Jump to content

Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia


jvp4ant
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδια για μενα καμια βοηθεια? πως γινεται να εμφανιζονται στην μπαρα ειδοποιησεων οι ειδοποιησεις? γιατι τωρα δεν φαινεται τιποτα μονο πανω φαινονται.

εννοω το πλαισιο ειδοποιησεων αυτο που το τραβας κατω, ειναι παντα μαυρο δεν δειχνει τιποτα. υπαρχει καπου για να το ρυθμιζεις αυτο? γιατι πριν εμφανιζονταν οι ειδοποιησεις ενω τωρα οχι!!!

 

Τι ειδοποιήσεις έβλεπες κ τώρα δε βλέπεις;τι κινητό έχεις;είδα κι άλλο ποστ στο x5 pro νομίζω...

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 18,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ερώτηση άσχετου από custom roms: Σε περίπτωση που περάσω την Pureness με κλειδωμένο bootloader θα έχει καμία διαφορά από το να την περάσω με ξεκλείδωτο bootloader; Υποθέτω έχει να κάνει με τον Kernel;
Link to comment
Share on other sites

Κ τι άλλο μπορεί να είναι;ακόμη κ το uefa που έχει προεγκατεστημένο πχ;

 

Χαχα! Λες; Νομίζω ότι δεν είναι τέτοιου τύπου εφαρμογές όπως το UEFA και το McAfee που μπορείς να τα απεγκαταστησεις χωρίς root. Υποψιάζομαι ότι το OTA ψάχνει τις συστημικες εφαρμογές για να τις αναβαθμίσει ή να τις παραμετροποιησει εκ νέου οπότε μπορεί να είναι οποιαδήποτε από αυτές που ξεριζωνουμε με τον οδηγό. Την πρώτη φορά πάντως που πήγα να κάνω αναβάθμιση OTA είχα κρατήσει backup όλων των συστημικων εφαρμογών. Τις επανέφερα αλλά και πάλι δεν τα είχα καταφέρει. Ποιος ξέρει ποιο δεδομένο λείπει...

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση άσχετου από custom roms: Σε περίπτωση που περάσω την Pureness με κλειδωμένο bootloader θα έχει καμία διαφορά από το να την περάσω με ξεκλείδωτο bootloader; Υποθέτω έχει να κάνει με τον Kernel;

 

 

ολο κ κατι θα εχει πχ πας ανετα τον επεξεργαστι σου απο 1000 στα 1600 για πλακα poy φισαει k πιο πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Το πλήκτρο επιστροφής σε σένα είναι αφής οπότε δεν κάνει τίποτα. Το volume down πρέπει να έχεις πατημένο. Το flashtool το βρίσκεις εδώ ενώ για τη rom σου θα πρέπει να ψάξεις να την βρεις (πιθανότατα στους XDA) μιας και εδώ δεν νομίζω να την έχει κανένας.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θα καθόμουν να ασχοληθώ αλλά βαριέμαι το στήσιμο από την αρχή:p

Μια από τα ίδια. Αν και δεν νομίζω να το αποφύγω γιατί το δικό μου έχει αρχίσει να "κρεμάει".... :(

για να κανεις ota αναβαθμιση δεν πρεπει να εχεις εγκατεστημενο το update center?

Αυτό υποθέταμε...

Θα σας απογοητεύσω. Δεν είναι αυτό γιατί δεν το έχω βγάλει ποτέ κι όμως OTA δε μου έχει κάνει...

... αλλά από ότι λεει ο φίλος Fick δεν φταίει μόνο αυτό.

ρε παιδια για μενα καμια βοηθεια? πως γινεται να εμφανιζονται στην μπαρα ειδοποιησεων οι ειδοποιησεις? γιατι τωρα δεν φαινεται τιποτα μονο πανω φαινονται.

εννοω το πλαισιο ειδοποιησεων αυτο που το τραβας κατω, ειναι παντα μαυρο δεν δειχνει τιποτα. υπαρχει καπου για να το ρυθμιζεις αυτο? γιατι πριν εμφανιζονταν οι ειδοποιησεις ενω τωρα οχι!!!

