Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά να ρωτήσω γιατί μπερδεύτηκα λίγο...θα κάνω ανανέωση 10 ευρώ,θα πάρω 300' προς όλους και θα μου μείνουν τα 10 στην κάρτα,σωστά?με αυτά τα 10 εγώ θα ήθελα επιπλέον χρόνο προς όλους και κάποια sms προς όλους?πως μπορώ να τα έχω αυτά???αυτά τα online πακέτα που λέει μπορώ να τα ενεργοποιήσω και να αφαιρεθούν από την κάρτα?μπορώ δηλαδή να πάρω με 5 ευρώ 100+100 λεπτά προς όλους και με τα υπόλοιπα 5 100+30 sms προς όλους?ευχαριστώ πολύ!!

Με την ανανέωση που θα κάνεις το ποσό της ανανέωσης σου μένει στην κάρτα ( και όχι τα 10 ευρώ )

Το ποσό της ανανέωσης είναι 8,94 ευρώ , Το υπόλοιπο είναι ο φόρος κινητής τηλεφωνίας .

Με 5 ευρώ θα αγοράσεις 200 λεπτά προς όλους

με τα υπόλοιπα 3,94 ευρώ μπορείς να αγοράσεις οποιοδήποτε πακέτο αναφέρετε στην σελίδα http://www.wind.com.gr/gr/f2g/paketa/online-paketa/

Για τα περισσότερα από αυτά χρειάζεσαι μεγαλύτερο υπόλοιπο από 3,94 ευρώ

 

Αν το πακέτο έχει την προσφορά των 30 ευρώ , θα πάρεις 5 ευρώ ακόμα (+0,05 αρχικό χρόνο )

Θα πάρεις ακόμα 350ΜΒ Χ 2 μήνες και 50 SMS προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Έχει ένα WU στο οποίο την παίρνω εγώ (η ίδια δεν μπορεί να με πάρει αφού έχω συμβόλαιο) και ένα F2G.

Αφού η κοπέλα σου έχει F2G, με 10ευρώ θα έχεις 300' προς όλους, θα κάνεις εγγραφή στο MyF2G και θα αγοράσεις το πακέτο των 600'+300sms με 5 ευρώ.

Έτσι θα έχεις 300' που θα τα χρησιμοποιείς κυρίως προς Voda+Cote και 600'+300sms προς Wind+Q, και 3,94 ευρώ στην κάρτα σου! ;)

Edited by peramatz
Link to comment
Share on other sites

Ανανεωνουμε σε καταστημα με 10ευρω και βλεπουμε αν κερδισαμε τριπλασιασμο. X-mas Gift!!!

 

ισχύει για f2g μόνο ή και για την Q ?

Link to comment
Share on other sites

ισχύει για f2g μόνο ή και για την Q ?

 

Και για τα 2 ισχυει μονο στα καταστηματα. Ειναι ενας καλος λογος τωρα που σταματησε τα μπονους να πας σε καταστημα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

πριν 1 εβδομάδα έκανα ανανέωση σύμβασης στο καρτοσυμβόλαιο 15 που έχω στην κοσμοτε με μείωση στο παγιο παρά να πάρω συσκευή, δλδ 75 ευρώ για 18 μήνες...τεσπα..

θέλω να κάνω μεταφορά στη γουίντ μιας και μου τη δίνει η κοσμοτέ πλέον,,,πόσο θα πληρώσω σαν ρήτρα? για ευνοητους λογους δεν μπορω να πάρω στην εξυπ. πελατών διότι η κοσμοτέ θα μου πεί τα δικά της.

ειδικά οι νέες προσφορές στο f2g είναι φοβερές!

Link to comment
Share on other sites

αν ξαναενεργοποιησω πακετο Talk 600 πριν ληξει το προηγουμενο, τα λεπτα που εχουν μεινει απο το προηγουμενο πακετο θα μεταφερθουν στην ημερομηνια ληξης του νεου πακετου ή θα ληξουν οπως αρχικα ηταν να ληξουν? Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

αν ξαναενεργοποιησω πακετο Talk 600 πριν ληξει το προηγουμενο, τα λεπτα που εχουν μεινει απο το προηγουμενο πακετο θα μεταφερθουν στην ημερομηνια ληξης του νεου πακετου ή θα ληξουν οπως αρχικα ηταν να ληξουν?

