις? ;-)

Ο.Κ κατανοητό. Θα βάλω τον 587 ξανά.:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...