Jump to content

Τροποποιήσεις / Βελτιώσεις για το Galaxy S III


Tyxerakias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει καπου να ορισεις διαφορετικο ηχο για κλησεις mail και sms ? αν γινετε με με προγραμα ποιο ειναι?

στις ρυθμισεις των ηχων ειδα οτι εχει ενα για κλησεις και ενα αλλο γενικα για notification .... δεν διαχωριζει email και sms δηλαδη ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει καπου να ορισεις διαφορετικο ηχο για κλησεις mail και sms ? αν γινετε με με προγραμα ποιο ειναι?

στις ρυθμισεις των ηχων ειδα οτι εχει ενα για κλησεις και ενα αλλο γενικα για notification .... δεν διαχωριζει email και sms δηλαδη ...

 

Για να αλλάξεις τον ηχο στο mail πρέπει να το κάνεις μεσα απο τις ρυθμίσεις τις εφαρμογής (gmail) .

O ήχος στα sms αλλάζει απο εκεί που είδες (notification) .

Αν θες να βάλεις δικό σου ήχο στο notification πηγαίνεις sdcard/media/audio/notifications και προσθέτεις τον ήχο που θες .

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Έχω περάσει την Ωμέγα 34 (και πιο παλιά την 33) και ενώ έχει ένα mod phone για να κάνει ηχογράφηση, έμενα εξακολουθεί να είναι σαν το εργοστασιακό

Δοκίμασα και πέρασα το mod phone και 2-3 φόρες μόνο του. Καμία τύχη. Υποτίθεται ότι φτιάχνει και το να μην είναι αυξανόμενη η ένταση κατά το κουδούνισμα άλλα ούτε αυτό έχει αλλάξει.

Εχει κάνεις καμία ιδέα γιατί αρνείται να περαστεί το mod phone?

Edited by spirosta2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Έχω περάσει την Ωμέγα 33 (και πιο παλιά την 32) και ενώ έχει ένα mod phone για να κάνει ηχογράφηση, έμενα εξακολουθεί να είναι σαν το εργοστασιακό

Δοκίμασα και πέρασα το mod phone και 2-3 φόρες μόνο του. Καμία τύχη. Υποτίθεται ότι φτιάχνει και το να μην είναι αυξανόμενη η ένταση κατά το κουδούνισμα άλλα ούτε αυτό έχει αλλάξει.

Εχει κάνεις καμία ιδέα γιατί αρνείται να περαστεί το mod phone?

 

Αν σου δώσω το apk ξέρεις να το περάσεις;

Link to comment
Share on other sites

ξέρω ναι. Εγώ έχω δοκιμάσει το αρχείο phonemod με zip κατάληξη και το πέρασα με clockworkmod αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

ξέρω ναι. Εγώ έχω δοκιμάσει το αρχείο phonemod με zip κατάληξη και το πέρασα με clockworkmod αλλά τίποτα.

 

Είναι το αντίστοιχο από τη ρομ μου και έχει και ηχογράφηση και διόρθωση του ήχου κλήσης.

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Apps/SecPhone.apk

Link to comment
Share on other sites

Είναι το αντίστοιχο από τη ρομ μου και έχει και ηχογράφηση και διόρθωση του ήχου κλήσης.

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Apps/SecPhone.apk

 

xmm μου βγάζει μήνυμα κατά την εγκατάσταση οτι η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε..

Link to comment
Share on other sites

xmm μου βγάζει μήνυμα κατά την εγκατάσταση οτι η εφαρμογή δεν εγκαταστάθηκε..