 

Τα λεπτά του πρώτου πακέτου θα λήξουν κανονικά, δεν θα πάρουν παράταση λόγω της αγοράς νέου πακέτου.

 

καλησπέρα,

πριν 1 εβδομάδα έκανα ανανέωση σύμβασης στο καρτοσυμβόλαιο 15 που έχω στην κοσμοτε με μείωση στο παγιο παρά να πάρω συσκευή, δλδ 75 ευρώ για 18 μήνες...τεσπα..

θέλω να κάνω μεταφορά στη γουίντ μιας και μου τη δίνει η κοσμοτέ πλέον,,,πόσο θα πληρώσω σαν ρήτρα? για ευνοητους λογους δεν μπορω να πάρω στην εξυπ. πελατών διότι η κοσμοτέ θα μου πεί τα δικά της.

ειδικά οι νέες προσφορές στο f2g είναι φοβερές!

 

Νομίζω πως αν θες να διακόψεις το συμβόλαιό σου με την Cosmote, θα πρέπει να επιστρέψεις το ποσό της έκπτωσης που έχεις λάβει ήδη και το ποσό του τελευταίου λογαριασμού.

Link to comment
Share on other sites

αν ξαναενεργοποιησω πακετο Talk 600 πριν ληξει το προηγουμενο, τα λεπτα που εχουν μεινει απο το προηγουμενο πακετο θα μεταφερθουν στην ημερομηνια ληξης του νεου πακετου ή θα ληξουν οπως αρχικα ηταν να ληξουν?

 

εγώ απο οσο βλέπω μεταφέρονται κανονικά με την προϋπόθεση οτι το πακέτο που ενεργοποιείς ειναι το ίδιο ακριβώς και πριν την λήξη τού πρώτου πακέτου ενεργοποιείς και δεύτερο πακέτο και ούτω κάθε εξής για τουσ υπόλοιπους μήνες

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

εγώ απο οσο βλέπω μεταφέρονται κανονικά με την προϋπόθεση οτι το πακέτο που ενεργοποιείς ειναι το ίδιο ακριβώς και πριν την λήξη τού πρώτου πακέτου ενεργοποιείς και δεύτερο πακέτο και ούτω κάθε εξής για τουσ υπόλοιπους μήνες

δεν μεταφερονται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οριστε παιδιά όλα τα bonus για ανανέωση απο κατάστημα

http://www.wind.com.gr/gr/wind/katastimata-wind/prosfores-katastimaton/xtra-bonus-ananeosis-katastimaton-wind/

Νομίζω το 20 άρικο μετράει :)

 

Page not found

Link to comment
Share on other sites

Αφού η κοπέλα σου έχει F2G, με 10ευρώ θα έχεις 300' προς όλους, θα κάνεις εγγραφή στο MyF2G και θα αγοράσεις το πακέτο των 600'+300sms με 5 ευρώ.

Έτσι θα έχεις 300' που θα τα χρησιμοποιείς κυρίως προς Voda+Cote και 600'+300sms προς Wind+Q, και 3,94 ευρώ στην κάρτα σου! ;)

 

Για να δούμε λοιπόν:

 

- Παίρνω μία κάρτα των 10 ευρώ

- Ενεργοποιώ τo Talk 600 με 5 ευρώ (άρα παίρνω 600 λεπτά προς Wind και 300 sms προς Wind online bonus)

- Μου μένουν 3.94 ευρώ

- Παίρνω άλλη μία κάρτα των 10 ευρώ

- Ενεργοποιώ το Unlimited Surf με 5 ευρώ (άρα παίρνω 500MB και 500MB online bonus)

- Μου μένουν 7.88 ευρώ

- Ενεργοποιώ το Text to All με 5 ευρώ (άρα παίρνω 100 sms προς όλους και 30 sms προς όλους online bonus)

- Μου μένουν 2.88 ευρώ

 

Άρα στο τέλος, με 2 κάρτες των 10 ευρώ που θα έχω βάλει θα έχω για 30 ημέρες:

- 600 λεπτά προς όλους

- 600 λεπτά προς Wind

- 130 sms προς όλους

- 300 sms προς Wind

- 1000MB ίντερνετ

- 2.88 ευρώ στην κάρτα

 

Ναι, με συμφέρει. Στην Κοσμοτέ πλήρωνα 44 ευρώ (Κοσμοτέ 55, μετά από έκπτωση αντί επιδότησης, έκπτωση λόγω οικογ. παγίου και έκπτωση 15% λόγω προσφοράς ανέργου). Ακόμη και να καταργήσουν την προσφορά των 300 δωρεάν λεπτών προς όλα τα δίκτυα πάλι βλέπω ότι θα με συμφέρει (θα δίνω άλλα 10 ευρώ σε κάρτα προκειμένου να έχω τα λεπτά αυτά που τώρα τα έχω σαν bonus).

