Jump to content

Nokia N9-00 (Απορίες / Ερωτήσεις / Προβλήματα)


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραξενα πραγματα..

αυτο που λες για την μνημη μη σε νοιαζει,μην ασχολεισαι..

 

εγω λεω καλυτερα δωσε το σε ενα nokia care να το κοιταξουν...

τι αλλο να πω.. η παλι φλασαρισμα

μετα εβαλες backup και τετοια?

 

Δε θελω να ασχολουμε με την ραμ, αλλα οταν μου τα κλεινει ολα χωρις λογο τι να κανω? :(

Μετα το φλασαρισμα περασα τις επαφες μου, εβαλα τους λογαριασμους μου (mails,skype,twitter,fb κλπ) και κατεβασα παλι 4-5 εφαρμογες απο το store. Τιποτε αλλο.

 

Σκεφτομαι να περασω android και να το ζορισω για να δω αν θα εχει θεματα με αλλο λειτουργικο.

Πως να βασιστω ομως σε αυτο? Μπορει να υπαρχουν θεματα γιατι θελει δουλεια ακομα. Η να μην υπαρχουν προβληματα (τα ιδια με το meggo) αλλα στο meego να συνεχιζονται..

 

Ακομα δεν το πηρα ***** και να το στειλω για service?..

Επισης εδω στη Φλωρινα δεν εχει nokia care και δεν ξερω τι να κανω

Edited by impreza_sti
Αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δε θελω να ασχολουμε με την ραμ, αλλα οταν μου τα κλεινει ολα χωρις λογο τι να κανω? :(

Μετα το φλασαρισμα περασα τις επαφες μου, εβαλα τους λογαριασμους μου (mails,skype,twitter,fb κλπ) και κατεβασα παλι 4-5 εφαρμογες απο το store. Τιποτε αλλο.

 

Σκεφτομαι να περασω android και να το ζορισω για να δω αν θα εχει θεματα με αλλο λειτουργικο.

Πως να βασιστω ομως σε αυτο? Μπορει να υπαρχουν θεματα γιατι θελει δουλεια ακομα. Η να μην υπαρχουν προβληματα (τα ιδια με το meggo) αλλα στο meego να συνεχιζονται..

 

Ακομα δεν το πηρα γμτ και να το στειλω για service?..

Επισης εδω στη Φλωρινα δεν εχει nokia care και δεν ξερω τι να κανω.

 

στα κλεινει χωρις λογο??

 

οχ, πλακετα..

κ εγω αυτο ειχα... και μου την αντικατεστησαν μετα απο 3 απανοτες φορες που το εδωσα και απειρο κραξιμο..

μην το αφησεις..

εμενα τελικα μου το αντικατεστησαν με ενα 64αρι?!?! (ενω εδωσα 16αρι!!)

 

το εχουν παθει και πολλοι αλλοι..

http://discussions.nokia.com/t5/Maemo-and-MeeGo-Devices/N9-apps-keep-crashing/td-p/1222143

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Έχεις βάλει micro-sim ή έκοψες την παλιά; Τέτοια προβλήματα που αναφέρεις ούτε εγώ έχω αντιμετωπίσει (γενικά δουλεύει μια χαρά το Ν9) και έχω και την έκδοση 1,2!!

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

στα κλεινει χωρις λογο??

 

οχ, πλακετα..

κ εγω αυτο ειχα... και μου την αντικατεστησαν μετα απο 3 απανοτες φορες που το εδωσα και απειρο κραξιμο..

μην το αφησεις..

εμενα τελικα μου το αντικατεστησαν με ενα 64αρι?!?! (ενω εδωσα 16αρι!!)

 

το εχουν παθει και πολλοι αλλοι..

http://discussions.nokia.com/t5/Maemo-and-MeeGo-Devices/N9-apps-keep-crashing/td-p/1222143

 

Αναμενόμενο.

Τι να κανω για να μην το πηγαινω-φερνω στο service? Αυτο ειναι που με ξενερωνει. Οτι φλασαρουν τα κινητα και τα στελνουν πισω χωρις επιδιορθωση.

Σε ποιο nokia care το αφησες εσυ?