 

Τελικά δεν ήξερες τι πρέπει να κάνεις... :cool:

Τα apk που είναι αρχεία συστήματος, τα βάζουμε με copy/paste στο φάκελο system/app ή μέσω adb

Για να μη μπλέξεις, βάλτο στο φάκελο που σου είπα και μόλις μπει, κάνε αμέσως reboot

Edited by StratosGR
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν ήξερες τι πρέπει να κάνεις... :cool:

Τα apk που είναι αρχεία συστήματος, τα βάζουμε με copy/paste στο φάκελο system/app ή μέσω adb

Για να μη μπλέξεις, βάλτο στο φάκελο που σου είπα και μόλις μπει, κάνε αμέσως reboot

 

Από οτι φαίνεται όντως δεν ήξερα. Με την μέθοδο του copy paste και γρήγορου reboot δεν έγινε τίποτα

Ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Από οτι φαίνεται όντως δεν ήξερα. Με την μέθοδο του copy paste και γρήγορου reboot δεν έγινε τίποτα

Ευχαριστώ πάντως

 

Το αρχείο είναι ολόσωστο.Δεν υπάρχει περίπτωση να μη δουλεύει.

Κάτι δε κάνεις σωστά.

Καταρχήν η ηχογράφηση δεν υπάρχει "από πριν"

Την ώρα που μιλάς, εμφανίζεται το αντίστοιχο εικονίδιο πάνω αριστερά (στα 6 που φαίνονται)

Μέχρι να απαντήσει ο άλλος είναι γκρι.

Αν δε στο εμφανίζει καθόλου, απλά τότε δεν έχει μπει στη θέση του το apk.

Link to comment
Share on other sites

έκανα αντιγραφεί του αρχείου με τον ES explorer και δικαιώματα root στον φάκελο system/app επιβεβαίωση στην αντικατάσταση του αρχείου και μετά το μήνυμα της επιτυχής εγκατάστασης κάνω reboot με το power button. (το έκανα 3 φόρες) Και το αυξανόμενο κουδούνισμα ακόμα υπάρχει

Για το γούστο προσπάθησα να τρέξω το αρχείο μετά από την αντιγραφή του μέσα από τον φάκελο system/app Και αντί να μου βγάλει μήνυμα για εγκατάσταση βγάζει σφάλμα:

''Υπάρχει κάποιο σφάλμα με την ανάλυση του πακέτου''. Είναι σωστό αυτό?

Link to comment
Share on other sites

έκανα αντιγραφεί του αρχείου με τον ES explorer και δικαιώματα root στον φάκελο system/app επιβεβαίωση στην αντικατάσταση του αρχείου και μετά το μήνυμα της επιτυχής εγκατάστασης κάνω reboot με το power button. (το έκανα 3 φόρες) Και το αυξανόμενο κουδούνισμα ακόμα υπάρχει

Για το γούστο προσπάθησα να τρέξω το αρχείο μετά από την αντιγραφή του μέσα από τον φάκελο system/app Και αντί να μου βγάλει μήνυμα για εγκατάσταση βγάζει σφάλμα:

''Υπάρχει κάποιο σφάλμα με την ανάλυση του πακέτου''. Είναι σωστό αυτό?

 

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι το αρχείο που σου έδωσε ο Στράτος δουλεύει .

Μπορείς αν θέλεις να δοκιμάσεις και αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1997526

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

έκανα αντιγραφεί του αρχείου με τον ES explorer και δικαιώματα root στον φάκελο system/app επιβεβαίωση στην αντικατάσταση του αρχείου και μετά το μήνυμα της επιτυχής εγκατάστασης κάνω reboot με το power button. (το έκανα 3 φόρες) Και το αυξανόμενο κουδούνισμα ακόμα υπάρχει

Για το γούστο προσπάθησα να τρέξω το αρχείο μετά από την αντιγραφή του μέσα από τον φάκελο system/app Και αντί να μου βγάλει μήνυμα για εγκατάσταση βγάζει σφάλμα:

''Υπάρχει κάποιο σφάλμα με την ανάλυση του πακέτου''. Είναι σωστό αυτό?

 

Δεν άντεξα και σου έφτιαξα εγκατάσταση από recovery

http://dl.dropbox.com/u/46595847/Apps/Pulse_3_1_PhoneMod.zip

Αν δε σου δουλέψει κι έτσι, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο ειναι οτι το αρχείο που σου έδωσε ο Στράτος δουλεύει .