 

Ευτυχώς που δε βιάζομαι για τη μετάβασή μου (δεύτερη εργάσιμη σήμερα που επεξεργάζονται το αίτημα φορητότητας). Έχω πολλά προπληρωμένα λεπτά ακόμη να τα μιλήσω προς Cosmote. :lol:

 

Ευτυχώς επίσης που το penalty προκειμένου να φύγω από την Κοσμοτέ δεν είναι μεγάλο (ανανέωσα μόλις πριν δύο μήνες το συμβόλαιο για άλλους 12). Γύρω στα 15 ευρώ έχω σαν ποινή, ενώ και το πάγιο της άλλης γραμμής (της μητέρας μου που απλά είναι στο όνομά μου λόγω οικογενειακού και για την έκπτωσή μου ως άνεργος) από 22 ευρώ που ήταν τώρα θα πάει στα 25 (δε θα έχει την έκπτωση του οικογ. συμβολαίου). Κρίμα που η μητέρα μου δε θέλει να αλλάξει αλλά το σέβομαι γιατί δε θέλω να μπλέξει με κάρτες και να τύχει σε περίπτωση που να θέλει να κάνει ένα τηλεφώνημα και να μην μπορεί λόγω έλλειψης χρόνου στο καρτοκινητό.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε λοιπόν:

 

- Παίρνω μία κάρτα των 10 ευρώ

- Ενεργοποιώ τo Talk 600 με 5 ευρώ (άρα παίρνω 600 λεπτά προς Wind και 300 sms προς Wind online bonus)

- Μου μένουν 3.94 ευρώ

- Παίρνω άλλη μία κάρτα των 10 ευρώ

- Ενεργοποιώ το Unlimited Surf με 5 ευρώ (άρα παίρνω 500MB και 500MB online bonus)

- Μου μένουν 7.88 ευρώ

- Ενεργοποιώ το Text to All με 5 ευρώ (άρα παίρνω 100 sms προς όλους και 30 sms προς όλους online bonus)

- Μου μένουν 2.88 ευρώ

 

Άρα στο τέλος, με 2 κάρτες των 10 ευρώ που θα έχω βάλει θα έχω για 30 ημέρες:

- 600 λεπτά προς όλους

- 600 λεπτά προς Wind

- 130 sms προς όλους

- 300 sms προς Wind

- 1000MB ίντερνετ

- 2.88 ευρώ στην κάρτα

 

Ναι, με συμφέρει. Στην Κοσμοτέ πλήρωνα 44 ευρώ (Κοσμοτέ 55, μετά από έκπτωση αντί επιδότησης, έκπτωση λόγω οικογ. παγίου και έκπτωση 15% λόγω προσφοράς ανέργου). Ακόμη και να καταργήσουν την προσφορά των 300 δωρεάν λεπτών προς όλα τα δίκτυα πάλι βλέπω ότι θα με συμφέρει (θα δίνω άλλα 10 ευρώ σε κάρτα προκειμένου να έχω τα λεπτά αυτά που τώρα τα έχω σαν bonus).

 

Ευτυχώς που δε βιάζομαι για τη μετάβασή μου (δεύτερη εργάσιμη σήμερα που επεξεργάζονται το αίτημα φορητότητας). Έχω πολλά προπληρωμένα λεπτά ακόμη να τα μιλήσω προς Cosmote. :lol:

 

Ευτυχώς επίσης που το penalty προκειμένου να φύγω από την Κοσμοτέ δεν είναι μεγάλο (ανανέωσα μόλις πριν δύο μήνες το συμβόλαιο για άλλους 12). Γύρω στα 15 ευρώ έχω σαν ποινή, ενώ και το πάγιο της άλλης γραμμής (της μητέρας μου που απλά είναι στο όνομά μου λόγω οικογενειακού και για την έκπτωσή μου ως άνεργος) από 22 ευρώ που ήταν τώρα θα πάει στα 25 (δε θα έχει την έκπτωση του οικογ. συμβολαίου). Κρίμα που η μητέρα μου δε θέλει να αλλάξει αλλά το σέβομαι γιατί δε θέλω να μπλέξει με κάρτες και να τύχει σε περίπτωση που να θέλει να κάνει ένα τηλεφώνημα και να μην μπορεί λόγω έλλειψης χρόνου στο καρτοκινητό.