 

Έχεις βάλει micro-sim ή έκοψες την παλιά; Τέτοια προβλήματα που αναφέρεις ούτε εγώ έχω αντιμετωπίσει (γενικά δουλεύει μια χαρά το Ν9) και έχω και την έκδοση 1,2!!

 

micro sim αγορασμενη.

δουλευε κανονικα σε s3/hox/note2

Κανενας δεν φαινεται να τα αντιμετωπιζει και οσοι ειχαν τα ιδια ειχαν ελαττωματικη συσκευη.. (εψαξα αρκετα σημερα)

Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το να το δουν και πες τους οτι ξερεις για το προβλημα..

 

Καλα αυτος που στο πουλησε δεν σου ειπε τιποτα?

(στειλε τον zoro να καθαρισει!)

Edited by Dark_ds
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε το να το δουν και πες τους οτι ξερεις για το προβλημα..

 

Καλα αυτος που στο πουλησε δεν σου ειπε τιποτα?

(στειλε τον zoro να καθαρισει!)

 

Εστειλα ενα mail περιποιημενο και αυριο θα παρω τηλεφωνο να δουμε τι θα γινει.

Δεν ξερω αν γνωριζε το παιδι οτι εχει θεμα (δεν το καταλαβαινεις αμεσως) γιατι ειναι τελειως αδουλευτο το κινητο.

Το σπαστικο ειναι οτι οταν θελεις να κολλησει.. ΔΕΝ!

Πριν τα ανοιξα ολα (40 εφαρμογες μετρωντας και τα tabs του browser) και δεν καταλαβε τιποτα..!

 

(Οχι το zoro.. Θα τον ξεγελασουν με ποτα..! :lol: )

Link to comment
Share on other sites

@nikos532

οσα πιο πολλα λες τοσο περισσοτερο καταλαβαινω οτι εχουμε ολοιδιο προβλημα..

 

διαβασε το στορυ μου..

το πηρα μεταχειρισμενο απο καταστημα μεσα ιουνιου του 2012

-διαπιστωνω το προβλημα και ενα θεματακι με την οθονη (δεν ειχε θεμα η οθονη τελικα, απλα δεν ειχα ξαναδει pentile οθονη)

το παω 4 ιουλιου στο nokia care φαληρου (ειχα ακουσει καλα λογια) και εκτος απ την οθονη τονιζω και το προβλημα που λες οπως και οτι το φλασαρα πολλες φορες οποτε δεν ειναι λυση για να μην το φλασαρουν απλα και μου το δωσουν πισω.

-μετα απο 21 μερες το παιρνω πισω με νεα οθονη και περασμενη την 1.3 (βγηκε οσο το ειχα για επισκευη οποτε απλα μου την περασαν)

-φευγω διακοπες, διαπιστωνω το ιδιο προβλημα ξανα με τις εφαρμογες και τις επανεκκινησεις.

-το παω τελος αυγουστου στο καταστημα των αμπελοκηπων.

-μετα απο ενα 20ημερο πισω το κινητο με αλλαγμενα πλαστικα?!?!?!

-την ιδια μερα ξαναδιαπιστωνω το ιδιο προβλημα + οτι μου χαλασαν το ακουστικο..

-επιτοπου το γυρναω πισω..

-μετα απο 20 μερες παλι πισω με φτιαγμενο ακουστικο και δηλωση οτι αμα ξαναεχω θεμα με τις εφαρμογες η νοκια θα μου αντικαταστησει την πλακετα (προσοχη την φορα αυτη δεν μου εκαναν απολυτως ΤΙΠΟΤΑ για το θεμα των εφαρμογων)

-μετα απο 1 μερα παλι το ιδιο θεμα..

-το παω ξανα στο καταστημα αμπελοκηπων και μετα απο 3 μερες με ειδοποιουν οτι μου αλλαξαν πλακετα..

τελικα συνειδητοποιω οτι δεν αλλαξαν πλακετα αλλα μου εδωσαν αλλο Ν9, αλλα τωρα 64gb !!! :D

 

απο τοτε δεν εχει κλεισει ποτε ξανα καποια εφαρμογη..

