Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεσσαλονίκη, μητροπόλεως με παυλου μελα, στην στροφη πεφτει η κληση τελειως. Κοιταω το κινητο και τα επεξε... δεν ειχε σημα καν... μετα απο λιγα μετρα επανηλθε!! Οι ταχυτητες μετριες πολυ.. του ιντερνετ 1-2mbps οπου και να το δοκιμασα...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδια τους τελευταιους 6 μηνες εχω το εξης προβλημα ενω εχω σημα λογω femtocell ενω το κινητο ειναι ανοικτο λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο αμα με ξανακαλεσουν τις περισσοτερες φορες χτυπαει κανονικα αυτο τ παθαινω και εγω οταν καλω αλλους τι παιζει? προβλημα με την χωρητικοτητα του δικτυου?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Η κάρτα sim που χρησιμοποιώ σε smartphone είναι από το 2001.

Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει με σιγουριά να μου πει αν το γεγονός αυτό μπορεί να επηρεάζει την ποιότητα

στην επικοινωνία αλλά και τις επιδόσεις του internet μέσω 3G.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα sim που χρησιμοποιώ σε smartphone είναι από το 2001.

Θα ήθελα αν κάποιος γνωρίζει με σιγουριά να μου πει αν το γεγονός αυτό μπορεί να επηρεάζει την ποιότητα

στην επικοινωνία αλλά και τις επιδόσεις του internet μέσω 3G.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Επηρεάζει σίγουρα τη μπαταρία σου γιατί δεν έχει power saving commands.

Για την αξιοπιστία/ταχύτητα του 3G σε σχέση με την κάρτα είναι θέμα της υλοποίησης ασφαλείας του δικτύου.

Δε γνωρίζω τι κάνει η Cosmote στο συγκεκριμένο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Επηρεάζει σίγουρα τη μπαταρία σου γιατί δεν έχει power saving commands.

Για την αξιοπιστία/ταχύτητα του 3G σε σχέση με την κάρτα είναι θέμα της υλοποίησης ασφαλείας του δικτύου.

Δε γνωρίζω τι κάνει η Cosmote στο συγκεκριμένο θέμα.

 

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

Αν και είμαι τελείως άσχετως με τα κινητά νομίζω πως κατάλαβα τι εννοείς. Προφανώς οι καινούργιες κάρτες ενσωματώνουν κάποια modules όπως αυτό για την εξοικονόμιση ενέργειας εκμεταλλεύοντας τα χαρακτηριστικά και την δομή της κυψελωτής τηλεφωνίας.

 

Σε ότι αφορά την ταχύτητα το 3G έτσι οπως το γράφεις καταλαβαίνω πως είναι θέμα υλικού/λογισμικού του εξοπλισμού του παρόχου κι όχι του χρήστη. Με εξαίρεση βέβαια την δεδομένη υποστηριξη της συσκευής - τηλεφώνου για 3G. Το ερώτημα για μένα παραμένει, είναι και θέμα κάρτας sim ? ( και οπως σωστά "μάντεψες" προκειται για το δίκτυο της cosmote).

 

Yπάρχει κάποιο τμήμα στον cosmote που να μπορεί να μου απαντήσει? Ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή της κάρτας sim?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

Αν και είμαι τελείως άσχετως με τα κινητά νομίζω πως κατάλαβα τι εννοείς. Προφανώς οι καινούργιες κάρτες ενσωματώνουν κάποια modules όπως αυτό για την εξοικονόμιση ενέργειας εκμεταλλεύοντας τα χαρακτηριστικά και την δομή της κυψελωτής τηλεφωνίας.

 

Σε ότι αφορά την ταχύτητα το 3G έτσι οπως το γράφεις καταλαβαίνω πως είναι θέμα υλικού/λογισμικού του εξοπλισμού του παρόχου κι όχι του χρήστη. Με εξαίρεση βέβαια την δεδομένη υποστηριξη της συσκευής - τηλεφώνου για 3G. Το ερώτημα για μένα παραμένει, είναι και θέμα κάρτας sim ? ( και οπως σωστά "μάντεψες" προκειται για το δίκτυο της cosmote).