Τα τελευταία σου τέσσερα post είναι επαναλήψεις των προηγούμενων. Έχω ζητήσει άπειρες φορές να μην επαναλαμβάνετε τις ίδιες ερωτήσεις εντός μικρών χρονικών διαστημάτων. Είναι κουραστικό, δεν βοηθά σε τίποτα, το ότι κάποιος δεν σου απαντά σημαίνει ότι δεν ξέρει και κυρίως δεν είμαστε helpdesk να παρέχονται άμεσες απαντήσεις αλλά forum! Υπομονή και κυρίως ψυχραιμία!

Να μην επαναληφθεί σε παρακαλώ.

Τι ειδοποιήσεις έβλεπες κ τώρα δε βλέπεις;τι κινητό έχεις;είδα κι άλλο ποστ στο x5 pro νομίζω...

Μην το νομίζεις. Το είδες!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Μην το νομίζεις. Το είδες!

 

Ουφ για μια στιγμή νόμιζα οτι το έχασα το μυαλό μου:p:p

Με 4.0.4 δεν είσαι;θα επιστρέψεις σε 2.3;

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Ναι, με ICS είμαι αλλά δεν νομίζω να γυρίσω στην 2.3. Όταν βρω χρόνο είτε θα περάσω κάποια custom είτε θα κάνω πάλι ένα clean install την επίσημη.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ναι, με ICS είμαι αλλά δεν νομίζω να γυρίσω στην 2.3. Όταν βρω χρόνο είτε θα περάσω κάποια custom είτε θα κάνω πάλι ένα clean install την επίσημη.

Να σου πω Γιώργο περνάει πολύ συχνά από το μυαλό μου μια custom αλλά δε θέλω να ξεκλειδωσω bootloader κ δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ λόγω του μπέμπη κ της δουλεια..ίσως κατά Χριστούγεννα μεριά που θα χω άδεια να ασχοληθώ,θέλω μια καλή κ σταθερή rom πάντως όπως είχα στο αθάνατο x8:p

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη υπάρξει ένα post στο παρελθόν από έναν φίλο εδώ οπότε με βάση αυτό θα κινηθώ. Θα δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις. Να δω πότε θα βρω χρόνο να ασχοληθώ!
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει ήδη υπάρξει ένα post στο παρελθόν από έναν φίλο εδώ οπότε με βάση αυτό θα κινηθώ. Θα δοκιμάσω και θα γράψω εντυπώσεις. Να δω πότε θα βρω χρόνο να ασχοληθώ!

 

Εγώ παιδιά να σας πω την αλήθεια με κούρασε η όλη αλλαγή των ROMS.Τις τελευταίες 2 μέρες έκανα περίπου 100 επανεκκινήσεις και 6 αλλαγές ROM!!!:hypno:Θα παραμείνω στην Jelly Sandwich 7.4 που είναι σταθερότατη. Έχω και άλλα πράματα να ασχοληθώ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά να σας πω την αλήθεια με κούρασε η όλη αλλαγή των ROMS.

Τις τελευταίες 2 μέρες έκανα περίπου 100 επανεκκινήσεις και 6 αλλαγές ROM!!!:hypno:

Θα παραμείνω στην Jelly Sandwich 7.4 που είναι σταθερότατη.

Έχω και άλλα πράματα να ασχοληθώ...

 

Συμφωνούμε!

Απλως, ένας κάτοχος του NEO V (που προσπάθησε να έχει ένα κινητό χαμηλού κόστους και "καλών" επιδόσεων), με την έλευση της ICS 4, βρέθηκε με ένα (κατα κοινή ομολογία) ΑΡΓΟ τηλέφωνο, ακόμα και στις βασικές λειτουργίες.

 

Φαντάζομαι λοιπόν οτι οι περισσότεροι από μας (τουλάχιστον όσοι δεν νοιώθουμε testers / developers) επιδιώκουμε απλώς ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ επιδόσεις, με ικανοποιητικό περιβάλλον, εξ' ου και οι δοκιμές ROM (μέχρι να βρεθεί ή χρυση τομή...)

 

Αν "φτάσεις" κάτι τέτοιο (εγώ ας πούμε καλύφθηκα) δεν φεύγεις/δεν πειράζεις, παρα μόνο για ΣΟΒΑΡΗ βελτίωση (πχ άνω του 30% σε μπαταρία ή ταχύτητα απόκρισης)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνούμε!