 

και βασικοτερο απολα, μεχρι να μου το αλλαξουν τους ειχα πρηξει στα mail και στα τηλεφωνα (οχι στο καταστημα νοκια, αλλα στα κεντρικα, ενα τηλ 00800...........)

ειχε πεσει πολυ κραξιμο, πιεση, απειλες και τελος ο υπαλληλος στην εξυπηρετηση πελατων με ειχε μαθει με το μικρο μου και αναγνωριζε την φωνη μου..

 

μεγαλη ταλαιπωρια

20μερες ιουλιο

40κατι μερες σεπτεμβριο-οκτοβριο (2 * 20 κι 2-3 μερες μεχρι την αντικατασταση)

συμβουλη: οπωσδηποτε να μιλας με την εξυπηρετηση πελατων (μερικες φορες περιμενεις ωρα στην αναμονη) και αν μενεις αθηνα και σε βολευει πηγαινε το και κατευθειαν στην αρβατο να γλιτωσεις 3-4 μερες γιατι η νοκια το στελνει εκει και απο κει παει εξω..

αα ξεχασα ολες τις φορες πηγε εξωτερικο (ουγγαρια)

 

αυτα! σορρυ στους mods για το μεγαλο ποστ αλλα ηταν μεγαλη περιπετεια και επρεπε να σε προετοιμασω για ολα

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Update δεν έχω κάνει ποτέ μου, είχε την τελευταία όταν το αγόρασα ... Λογικά θα είναι κομμάτι του update ...

Filebox είναι ο File Manager που χρησιμοποιώ εγώ .. Πάνω κάτω ίδιοι είναι όλοι, απλά γραφικά μου άρεσε περισσότερο αυτός ...

Battery Drain είχαν οι συσκευές με 1.2, γιατί η διεργασία που σχετιζόταν με το touch στο 1.2 κολλούσε, πλέον δεν υπάρχουν αυτά ....

Μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα "Battery Usage", καθαρά για να χαζέψεις και τίποτα παραπάνω ... Μπορεί να σου βγάλει battery drain μόνο σε μία περίπτωση : το κινητό κανονικά σου βγάζει το ρολόι, όταν είναι "σβηστή" η οθόνη ... Αν το χεις σε τσέπη, το ρολόι σβήνει για να εξοικονομήσει μπαταρία ... Αν είναι μονίμως σε μία τσέπη, το Battery Usage θα ανανεώσει το "idle consumption" σε αυτό με την τελείως σβηστή οθόνη .. Όταν το βγάλεις και το χεις πάνω σε τραπέζια, το idle consumption θα ανανεωθεί σε αυτό με το ρολόι, το οποίο είναι μεγαλύτερο, άρα θα σε προειδοποιεί για battery drain ... Όλο αυτό (το άσχημο wallpost - sorry :O) στο έγραψα για να σε ενημερώσω πως καλό είναι το Battery Usage όταν θελεις να δεις πως λειτουργεί λιγάκι παραπάνω το κινητό, αλλά δεν είναι κάτι στο οποίο μπορείς να βασιστείς πάνω του και να αγχωθείς .... Ούτε και συμβαίνει τόσο συχνά, για να σου ανανεώσει το idle consumption σε αυτή της τελείως σβησμένης οθόνης, θα πρέπει να το χεις σε τσέπη για κανα 20ωρο, ή απλά να είνα καλυμένο το proximity sensor από κάτι άλλο ...

 

Κι εγώ, αν και δεν έχω πρόβλημα στη χρήση του, μου δείχνει το Battery Usage κάτι ποσοστά από 25% - 40%!

Κατέληξα, επίσης, στο ότι η lock screen είναι συνέχεια αναμμένη (και με Meecast) και πλέον θα το έχω συνέχεια face-down για να σβήνει και θα δούμε.

 

Επίσης, έχω ενα άλλο θέμα. Δε μπορώ να μπω στο Nokia Account από πουθενά εκτός από το τηλέφωνο!

Γιατί? Παίζει να είναι λόγω conflict από κάποια εφαρμογή που με κρατά logged-in αν και κλειστή?

Edited by okourkoulos
make love not work
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ, αν και δεν έχω πρόβλημα στη χρήση του, μου δείχνει το Battery Usage κάτι ποσοστά από 25% - 40%!