 

Yπάρχει κάποιο τμήμα στον cosmote που να μπορεί να μου απαντήσει? Ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή της κάρτας sim?

 

5ευρώ κοστίζει η αντικατάστασή κάρτας σημ

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Με πηρε ο ξαδερφος μου για χρονια πολλα,αυτος cosmote εγω wind,η επικοινωνια με σηματα μορς θα ηταν πιο αποτελεσματικη,η ποιοτητα του δικτυου του whats up απεριγραπτη,χανοταν η φωνη,ενα σωρο διακοπες,κωδικοποιηση ηχου προπολεμικη,αγνωριστη η φωνη του ξαδερφου,επρεπε να φωναζει ο ξαδερφος για να τον ακουσω,τετοιο χαλι δε ξαναγινε,γενικα οποτε παιρνω η με παιρνουν απο cosmote κανω το σταυρο μου για να πανε ολα καλα..για να μη μου τη πει κανεις οτι μπορει να φταιει η wind -65dbm ειχα,πολυ δυνατο σημα.. Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον.

 

Αν και είμαι τελείως άσχετως με τα κινητά νομίζω πως κατάλαβα τι εννοείς. Προφανώς οι καινούργιες κάρτες ενσωματώνουν κάποια modules όπως αυτό για την εξοικονόμιση ενέργειας εκμεταλλεύοντας τα χαρακτηριστικά και την δομή της κυψελωτής τηλεφωνίας.

 

Σε ότι αφορά την ταχύτητα το 3G έτσι οπως το γράφεις καταλαβαίνω πως είναι θέμα υλικού/λογισμικού του εξοπλισμού του παρόχου κι όχι του χρήστη. Με εξαίρεση βέβαια την δεδομένη υποστηριξη της συσκευής - τηλεφώνου για 3G. Το ερώτημα για μένα παραμένει, είναι και θέμα κάρτας sim ? ( και οπως σωστά "μάντεψες" προκειται για το δίκτυο της cosmote).

 

Yπάρχει κάποιο τμήμα στον cosmote που να μπορεί να μου απαντήσει? Ξέρει κάποιος πόσο κοστίζει η αλλαγή της κάρτας sim?

 

πριν 1 μηνα αλλαξα κι εγω την sim που ειχα απο πολυ παλια και πληρωσα 5 €

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ξέρει κανένας αν στην περιοχή της Μαγνησίας Ζαγορά Χορευτό καθώς επίσης και Ευβοίας Μαρμάρι πιο δίκτυο κινητής έχει το καλύτερο σήμα?

θέλω να πάρω κάρτα sim το οποίο θα χρησιμοποιήσω για internet οπότε να διαλέξω αυτό που θα έχει περισσότερη ισχύ

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κατεβαίνω Αθήνα η cosmote με απογοητεύει..

 

Καμία σχέση με επαρχία :p

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 συσκευές μια κοσμοκάρτα και μια σύνδεση κοσμοτε. Τον τελευταίο καιρό βλέπω ότι η κοσμοκάρτα στο σπίτι μου(Χολαργό) πιάνει και δεν πιάνει ενώ με το συμβόλαιο δεν αντιμετωπίζω τα ίδια προβλήματα. Έχει παρατηρήσει και άλλος παρόμοια προβλήματα?
Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote στο Προυσσό Ευρυτανίας ενώ πρώτη κάλυψε την περιοχή και εχει στο σύνολο της διαδρομής απο το Καρπενήσι καλύτερη κάλυψη,απουσιάζει και εδώ το 3G, ενώ WIND VODA είναι παρούσες. Το φαινόμενο αυτό δηλαδή να παει πρώτα κάπου η cosmote να καλύψει μια περιοχή και μετά να την αφήσει στην ''τυχη'' της απο κάλυψη 3G το εχω παρατηρήσει και σε άλλες περιοχές.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μαπα κωδικοποιηση φωνης,τεραστιο χαλι απο cosmote στην περιοχη μου,οταν μιλαω με συνδρομητη cosmote δε μπορω να τον ακουσω καθαρα και κανει διακοπες,απορω με αυτους που χρησιμοποιουν whats up,ημαρτον!!!
Link to comment
Share on other sites

Μαπα κωδικοποιηση φωνης,τεραστιο χαλι απο cosmote στην περιοχη μου,οταν μιλαω με συνδρομητη cosmote δε μπορω να τον ακουσω καθαρα και κανει διακοπες,απορω με αυτους που χρησιμοποιουν whats up,ημαρτον!!!