Απλως, ένας κάτοχος του NEO V (που προσπάθησε να έχει ένα κινητό χαμηλού κόστους και "καλών" επιδόσεων), με την έλευση της ICS 4, βρέθηκε με ένα (κατα κοινή ομολογία) ΑΡΓΟ τηλέφωνο, ακόμα και στις βασικές λειτουργίες.

 

Φαντάζομαι λοιπόν οτι οι περισσότεροι από μας (τουλάχιστον όσοι δεν νοιώθουμε testers / developers) επιδιώκουμε απλώς ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΣ επιδόσεις, με ικανοποιητικό περιβάλλον, εξ' ου και οι δοκιμές ROM (μέχρι να βρεθεί ή χρυση τομή...)

 

Αν "φτάσεις" κάτι τέτοιο (εγώ ας πούμε καλύφθηκα) δεν φεύγεις/δεν πειράζεις, παρα μόνο για ΣΟΒΑΡΗ βελτίωση (πχ άνω του 30% σε μπαταρία ή ταχύτητα απόκρισης)

Τελικά νομίζω ότι δεν θα φύγω από 2.3.4 0.42 ποτέ :(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εχω το κινητο ενα χρονο ακριβως. ειμαι με ICS 4.0.4. και αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587. μηπως υπαρχει κανενας ευκολος τροπος για root??? οχι τιποτα αλλο, αλλα δεν εχω χωρο στο κινητο και θελω να μεταφερω ολες τις εφαρμογες στην sd.
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εχω το κινητο ενα χρονο ακριβως. ειμαι με ICS 4.0.4. και αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587. μηπως υπαρχει κανενας ευκολος τροπος για root??? οχι τιποτα αλλο, αλλα δεν εχω χωρο στο κινητο και θελω να μεταφερω ολες τις εφαρμογες στην sd.

 

O τρόπος για root (όχι, δεν υπάρχει εύκολος) αναφέρεται εδώ μέσα, σχεδόν κάθε 20-30 Posts, οπότε αν κοιτάξεις λίγο πίσω, θα τον βρεις..

Για επανάληψη

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=339346

 

Τελικά νομίζω ότι δεν θα φύγω από 2.3.4 0.42 ποτέ :(

 

Αν δεν σε πειράζει να "ξοδέψεις" λίγο χρόνο, να φύγεις!

Υπάρχουν λύσεις, και μάλιστα ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα. εχω το κινητο ενα χρονο ακριβως. ειμαι με ICS 4.0.4. και αριθμο εκδοσης 4.1.Β.0.587. μηπως υπαρχει κανενας ευκολος τροπος για root??? οχι τιποτα αλλο, αλλα δεν εχω χωρο στο κινητο και θελω να μεταφερω ολες τις εφαρμογες στην sd.

 

Θα πρέπει να κατεβάσεις αυτούς τους drivers http://dl.dropbox.com/u/17902502/Flashtool-drivers.exeτο .Μετά κατεβάζεις το flashtool για PC από εδώ http://uploaded.net/file/96iwd3hdκαι τους kernel 4.1.A.0.562 από εδώ http://www.sendspace.com/file/ay821r και τον 4.1.B.0.587 από εδώ http://www.sendspace.com/file/s7nwp7. Στην συνέχεια θα κατεβάσεις αυτό DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su από εδώ http://dl.dropbox.com/u/17902502/DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su.zip. Αφού τα κατεβάσεις όλα αυτά πάμε στα βήματα εγκατάστασης.

1) Εγκαθιστάς στο PC τους drivers.

 

2) Εγκαθιστάς το flashtool

 

3) Βάζεις το αρχείο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf στο C/flashtool/firmwares (φρόντισε να σβήσεις τα πάντα από τον φάκελο firmware πριν βάλεις το αρχείο MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf)

 

4) Επανεκκίνηση το PC

 

5) Στο κινητό μας πάμε στις ρυθμίσεις/xperia/Συνδεσιμότητα/Λειτουργία σύνδεσης USB και διαλέγουμε ''Λειτουργία μαζικής αποθήκευσης (MSC)''.Μετά πάμε ρυθμίσεις/Επιλογές για προγραμματιστές και τσεκάρουμε να είναι ενεργοποιημένο το ''Εντοπισμός σφαλμάτων USB'' και ''Να επιτρέπονται ψευδείς τοποθεσίες''.