Κατέληξα, επίσης, στο ότι η lock screen είναι συνέχεια αναμμένη (και με Meecast) και πλέον θα το έχω συνέχεια face-down για να σβήνει και θα δούμε.

 

Η μπορείς απλά να του χεις ένα μαντιλάκι από πάνω, ίσα ίσα να καλύπτεις τον proximity sensor και κλείνει .. Χαρακτηριστικά το battery usage μου βγάζει πως έχω drain 9mAh (άκουσον άκουσον σοβαρό drain), όταν δεν καλύπτω την οθόνη, επειδή είχε συνηθίσει μετρήσεις στα 5mAh ή και 4mAh όταν την κάλυπτα ... Απόλυτα λογικό ... Απλά στο πασάρει ως "Battery Drain Detected" (μου συνέβη για δεύτερη φορά στους 4 μήνες σήμερα), λες και κάναν ντου από τον Άρη ...

 

Εγώ πιο πολύ σαν παιχνίδι το βλέπω, πάντα ήθελα να τσεκάρω consumption :p

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν με θέλει τελικά το n9 αρχικά branded τώρα 1-2 γρατσουνιές στην οθόνη θα το δώσω ξενέρωσα υπερβολικά......θα το δώσω 380 καλή τιμή τι λέτε?
Link to comment
Share on other sites

εμένα δεν με θέλει τελικά το n9 αρχικά branded τώρα 1-2 γρατσουνιές στην οθόνη θα το δώσω ξενέρωσα υπερβολικά......θα το δώσω 380 καλή τιμή τι λέτε?

 

δεν θα το παρει κανεις τοσο.. ειδικα με γρατζουνιες στην οθονη..

αμα ειναι 16αρι, δεδομενου οτι καινουριο κανει 408, τοτε μεταχειρισμενο και με γρατζουνιες 200-220 και καλα να λες.

αμα ειναι 64αρι, δεδομενου οτι κανει κοντα στα 600+ (απο εξωτερικο το βρισκεις και 450), τοτε μεταχειρισμενο και με γρατζουνιες 280 max.

δεν το παιρνει ο κοσμος ευκολα και στα μαγαζακια τυπου ομονοια δεν το παιρνουν καν γιατι τους μενει στο ραφι.. στο λεω απο μεσα.. αν το παρει κανεις καταστηματαρχης θα σου δωσει το πολυ 180 και σε αριστη κατασταση..

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

το 64 gb είναι δεν έχεις άδικο αλλά ούτε μήνα το έχω.....και ρε συ δεν ξέρω πως έγιναν με αυτό σπάζομαι με κλειδιά στην ίδια τσέπη μπορεί αλλά και καλά gorilla glass... πφφφφφφφ Edited by harislg
Link to comment
Share on other sites

το 64 gb είναι δεν έχεις άδικο αλλά ούτε μήνα το έχω.....

 

εισαι ατυχος τοτε που γρατσουνιστικε..

γενικα ειναι ενα τηλ που το παιρνουν λιγοι..

αυτοι οι λιγοι που εχουν την γνωση και την ορεξη να ασχοληθουν με ενα τετοιο τηλεφωνο συνηθως ειναι οπως και οι περισσοτεροι μας ψιρες με τετοια θεματα, οπως χτυπηματα, γρατζουνιες κτλπ..

 

το ξενερωμα το καταλαβαινω μονο λογω γρατζουνιας..

το branded τι σε πειραζει?? το φλασαρεις αμα ειναι..

επισης μεσα στο επομενο 2μηνο max θα του φορας αμα θες και sailfish που ενδεχομενως θα τρεχει και εφαρμογες αντροιντ..

το τελευταιο και μονο αρκει για να το κρατησει κανεις, κατα την γνωμη μου παντα..

 

//δες στο ποστ #3080 τι ξενερωμα περασα εγω και ακομα το χαιρομαι το κινητο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

πήγα να το φλασάρω στο firm που έχουν και τα ελληνικά αλλά δεν με αφήνει να την περάσω....