 

Αυτό που πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά είναι ότι με τη Wind δε ξέρεις ΠΟΤΕ τι σου ξημερώνει. Σήμερα ισχύουν όλα τα παραπάνω αλλά μπορέι σε 2-3 μήνες να τα έχει καταργήσει όλα. Δεν έχουν μπέσα. Το sharing πχ το κατήργησαν σε μια νύχτα πριν χρόνια και υποψιάζομαι ότι ακόμη και σήμερα η επίσημη θέση τους είναι ότι "υπάρχει βλάβη". Δε μπορείς λοιπόν να τους εμπιστεύεσαι για υπηρεσίες με βάθος χρόνου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά είναι ότι με τη Wind δε ξέρεις ΠΟΤΕ τι σου ξημερώνει. Σήμερα ισχύουν όλα τα παραπάνω αλλά μπορέι σε 2-3 μήνες να τα έχει καταργήσει όλα. Δεν έχουν μπέσα. Το sharing πχ το κατήργησαν σε μια νύχτα πριν χρόνια και υποψιάζομαι ότι ακόμη και σήμερα η επίσημη θέση τους είναι ότι "υπάρχει βλάβη". Δε μπορείς λοιπόν να τους εμπιστεύεσαι για υπηρεσίες με βάθος χρόνου.

 

εχεις ενα δικαιο....πλην ομως αν κανεις ενα γκαλοπ :p αναμεσα σε ολους εμας που χρησιμοποιούμε wind καρτοκινητη εδω και πολλα χρονια θα διαπιστωσεις οτι την θεωρουμε μακραν την οικονομικοτερη καρτοκινητη.....

 

...οποτε :happy:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνώ απλά έπρεπε να το πω γιατί δεν υπάρχουν μόνο καλά και μπορεί κάποιος να μη τα ξέρει. Είναι η οικονομικότερη αλλά και η πιο απρόβλεπτη και αψυχολόγητη από όλες. Πραγματικά μπορεί να σου προσφέρει τόσα πολλά που ενώ θα έπρεπε να την προσκυνάς να καταφέρει με κάποιο τρόπο να το στρέψει ενάντιά της. Το έχει κάνει τόσες φορές στο παρελθόν... Θυμάμαι ακόμη πχ τα 1.5 Gb που τα έκανε 100 Mb για εκείνους που το ενεργοποίησαν τελευταία μέρα έτσι απλά γιατί μπορούσε! Κι έτσι κατάφερε να τη βρίζουν όλοι παρόλο που αν το έβλεπες μακροσκοπικά, έδινε δώρο data χωρίς καμία υποχρέωση και αν το είχε διαχειριστεί σωστά θα έπρεπε όλοι να λένε ευχαριστώ! :p Edited by BabylonX
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας από Q σε WIND την Δευτέρα. Σε πόσες μέρες θα γίνει;
Nokia 5210 -> Ericsson T20e -> Sony Ericsson K300i -> Sony Ericsson K750i -> Sony Ericsson W595 -> Sony Ericsson Elm -> Sony Ericsson Xperia X10 mini -> Samsung Galaxy S DUOS -> Sony Xperia SP -> Elephone P3000 -> Huawei P8 lite -> Huawei Honor 8 και συνεχίζουμε...
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση φορητότητας από Q σε WIND την Δευτέρα. Σε πόσες μέρες θα γίνει;

 

σε 3 εργάσιμες μέρες

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πρέπει να σκεφτείς πολύ σοβαρά είναι ότι με τη Wind δε ξέρεις ΠΟΤΕ τι σου ξημερώνει. Σήμερα ισχύουν όλα τα παραπάνω αλλά μπορέι σε 2-3 μήνες να τα έχει καταργήσει όλα. Δεν έχουν μπέσα. Το sharing πχ το κατήργησαν σε μια νύχτα πριν χρόνια και υποψιάζομαι ότι ακόμη και σήμερα η επίσημη θέση τους είναι ότι "υπάρχει βλάβη". Δε μπορείς λοιπόν να τους εμπιστεύεσαι για υπηρεσίες με βάθος χρόνου.