 

6) Τρέχουμε το flashtool και διαλέγουμε το κουμπί με τον κεραυνό,τσεκάρουμε το flashmode και πατάμε ok.Μετά πατάμε ξανά ok και όταν βγάλει εικόνες σύνδεσης με το κινητό μας,τότε κλείνουμε το κινητό κρατάμε πατημένο το πλήκτρο back (γυριστό βελάκι) και συνδέουμε το usb στο κινητό μας.Η μπάρα θα ξεκινήσει να γεμίζει και αφήνουμε το back πλήκτρο.Όταν τελειώσει (περίπου 5-10 δευτερόλεπτα) αποσυνδέουμε το usb και ανοίγουμε το κινητό.

 

6) Στην συνέχεια συνδέουμε το κινητό με το PC όπως είναι ανοιχτό και αποσυμπιέζουμε το DooMLoRD_v1_Xperia-2011-ICS-ROOT-emu-busybox-su.zip σε ένα φάκελο (περιέχει 1 αρχείο ''runme'' και 1 φάκελο ''files''). Αφού τα αποσυμπιέσουμε τρέχουμε το αρχείο runme και ανοίγει ένα μαύρο παράθυρο.Όπου λέει press any button πατάμε ένα οποιοδήποτε πλήκτρο στο πληκτρολόγιο μας για να προχωρήσει η διαδικασία.Το τηλέφωνο σας θα κάνει περίπου 4-5 επανεκκινήσεις οπότε μη φοβηθείτε.Κάποια στιγμή θα σας βγάλει μήνυμα ότι τελείωσε.Πατάτε πάλι ένα οποιοδήποτε πλήκτρο που σας ζητάει και αποσυνδέετε το usb από το τηλέφωνο.

 

7) Είστε ROOT και το γνωρίζουμε μιας και στο κεντρικό μενού του κινητού μας υπάρχει πλέον το εικονίδιο Superuser.

 

8) Τέλος αν θέλετε μπορούμε να ξαναβάλουμε το πρώτο kernel MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf μιας και τον είχαμε αλλάξει.Αυτό το κάναμε γιατί ο kernel MT11i_4.1.A.0.562_kernel.ftf μπορεί να ''πειραχτεί'' ενώ ο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf είναι καλά κλειδωμένος.Το root δεν θα χαθεί.Για να τον βάλουμε κάνουμε τα εξής:

 

9) Βάζεις το αρχείο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf στο C/flashtool/firmwares (φρόντισε να σβήσεις τα πάντα από τον φάκελο firmware πριν βάλεις το αρχείο MT11i_4.1.B.0.587_kernel.ftf)

 

10) Τρέχουμε το flashtool και διαλέγουμε το κουμπί με τον κεραυνό,τσεκάρουμε το flashmode και πατάμε ok.Μετά πατάμε ξανά ok και όταν βγάλει εικόνες σύνδεσης με το κινητό μας,τότε κλείνουμε το κινητό κρατάμε πατημένο το πλήκτρο back (γυριστό βελάκι) και συνδέουμε το usb στο κινητό μας.Η μπάρα θα ξεκινήσει να γεμίζει και όταν τελειώσει (περίπου 5-10 δευτερόλεπτα) αποσυνδέουμε το usb και ανοίγουμε το κινητό.

Είστε έτοιμοι!!! Ο τρόπος είναι γελοίος και πάρα πολύ σύντομος. Ότι απορία έχετε μου λέτε.Ο οδηγός φτιάχτηκε από εμένα και ελπίζω να βοηθήσει αρκετούς από εσάς που δυσκολεύεστε με άλλους οδηγούς μιας και τον έκανα όσο πιο απλό και κατανοητό.Ισχύει για όσους έχουν official ICS 4.0.4 4.1.B.0.587.