 

ναι το είχα διαβάσει εχθές ....πίκρα και εσύ το καταλαβαίνω

Edited by harislg
Link to comment
Share on other sites

πήγα να το φλασάρω στο firm που έχουν και τα ελληνικά αλλά δεν με αφήνει να την περάσω....

 

δεν μπορει... κατι θα σου διαφευγει.

μου φαινεται παραλογο.. για δοκιμασε το 059J1Z5..

αλλα και παλι, το branded δεν εχει καποια διαφορα εκτος απο το λογοτυπο

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει... κατι θα σου διαφευγει.

μου φαινεται παραλογο.. για δοκιμασε το 059J1Z5..

αλλα και παλι, το branded δεν εχει καποια διαφορα εκτος απο το λογοτυπο

 

059J1W1 Balkan αυτήν πήγα να περάσω εγώ αλλά τίποτα ενώ αν πάω να βάλω το δικό του που είχε μια χαρά μπαίνει

Link to comment
Share on other sites

mobrol τα έχουμε γράψει. Είναι CV και δεν αφήνει προφανώς να κάνεις fw γιατί θεωρεί ότι κάνεις downgrade. δλδ στο τελος σου λεει κάτι πχ 341 που έιναι το δικό μου και εσύ πας να του περάσεις το πχ 005 οπότε και δεν περνάει. Εγώ ακόμα ψάχνω λύση γιατί φοράω την 1,2 και λογικά έπρεπε να μπορώ να πάω στην 1,3 balkan αλλα και πάλι δεν πάει. το ρώτησα και στο maemo.org αλλα η απάντηση δεν δούλεψε. Και έτσι ακόμα το ψάχνω.

ΑΙΕΝ ΥΨΙΚΡΑΤΕΙΝ

Pocophone F1 // iPhone X // Nokia N9 64GB

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο το κινητο αρχιζει και κολλαει..

 

δηλαδη,οταν ανοιγω μια εφαρμογη η την κλεινω η κανω βολτα στο μενου,ξαφνικα μενει εκει! απο οπου και να κανω swipe δεν νιωθει..

παταω μια το power για να κλειδωσει,το ξεκλειδωνω και τοτε οκ, αλλα πιο μετα το ξανακανει. οχι συνεχεια βεβαια,τυχαιες στιγμες..

 

mobrol παιζει να εχουμε τιποτα και εδω η να μην ανησυχησω..?

σκευτομαι να το φλασαρω..αλλα βαριεμαι, λεω να περιμενω το sailfish μια και καλη...

Link to comment
Share on other sites

για καποιο λογο το κινητο αρχιζει και κολλαει..

 

δηλαδη,οταν ανοιγω μια εφαρμογη η την κλεινω η κανω βολτα στο μενου,ξαφνικα μενει εκει! απο οπου και να κανω swipe δεν νιωθει..

παταω μια το power για να κλειδωσει,το ξεκλειδωνω και τοτε οκ, αλλα πιο μετα το ξανακανει. οχι συνεχεια βεβαια,τυχαιες στιγμες..

 

mobrol παιζει να εχουμε τιποτα και εδω η να μην ανησυχησω..?

σκευτομαι να το φλασαρω..αλλα βαριεμαι, λεω να περιμενω το sailfish μια και καλη...

 

ενα σεναριο ειναι να εχεις βαλει καποιο κινουμενο wallpaper απο homescreen settings που το ζοριζει το κινητο...

παντως τετοιο θεμα εγω δεν ειχα με την παλια συσκευη, μονο εκλεινε εφαρμογες η βαραγε reboot..

οποτε ή φλασαρισμα θελει ή περασες κατι που το ζορισε.

φλασαρε, στηστο, κανε ενα καλο backup μολις περασεις ολες τις εφαρμογες να το εχεις για πασα περιπτωση.. και περιμενε Jolla οπως κανω και εγω ;)

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

ενα σεναριο ειναι να εχεις βαλει καποιο κινουμενο wallpaper απο homescreen settings που το ζοριζει το κινητο...

παντως τετοιο θεμα εγω δεν ειχα με την παλια συσκευη, μονο εκλεινε εφαρμογες η βαραγε reboot..

οποτε ή φλασαρισμα θελει ή περασες κατι που το ζορισε.