 

Σε ποια περιοχή είσαι?

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που κατεβαίνω Αθήνα η cosmote με απογοητεύει..

 

Καμία σχέση με επαρχία :p

 

Στο Γαλατσι αρκετες φορες δεν μπορω να βγαλω γραμμη και προσπαθω καμποσες φορες.Εδω και αρκετο καιρο χαλια δυστυχως...

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα με μηδενικό σήμα 3G και πολλές dropped calls παρατηρώ τους τελευταίους δύο μήνες σε Μαρούσι (προς Κάτω Πεύκη), Αιγάλεω (πέριξ Μπαρουτάδικου) και Χαϊδάρι (από Παλατάκι και μέσα, προς τις καφετέριες). Έχω ήδη κάνει αίτηση φορητότητας ένα καρτοκινητό στη Vodafone δοκιμαστικά ώστε να ελέγξω την ποιότητα του 3G δίπλα-δίπλα με τις συνδέσεις Κοσμοτέ που έχω κι αν είναι καλύτερο με βλέπω να φεύγω...
:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τις τελευταίες 10 ημέρες δεν έχουμε σήμα για αρκετές ώρες.\

Περιοχή Κάτω Πεύκη - Μαρούσι.

Εχει κάποιος άλλος παρόμοιο πρόβλημα στην ίδια περιοχή ???????

Link to comment
Share on other sites

Πολλά προβλήματα με μηδενικό σήμα 3G και πολλές dropped calls παρατηρώ τους τελευταίους δύο μήνες σε Μαρούσι (προς Κάτω Πεύκη), Αιγάλεω (πέριξ Μπαρουτάδικου) και Χαϊδάρι (από Παλατάκι και μέσα, προς τις καφετέριες). Έχω ήδη κάνει αίτηση φορητότητας ένα καρτοκινητό στη Vodafone δοκιμαστικά ώστε να ελέγξω την ποιότητα του 3G δίπλα-δίπλα με τις συνδέσεις Κοσμοτέ που έχω κι αν είναι καλύτερο με βλέπω να φεύγω...

 

Έπειτα από αρκετά τηλεφωνήματα στο cs της Cosmote, επικοινώνησε πριν λίγο μαζί μου ένας ευγενέστατος κύριος, ο οποίος μου ανέφερε ότι υφίσταται πρόβλημα με την κάλυψη 3G στην περιοχή μου (Μαρούσι προς Κάτω Πεύκη) και ότι το Τεχνικό Τμήμα φροντίζει για την αποκατάσταση, χωρίς ωστόσο να έχει εκδόσει κάποιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα πλήρους αποκατάστασης. Σε ερώτησή μου αν αυτό οφείλεται στην αναβάθμιση των σταθμών σε 4G η απάντησή του δεν ήταν ξεκάθαρη αλλά λίγο έχει σημασία μιας και το αποτέλεσμα μετράει, το οποίο είναι η ελλειπής κάλυψη εδώ και αρκετό καιρό. Σαν άμεση λύση μου πρότεινε το Τέλειο Σήμα, το οποία δικαιούμαι δωρεάν. Σε αναφορά μου και για τις δύο άλλες περιοχές που βρίσκομαι συχνά και που πάσχουν, μου είπε ότι καλό είναι οι συνδρομητές που αντιλαμβάνονται προβλήματα κάλυψης να τα αναφέρουν στην Cosmote διότι το Τεχνικό Τμήμα δεν είναι σε θέση να γνωρίζει ανά πάσα στιγμή ποια περιοχή έχει πρόβλημα αν δε γίνει κάποια αναφορά.