 

Δεν αντιλέγω.

Ανέκαθεν ήμουν άνθρωπος που απεχθανόταν τα καρτοκινητά απλά και μόνο γιατί τρέμω στην ιδέα να πρέπει να κάνω ένα τηλεφώνημα και να μην έχω διαθέσιμο υπόλοιπο. Ωστόσο όμως, με δεδομένο ότι πρέπει να γίνει μία μικρή περικοπή στα έξοδά μου, και με αφορμή το κακό σήμα της Κοσμοτέ το τελευταίο δίμηνο, δεν ήταν δύσκολη η απόφαση αυτή τη χρονική στιγμή: καρτοκινητό.

Αν αύριο αποφασίσει η Wind να αλλάξει την πολιτική της θα δω τι θα κάνω με τα δεδομένα εκείνης της περιόδου. Αν δεν επιθυμώ να συντηρώ ξανά ένα συμβόλαιο τότε πολύ απλά θα είμαι εγκρατής στη χρήση του καρτοκινητού μου.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Ανέκαθεν ήμουν άνθρωπος που απεχθανόταν τα καρτοκινητά απλά και μόνο γιατί τρέμω στην ιδέα να πρέπει να κάνω ένα τηλεφώνημα και να μην έχω διαθέσιμο υπόλοιπο.
Αυτό το επιχείρημα δεν στέκει, πολύ απλά γιατί μπορείς να αφήνεις πάντα ένα "μαξιλάρι" υπολοίπου στην κάρτα σου και να μην το αφήνεις ποτέ να πέφτει κάτω από αυτό. Πόσο νομίζεις ότι μπορεί να χρειαστεί να μιλήσεις σε ώρα ανάγκης; Δύο ώρες; Πέντε ώρες; Άσε 20 ευρώ μόνιμα μέσα και είσαι καλυμμένος.

 

Να ρωτήσω κάτι. Είμαι γραμμένος στο 1242 (όχι στο 1300) και με 10 ευρώ ανανέωση σε κατάστημα έπαιρνα μέχρι τώρα (πέραν των 100' προς Wind/Q & 20 MB) ακόμα 30' προς όλα τα δίκτυα. Πριν λίγο που έκανα ανανέωση δεν μου έδωσε τα 30'. Ξέρετε αν καταργήθηκε;

Edited by eLeKtriK EyE
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δουλεύει καλά είναι το

My F2G υπόλοιπα

Αν είστε κάτοχος κινητού Wind Free 2 Go, ενημερωθείτε για το υπόλοιπο του λογαριασμού σας και όλων των πακέτων που έχετε ενεργοποιήσει.

Η ενημέρωση γίνεται πολύ απλά με το πάτημα ενός κουμπιού στην οθόνη.

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχετε αποκτήσει λογαριασμό MyF2G στη σελίδα https://www.wind.com.gr/gr/f2g/my-free-2-go/login/

Οι πληροφορίες αντλούνται από τον ιστοχώρο της Wind και απαιτείται να έχετε σύνδεση στο Internet για την ανανέωσή τους.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmihas.myf2gstatus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS52bWloYXMubXlmMmdzdGF0dXMiXQ..

Edited by panosss567
προσθήκη link
Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Καλημέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση, στο site της Wind αναφέρει πως σε περίπτωση φορητότητας αριθμού, δεν θα δίνει δώρο τα 30€ (5€/μηνα για 6 μήνες). Αν τους πάρουμε τηλ και τους ζητήσουμε θα το υλοποιήσουν, υπάρχει κάποια αντίστοιχη προσφορά;
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δουλεύει καλά είναι το

My F2G υπόλοιπα

Αν είστε κάτοχος κινητού Wind Free 2 Go, ενημερωθείτε για το υπόλοιπο του λογαριασμού σας και όλων των πακέτων που έχετε ενεργοποιήσει.

Η ενημέρωση γίνεται πολύ απλά με το πάτημα ενός κουμπιού στην οθόνη.

Απαραίτητη προϋπόθεση είναι να έχετε αποκτήσει λογαριασμό MyF2G στη σελίδα https://www.wind.com.gr/gr/f2g/my-free-2-go/login/

Οι πληροφορίες αντλούνται από τον ιστοχώρο της Wind και απαιτείται να έχετε σύνδεση στο Internet για την ανανέωσή τους.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmihas.myf2gstatus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS52bWloYXMubXlmMmdzdGF0dXMiXQ..