φλασαρε, στηστο, κανε ενα καλο backup μολις περασεις ολες τις εφαρμογες να το εχεις για πασα περιπτωση.. και περιμενε Jolla οπως κανω και εγω ;)

εδω και παρα πολυ καιρο εχω απο το home screen settings,το wallpaper με τα αστρα,λες και εισαι στο star wars να πουμε.. :p

αλλα δεν ειχα προβλημα..τωρα τις τελευταιες δυο μερες αρχισε τα κολπα..

αμα ειναι θα του ριξω ενα καλο φλασαρισμα την αλλη βδομαδα και θα το παρατησω ετσι ψιλο-αδειο μεχρι να βγει το sailfish!

δεν νομιζω να αργησει και παρα πολυ..ελπιζω τουλαχιστον να ερθει σαν δωρο Χριστουγεννων!(μιας και αλλο δωρο δεν μας βλεπω να περνουμε :p)

Link to comment
Share on other sites

εδω και παρα πολυ καιρο εχω απο το home screen settings,το wallpaper με τα αστρα,λες και εισαι στο star wars να πουμε.. :p

αλλα δεν ειχα προβλημα..τωρα τις τελευταιες δυο μερες αρχισε τα κολπα..

αμα ειναι θα του ριξω ενα καλο φλασαρισμα την αλλη βδομαδα και θα το παρατησω ετσι ψιλο-αδειο μεχρι να βγει το sailfish!

δεν νομιζω να αργησει και παρα πολυ..ελπιζω τουλαχιστον να ερθει σαν δωρο Χριστουγεννων!(μιας και αλλο δωρο δεν μας βλεπω να περνουμε :p)

 

Χαχαχα σωστος! Στη καλυτερη των περιπτωσεων! :D

Παντως και μενα τρωει που και που παρομοια σκαλωματα αλλα εχω βρει κολπακι ;) πατας το κουμπι του κλειδωματος και παντα κλειδωνει,οποτε μετα το ξεκλειδωνεις με ενα swipe και εχει ξεκολλησει! :D

Σε γενικες γραμμες τα θελει τα restart του ανα τακτα διαστηματα να καθαριζει η μνημη..

Οσον αφορα το sailfish εμενα δεν με εντυπωσιασε και τοσο..ελπιζω αν το χειριστω ο ιδιος να αλλαξω γνωμη! :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου οταν κολλουσε χρειαζοταν reboot.

Πατωντας το power εσβηνε η οθονη αλλα δεν ανοιγε αν δεν εκανα reboot.

Το εστειλα τελικα χθες, εστειλα 2 mail στα κεντρικα, μιλησα με το παιδι στο nokia care και απο βδομαδα θα βαραω καθε μερα τηλεφωνο στην arvato..

Ελπιζω να μην μου το στειλουν πισω χωρις να το φτιαξουν..

 

Τωρα το sailfish, δεν μπορω να πρω οτι μου αρεσε..

Καλο ειναι, αλλα προτιμω τις 3 οθονες οριζοντια οπως το meego.

Link to comment
Share on other sites

Το δικο μου οταν κολλουσε χρειαζοταν reboot.

Πατωντας το power εσβηνε η οθονη αλλα δεν ανοιγε αν δεν εκανα reboot.

Το εστειλα τελικα χθες, εστειλα 2 mail στα κεντρικα, μιλησα με το παιδι στο nokia care και απο βδομαδα θα βαραω καθε μερα τηλεφωνο στην arvato..

Ελπιζω να μην μου το στειλουν πισω χωρις να το φτιαξουν..

 

Τωρα το sailfish, δεν μπορω να πρω οτι μου αρεσε..

Καλο ειναι, αλλα προτιμω τις 3 οθονες οριζοντια οπως το meego.

 

μιλα στο τηλ με τους υπευθυνους στα κεντρικα.. ενα μεγαλο τηλεφωνο ειναι στο site της νοκια

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

μιλα στο τηλ με τους υπευθυνους στα κεντρικα.. ενα μεγαλο τηλεφωνο ειναι στο site της νοκια

 

Δοκιμαζα χθες να παρω σε αυτο αλλα δεν γινοταν απο το κινητο για καποιο λογο..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...