Μπορείς αν θέλεις να δοκιμάσεις και αυτό εδώ http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1997526

 

Δεν διαφωνώ οτι θα είναι μια χαρά το αρχείο του Στράτου και τον ευχαριστώ . Ούτως συ άλλος κάτι γίνετε με το δικό μου τηλέφωνο. Θα έπρεπε να το έχει η ωμέγα εξαρχής και οποίον τρόπο και αν έχω βρει να το περάσω δεν το έχω καταφέρει. Δοκίμασα και τον δικό σου και τίποτα. Η ρομ (OMEGA V34) είναι XXELKC. Αν πότε βγάλω άκρη θα σας ενημερώσω. Ευχαριστώ για την βοήθεια..

 

Δεν άντεξα και σου έφτιαξα εγκατάσταση από recovery

http://dl.dropbox.com/u/46...1_PhoneMod.zip

Αν δε σου δουλέψει κι έτσι, η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλά

 

Στράτο το δοκιμάζω αμέσως...

 

 

ΚΑΙ ναι δυστυχώς ούτε έτσι Στράτο..

Στο recovery μου έβγαλε επιτυχημένη εγκατάσταση.. άλλα στην πράξη τίποτα.

Edited by spirosta2
Link to comment
Share on other sites

Για κανε απο επάνω μια επανεγκατάσταση στην ρομ, αλλά καστομ,για να μπορείς να διαλέγεις οτι θέλεις εσύ.Θυμαμε οτι το εχει η ρομ να το διαλέξεις...
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/10396meerjungfrau.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ οτι θα είναι μια χαρά το αρχείο του Στράτου και τον ευχαριστώ . Ούτως συ άλλος κάτι γίνετε με το δικό μου τηλέφωνο. Θα έπρεπε να το έχει η ωμέγα εξαρχής και οποίον τρόπο και αν έχω βρει να το περάσω δεν το έχω καταφέρει. Δοκίμασα και τον δικό σου και τίποτα. Η ρομ (OMEGA V34) είναι XXELKC. Αν πότε βγάλω άκρη θα σας ενημερώσω. Ευχαριστώ για την βοήθεια..

 

 

 

Στράτο το δοκιμάζω αμέσως...

 

 

ΚΑΙ ναι δυστυχώς ούτε έτσι Στράτο..

Στο recovery μου έβγαλε επιτυχημένη εγκατάσταση.. άλλα στην πράξη τίποτα.

 

Κάνε wipe dalvik και wipe cache partition από recovery και εκκαθάριση δεδομένων του "Τηλέφωνο" μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών και ξαναδοκίμασε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.

 

Έχω την Omega 34 και μόλις σήμερα συνειδητοποίησα ότι ενώ έχω το συγχρονισμό ανοιχτό βλέπω ότι το ημερολόγιο δε συγχρονίζεται εδώ και 2 εβδομάδες.

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει κάποιο θέμα με το Sync?

 

Καμιά ιδέα κανείς;;;;

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν την επίσημη ελληνική 4.1.1 jelly bean και είναι rooted, μπορούν να βάλουν το παρακάτω μέσω CWM και θα έχουν ελληνική μπάρα στα δεξιά των επαφών. Είναι η εφαρμογή των επαφών από την 4.1.2, που η Samsung θυμήθηκε να βάλει το αλφάβητό που έλειπε:

 

http://www.multiupload.nl/EX6O9EOFZH

 

Τhanks στον StratosGR για την επισήμανση.

 

μια ερώτηση, επειδή εχω επαφες και ελληνικά και αγγλικά , αν περιμένω την 4.1.2 (είμαι στην 4.1.1) θα εχω την μπάρα και με τα 2 αλφάβητα?(το σ3 μου νομίζω ειναι γερμανικό αν επηρεάζει σε κάτι). επειδη ειμαι φρέσκος, δεν βιάζομαι να ασχοληθώ από τωρα με root,custom roms κλπ., προσπαθώ να μάθω πρώτα να το δουλεύω!