 

Το συμπέρασμα: όσο ζω ελπίζω (κι όσο ελπίζω απελπίζομαι). Μπράβο τους που κατανοούν τη δυσαρέσκεια του πελάτη και φροντίζουν να βολέψουν την κατάσταση με τα διαθέσιμα μέσα αλλά από την άλλη θα περίμενα μεγαλύτερη ταχύτητα αποκατάστασης ή αναβάθμισης ενός δικτύου εν έτει 2012.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από αρκετά τηλεφωνήματα στο cs της Cosmote, επικοινώνησε πριν λίγο μαζί μου ένας ευγενέστατος κύριος, ο οποίος μου ανέφερε ότι υφίσταται πρόβλημα με την κάλυψη 3G στην περιοχή μου (Μαρούσι προς Κάτω Πεύκη) και ότι το Τεχνικό Τμήμα φροντίζει για την αποκατάσταση, χωρίς ωστόσο να έχει εκδόσει κάποιο συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα πλήρους αποκατάστασης. Σε ερώτησή μου αν αυτό οφείλεται στην αναβάθμιση των σταθμών σε 4G η απάντησή του δεν ήταν ξεκάθαρη αλλά λίγο έχει σημασία μιας και το αποτέλεσμα μετράει, το οποίο είναι η ελλειπής κάλυψη εδώ και αρκετό καιρό. Σαν άμεση λύση μου πρότεινε το Τέλειο Σήμα, το οποία δικαιούμαι δωρεάν. Σε αναφορά μου και για τις δύο άλλες περιοχές που βρίσκομαι συχνά και που πάσχουν, μου είπε ότι καλό είναι οι συνδρομητές που αντιλαμβάνονται προβλήματα κάλυψης να τα αναφέρουν στην Cosmote διότι το Τεχνικό Τμήμα δεν είναι σε θέση να γνωρίζει ανά πάσα στιγμή ποια περιοχή έχει πρόβλημα αν δε γίνει κάποια αναφορά.

 

Το συμπέρασμα: όσο ζω ελπίζω (κι όσο ελπίζω απελπίζομαι). Μπράβο τους που κατανοούν τη δυσαρέσκεια του πελάτη και φροντίζουν να βολέψουν την κατάσταση με τα διαθέσιμα μέσα αλλά από την άλλη θα περίμενα μεγαλύτερη ταχύτητα αποκατάστασης ή αναβάθμισης ενός δικτύου εν έτει 2012.

Καμία σχέση η αναβάθμιση του δικτύου σε 4G. Εκεί απλώς κάνουν μια προσθήκη στο σταθμό βάσης, ούτε παίρνει μέρες για να γίνει ούτε επηρεάζει τη λειτουργία του σταθμού. Λογικά ξηλώθηκε κάποια κεραία λόγω προβλημάτων αδειοδότησης και ψάχνουν να βάλουν καινούργια. Γι'αυτό και δεν υπάρχει σαφές χρονοδιάγραμμα. Μπορεί να γίνει άμεσα μπορεί και ποτέ.

Γενικά ισχύει ότι τα προβλήματα πρέπει να αναφέρονται στην εξυπηρέτηση πελατών (αν και στη πλειονότητα τους, ειδικά τα προβλήματα κάλυψης τα γνωρίζουν).

Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω και μιλάω... τρεις μέρες το έχω το Τέλειο Σήμα και μόνο τέλειο σήμα δεν έχω αφού το box έχει αποσυγχρονιστεί καναδυο φορές κόβοντάς μου τις κλήσεις που ήταν σε εξέλιξη κάθε φορά. Έλεος, με έχει μάθει όλο το cs της Κοσμοτέ πια!

Και άντε καλά, από την Κοσμοτέ φεύγω, από τον ΟΤΕ πού διάολο να φύγω για να πάω;

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Τι θέλω και μιλάω... τρεις μέρες το έχω το Τέλειο Σήμα και μόνο τέλειο σήμα δεν έχω αφού το box έχει αποσυγχρονιστεί καναδυο φορές κόβοντάς μου τις κλήσεις που ήταν σε εξέλιξη κάθε φορά. Έλεος, με έχει μάθει όλο το cs της Κοσμοτέ πια!