Link to comment
Share on other sites

Αν ο παραπάνω οδηγός δεν είναι εξ ολοκλήρου γραμμένος από σένα καλό θα ήταν να προστεθούν και τα credits προς αυτόν που το έγραψε. ;)

 

Και φυσικά αν θέλεις να μεταφερθεί και στο forum των οδηγών. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα... πηγα να κατεβασω μια εφαρμογη(20 mb περιπου) απο το google play και μου εβγαλε οτι δεν υπαρχει επαρκης διαθεσιμος αποθηκευτικος χωρος. στη καρτα μνημης ομως εχω 800 mb ελευθερα... τι γινετε?
Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα μνήμης τα έχεις αυτά τα 800ΜΒ όπως είπες. Όχι στην εσωτερική μνήμη του κινητού όπου γίνεται αρχικά η εγκατάσταση.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην κάρτα μνήμης τα έχεις αυτά τα 800ΜΒ όπως είπες. Όχι στην εσωτερική μνήμη του κινητού όπου γίνεται αρχικά η εγκατάσταση.

 

πως μπορω να δω τι εχει αποθηκευτει στην εσωτερικη μνημη και να το διαγραψω η απεγκαταστησω για να δημιουργηθει ελευθερος χωρος?

υπαρχει τροπος να γινετε με τη μια η αποθηκευση στην καρτα μνημης?

Link to comment
Share on other sites

Αν ο παραπάνω οδηγός δεν είναι εξ ολοκλήρου γραμμένος από σένα καλό θα ήταν να προστεθούν και τα credits προς αυτόν που το έγραψε. ;)

 

Και φυσικά αν θέλεις να μεταφερθεί και στο forum των οδηγών. :)

 

Είναι εξ'ολοκλήρου γραμμένος απο εμένα και όχι κάποια μετάφραση. Απλά είχα κουραστεί να βλέπω κάποιους να ρωτάνε τα ίδια και τα ίδια και πήρα την πρωτοβουλία να τον γράψω από την αρχή πιο απλά και λεπτομερειακά.Αν μπορείτε μεταφέρετε τον στο forum οδηγών.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ soulfunkdjx. η παραθεση των βηματων με βοηθησε πολυ. να εισαι καλα.
panasonic g600 - sony ericsson t18s - nokia 3310 -panasonic gd75 - nokia 8310 - sony ericsson t68ι - sony ericsson κ750 - sony ericsson κ800 - sony ericsson κ850 - samsung i8910 hd - xperia x10 mini - xperia x8 - xperia neo v - xperia sp
Link to comment
Share on other sites

Του πέρασα με flashtool την 6.0.B.3.184 και όταν το σύνδεσα στο pc companion μου έβγαλε οτι υπάρχει αναβάθμιση και πέρασε την 6.1.1.B.1.10, μπήκα όμως στο site της sony και το τελευταίο firmware που έχει στην Ελλάδα είναι το 6.0.B.3.184. Τι παίζει?
nokia 3210, nokia 3310, nokia 3330, sony ericsson t68i, sony ericsson t610, sony ericsson t630, sharp gx30i, nokia 6670, nokia n70, sony ericsson g900, nokia 5800, samsung omnia, samsung wave, samsung corby, samsung monte, nokia 1800, sony ericsson xperia neo V, sony xperia U, sony xperia Z, lg nexus 4, sony xperia Z, sony xperia Z1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ soulfunkdjx. η παραθεση των βηματων με βοηθησε πολυ. να εισαι καλα.

 

Τίποτα αδερφέ και ότι άλλη απορία έχεις χαρά μου να σας βοηθάω όσο μπορώ.

 

πως μπορω να δω τι εχει αποθηκευτει στην εσωτερικη μνημη και να το διαγραψω η απεγκαταστησω για να δημιουργηθει ελευθερος χωρος?

υπαρχει τροπος να γινετε με τη μια η αποθηκευση στην καρτα μνημης?

 

Κοίτα να δεις...η κάρτα μνήμης σου είναι για να αποθηκεύεις οτιδήποτε.Αλλά οι εγκαταστάσεις πάνε πάντα στην μνήμη τηλεφώνου.Μπορείς όμως αν είσαι root να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Link2SD και τα προγράμματα σου να εγκαθιστώνται στην κάρτα μνήμης σου και έτσι να έχεις ελεύθερη την μνήμη του κινητού.Για να δεις πως γίνεται σου παραθέτω το παρακάτω link το οποίο είναι στα αγγλικά. Αλλά έιπαμε πρέπει να είσαι root για να κάνεις ότι λέει το Link παρακάτω.

 

http://www.xperiablog.net/2011/12/12/link2sd-guide-never-worry-about-internal-memory-limits-again/

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Γενικές συζητήσεις περί συσκευών Xperia
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...