Link to comment
Share on other sites

μια ερώτηση, επειδή εχω επαφες και ελληνικά και αγγλικά , αν περιμένω την 4.1.2 (είμαι στην 4.1.1) θα εχω την μπάρα και με τα 2 αλφάβητα?(το σ3 μου νομίζω ειναι γερμανικό αν επηρεάζει σε κάτι). επειδη ειμαι φρέσκος, δεν βιάζομαι να ασχοληθώ από τωρα με root,custom roms κλπ., προσπαθώ να μάθω πρώτα να το δουλεύω!

 

Ναι θα έχεις και τα 2.

- Alex
Link to comment
Share on other sites

ΛΥΣΗ (μέχρι να το φτιάξει η Google) για να κάνουμε pairing mouse που δεν έχει ΡΙΝ.

Κατεβάζουμε αυτό από το playstore.

Είναι στα... γιαπωνέζικα, αλλά δε μας ενοχλεί

To ανοίγουμε.Θα μας ζητήσει να γίνει ορατό το τηλέφωνο για 300 δευτερόλεπτα.

Πατάμε ναι.

Πατάμε στο ποντίκι το πλήκτρο για το pairing και μετά το μεγεθυντικό φακό στην εφαρμογή για να βρει το ποντίκι.

Όταν το βρει το επιλέγουμε και θα μας βγάλει σε μία άλλη οθόνη στα γιαπωνέζικα με ένα εικονίδιο bluetooth.

To πατάμε και μας βγάζει ένα μήνυμα στα γιαπωνέζικα.

Κλείνουμε το bluetooth από την status bar και το ξανανοίγουμε.

Το ποντίκι μας είναι πλέον paired και μπορούμε να απεγκαταστήσουμε την εφαρμογή :cool:

Link to comment
Share on other sites

Άψογος..

Χίλια ευχαριστώ φίλε μου..

Επιτέλους το mouse μου συνδέθηκε και δουλεύει τέλεια.

Η συγκεκριμένη πληροφορία καλό είναι να μπει στο πρώτο ποστ για να μην χαθεί.

Και πάλι ευχαριστώ :thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Κάνε wipe dalvik και wipe cache partition από recovery και εκκαθάριση δεδομένων του "Τηλέφωνο" μέσα από τον διαχειριστή εφαρμογών και ξαναδοκίμασε.

 

Μόλις το δοκίμασα άλλα ούτε έτσι εγινε τίποτα. Είναι εντυπωσιακό... Δεν ξέρω αν φταίει που έχω κάποιο εξωτερικό πρόγραμμα που κάνει recording τις κλήσεις άλλα το πέρασμα μέσα από recovery δεν θα έπρεπε να επηρεάζετε (έτσι λέω εγώ τώρα...) . Όταν κάποια στιγμή κάνω Factory reset θα ξαναπροσπαθήσω και θα σας ενημερώσω.

 

Στράτο ευχαριστώ πολύ για την υπομονή σου και τις προσπάθειες σου..

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα ....

όσοι έχετε περάσει CWM στο S3 σας το έχετε κάνει μέσω του αρχείου του Chainfire ή μέσω του Mskip ?

και τα δύο παρέχουν root ?

Ποιο θεωρείτε καλύτερο ?

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Περασα στο κινητό μου την 4.1.2. Δοκίμασα μετά να κάνω root με τον τρόπο που γραφεί στην αρχική σελίδα όπως έκανα πάντα αλλά δεν κανει τίποτα Μέσω oddin δείχνει οτι όλα έγιναν οκ αλλά δεν... Καμιά ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Περασα στο κινητό μου την 4.1.2. Δοκίμασα μετά να κάνω root με τον τρόπο που γραφεί στην αρχική σελίδα όπως έκανα πάντα αλλά δεν κανει τίποτα Μέσω oddin δείχνει οτι όλα έγιναν οκ αλλά δεν... Καμιά ιδέα;

 

Τι θα πει "δεν"; τι περιμένεις να κάνει;

- Alex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...