Και άντε καλά, από την Κοσμοτέ φεύγω, από τον ΟΤΕ πού διάολο να φύγω για να πάω;

Το έχεις καιρό το femtocell (τέλειο σήμα) ? Γιατί και μένα τις πρώτες μέρες δεν ήταν πολύ σταθερό. Μετά έστρωσε. Και σε γενικές γραμμές το φωτάκι παραμένει μπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόλις τρεις μέρες, όπως είπα παραπάνω. Το στόρι πώς έχει:

- πέφτει μια κλήση που είχα σε εξέλιξη, κοιτάζω το λαμπάκι στο box και ήταν κόκκινο.

- παίρνω το cs τηλέφωνο, τους λέω τι έχει γίνει, μου λένε θα το κοιτάξει το τεχνικό τμήμα και θα με πάρει πίσω.

- μετά από κανα 10λεπτο με παίρνουν πίσω (ενώ το λαμπάκι πλέον έχει ξαναγίνει μπλε).

- κατά τη συνομιλία πέφτει πάλι η γραμμή και κοιτάζω το λαμπάκι που πάλι έχει γίνει κόκκινο.

- παίρνει μετά από κάποια λεπτά πάλι η κοπέλα από το cs που μιλούσα πριν και μου λέει να κάνω έναν έλεγχο ταχύτητας στη σύνδεση.

- ενώ μιλάμε τον κάνω και βγάζει μόλις 1.27Mbps (ενώ από τα settings του router φαίνεται ότι συγχρόνιζε περίπου στα 9Mbps)!

- από το cs μου λένε ότι προκειμένου το Τέλειο Σήμα να είναι τέλειο χρειάζεται γραμμή με τουλάχιστον 1.5 με 2Mbps ΣΤΑΘΕΡΑ και ότι οποιαδήποτε ανεπαίσθητη στο χρήστη μικροδιακοπή του ίντερνετ έχει επίπτωση στο box και ρίχνει το σήμα.

- εξηγώ ότι μέχρι τώρα δεν είχα τέτοιο θέμα με τη γραμμή μου μιας και δούλευα πάντα με ταχύτητες ~8Mbps, κάτι που φαινόταν στο streaming και στο downloading.

- μου πρότεινε να δοκιμάσω με ένα άλλο router στη γραμμή ή να μεταφέρω προσωρινά το Τελειο Σήμα σε άλλη δ/νση για να διαπιστώσουμε τι φταίει και όπως και νά 'χει να επικοινωνήσω με την Otenet.

- απογοητευμένος από το γεγονός ότι θα έχω πάλι πάρε-δώσε με τα τεχνικά τμήματα κλείνουμε με την κοπέλα από το cs και σβήνω το router.

- σήμερα το πρωί που το άνοιξα κι έκανα speedtest έφτασε 7.85Mbps! Βέβαια τώρα δε με αφήνει να μπω στη σελίδα του router αλλά να πω την αλήθεια φοβάμαι να το κάνω restart... :lol:

 

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ από την όλη ιστορία είναι ότι ή το router (ένα Sagem F@st 2404) «τα έπαιξε» κατά το κομπλάρισμα του box (αν και έγινε restart) ή έγινε καμιά βλακεία από την Κοσμοτέ όταν έψαχναν την πρώτη φορά να δουν γιατί δε συγχρονίζει το box και δεν έχω σήμα.

Keep in mind λοιπόν ότι το Τέλειο Σήμα για να λειτουργήσει σωστά θέλει και καλή broadband σύνδεση τουλάχιστον 2Mbps σταθερά.

:shifty:
Link to comment
Share on other sites

Όχι, μόλις τρεις μέρες, όπως είπα παραπάνω. Το στόρι πώς έχει:

- πέφτει μια κλήση που είχα σε εξέλιξη, κοιτάζω το λαμπάκι στο box και ήταν κόκκινο.