 

Το My F2G υπόλοιπα όμως δεν έχει widget αλλά πράγματι είναι το μόνο που δουλεύει σωστά καθώς παίρνει τα στοιχεία από το λογαριασμό σου απευθείας.. Υπάρχει και ένα άλλο myF2G σκέτο, το οποίο έχει ένα καλό widget αλλά δυστυχώς δεν είναι ανανεωμένο οπότε ουσιαστικά μόνο για να βλέπεις το υπόλοιπο της κάρτας σου είναι καλό.. Αλλά έχει δυνατότητα να βάλεις αν θες να ανανεώνεται μετά από κάθε κλήση που κάνεις οπότε ουσιαστικά έχεις πάντα εικόνα του τι συμβαίνει... Προσωπικά εγώ είχα αυτό και τη περασμένη βδομάδα κατέβασα και το καινούργιο να το δοκιμάσω, οπότε με βλέπω να μένω και με τα 2..

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλέγω.

Ανέκαθεν ήμουν άνθρωπος που απεχθανόταν τα καρτοκινητά απλά και μόνο γιατί τρέμω στην ιδέα να πρέπει να κάνω ένα τηλεφώνημα και να μην έχω διαθέσιμο υπόλοιπο. Ωστόσο όμως, με δεδομένο ότι πρέπει να γίνει μία μικρή περικοπή στα έξοδά μου, και με αφορμή το κακό σήμα της Κοσμοτέ το τελευταίο δίμηνο, δεν ήταν δύσκολη η απόφαση αυτή τη χρονική στιγμή: καρτοκινητό.

Αν αύριο αποφασίσει η Wind να αλλάξει την πολιτική της θα δω τι θα κάνω με τα δεδομένα εκείνης της περιόδου. Αν δεν επιθυμώ να συντηρώ ξανά ένα συμβόλαιο τότε πολύ απλά θα είμαι εγκρατής στη χρήση του καρτοκινητού μου.

Και εγώ έχω (για λίγες ημέρες ακόμη) συμβόλαιο στη wind και έκανα αίτηση μετατροπής σε f2g καθαρά για οικονομικούς λόγους. Ανέκαθεν είχα συμβόλαιο, αλλά δεν πάει άλλο από οικονομικής άποψης. Με προβληματίζει και μένα το γεγονός μήπως κάποια στιγμή ξεμείνω από μονάδες και δεν μπορώ να κάνω τηλέφωνο. Όμως πιστεύω πως όλα είναι θέμα οργάνωσης και πως και με την κάρτα θα προσαρμοστώ στις πραγματικές μου ανάγκες. Το λέω αυτό γιατί με την ‘’ασφάλεια’’ ας πούμε που σου δίνει η σύνδεση μπορείς να ξεφύγεις λίγο κάποια στιγμή. Αυτή την περίοδο το f2g είναι το πιο συμφέρων οικονομικά. Το καλό μάλιστα με το καρτοκινητό είναι ότι εάν κάποια στιγμή οι χρεώσεις του γίνουν ασύμφορες μπορείς εύκολα να κάνεις φορητότητα σε άλλο δίκτυο, κάτι που με τη σύνδεση δεν το έχεις. Δηλ. εάν έχεις χρησιμοποιήσει επιδότηση συσκευής ή έκπτωση παγίου, δεσμεύεσαι για ένα χρόνο (συνήθως) και εάν στην πορεία αλλάξει κάτι προς το χειρότερο δεν μπορείς να φύγεις ή τουλάχιστον θα πρέπει να πληρώσεις για την απόσβεση του ότι έχεις χρησιμοποιήσει.

Link to comment
Share on other sites

όλοι κατα εκεί πάμε,για κατάργηση συμβολαίου...
Link to comment
Share on other sites

οσοι αγχωνεστε με το καρτοκινητο (μηπως μεινετε απο μοναδες), ριξτε και μια ματια στα νεα προγραμματα:

 

Νεα Προγραμματα Wind ToAll

 

(στο 50αρι, με επιλογη την εκπτωση παγιου, αντι για συσκευη, παιρνετε 1000 λεπτα + 100 sms +1gb και ολα αυτα με 35 ευρω!)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...