Jump to content

HTC One X / X+


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Root μπορει να ηταν. Με στοκ ρομ δεν θα ηταν σιγουρα.

Μπορεί να ήταν root και να χρησιμοποίησε αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter

Μάκης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 8,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ας περιμενουμε τοτε να μας πει και ποια ηταν.

 

PS: Εγινε ενημερωση στο play store πριν λιγο και τωρα δεν μπορω να κατεβασω τιποτα. Βγαζει σφαλμα ενημερωσης απο το διακομιστη. Τι στο καλο κανανε;

 

κανε επανεκκινηση αυτο εκανα και τωρα ολα καλα,,

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Με root και την κατάλληλη εφαρμογή από το μάρκετ διαβάζει κανονικά ntfs.

Εγώ πχ χρησιμοποιώ το stickmount..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις συνδέσει την tv ασύρματα στο wifi που έχεις και το κινητό σου καθώς επίσης να έχεις τικάρει την επιλογή DLNA στις ρυθμίσεις wifi του κινητού σου.

 

Ευχαριστώ πολύ! Ούτε που πήγε το μυαλό μου να κοιτάξω τις ρυθμίσεις του WiFi!

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν root και να χρησιμοποίησε αυτήν την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.paragon.mounter

 

Με root και την κατάλληλη εφαρμογή από το μάρκετ διαβάζει κανονικά ntfs.

Εγώ πχ χρησιμοποιώ το stickmount..

 

 

ΟΚ. Ωραία τότε, με μια απλή εφαρμογή βλέπουμε ΚΑΙ NTFS. Φαντάζομαι δουλεύουν σωστά έτσι? Δηλαδή θα μπορούμε να δούμε καμιά HD ταινιούλα χωρίς να γίνεται κάθε τρεις και λίγο unmount το fs?

 

@kollatos αφού το έχεις δουλέψει εσύ, πως πάει? Είναι σταθερό το mount που κάνει? Δικαιώματα έχει κανονικά το λειτουργικό (write, delete κλπ δηλαδή ένας file manager το βλέπει κανονικά) ή την διαχείρηση την κάνει μέσα από την εφαρμογή?

 

κανε επανεκκινηση αυτο εκανα και τωρα ολα καλα,,

 

Ναι, μετά το σκέφτηκα και έκανα restart και έστρωσε. Περίεργο βέβαια, δεν θυμάμαι να ήθελε restart στις προηγούμενες αναβαθμήσεις.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται root για fat32. Για ntfs ναι. Αλλά για να μην απογοητεύεστε ακόμα για την μη υποστήριξη αρχείων μεγαλύτερων από 4gb, δοκιμάστε με το καλό τα stick σας φορμαρισμένα σε exfat...
Link to comment
Share on other sites

αν εχουμε ηδη περασει μια custom rom, ποια ειναι η πιο απλη διαδικασια για να περασουμε μια αλλη ?
Link to comment
Share on other sites

αν εχουμε ηδη περασει μια custom rom, ποια ειναι η πιο απλη διαδικασια για να περασουμε μια αλλη ?

 

Μαι διαδικασία υπάρχει, περνάς την rom από recovery και τον kernel από fastboot.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kollatos αυτό το προγραμματακι που μας είπες ότι χρησιμοποιείς τι κάνει ακριβώς ? Επεισης άμα πάρω αυτό από το πλαίσιο κ βάλω προέκταση θα δουλεύει σαν otg ?

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kollatos αυτό το προγραμματακι που μας είπες ότι χρησιμοποιείς τι κάνει ακριβώς ? Επεισης άμα πάρω αυτό από το πλαίσιο κ βάλω προέκταση θα δουλεύει σαν otg ?

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

 

Το πρόγραμμα απλά κάνει mount το ntfs και μετά με οποιονδήποτε file manager βλέπω τα αρχεία από το στικάκι..

Ναι θα δουλέψει κανονικά με αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Kollatos αυτό το προγραμματακι που μας είπες ότι χρησιμοποιείς τι κάνει ακριβώς ? Επεισης άμα πάρω αυτό από το πλαίσιο κ βάλω προέκταση θα δουλεύει σαν otg ?