- παίρνω το cs τηλέφωνο, τους λέω τι έχει γίνει, μου λένε θα το κοιτάξει το τεχνικό τμήμα και θα με πάρει πίσω.

- μετά από κανα 10λεπτο με παίρνουν πίσω (ενώ το λαμπάκι πλέον έχει ξαναγίνει μπλε).

- κατά τη συνομιλία πέφτει πάλι η γραμμή και κοιτάζω το λαμπάκι που πάλι έχει γίνει κόκκινο.

- παίρνει μετά από κάποια λεπτά πάλι η κοπέλα από το cs που μιλούσα πριν και μου λέει να κάνω έναν έλεγχο ταχύτητας στη σύνδεση.

- ενώ μιλάμε τον κάνω και βγάζει μόλις 1.27Mbps (ενώ από τα settings του router φαίνεται ότι συγχρόνιζε περίπου στα 9Mbps)!

- από το cs μου λένε ότι προκειμένου το Τέλειο Σήμα να είναι τέλειο χρειάζεται γραμμή με τουλάχιστον 1.5 με 2Mbps ΣΤΑΘΕΡΑ και ότι οποιαδήποτε ανεπαίσθητη στο χρήστη μικροδιακοπή του ίντερνετ έχει επίπτωση στο box και ρίχνει το σήμα.

- εξηγώ ότι μέχρι τώρα δεν είχα τέτοιο θέμα με τη γραμμή μου μιας και δούλευα πάντα με ταχύτητες ~8Mbps, κάτι που φαινόταν στο streaming και στο downloading.

- μου πρότεινε να δοκιμάσω με ένα άλλο router στη γραμμή ή να μεταφέρω προσωρινά το Τελειο Σήμα σε άλλη δ/νση για να διαπιστώσουμε τι φταίει και όπως και νά 'χει να επικοινωνήσω με την Otenet.

- απογοητευμένος από το γεγονός ότι θα έχω πάλι πάρε-δώσε με τα τεχνικά τμήματα κλείνουμε με την κοπέλα από το cs και σβήνω το router.

- σήμερα το πρωί που το άνοιξα κι έκανα speedtest έφτασε 7.85Mbps! Βέβαια τώρα δε με αφήνει να μπω στη σελίδα του router αλλά να πω την αλήθεια φοβάμαι να το κάνω restart... :lol:

 

Αυτό που καταλαβαίνω εγώ από την όλη ιστορία είναι ότι ή το router (ένα Sagem F@st 2404) «τα έπαιξε» κατά το κομπλάρισμα του box (αν και έγινε restart) ή έγινε καμιά βλακεία από την Κοσμοτέ όταν έψαχναν την πρώτη φορά να δουν γιατί δε συγχρονίζει το box και δεν έχω σήμα.

Keep in mind λοιπόν ότι το Τέλειο Σήμα για να λειτουργήσει σωστά θέλει και καλή broadband σύνδεση τουλάχιστον 2Mbps σταθερά.

 

Επειδή το έχω ψάξει πολύ το θέμα με τα femtocell. Στο site της vodafone στο εξωτερικό βέβαια για το κανούριο sure signal που δίνουν, αναφέρουν πολύ καθαρά ότι απαιτείται σύνδεση τουλάχιστον 2mbps. Στην δικιά σου περίπτωση πραγματικά δοκίμασε με άλλο modem μήπως το sagem τα έχει παίξει....

Μπορεί να είναι και παροδικό το πρόβλημα σου και να φταίει ο παροχέας σου.

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από σχεδόν 4 μήνες "αγωνα" επιτέλους απαδεσμευτικα από το 18 μηνο συμβόλαιο που είχα μαζί τους, με δυστηχως μια ποινή 40 ευρο λόγο της πρόωρης διακοπής του (βέβαια αυτό δε το καταλαβαίνω γιατί θα πρέπει να τους πληρώσω από τη στιγμή που δεν τηρησαν τους όρους για πλήρη κάλυψη ...)

 

Γειά σου και αντιο Κοσμοτε!! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...