 

http://www.plaisio.gr/Peripherals/Connectivity/Cables/USB-Cables/Konig-Adapter-Micro-USB-To-USB-B-Female-CMP-ADAPT-35.htm

Πηγαινε σε ενα μαγαζι που πουλαει ηλεκτρονικα ανταλακτικα και παρτο απο εκει,θα σου ερθει και φθηνοτερα
Link to comment
Share on other sites

Καμιά θηκούλα σε δερματίνη όπως αυτή έχει να μου προτείνει κανείς;
-Apple iPhone 3GS 32Gb Black - Samsung Galaxy Nexus 16Gb - Apple iPhone 4S 16Gb Black - HTC Windows Phone 8X 16Gb - HTC One 32Gb Silver - LG G3 16Gb Shine Gold -
Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα απλά κάνει mount το ntfs και μετά με οποιονδήποτε file manager βλέπω τα αρχεία από το στικάκι..

Ναι θα δουλέψει κανονικά με αυτό.

 

Γραφεις, σβηνεις κανονικα μεσα απο τον file manager;

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Γραφεις, σβηνεις κανονικα μεσα απο τον file manager;

 

Φυσικά....

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά θηκούλα σε δερματίνη όπως αυτή έχει να μου προτείνει κανείς;

 

Για δες αυτή (σε άσπρο ή μαύρο), η οποία δεν είναι ολόκληρη δερμάτινη, αλλά τη βρίσκω πολύ καλή.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά θηκούλα σε δερματίνη όπως αυτή έχει να μου προτείνει κανείς;

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Beyza-Leather-Slim-Zero-Series-Vertical-Pouch-Case-Cover-for-HTC-One-X-/230876942439?var=530097800587

 

εγώ παρήγγειλα αυτήν

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα θηκη απο το πλαισιο!!! Η οποια ειναι απλα εκπληκτικη. Διαφανης απο πισω, μαλακη και καλυπτει τελεια οτι πρεπει. κανει το κινητο σκετο γλυπτο χωρις να του δινει ογκο. Με καμια 15 ευρω...τρεξτε!!!!!!!!!!!! Τη συστηνω ανεπιφυλακτα!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω αγορασα θηκη απο το πλαισιο!!! Η οποια ειναι απλα εκπληκτικη. Διαφανης απο πισω, μαλακη και καλυπτει τελεια οτι πρεπει. κανει το κινητο σκετο γλυπτο χωρις να του δινει ογκο. Με καμια 15 ευρω...τρεξτε!!!!!!!!!!!! Τη συστηνω ανεπιφυλακτα!!!!!

 

Αυτές οι θήκες που πουλάει το ΠΛΑΙΣΙΟ, αν κατάλαβα καλά , που είναι σαν τζελ. κοστίζουν 1-2€ στο ebay.... μην σπρώχνεστε ! :P

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Αυτές οι θήκες που πουλάει το ΠΛΑΙΣΙΟ, αν κατάλαβα καλά , που είναι σαν τζελ. κοστίζουν 1-2€ στο ebay.... μην σπρώχνεστε ! :P

 

Λάθος. Εγώ φταίω...έπρεπε να ανεβάσω και φωτο. Αυτή λοιπόν ειναι η θήκη. Με πολύ καλής ποιότητα πλαϊνα κι πίσω διαφανές πλαστικό σκληρουτσικο αλλα όχι ανελαστικό. Εφαρμόζει τέλεια στο hoxακι και μάλιστα δυσκολεύεσαι να τη βγάλεις κιόλας!!!! Δείτε τη και αποφασίζει ο καθένας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δε ρωτησα καθοτι το εχω σε γκρι αλλα η ατιμη εχει πολυ φινετσα και εφαρμογη. Καλυπτει και το πλαινο κουμπι εντασης και το power on/off αλλα εχει ειδικο σχεδιασμο για να μπορεις να τα πατας ανετα. Σπανια μια θηκη να ομορφαινει το κινητο. Ε αυτη το κανει!!! Τελος παντων προσωπικη αποψη αυτη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα! Είμαι να σκάσω... όταν λέμε να σκάσω, τάσεις αυτοκτονίας! :(

Έχω το κινητό 2 μήνες και ξαφνικά χθες βράδυ, χωρίς να το πιέσω κάπου, χωρίς να μου πέσει κάτω κάνει το εξής... ξαφνικά χιόνια πολύχρωμα στην οθόνη, παραμόρφωση των γραφικών της οθόνης ή και σταματάει να ανάβει. Έχει μεγάλο θέμα το κινητό γιατί κ που θα ανάψει μια στις πέντε η οθόνη, είναι παραμορφωμένα τα γραφικά και δεν πατιούνται σωστά ότι πατάω.. τι κάνω; Τι μπορεί να συνέβη; Έχω εγγύηση; Είναι αγορασμένο από ebay από Αγγλία κι είναι branded vodafone.

:( :( :(

 

Από ιδιώτη το πήρα όμως.. service εδώ αθήνα ή πειραιά που έχει; Που προτείνετε να πάω; Πρέπει να έχω μαζί μου κάποια χαρτιά;

 

Πήρα στο 2111980955, έδωσα IMEI, εξυπηρετικότατοι. Όσο κι αν μου φάνηκε κουλό, μου είπε το παλικάρι να κάνω factory reset. Δεν πείσθηκα, μα έπαιξε για λίγο η οθόνη και το έκανα από τα μενού του κινητού. Έγινε κ reboot και τώρα παίζει! Τι μπορεί να έγινε ρε παιδιά; Τυχαίο είναι ή άμα αρχίσω να το κουνάω πάλι θα αρχίσει τα κουλά; Μπορεί να το έπαθε αυτό από εφαρμογή; Δεν έχω εγκαταστήσει κάτι χθες ή σήμερα!

Να σημειωθεί πως μου είπαν πως αν δεν λυθεί το πρόβλημα, έχουν υπηρεσία δωρεάν κούριερ, που θα τον στείλουν να παραλάβει το κινητό από το χώρο μου.

 

Update2: Μετά το reset κι ένα δυο ανοιγοκλεισίματα της οθόνης, το κινητό άρχισε πάλι τα κουλά του. Σε πιο άσχημη φάση θα έλεγα. Μίλησα μαζί τους και θα στείλουν κούριερ να πάρει το κινητό δωρεάν. Το θέμα είναι πως είδαν πως η συσκευή είναι κλειδωμένη από vodafone αγγλίας και μου είπαν πως θα πρέπει να επικοινωνήσω μαζί τους αν πρέπει να γίνει αλλαγή πλακέτας κλπ.. και θα καθυστερήσει 4-7 βδομάδες στη χειρότερη :(

 

Παιδιά είχα στείλει το κινητό για service την προηγούμενη Τετάρτη μετά το πρόβλημα που είχα.

Προχθές Δευτέρα πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο νέο για τη συσκευή μου κι αν ξέρουν τι έχει ή πότε θα το έχω στα χέρια μου πάλι. Η κοπέλα με ενημέρωσε ευγενικά ότι το έλαβαν την Παρασκευή(!!!) και δεν το έχουν δει καν. :cry: Πρόσθεσε πάλι πως θα περιμένω 4-5 εργάσιμες εβδομάδες.

Σήμερα και μόλις πριν λίγο, μου χτύπησε το κουδούνι κούριερ κι ήρθε το κινητό από arvato (ενώ μου είπε ο κούριερ πως σε όλους έτσι κάνουν, στέλνουν πίσω χωρίς να έχουν ενημερώσει καν). Το κινητό είναι με ζελατίνες, σαν καινούριο και στο συνοδευτικό χαρτί βλέπω πως άλλαξαν τα παρακάτω.. εκτός από οθόνη κ μπαταρία(;;;!!!), τα άλλα τι είναι;

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είχα στείλει το κινητό για service την προηγούμενη Τετάρτη μετά το πρόβλημα που είχα.

Προχθές Δευτέρα πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο νέο για τη συσκευή μου κι αν ξέρουν τι έχει ή πότε θα το έχω στα χέρια μου πάλι. Η κοπέλα με ενημέρωσε ευγενικά ότι το έλαβαν την Παρασκευή(!!!) και δεν το έχουν δει καν. :cry: Πρόσθεσε πάλι πως θα περιμένω 4-5 εργάσιμες εβδομάδες.

Σήμερα και μόλις πριν λίγο, μου χτύπησε το κουδούνι κούριερ κι ήρθε το κινητό από arvato (ενώ μου είπε ο κούριερ πως σε όλους έτσι κάνουν, στέλνουν πίσω χωρίς να έχουν ενημερώσει καν). Το κινητό είναι με ζελατίνες, σαν καινούριο και στο συνοδευτικό χαρτί βλέπω πως άλλαξαν τα παρακάτω.. εκτός από οθόνη κ μπαταρία(;;;!!!), τα άλλα τι είναι;

Οθόνη και μπαταρια
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι για την εγγύηση, λέει ότι το κινητό είναι σε εγγύηση. 2,3 είναι οθόνη, μπαταρία κ το 4 είναι ένα αυτοκόλλητο που μπαίνει σε μια βίδα κ γράψει void οπότε ξέρουν αν έχει ανοιχτεί ή όχι η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC One X / X+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...